Powiat limanowski. Nasze ekipy nie zdobyły ani punktu. Limanovia rozbita przez Unię [Terminarz]

Remigiusz Szurek
Piłkarze Wierchów ostatnio wygrali z Wiatrem Ludźmierz aż 5:4
Piłkarze Wierchów ostatnio wygrali z Wiatrem Ludźmierz aż 5:4 Fot. LKS Wierchy Pasierbiec Facebook
To nie był dobry weekend dla przedstawicieli naszego powiatu w rozgrywkach czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej. Zarówno MKS Limanovia, Orkan Szczyrzyc i Sokół Słopnice nie zdołały wywalczyć nawet jednego punktu. Wszyscy trzej reprezentanci Ziemi Limanowskiej ponieśli porażki, dwaj z nich całkiem srogie.

Limanovia dowodzona przez trenera Piotra Kapustę w bieżącym sezonie miała bić się o awans do baraży o trzecią ligę. Teraz wiadomo już, że niewiele z tego wyjdzie. W Limanowej może powstała ciekawa drużyna, ale niestety z wąską kadrą, co w porównaniu z sytuacją w Unii Tarnów czy Popradzie Muszyna naszpikowanym byłymi graczami pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, nie mogło dobrze się skończyć.

Jak wiele dzieli obecnie Limanovię i Unię Tarnów mogliśmy przekonać się w ostatnią sobotę gdy w Tarnowie obydwie ekipy stanęły naprzeciwko siebie. Wynik 5:2 dla gospodarzy nie pozostawił złudzeń. Już w pierwszej połowie rezultat na tablicy wyników wskazywał 4:0 dla „Jaskółek”. Po przerwie, w 65. oraz w 72. minucie za sprawą goli Sebastiana Jacaka udało się nieco poprawić nastroje, ale to było wszystko na co stać MKS w tym meczu.

„Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z liderem rozgrywek Unią Tarnów. Po 50 minutach gospodarze prowadzili już 5:0. Limanowianie walczyli jednak do końca i przez większość II połowy zdominowali rywala” - to fragment relacji na łamach oficjalnej witryny internetowej limanowian.

Orkan Szczyrzyc także mierzył się z przeciwnikiem z Tarnowa. Na Limanowszczyznę zawitała Tarnovia i zwyciężyła 3:0. Dla piłkarzy trenera Wojciecha Tajdusia była to trzecia przegrana z rzędu. Ostatni raz Orkan wywalczył trzy punkty 22 maja, gdy na własnym stadionie pokonał Okocimskiego Brzesko 4:2.

Sokół Słopnice tym razem przegrał w Niecieczy z Bruk-Betem II 1:2. Podopieczni trenera Dawida Sudera w 73. minucie po trafieniu Patryka Nowaka wyrównali stan rywalizacji na 1:1, ale w 85. minucie dali sobie wbić drugą bramkę i ostatecznie zakończyli mecz porażką, jedenastą w bieżącej kampanii.

W środę 9 czerwca po zamknięciu tego wydania tygodnika rozegrano 28. kolejkę rozgrywek. Limanovia w Tarnowie rywalizowała z Metalem, Sokół Słopnice podejmował Glinika Gorlice, zaś Orkan Szczyrzyc również u siebie rywalizował z Watrą Białka Tatrzańska.

Prezentujemy program najbliższej 29. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Sokół Słopnice - Metal Tarnów, 17.30; Glinik Gorlice - Poprad Muszyna, 18; Wolania Wola Rzędzińska - Unia Tarnów, 17; Limanovia Limanowa - Wierchy Rabka Zdrój, 11; Barciczanka Barcice - Tarnovia Tarnów, 16; Okocimski KS Brzesk - Watra Białka Tatrzańska, 18; Skalnik Kamionka Wielka - Bocheński KS, 18.

Niedziela. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Lubań Maniowy, 11; Poprad Rytro - Rylovia Rylowa, 16; GKS Drwinia - Orkan Szczyrzyc, 18.

Na boiskach limanowsko-podhalańskiej ligi okręgowej pierwsza w tabeli jest Jarmuta Szczawnica, która ma już awans w kieszeni. Z reprezentantów Limanowszczyzny najwyżej są Zalesianka Zalesie, która jest piąta i Wierchy Pasierbiec, które po 23. kolejkach są szóste.

W minionej kolejce najwięcej emocji dostarczył z pewnością pojedynek trzeciego w tabeli Wiatru Ludźmierz ze wspomnianymi Wierchami, który zakończył się niesamowitym zwycięstwem gości 5:4. Zalesienka Zalesie również rywalizowała w gości i także zdobyła komplet punktów ogrywając „czerwoną latarnię” Laskovię w Laskowej 3:1.

Program 26. kolejki rozgrywek ligi okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej:

Sobota. Wierchy Pasierbiec - Czarni Czarny Dunajec, 18; AKS Ujanowice - Granit Czarna Góra, 18; Babia Góra Lipnica Wielka - Krokus Przyszowa, 18; LKS Szaflary - Jordan Jordanów, 18; Turbacz Mszana Dolna - Laskovia Laskowa, 18; Zalesianka Zalesie - Huragan Waksmund, 18; Jarmuta Szczawnica - Wiatr Ludźmierz, 18.

W limanowskiej A Klasie liderem jest Płomień Limanowa, który po siedemnastu rozegranych meczach ma w swoim dorobku 42 „oczka” i o pięć wyprzedza drugi LKS Jodłownik, który rozegrał o jeden mecz więcej. Podium uzupełnia ekipa Dobrzanki Dobra (34 pkt w 17 meczach).

W pięciu spotkaniach minionej kolejki (pauzował KS Tymbark, zaś mecz LKS Rupniów z Orkanem Niedźwiedź zakończył się walkowerem dla miejscowych; Orkan wycofał się z rozgrywek – przyp. red.) padło szesnaście bramek. Najwięcej goli zdobyto w meczu Słomki Siekierczyna z Olimpią Piasarzowa. Goście, przedostatnia ekipa ligi, dość nieoczekiwanie triumfowali aż 5:2.