Powiat wielicki. Brak dobrych wieści o Covid-19. Liczba zakażeń rośnie z dnia na dzień

Jolanta Białek
Jolanta Białek
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Paweł Relikowski/Polska Press
Już u 170 mieszkańców powiatu wielickiego potwierdzono zakażeniem koronawirusem. Informację o kolejnych pięciu zachorowaniach w gminie Wieliczka – dwóch w mieście i trzech w sołectwach – sanepid podał 5 sierpnia.

FLESZ - Covid nie odpuszcza. Będą kontrole

Od końca lipca liczba zakażeń w powiecie wielickim rośnie wręcz lawinowo. W ostatnich dniach potwierdzono tu w sumie ponad 30 nowych zachorowań. Najwięcej – 21 – w gminie Wieliczka, pięć w gminie Biskupice, cztery w gminie Kłaj i dwa w gminie Gdów.

Nowych zachorowań nie ma obecnie – od około miesiąca - jedynie w gminie Niepołomice.

Jednocześnie w ostatnim czasie nie przybywa w powiecie mieszkańców, którzy pokonali Covid-19. Ozdrowieńców jest tu wciąż 124.

Dane dla poszczególnych gmin: Wieliczka – 49 zakażeń (w tym 24 ozdrowieńców), Niepołomice – 70 zakażeń (62 ozdrowieńców), Gdów – 22 zakażenia (20 ozdrowieńców), Kłaj – 18 zakażeń (12 ozdrowieńców), Biskupice – 11 zakażeń (6 ozdrowieńców).

Kwarantanną – domową oraz tzw. graniczną – pozostaje objętych obecnie 343 mieszkańców powiatu wielickiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie