Powiat krakowski: Do zobaczenia w weekend. Rajdy, rocznice,...

Powiat krakowski: Do zobaczenia w weekend. Rajdy, rocznice, koncerty i pomidorowy piknik

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Powiat krakowski: Do zobaczenia w weekend. Rajdy, rocznice, koncerty i pomidorowy piknik
1/8
przejdź do galerii
Zobacz, gdzie warto wybrać się w weekend w powiecie krakowskim.

Sobota


Kryspinów. IV Rajd kantYny - COPA CANTINA BRASYLEIRA. Trwa od czwartku do niedzieli. W sobotę rajd na 52 km - walka o brazylijski puchar kantYny, piana party, moto-wodo part. Zgłoszenia do soboty w biurze rajdu w Camp Kryspinów, do godz. 9:30.

Radwanowice. 75. rocznica pacyfikacji wioski. W 1943 roku w Radwanowicach Niemcy przeprowadzili akcje pacyfikacyjną. W czasie przesłuchań i masowej egzekucji zginęło 30 mieszkańców wsi. Podczas tegorocznych uroczystości pomordowani zostaną upamiętnieni w Apelu Poległych, a oprawę muzyczną uroczystości wykona Orkiestra Wojska Polskiego. Wydarzenia rocznicowe rozpocznie msza św. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach o godz. 10.

Skawina. Weekend z Funduszami. Na Rynku stanie Miasteczko Funduszowe i Mobilny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich. Dwa dni będą bezpłatne konsultacje. W niedzielę atrakcje dla rodzin np.: dinozaur z Parku Dinolandia w Inwałdzie, niespodzianki z Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema. W quizach do wygrania tablet, hulajnoga, e-book i deskorolka. Na koniec seans filmowy - „Iluzja”. Sobota godz. 9 - 17, niedziela godz. 13 - 19.

Słomniki. Kawiarenka międzypokoleniowa zaprasza na kawę, herbatę i domowe ciasta, dla najmłodszych kącika zabaw. Ul. Kościuszki 29, w godz. 17 - 21.

NiedzielaKrzeszowice. Święto Pomidora. W programie: pomidorowa na trzy sposoby - potrawy Kół Gospodyń Wiejskich; pomidor na patelni - wspólne gotowanie z profesjonalnymi Szefami Kuchni - Dariuszem Wójcikiem i Krystianem Mazurem oraz KGW; konkurs na największego, najcięższego i najśmieszniejszego pomidora - uczestnicy przynoszą własne zbiory. Rynek w Krzeszowicach, godz. 16.

Korzkiew. Letni Festiwal Muzyczny. Wystąpią: Estera Kawula (skrzypce), Krzysztof Kawula (flet), Mirosław Herbowski (fortepian). Wykonają utwory G. Bizet-R. Wilson, A. Dworak, M. de Falla, F. Poulenc, D. Szostakowicz. Koncert w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi, godz. 17.15. Wstęp wolny.

Przeginia. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia. W programie rywalizacja drużyn i kącik dla dzieci. Atrakcją wieczoru będą loty balonem na uwięzi. Boisko sportowe Poręba w Przegini, godz. 14.

Raciborowice. Piknik rodzinny. Będą gry, zabawy, dmuchańce, grill, domowe wypieki, lody, loteria fantowa, pokaz sprzętu policyjnego, karaoke. Organizatorem jest sołectwo Raciborowice, centrum kultury i urząd gminy. Boisko LKS Galicja, godz. 15 .

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


FLESZ: Jak się zachować w czasie burzy?

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo