Powtórka z jubileuszu?

PK
W ubiegłym roku sekcja judo trenująca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji uczciła jubileusz dziesięciolecia swego istnienia zdobyciem 10 medali (2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych) podczas Mistrzostw Polski i w innych, równie ważnych ogólnopolskich turniejach. Pracowity początek tego roku (przez dziesięć dni młodzicy i juniorzy trenowali na obozie Kadry Makroregionu w Zakopanem) oraz wyniki pierwszych startów zapowiadają nie mniejsze sukcesy...

BOCHNIA. Nowe sukcesy judoków

Aż czworo bocheńskich zawodników zakwalifikowało się już do Ogólnopolskiego Turnieju Judo Juniorek i Juniorów (OTK), który odbędzie się 21 lutego w Tarnowie. - "Będzie to pierwszy od wielu lat zorganizowany w Tarnowie oficjalny turniej ogólnopolski. Mamy nadzieję, że po wybudowaniu planowanej hali sportowej w Bochni będą u nas gościć takie turnieje, a nawet mistrzostwa Polski" - mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR-u. Najnowsze awanse bochnianie wywalczyli podczas eliminacji w Bytomiu. Dyrektor i trenerka judo wylicza, iż z tarczą wrócili z Bytomia: Ewa Gogola w wadze 44 kg, która pokonała zawodniczki z Kęt i Czechowic Dziedzic (wszystkie na ippon - przed czasem). W walce o I miejsce uległa zawodniczce z Czarnych Bytom. Ta sama zawodniczka pokonała drugą startującą w tej wadze bochniankę Anię Barbach. Pozostałe walki Ania wygrała i ostatecznie wywalczyła sobie prawo startu w Tarnowie, zajmując III miejsce. Katarzyna Majchrzak, Mistrzyni Polski Młodziczek, która zajęła II miejsce w wadze 52 kg. Wygrała trzy walki w bardzo dobrym stylu z judoczkami z Jastrzębia, Rybnika i Kęt. W finale pokonała ją zawodniczka z Czechowic - Dziedzic. - "Wszystkie dziewczęta to jeszcze juniorki młodsze, Kaśka jest najmłodsza, a startowały z juniorkami, czyli dziewczętami nawet o trzy lata starszymi" - podkreśla S. Bajda. Jedyny junior, który wywalczył awans do finałów, to Wiktor Tworzydło (Mistrz Polski z 2000 roku). Zajął on III miejsce w wadze 81 kg, przegrywając tylko jedną walkę z Krzysztofem Węglarzem - utytułowanym zawodnikiem z Wisły Kraków. Zdaniem Waldemara Kowalskiego - trenera bocheńskiej kadry judo, turniej w Bytomiu był bardzo "mocny", gdyż cała czołówka Polski w tej kategorii jest właśnie ze strefy śląskiej. (PK)