Powrót Pohla

Unia: Witek - Czerwik, Piątek; Klisiak, Malicki, Puzio - Czihal, Kłys; Horny, Mucha, Wieloch, Kozak, Magiera; Laszkiewicz, Jarosz, Wojciechowski - Ł. Ziober, Ryczko, Wojtarowicz oraz Pohl.

(ZAB)

W towarzyskim meczu hokejowym: Dwory Unia Osiwęcim - HC Żilina 2-2 (1-0, 1-0, 0-2). Bramki: Czihal 12, Horny 22 - Duda 51, Hużerka 57.
 Po dwutygodniowej przerwie w składzie Unii pojawił się Marek Pohl, który od meczu wyjazdowego w Martinie leczył kontuzję barku. - Bałem się powtórki sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy występując w barwach Katowic podobny uraz wyeliminował mnie z gry na pół sezonu - powiedział.
 Rekonwalescent miał okazję swój powrót do drużyny uświetnić zdobyciem gola, ale w 50 min po zagraniu Wojciechowskiego strzelił tuż obok bramki. - Rewelacyjnie bronił Przemysław Witek, który przepuścił tylko 2 spośród 47 strzałów oddanych na naszą bramkę. Czekam, aż będę mógł wreszcie w kolejnym sparingu zagrać w pełnym składzie. Pohl gra z ochroną na barku, natomiast kadrowicze zagrali tylko jedną tercję, bowiem byli zmęczeni wyczerpującym turniejem w Zvoleniu - powiedział trener Pavel Soudsky. Dziś o godz. 17 kolejnym rywalem oświęcimian będzie słowacki Liptowsky Mikulasz.