Powiat krakowski. Policjanci obserwują pieszych na drogach....

Powiat krakowski. Policjanci obserwują pieszych na drogach. Nakładają mandaty za łamanie prawa

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Powiat krakowski. Policjanci obserwują pieszych na drogach. Nakładają mandaty za łamanie prawa

©Fot. KPP Kraków

22 wykroczenia popełnione przez pieszych to efekt kontroli, które policjanci z powiatu krakowskiego przeprowadzili w ciągu jednego dnia w tym tygodniu. Działania ich były realizowane w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Powiat krakowski. Policjanci obserwują pieszych na drogach. Nakładają mandaty za łamanie prawa

©Fot. KPP Kraków

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie co jakiś czas przeprowadzają akcję na terenie powiatu dotycząca ruchu pieszych i kierowców przy przejściach dla pieszych.

Działania te polegają na bacznej obserwacji pieszych, pod kątem ewentualnego łamania przepisów ruchu drogowego, szczególnie przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Obserwowani są również kierowcy poruszający się w rejonie przejść dla pieszych. W przypadku naruszeń prawa, mundurowi podejmują interwencję, wyciągają konsekwencje, najczęściej nakładają mandaty karne.

Efektem takich całodniowych działań policjantów było przeprowadzenie 43 kontroli drogowych i ujawnienie 29 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Dodatkowo mundurowi ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez pieszych. Część z tych osób otrzymała mandaty, a część została pouczona, w zależności od rangi popełnionego przewinienia.

W czasie akcji policjanci zatrzymali 1 dowód rejestracyjny ze względu na zły stan techniczny pojazdu, ujawnili kierowcę, który prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień i znaleźli 1 osobę poszukiwaną.

Jednocześnie poddali badaniu na zawartość alkoholu 43 kierujących i przeprowadzili 4 badania na obecność narkotyków, żaden z kierujących nie był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
parkowanie na przejściach na chwilę

sk (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Czy przewiduje się wywożenie na lawetach samochodów zaparkowanych na przejściach oraz skrzyżowaniach? To jest prawdziwy problem i realne zagrożenie wszystkich użytkowników dróg, również dla...rozwiń całość

Czy przewiduje się wywożenie na lawetach samochodów zaparkowanych na przejściach oraz skrzyżowaniach? To jest prawdziwy problem i realne zagrożenie wszystkich użytkowników dróg, również dla kierowców. Zapraszamy do Skawiny.
W ramach samoobrony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to szczebel wyżej niż powiatówka. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
SUPER

Irys (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Bardzo bardzo dobrze, niech w końcu się za pieszych też wezmą. Kierowcy już i tak się nauczyli z yanosika korzystać

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
takie czasy

czikita (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

za chwile rowerzysci zaczna z Yanosikem jezdzic, ale najpierw niech zapoznaja sie z przepisami

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mandat

krak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Dlaczego w Krakowie takich działań wobec rowerzystów nie prowadzi się codziennie?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mandaty?

Roza (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Dlaczego nigdy policja nie stosuje pouczen tylko mandat?W wiekszosci to psy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pouczenia - dla kierowców.

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

Powinno być tak: pouczenia - dla kierowców za przekroczenie szybkości (mandat dopiero za przekroczenie szybkości np. o ponad 30 km/h lub omijanie pojazdu, który przepuścił pieszego), natomiast dla...rozwiń całość

Powinno być tak: pouczenia - dla kierowców za przekroczenie szybkości (mandat dopiero za przekroczenie szybkości np. o ponad 30 km/h lub omijanie pojazdu, który przepuścił pieszego), natomiast dla pieszych -zawsze mandat i to wysoki. Nie może być tak, że to kierowcy odpowiadają za bezpieczeństwo pieszych. To przechodzień powinien odpowiadać za swoje bezpieczeństwo (jest najbardziej zagrożony). A wkraczanie na pasy, gdy zbliża się autobus komunikacji miejskiej powinno być bezwzględnie zakazane i karane 500-złotowym mandatem (autobus nie powinien nigdy hamować, lecz trąbić na pieszych). zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo