Powtórki nie będzie

Broniący tytułu Argentyńczyk Gaston Gaudio i jego rodak - ubiegłoroczny finalista - Guillermo Coria odpadli wczoraj w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na kortach ziemnych Rolanda Garrosa, z pulą nagród 13,5 mln euro.

French Open

Rozstawiony z numerem piątym Gaudio uległ w pięciu setach z Hiszpanowi Davidowi Ferrerowi. - Sam nie wiem, jak mogłem przegrać ten mecz, prowadząc w ostatnim secie 4-0. Zresztą nawet później, przy stanie 4-3 miałem kilka okazji, żeby wyjść na prowadzenie 5-3, żadnej jednak nie wykorzystałem - powiedział Gaudio. -
   Jego los podzielił Coria, który przegrał z Rosjaninem Nikołajem Dawydienką. Natomiast bez walki awans do ćwierćfinału wywalczył kolejny Argentyńczyk Guillermo Canas (9.), bowiem jego rywal - Niemiec Nicolas Kiefer oddał mecz IV rundy walkowerem. Trochę pechowo odpadł Rosjanin Marat Safin, choć jego przeciwnik Hiszpan Tommy Robredo to wytrawny i skuteczny gracz na ziemnych kortach, którego wielka międzynarodowa kariera rozpoczęła się w... Sopocie.
   Tylko przez 10 minut przebywała wczoraj na korcie Rosjanka Maria Szarapowa, by zwycięsko dograć trzy gemy przerwanego w niedzielę z powodu deszczu pojedynku z Hiszpanką Nurią Llagosterą-Vives.
   Aż trzy godziny i 15 minut potrzebowała do uzyskania do ćwierćfinału awansu triumfatorka French Open 2003, Justin Henin-Hardenne. Belgijka wyeliminowała Swietłanę Kuzniecową. W decydującym secie Rosjanka nie wykorzystała dwóch piłek meczowych prowadząc 5-3. Poprzednio obie spotkały się 1 maja w finale warszawskiego turnieju WTA - J&S Cup (z pulą nagród 585 tys. dolarów). Wtedy lepsza była także Henin-Hardenne. - To chyba cud, trzy razy byłam już pewna, że przegrałam. To co się później stało, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Naprawdę trudno w to wszystko uwierzyć - przyznała Belgijka.
   W ćwierćfinałach gry pojedynczej zmierzą Lindsay Davenport (USA, 1) z Mary Pierce (Francja, 21), Jelena Lichowcewa (Rosja, 16) z Sesil Karatanczewą (Bułgaria), Nadieżda Pietrowa (Rosja, 7) z Aną Ivanovic (Serbia i Czarnogóra, 29) i Justine Henin-Hardenne (Belgia, 10) z Marią Szarapową (Rosja, 2) oraz Roger Federer (Szwajcaria, 1) z Victorem Hanescu (Rumunia), Rafael Nadal (Hiszpania, 4) z Davidem Ferrerem (Hiszpania. 20), Nikołaj Dawydienko (Rosja, 12) z Tommym Robredo (Hiszpania, 15), Guillermo Canas (Argentyna, 9) z Mariano Puertą (Argentyna).
   Nie powiodło się krakowiankom, siostrom Agnieszce i Urszuli Radwańskim w I rundzie debla juniorek. Przegrały z rumuńsko-holenderską parą, turniejową "piątką", Mihaelą Buzarnescu i Bibiane Schoofs 5-7, 3-6. Dziś Agnieszka Radwańska, w drugim pojedynku na korcie nr 6, spotka się w II rundzie singla z reprezentantką Szwajcarii, Timeą Bacsinszky (nr 5).
   W trzeciej rundzie debla mężczyzn odpadł polsko-niemiecki duet: Marcin Matkowski - Alexander Waske, który nie sprostał rozstawionym z nr. 12 Czechowi Martinowi Dammowi i Argentyńczykowi Mariano Hoodowi, przegrywając 6-3, 4-6, 4-6.
(SAS)

WYNIKI

Gra pojedyncza kobiet

1/8 finału: Szarapowa (Rosja, 2) - Llagostera-Vives (Hiszpania) 6-2, 6-3, Henin-Hardenne (Belgia, 10) - Kuzniecowa (Rosja, 6) 7-6 (8-6), 4-6, 7-5, Ivanovic (Serbia i Czarnogóra, 29) - Schiavone (Włochy, 22) 6-4, 6-7 (3-7), 6-3.

Gra pojedyncza mężczyzn

1/8 finału: Nadal (Hiszpania, 4) - Grosjean (Francja, 23) 6-4, 3-6, 6-0, 6-3, Ferrer (Hiszpania, 20) - Gaudio (Argentyna, 5) 2-6, 6-4, 7-6 (7-5), 5-7, 6-4, Dawydienko (Rosja, 12) - Coria (Argentyna, 8) 2-6, 6-3, 7-6 (7-1), 6-2, Canas (Argentyna, 9) - Kiefer (Niemcy, 28) - walkower dla Canasa, Robredo (Hiszpania, 15) - Safin (Rosja, 3) 7-5, 1-6, 6-1, 4-6, 8-6, Puerta (Argentyna) - Acasuso (Argentyna) 6-4, 6-1, 6-1.