Poszukiwanie kierownika

RAF
Udostępnij:
Pierwszy w pleśnieńskiej gminie samodzielny zakład budżetowy ma m.in. remontować drogi, chodniki i mosty

Zakład Gospodarki Komunalnej

Zakład Gospodarki Komunalnej

Pierwszy w pleśnieńskiej gminie samodzielny zakład budżetowy ma m.in. remontować drogi, chodniki i mosty

Nie znalazł się chętny do objęcia stanowiska kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pleśnej. 30 marca upłynął termin składania ofert.
Uchwałę o powołaniu w Pleśnej zakładu budżetowego, zajmującego się m.in. utrzymywaniem w czystości gminnych dróg, mostów i rowów podjęli pleśnieńscy radni na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy. W przyjętym statucie Zakładu Gospodarki Komunalnej zapisano, iż na jego czele stał będzie kierownik, powoływany przez Zarząd Gminy. - Chcieliśmy, aby stanowisko to objęła osoba z pleśnieńskiej gminy, stąd informację o przyjmowaniu ofert rozpropagowaliśmy jedynie na terenie gminy. Nikt się jednak nie zgłosił - _mówi Małgorzata Włodek, sekretarz gminy. - Teraz zarząd gminy postanowi o dalszym trybie wyłaniania kierownika zakładu. Być może ukażą się ogłoszenia w prasie i do konkursu dopuszczeni zostaną kandydaci spoza terenu naszej gminy.
Zgodnie z uchwałą radnych, Zakład Gospodarki Komunalnej miał rozpocząć działalność 1 kwietnia. Wobec braku kierownika jest to jednak niemożliwe. Funkcjonować zacznie najprawdopodobniej dopiero gdzieś za dwa lub trzy tygodnie.
- Do pracy w zakładzie komunalnym chcemy zaangażować pracowników na zasadzie robót interwencyjnych. Zgłosiliśmy już zapotrzebowanie na 15 osób - informuje Małgorzata Włodek. - W dodatku zakład będzie miał własną księgowość, która odpowiadać będzie za całokształt gospodarki finansowej firmy i sporządzać plan finansowy._
Przypomnijmy, że Zakład Gospodarki Komunalnej utrzymywać się ma z tytułu świadczonych usług. Ma wywozić odpady komunalne, utrzymywać i eksploatować oczyszczalnię ścieków i sieć kanalizacyjną, remontować drogi i chodniki, a także utrzymywać cmentarze na terenie gminy. Ponieważ ma również zarządzać mieszkaniami i zasobami komunalnymi, przekazana ma mu być część gminnego majątku. (RAF)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie