reklama

Pozostałe sparingi małopolskich ligowców

(PAN)
Odra Wodzisław - Sandecja Nowy Sącz 3-0 (1-0, 2-0)

1-0 Woś 30, 2-0 Matulevicius 34, 3-0 Wodecki 40.
Odra: Buchalik (61 Łobaczewski) - Kłos, Markowski (61 Wrzask), Dymkowski, Mójta - Piechniak (61 Słodowy), Malinowski (61 Jary), Kuranty (61 Kwiek), Woś (31 Rygel, 75 Woś), Wodecki - Matulevicius (61 Hanzel).
Sandecja: Kozioł (46 Różalski) - Makuch, Jędrszczyk, Benkowski (50 Szczepanik), Borovićanin (46 Choruzi) - Stefanik (75 Zawiślan) - Skrzypek (46 Bębenek), Bania (46 Berliński), Zawadzki, Broź (46 Jonczyk) - Chlipała (46 Fabianowski).
W pierwszej i na początku drugiej tercji (grano 3 razy po 30 min) dominowali gospodarze. Efektem ich przewagi były bramki zdobyte po strzale Marcina Wodeckiego w słupek i dobitce Jana Wosia, uprzedzeniu Michała Benkowskiego przez Deivydasa Matuleviciusa i przelobowaniu Marka Kozioła przez Wodeckiego. W dalszej fazie zawodów beniaminek I ligi był już niemal równym przeciwnikiem dla ekstraklasowca, sądeczanie grzeszyli jednak nieskutecznością. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak m.in. Piotr Chlipała, Maciej Bębenek, Michał Jonczyk i Wojciech Fabianowski. U gości z uwagi na urazy nie wystąpili Jano Frohlich, Miroslav Lauko, Dariusz Gawęcki oraz Madrin Piegzik.
- Zadowolony jestem z możliwości skonfrontowania sił z mocnym rywalem, który obnażył braki moich podopiecznych - mówił po meczu Dariusz Wójtowicz, trener Sandecji. - Nie zachwycam się natomiast zaprezentowanym przez nich stylem. Niewątpliwy wpływ na postawę sądeczan miał fakt, że na boisko wybiegliśmy po sześciogodzinnej podróży, wprost z autokaru. Zanim chłopcy doszli do siebie, przegrywali różnicą trzech goli. Później było już znacznie lepiej, chociaż dały się zauważyć symptomy poobozowego kryzysu. Nadal chcemy pozyskać Litwina Marijana Choruziego. Czekamy na jego certyfikat. (dw)
Kolejarz Stróże - Wisła Kraków Młoda Ekstraklasa 3-0 (3-0)
1-0 Lipecki 30 karny, 2-0 Lipecki 35 karny, 3-0 Lipecki 44.
Kolejarz: Zarychta - Gryźlak, Górski, testowany zawodnik, Walęciak - Kozub, Lipecki, Frankiewicz, Drąg - Szymczyk, testowany zawodnik oraz Grądalski, Wańczyk, Księżyc, Leśniak, Jeżewski, Łętocha, Sekuła, K. Tokarczyk.
Wisła ME: Jarosiński - Wanatowicz, Cyzio, Baboń, Rado - Zalewski, Brud, Batko, Papież - Leszczak, Kominiak oraz Trela, Chrapek, Kalinowski, Masiuda, Skołoszyński.
Szczególnie w pierwszej połowie widoczna była wyższość II-ligowców. Padły wówczas wszystkie gole. Dwa pierwsze Krzysztof Lipecki zdobył z rzutów karnych, zaś trzeciego strzelił z 5 metrów głową po dośrodkowaniu Drąga z rzutu rożnego. W zespole Kolejarza testowani byli Łukasz Górski z Górnika Wieliczka oraz dwaj inni gracze, którzy niczym nie zachwycili. Działacze klubu ze Stróż nie odnotowali nawet ich nazwisk. W sobotę Kolejarz zmierzy się w Ropie z Popradem Muszyna. (dw)
Okocimski Brzesko - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-2 (0-2)
0-1 S. Goryczko 30, 0-2 Dzieński 35 karny, 1-2 Matras 58, 2-2 Rusinek 63.
Okocimski: Palej - Wawryka, Jagła, Policht - Szymonik, Krzak, Kozieł, Kostecki, Matras - Rusinek, Ogar oraz Libera, Czerwiński, Darmochwał, Skorupski, Cegliński.
Szreniawa: Lipiński - Kupiec, Ruchałowski, Michalec, Fielek - Nowak, S. Goryczko, Morawiec, Motak - Dzieński, Buras oraz Sowiński, Goryczka, Górski.
Przedostatni mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu zespół Okocimskiego rozegrał na własnym boisku, gdzie zmierzył się z IVligową Szreniawą. - Upał nie ułatwiał gry piłkarzom. Rywal póki miał siły, dość skutecznie z nami walczył. Po przerwie mecz przebiegał już jednak pod nasze dyktando i przy nieco lepszej skuteczności mogliśmy go spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść - skomentował spotkanie trener Okocimskiego Krzysztof Łętocha.
Zespół z Brzeska praktycznie skompletował skład na najbliższy sezon. Kontrakty podpisali już bowiem: Daniel Policht (Górnik Wieliczka), Piotr Darmochwał (Remes Promień Opalenica), Rafał Cegliński (Unia Janikowo) i Łukasz Rupa (Gwarek Zabrze), a w najbliższych dniach umowy powinni również parafować: bramkarz Tomasz Libera (ostatnio Poprad Muszyna), Damian Szymonik (Górnik Wieliczka) i Krzysztof Rusinek (Kotwica Kołobrzeg). (JB)
Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce (ME) 1-2 (0-1)
0-1 Ryczek 13, 1-1 Sermak 56, 1-2 Rabenda 61.
Bruk-Bet: Budka - Kleinschmidt, Czarny, Wójcik, Szałęga - Ogórek, Fedoruk, Sermak, Wolański - Smółka, Cygnar oraz Kot, Jacek, Ryguła, Kostek, Zontek, Sas.
Beniaminek II ligi rozegrał w Żabnie kolejny w okresie przygotowawczym mecz kontrolny, w którym zmierzył się z drużyną Korony Kielce występującą w Młodej Ekstraklasie.
W drużynie z Niecieczy oficjalnie zadebiutował Adrian Fedoruk, z którym klub w bieżącym tygodniu podpisał kontrakt. Ten 23-letni pomocnik to syn Adama Fedoruka, byłe- go piłkarza m.in. Stali Mielec czy Legii Warszawa. Zawodnik ten ostatnio występował w Górniku Polkowice, a wcześniej grał m.in. w Lechii Gdańsk, Olimpii Elbląg, Rakowie Częstochowa i Amice Wronki oraz miał epizody w klubach zagranicznych: greckim AO Kavala i angielskim Wellingborough Wincanton.
Po raz pierwszy w zespole Bruk-Betu zaprezentowali się: bramkarz Maciej Budka (GKS Katowice), Paweł Cygnar (Resovia Rzeszów) i Paweł Sermak (Szczakowianka Jaworzno), a po raz kolejny trener Marcin Jałocha testował: Michała Czarnego (Stal Mielec), Marcina Szałęgę (Lechia II Gdańsk), Patryka Ogórka (Górnik Polkowice), Marcina Zontka (Okocimski Brzesko) i Mariusza Kostka (Czarni Żagań). (JB)
Karpaty Siepraw - Górnik Wieliczka 1-2 (1-0)
1-0 Zając 20, 1-1 D. Skiba 55, 1-2 Liput 88.
Górnik: I połowa: Juszczyk - Kasprzyk, Zajda, Kowalski, Bułat - Liput, Ślęczka, Gruszka, A. Skiba, Kagize - Sendorek; II połowa: Juszczyk (70 Kociołek) - M. Domoń, Małajowicz, Kowalski, Ł. Domoń - Filipowski, Banaś, Gruszka (60 Liput), Nędza - Blecharski, D. Skiba.
Ekipa z Wieliczki po "przeskoku" z II do III ligi przechodzi kadrową rewolucję. Wczoraj trener Maciej Musiał dał szansę gry łącznie aż 20 zawodnikom. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Zająca (piłka po rykoszecie zmyliła Juszczyka). W drugiej połowie wieliczanie odrobili straty z nawiązką. Najpierw celnie główkował D. Skiba, a potem sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Liput. Obie asysty zaliczył Filipowski.
W Górniku pokazały się trzy "nowe twarze" - Blecharski (z SMS Łódź), Kagize (ciemnoskóry Polak z Prokocimia) i Kowalski (ze Skotnik). - Z SMS jesteśmy już dogadani w sprawie wypożyczenia Blecharskiego. W sprawie Kagize jesteśmy dopiero po wstępnych rozmowach. Odnośnie Kowalskiego jeszcze nie podjęliśmy decyzji - powiedział trener Musiał. (FIL)
Garbarnia Kraków - Garbarz Zembrzyce 2-1 (1-1)
1-0 Praciak 36, 1-1 Krawczyk 41, 2-1 Wojciechowski 82.
Garbarnia: Chmura (46 Żylski) - Haxijaj, Juraszek, Irzyk, Dygas (46 Kalemba) - Chodźko, Krawczyk, Krzysztonek (46 Piórkowski), Przeniosło - Antas (46 Wojciechowski), Praciak.
Przebywający na zgrupowaniu w Zawoi garbarze "wyskoczyli" wczoraj do pobliskich Zembrzyc, gdzie pokonali V-ligowego rywala. III-ligowcy mieli przewagę, wypracowali więcej dogodnych sytuacji podbramkowych, z których wykorzystali dwie. Prowadzenie uzyskał głową Praciak po centrze Dygasa. Wyrównał Krawczyk, wykorzystując gapiostwo krakowian w obronie. Wynik meczu ustalił Wojciechowski po wrzutce Irzyka i błędzie bramkarza Garbarza.
- Przewaga techniczno-taktyczna była widoczna po naszej stronie. Mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji, ale albo w ostatniej chwili strzał obrońca, albo - zwłaszcza w pierwszej połowie - udanie interweniował bramkarz. Testowanych było kilku młodych zawodników i kilku, którzy grali w Region's Cup. Płynności gry więc być nie mogło, ale ogólnie ze sparingu można być zadowolonym, bo głównie chodziło o przegląd młodzieży - powiedział trener krakowian Krzysztof Szopa. (FIL)
Dalin Myślenice - Csopak FC 9-0 (6-0)
1-0 J. Górecki 9, 2-0 Marchiński 12, 3-0 Stelmach 14, 4-0 J. Górecki 18, 5-0 Marchiński 24, 6-0 Nowak 25, 7-0 Stelmach 46, 8-0 Stelmach 57, 9-0 Stelmach 65.
Dalin: Kipek - Cichoń, Myśków, Kęsek, Kokoszka - Stelmach, Muniak (20 Rojek), Kałat (41 Płonka), Marchiński (41 Burtan) - Nowak (41 Moskal), J. Górecki (41 Błaszczak).
Pierwotnie Dalin miał rozgrywać sparing z Walką Zabrze, ale śląski klub znalazł się nad przepaścią organizacyjną i "w zastępstwie" wystąpili Węgrzy z Csopak (IV liga), którzy przebywają w Myślenicach w ramach współpracy miast (grano 2 razy po 40 minut).
"Madziarzy" nie okazali się wartościowym przeciwnikiem i Dalin urządził sobie strzelecki trening. Piłkarze poprawili sobie w ten sposób humory, bo sytuacja w klubie odbiega od wesołej. - Jest źle - krótko i dobitnie komentuję Wiesław Bańkosz, trener myśleniczan. Największy problem stanowi obsada bramki. Marek Szuba, ostoja Dalinu w ostatnich 5 latach, nie doszedł do finansowego porozumienia z zarządem i rozpoczął poszukiwania nowego klubu. Nie ma też Karola Obłazy, który wrócił do Hejnału Krzyszkowice. Jedynym bramkarzem pozostał Konrad Kipek, który do tego, ze względu na obowiązki zawodowe, trenuje nieregularnie. Szczęścia poza Dalinem szukają bracia Rafał i Marcin Drobni (zgłosili akces do Podbeskidzia Bielsko-Biała). Kontuzji kolana nabawił się Michał Górecki, co wyklucza go z gry na co najmniej 8 tygodni. W meczu z Csopak w I połowie na obronie eksperymentalnie zagrał Mariusz Kęsek (Tomasz Pilch odpoczywa po rozgrywkach Regions Cop). Po 20 min z lekką kontuzją zeszedł Radosław Muniak. Trener Bańkosz stara się uzupełniać luki niedawnymi juniorami. (RŚ)
Kmita Zabierzów - Zagłębie Sosnowiec 1-4 (1-2)
Bramka dla Kmity: Mazela.
Kmita: Czarnecki (46 Bąba) - Skwarczeński, Powroźnik, Gad, Mitka - Trzmielewski, Sepioł, Diane, Celarski (46 Koperny) - Mazela (75 Wojdała), Strojek (55 Bodzioch).
Zespół Kmity, który występować będzie od nowego sezonu w III lidze, rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Zagłębie okazało się drużyną lepszą i bardziej zgraną, ale inaczej być nie mogło, gdyż zabierzowska drużyna dopiero jest w budowie. - Do końca tygodnia jesteśmy na obozie dochodzeniowym w Krzeszowicach, który zakończy się sobotnim sparingiem z Czańcem. Do tego czasu wyjaśni się, kto będzie w Kmicie grał i z tą grupą zawodników będę przygotowywał się do ligowego startu - powiedział szkoleniowiec Kmity.
We wczorajszym meczu kontrolnym pojawiło się wielu graczy Kmity, którzy grali na zasadzie wypożyczenia w innych klubach: Bąba, Powroźnik (Sandecja Nowy Sącz), Skwarczeński, Wojdała (MKS Trzebinia-Siersza), Diane (Kolejarz Stróże) czy Sepioł (IKS Olkusz). Testowani byli też nowi gracze: Czarnecki, Mazela (Orkan Szczyrzyc), Gad (Walka Zabrze), Mitka, Bodzioch (Bronowianka), Strojek (Skawinka) i Trzmielewski (Przebój Wolbrom).
(PAN)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3