Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiem ci, kim jesteś

Redakcja
Otrzymali je: Maria Więcek - wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bochni, Władysław Cudejko - wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bochni, Jan Balicki - wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Bochni, Janina Łach - dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Dąbrowicy, Maria Szewczyk - nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych w Łapanowie, Teresa Chełmecka - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bochni, Bożena Sacha - nauczycielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni, Maria Janosz - nauczycielka Zespołu Szkół Rolniczych w Dąbrowicy i Danuta Wojtasik - nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych w Łapanowie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w reprezentacyjnej sali narad starostwa, a wyróżnionym nauczycielom towarzyszyli dyrektorzy szkół.

Powiedz, kto cię uczył...

 W przeddzień nauczycielskiego święta Tadeusz Lis - przewodniczący Rady Powiatu oraz Tadeusz Pietras - naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego, wręczyli wyróżniającym się pedagogom nagrody starosty Ludwika Węgrzyna w wysokości 1500 zł.
 Józef Łącki - nauczyciel z 28-letnim stażem, pracujący obecnie w Zespole Szkół Mechanicznych oraz w II Liceum Ogólnokształcącym, podzielił się z nami następującymi refleksjami: - Już nie można być dobrym i biednym nauczycielem. Wiedza stała się w brutalny sposób towarem. Sporo kosztuje jej zdobycie i ciągłe pogłębianie. Trudno, by nauczyciel nie miał komputera, a przecież po kilku latach już zachodzi potrzeba jego wymiany. Brak dostępu do Internetu to również wstydliwy temat, kiedy wychowanek często dopytuje o twojego e-maila, by pochwalić się swoimi osiągnięciami w surfowaniu po Internecie, czy przesłać ci pozdrowienia np. z Hiszpanii.__Nie było klimatu szacunku, na jaki faktycznie powinien zasługiwać polski nauczyciel. Często publicznie ganiony, wymawiano mu mizerną podwyżkę czyniąc z tej farsy przytyk, jak bardzo jest kosztowny w utrzymaniu. A przecież już dzicy i prymitywni Ariowie, podbijając szlachetny naród Drawidyjski o niezwykłej kulturze i duchowości, doceniając ich mądrość uczynili z nich swoich nauczycieli. Zrozumieli, że wiedza i duchowość to ważne przymioty ludzkiego rozwoju. Do swojego dworu Aria, czyli w sanskrycie szlachetnie urodzony, sprowadzał Drawidyjczyka, by ten uczył jego dzieci: bogate, szlachetne i przeznaczone do wyższej kariery zawodowej. Czy Rzymianie podbijając Grecję nie uczynili tego samego? Światły i wykształcony mędrzec grecki był najlepszym nauczycielem butnego i pewnego siebie Rzymianina. Czy historia nadal kołem się toczy i nauczyciel ma kształcić tych "szlachetnie urodzonych" do wyższej kariery zawodowej, a sam ma być tym Drawidyjczykiem czy Grekiem, inaczej pariasem naszych czasów?"

(PK)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski