Pożegnaliśmy redaktor

Pożegnaliśmy redaktor Teresę Stanisławską

PS

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

(INF. WŁ.) Wczoraj w Krakowie odbył się pogrzeb zmarłej 16 grudnia red. Teresy Stanisławskiej-Adamczewskiej, dziennikarki, długoletniej redaktor naczelnej "Echa Krakowa".
   W ostatniej drodze na cmentarzu Rakowickim towarzyszyli Teresie Stanisławskiej-Adamczewskiej członkowie rodziny, przyjaciele, dawni współpracownicy, krakowscy dziennikarze. W imieniu tych, którzy pracowali ze Zmarłą, pożegnał ją Edward Chudziński, redaktor naczelny kwartalnika "Zdanie", kierownik Studium Dziennikarskiego Akademii Pedagogicznej. Przypomniał zawodową drogę Teresy Stanisławskiej-Adamczewskiej oraz dziennikarski dorobek, który po niej pozostał. - Jednak to pamięć o niej będzie najtrwalszym śladem - powiedział.
   W imieniu przyjaciół i wychowanków Zmarłej przemawiał red. Marian Szulc, który przypomniał, że była ona wychowawcą wielu pokoleń dziennikarzy i reporterów. Nawiązał do przyjacielskiego klimatu domu państwa Adamczewskich w Zabierzowie. - Dobroć, mądrość i życzliwość Teresy przejawiała się w drobnych, codziennych rzeczach - mówił.
   Urnę z prochami Zmarłej złożono do grobu w Alei Zasłużonych.
   Teresa Stanisławska-Adamczewska urodziła się w Wielkopolsce, lecz swoje życie związała z Krakowem. Od 1955 r. przez wiele lat była redaktorem naczelnym "Echa Krakowa", czyniąc zeń najpopularniejszą gazetę miejską. Miała 79 lat.
    (PS)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo