Halny Andrychów - Halniak Targanice 2-2 (0-2)

Klasa B - Wadowice

Halny Andrychów - Halniak Targanice

2-2 (0-2)

0-1 Ł. Borgosz 37, 0-1 Gromotko 43 karny, 1-2 Żywioł 68 karny, 2-2 Kierczak 79.

Sędziował: Czesław Pochłopień z Wieprza. Żółte kartki: Toma, Urbańczyk. Widzów 150.

Halny: Kiszczak - Górski, Kensiak, Dudrak (46 A. Kudłacik), Dominik Nowak - Żywioł, Koczur (54 Mizera), Damian Nowak, Dudek - Curzydło, Kierczak.

Halniak: Rymarczyk - P. Kudłacik, Bizoń, M. Borgosz, Powroźnik - Ł. Borgosz (70 Urbańczyk), Zieliński, Toma (76 Żabiński) - Magiera, Kubik.

W derbowej konfrontacji Halny z Andrychowa tylko zrywami wiał mocniej od Halniaka z Targanic i na odwrót. Podział punktów - jak to zwykle bywa - pozostawił w szeregach obu zespołów niedosyt, ale jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.
   W pierwszej połowie bardziej porywiste były podmuchy Halniaka, więc można pokusić się o stwierdzenie, że na stadionie w Andrychowie powiało sensacją. Już w pierwszej akcji goście prawie że cieszyli się z prowadzenia, ale ostatecznie piłka po strzale Magiery odbiła się od słupka. W kolejnych minutach na boisku niewiele działo się ciekawego, co można zapisać na konto lejącego się z nieba żaru (mecz rozgrywany był w samo południe). Targaniczanie zachowali więcej sił na końcówkę pierwszej odsłony. W 37 min Kiszczak popełnił fatalny błąd - wyszedł zbyt daleko od bramki i "za kołnierz" piłkę posłał mu Ł. Borgosz. 5 min później halniacy prowadzili już dwoma bramkami. Po kontrowersyjnym faulu Dudraka karnego wykorzystał Gromotko. Co ciekawe, goście "jedenastkę" zawdzięczają czujności sędziego liniowego, bo akurat główny rozjemca był daleko od tej sytuacji. Miejscowi działacze skarżyli się, że faulu nie było, ale na nic to się zdało.
   W II połowie goście osiedli na laurach i to był ich błąd. Andrychowianie zabrali się bowiem poważnie do pracy. Spory wpływ na ożywienie ich gry miał A. Kudłacik, który pojawił się na boisku zaraz po przerwie. W 68 straty zmniejszył z karnego Żywioł, a w 79 min Dominik Nowak popisał się dalekim i dokładnym podaniem do Kierczaka na 15 metr, który nie zwykł marnować takich okazji i strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.
(GM)

Grupa I

Skawa Jaroszowice - Huragan Skawica 1-3, Cedron Brody - Naroże Juszczyn 10-1, Strzelec Budzów - Olimpia Zebrzydowice 0-1, Żarek Stronie - Nadwiślanka Brzeźnica 3-2, Świt Osielec - Grom Grzechynia 3-2, Spartak Skawce - Chełm Stryszów 1-3.

Grupa II

Gród Grodzisko - Sokół Przytkowice 0-3, Orzeł Wieprz - Amator Babica 3-0, Sokół Frydrychowice - Czarni Koziniec 0-0, Halny - Targanice 2-2, Zaskawianka Zaskawie - Burza Roczyny 0-3, Skawa II Wadowice - Zawadka 0-3 (walkow.)

1. Roczyny 18 39 35-12

2. Koziniec 18 32 33-15

3. Wieprz 18 32 35-27

4. Halny 18 29 40-31

5. Zawadka 18 29 31-21

6. Przytkowice 17 28 24-26

7. Targanice 18 26 30-23

8. Frydrychowice 18 25 40-29