MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Po chwilowym ataku koronawirusa jest kolejny ozdrowieniec w gminie Zielonki

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Przemysław Świderski polska press
W ciągu doby z COVID-19 ozdrowiała kolejna osoba, to pacjent z gminy Zielonki. W tej gminie było pięć osób zakażonych koronawirusem, obecnie już wszyscy ozdrowieli. Gmina jest czysta od tej choroby.

FLESZ - Praca zdalna po epidemii?

od 16 lat

Po środowym ataku koronawirusa w powiecie krakowskim (kolejny przypadek w gminie Krzeszowice i trzy zachorowania w gminie Skała) odnotowano 68 przypadków zachorowań od początku pandemii. Z tego 54 osoby ozdrowiały, jedna zmarła, a aktualnie jest 13 osób chorych. Od środy wzrosła też mocno liczba osób na kwarantannie. Obecnie objęto nią 262.

Były już całe tygodnie bez nowych zachorowań. Obecnie w 10 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma chorych na COVID-19.
W gminie Sułoszowa od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Jerzmanowice-Przegina, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skawina, Słomniki, Zabierzów i Zielonki.

Po 8 osób chorych od początku pandemii odnotowano w gminach Słomniki i Skawina, w których wszyscy ozdrowieli oraz gminie Wielka Wieś (5 osób ozdrowiałych) i w gminie Świątniki Górne (w tym 6 ozdrowiałych i 1 zmarła). Po 5 przypadków zakażenia potwierdzono w gminach Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych), Iwanowice (4 ozdrowiałe) i Zielonki (5 ozdrowiałych). 4 chore osoby zanotowano w gminie Liszki (4 ozdrowiałe) i Skała (1 ozdrowiała). Po 3 osoby z potwierdzonym koronawirusem były w gminie Zabierzów (wszystkie ozdrowiałe) i Czernichów. 2 osoby zachorowały w gminie Michałowice (są już ozdrowiałe) i w gminie Krzeszowice (1 ozdrowiała). Po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia (1 ozdrowiała), Mogilany (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie 262. W ciągu ostatniej doby wzrosła o zaledwie 1 osobę, a poprzedniej doby o ponad 20. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 3 osób, Igołomia-Wawrzeńczyce 19, Iwanowice 15, Jerzmanowice-Przeginia 3, Kocmyrzów-Luborzyca 15, Krzeszowice 13, Liszki 3, Michałowice 14, Mogilany 13, Skała 75, Skawina 16, Słomniki 8, Sułoszowa 17, Świątniki Górne 1, Wielka Wieś 11, Zabierzów 10, Zielonki 26.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski