Powrócili na zwycięską ścieżkę

(PAN)
II liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści nowohuckiej Wandy, pokonując Wisłę Sandomierz, umocnili się w czołówce tabeli.

Wanda Kraków – Wisła Sandomierz 32:27 (16:13)
Bramki dla Wandy: Nowak 8, Karol Franczak 6, Jewiarz 5, Dziedzic 5, Krystian Franczak 3, Szopa 2, Witowski 2, Urbanowicz 1.

Pierwszą bramkę zdobyli goście, ale potem warunki gry dyktowali już szczypiorniści Wandy. W 7 min było 4:1, a po 20 minutach podopieczni Jerzego Garpiela prowadzili 11:6. Skutecznością imponował skrzydłowy Nowak, na swoim wysokim poziomie rzutowym zagrał rozgrywający Karol Franczak i przewaga gospodarzy rosła.

Na początku drugiej połowy przyjezdni zagrali agresywnie i zmniejszyli dystans do dwóch bramek. W 33 min było 17:15, a w 36 – 20:18. Potem po dwa gole zdobyli bracia Franczakowie oraz Nowak i Wanda uzyskała bezpieczną przewagę, którą utrzymała do końca meczu. W zespole z Sandomierza najskuteczniejszym zawodnikiem był Grzegorz Pawełczyk, który zdobył dziewięć bramek.

Mecz mógł się podobać, krakowianie pokazali wiele ciekawych wariantów rozegrania akcji, nieźle bronił Kowalski. Po porażce z MOSiR Bochnią szanse Wandy na zajęcie pierwszego miejsca wyraźnie zmalały, ale i tak krakowianie w tym sezonie są bliscy zajęcia najlepszego miejsca w historii występów w II lidze.