Nasza Loteria

Powstanie nowy basen w Czyżynach

WARS
INWESTYCJE. Zakończyły się prace projektowe dotyczące budowy pływalni, która ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 155. W ciągu najbliższych dwóch lat na realizację tej inwestycji miasto planuje wydać 11 mln zł.

Ostatnio radni Dzielnicy XIV wystosowali uchwałę do prezydenta Krakowa, by zarezerwował w przyszłorocznym budżecie pieniądze na budowę pływalni w Czyżynach. - Od wielu lat nie było sprzyjającej atmosfery, by ta inwestycja wreszcie zyskała szansę na realizację. W tegorocznym budżecie znalazło się 400 tys. zł na opracowanie dokumentacji, co udało się rozbić - mówi Wojciech Krzysztonek, przewodniczący Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Dodaje, że w wieloletniej prognozie finansowej miasta wpisano kwotę 11 mln na budowę pływalni. Podkreśla przy tym, że inwestycja jest niezbędna z punktu widzenia rozwoju tej części Krakowa.

Nowy basen będzie służyć szkole, a po zakończeniu zajęć lekcyjnych ma być dostępny dla okolicznych mieszkańców. Dodatkowo w sali gimnastycznej przewidziano możliwość prowadzenia zajęć komercyjnych, ćwiczeń czy nauki tańca. Docelowo cały obiekt ma być połączony "łącznikiem" ze szkołą.

- Budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne. Parter zajmie jednokondygnacyjna hala basenowa oraz szatnie. Na piętrze zlokalizowana zostanie sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Dla oczekujących zaprojektowano miejsca siedzące z widokiem na basen. Pod ziemią znajdzie się aparatura do uzdatniania wody basenowej i obsługi technicznej budynku - poinformowano nas w Zarządzie Infrastruktury Sportowej. W budynku znajdą się w sumie dwa baseny - jeden o wymiarach 25 na 16 metrów oraz drugi rekreacyjny o wymiarach 16 na 5 metrów.

(WARS)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski