Postawili na atak

GMZaktualizowano
Mecz przebiegał według identycznego schematu jak kilka ostatnich. W pierwszej kwarcie goście uzyskali skromną zaliczkę, którą starali się szanować w kolejnych minutach. Wadowiczanie postawili wysoko poprzeczkę. W 8 min trzeciej kwarty przegrywali tylko 62-63, ale potem punkty częściej rzucali goście, którzy ponownie odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. - W tym okresie gry za bardzo chcieliśmy wyjść na prowadzenie. Wystarczyło kilka niecelnych rzutów za "3", strata piłki i goście przeprowadzali skuteczne kontrataki. W ten sposób rywale odebrali naszym zawodnikom ochotę do dalszej walki o zwycięstwo - mówi Marek Kunowski, szef sekcji koszykówki w Skawie.

Skawa Wadowice zakończyła rozgrywki w III lidze koszykarzy

Porażką 102-119 z MOSiR Krosno koszykarze Skawy Wadowice zakończyli sezon w III lidze. Koszykarskie emocje w Wadowicach jeszcze się jednak nie zakończyły. Szansę na udział w MP ciągle mają juniorzy Skawy.
   To drugi mecz w tym sezonie, w którym wadowiczanie zdobyli ponad 100 punktów, ale mimo to przegrali. - Obie drużyny prowadziły otwartą grę. Spotkanie zarówno dla nas, jak i dla nich nie miało już stawki. Dla nas była to kolejna okazja, by ograć na parkiecie najmłodszych zawodników, którzy w kategorii juniorów ciągle mają szansę na grę w ćwierćfinale MP - mówi Kunowski.
   Trzecioligowcy Skawy zakończyli sezon na ostatnim miejscu w tabeli.
   Skawa - Krosno 102-119 (24-30, 20-23, 21-20, 37-36. Punkty dla Skawy: Klocek 30, Kunowski 19, Malec 16, A. Szymonek 12, Bibrzycki 11, Sulikowski 9, Wacław 5.