Postawmy na nogi Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland...

Postawmy na nogi Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Postawmy na nogi Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run
1/6
przejdź do galerii
Na wizytę w poradni rehabilitacyjnej czeka się nawet kilkanaście miesięcy. Dla osób po zabiegu amputacji to zdecydowanie za długo. Im dłuższy okres oczekiwania, tym trudniej im wrócić do pełni sprawności. Rozwiązaniem jest powstające w Krakowie Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run. Osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu otrzymają tam szybką, fachową i bezpłatną pomoc. Jest tylko jeden problem – brakuje ponad 40 tys. na zakup sprzętu do rehabilitacji.


Fundacja jest organizatorem największego charytatywnego biegu w Polsce – Poland Business Run, poprzez który zbiera pieniądze na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. Tylko w roku 2017 zakupiono protezy, sprzęt ortopedyczny, zajęcia rehabilitacyjne i konsultacje psychologiczne na łączną kwotę ponad 1 miliona złotych.

Tym razem jednak pomocy potrzebuje sama Fundacja, która dostała możliwość uruchomienia Centrum Rehabilitacji przy ulicy Odrzańskiej w Krakowie. To będzie pierwsza tego typu placówka, wyspecjalizowana w rehabilitacji osób po amputacjach. Beneficjenci fundacji będą mogli korzystać z niej całkowicie bezpłatnie.

„W wieku 7 lat straciłam nogę i chociaż od razu zaczęłam rehabilitację, to jednak nie była ona przeznaczona specjalnie dla mnie, bo trafiłam do grupy dzieci, które rehabilitowały się na kręgosłup. I teraz patrząc z perspektywy czasu, myślę o tym, że chciałabym, aby ta rehabilitacja, którą i tak odbywałam, była przeznaczona specjalnie dla mnie”. – mówi Lucyna Juchiewicz, beneficjentka Poland Business Run 2017.

Szanse na to, że Centrum Rehabilitacji przyjmie pierwszych pacjentów jeszcze w tym roku są bardzo duże. To dzięki wsparciu Grupy Buma, która przekazała nieodpłatnie 2 lokale właśnie na ten cel. Obecnie trwają prace wykończeniowe, aby dostosować przestrzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Największym wyzwaniem jest teraz zakup profesjonalnego sprzętu do rehabilitacji. Koszt wyposażenia pochłonie bowiem ponad 300 tysięcy złotych.

„Pracując od wielu lat z osobami po amputacjach, uświadomiliśmy sobie, że odpowiednia rehabilitacja ma ogromne znaczenie w kontekście przywracania takich osób do sprawności. – podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji. – Niestety dostęp do specjalistów jest często bardzo ograniczony. Mamy nadzieję, że powstające Centrum będzie dla osób z niepełnosprawnościami szansą na lepszy start. Jednak, żeby ten lepszy start zapewnić, potrzebujemy środków na wyposażenie tego miejsca”.

Do 6 kwietnia Fundacja musi uzbierać 57 tysięcy złotych na:
https://polakpotrafi.pl/projekt/postawmy-na-nogi-centrum-rehabilitacji
. Na ten moment akcję wsparło już ponad 50 indywidualnych darczyńców, którzy przekazali łącznie około 15 tysięcy złotych. Za pomoc finansową oferowane są kubki, koszulki, statuetki, ale również udział w Poland Business Run czy zaproszenie na galę wieńczącą bieg.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo