Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pożegnaj pracodawcę z klasą i zostaw sobie otwartą drogę powrotu

(DD)
Zatrudnienie. Współczesny rynek pracy podlega dynamicznym zmianom. Jedną z konsekwencji tych zjawisk są częstsze zmiany miejsc zatrudnienia.

Dziś pracownicy migrują pomiędzy poszczególnymi firmami dużo częściej, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Dzieje się tak za sprawą napływu nowych inwestycji, ale również zmiany mentalności samych pracowników, zwłaszcza tych z młodego pokolenia.

Częstsze jest też prawdopodobieństwo chęci powrotu do firmy, którą wcześniej opuściliśmy. Sytuacje takie mogą mieć miejsce, gdy pracownik zauważa, że nowa praca nie spełniła jego oczekiwań lub też (rzadziej) otrzymuje ofertę powrotu do poprzedniej firmy.

Dziś firmy podlegają dynamicznemu rozwojowi, ciągłej zmianie procesów i strategii zarządzania _– komentuje Przemysław Sienkiewicz, kierownik regionalnego biura agencji zatrudnienia Manpower. – _Bez względu na branżę, w której pracujemy, pewne jest, że także nasza dawna firma ulegnie zmianie. Dla osób powracających do poprzednich pracodawców zawsze będzie to w __jakimś stopniu nowe środowisko pracy.

Powracając do dawnej firmy możemy więc liczyć na nowe perspektywy i standardy pracy. Z kolei z perspektywy pracodawcy doświadczenie i wiedza, które pracownik zdobył w innej pracy, stanowić będą cenne wartości dla firmy. Powracający pracownik może wnieść też nowe spojrzenie na wewnętrzne procesy, a przez to przyczynić się do ich udoskonalenia. Korzyścią pracodawcy będzie również fakt, że taki pracownik nie będzie wymagał ponownie cyklu szkoleń i inwestycji, co oznacza oszczędności finansowe, przy jednoczesnej lepszej efektywności pracy.

W momencie podjęcia decyzji o powrocie do byłego pracodawcy warto mieć pewność, że nie ma on powodów, dla których miałby uniknąć przyjęcia takiej oferty. Trzeba pamiętać, że zanim pracodawca zdecyduje o ponownym zaproszeniu nas do współpracy, prześledzi historię wcześniejszego zatrudnienia. Rozstając się z firmą zawsze zatem należy pożegnać ją z klasą, co pomoże nam zostawić dobre wrażenie i uchyloną furtkę w razie chęci powrotu.

W praktyce wiąże się to z dokończeniem bieżących projektów, wywiązaniem się z powierzonych zadań, utrzymaniem do końca dobrego tempa pracy, a także niewyrażanie negatywnych opinii. Najlepiej tak świadczyć pracę do ostatniego dnia, by to ze strony pracodawcy padły słowa: „pamiętaj, że zawsze będziesz mógł do nas wrócić”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski