Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat miechowski. Pięć dróg z dotacjami na przebudowę [AKTUALIZACJA]

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Ulica Wesoła w Miechowie
Ulica Wesoła w Miechowie mapio.net
Trzy drogi powiatowe i dwie gminne na terenie powiatu miechowskiego zostaną zmodernizowane z wykorzystaniem dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych

FLESZ - Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT? To zależy od Ciebie.

Największa z inwestycji, która otrzyma rządowe wsparcie to przebudowa drogi powiatowej w Pstroszycach II. Inwestycja przewiduje przebudowę dwóch odcinków drogi – przedzielonych torowiskiem kolejowym – o łącznej długości ponad 3 km. Przyznana dotacja w wysokości 4,1 mln zł ma w założeniach pokryć 80 proc. wartości całej inwestycji. - Bardzo się cieszymy, bo z wszystkich naszych dróg powiatowych ta jest w najgorszym stanie. Dlatego w ramach inwestycji musimy wymienić całą jej konstrukcję wraz z podbudową, nawierzchnią, odwodnieniem. To będzie nieomal budowa drogi od podstaw – wyjaśnia kierujący Zarządem Dróg Powiatowych w Miechowie Roman Suchoń.

Starostwo Powiatowe w Miechowie otrzymało też 590 tys. zł na przebudowę liczącej niespełna 400 m ulicy Sportowej w Charsznicy. Trakt nie jest w najlepszym stanie, tymczasem co roku mają go okazję oglądać goście Dni Kapusty. Właśnie w tym miejscu zlokalizowany jest stadion Spartaka, na którym impreza się odbywa. Roman Suchoń podkreśla, że modernizacja ulicy Sportowej (budowa chodników, parkingów itd.) dobrze wpisuje się w trwającą rewitalizację Charsznicy. Ulica sąsiaduje bowiem z ulicami gminnymi, na których trwają obecnie remonty w ramach rewitalizacji.

Trzecia z dróg powiatowych z dofinansowaniem to liczący 4,5 km odcinek Rzędowice, Mianocice, Książ Wielki. To kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku. Wtedy objęły fragment położony w gminie Kozłów. Wartość dofinansowania w tym wypadku to 1,4 mln złotych.

Na liście rezerwowej znalazła się czwarta z dróg powiatowych, czyli liczący 1,8 km fragment Książ Mały – Boczkowice. Ta droga w tej chwili nie ma strategicznego znaczenia, ale to zmieni się po wybudowaniu na terenie gminy Książ Wielki odcinka drogi ekspresowej S7. Pierwsze miejsce na liście rezerwowej daje jednak nadzieję, że wnioskowana dotacja w kwocie 1,6 mln do miechowskiego Starostwa trafi.

Dotacje z otrzymały też dwie gminy. W Miechowie będzie przebudowa ulica Wesoła (dotacja 626 tys. zł). W gminie Gołcza do dofinansowania zakwalifikowano liczący 900 m odcinek drogi z Chobędzy w kierunku Kamienicy (dotacja 754 tys.).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski