Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracodawcy walczą o studentów

Jan Matoga
Na odwiedzających targi czekały foldery i... baloniki
Na odwiedzających targi czekały foldery i... baloniki Adam Wojnar
Wydarzenie. IX edycja Targów Pracy na Uniwersytecie Rolniczym przyciągnęła osiemnastu wystawców, reprezentujących różne branże

Odwiedzający mogli skorzystać z ofert pracy, praktyk i staży, a także porad doradców zawodowych.

Jak podkreślają organizatorzy targów, ich głównym celem jest ułatwienie kontaktu młodym i ambitnym osobom poszukującym zatrudnienia lub przewidującym, że wkrótce będą go szukać. Choć impreza adresowana jest głównie do studentów i absolwentów, coraz częściej można tu spotkać także tych, którzy od dawna już funkcjonują na rynku pracy. Niewątpliwie wszyscy zainteresowani znalezieniem zatrudnienia mieli w czym wybierać bowiem targi na Uniwersytecie Rolniczym charakteryzują się dużym zróżnicowaniem firm i branż.

Dlatego też, na targach, studenci i absolwenci mogli odwiedzać stanowiska przedsiębiorstw związanych z technologią żywności, z wdrażaniem programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, z opieką nad lasami państwowymi, z sieciami największych supermarketów czy międzynarodowymi korporacjami outsourcingowymi, technologicznymi lub doradczymi.

- Mamy na naszych targach duży przekrój firm i chcemy by nasi studenci jak najlepiej potrafili to wykorzystać. Dlatego, w biurze karier staramy się tłumaczyć im, z czym mogą się spotkać w trakcie tego wydarzenia - wyjaśnia Grażyna Wójcik z Uniwersytetu Rolniczego. - Często pojawiają się, na przykład przedstawiciele sieci supermarketów.

Każdemu studentowi od razu skojarzy się to prawdopodobnie z pracą na kasie, która nie będzie zbyt atrakcyjnym rozwiązaniem dla kogoś, kto kończy studia. Wyjaśniamy w takich sytuacjach, że supermarkety to nie tylko praca fizyczna, ale może się okazać, że takie firmy potrzebują, na przykład techników żywienia. A to już dużo ciekawsza propozycja.

Taka impreza to nie tylko okazja dla firm do znalezienia dobrych pracowników i promocji ich własnej marki, ale, jak wierzą organizatorzy to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do bezpośredniej wymiany informacji z potencjalnym pracodawcą.

Tomka zainteresowało np. stoisko firmy umożliwiającej studentom pracę w Stanach Zjednoczonych - Ciekawa opcja. Szkoda tylko, że w ciągu roku nie ma szans na wyjazd mówił. Studenta szybko wyprowadziła z błędu przedstawicielka firmy, tłumacząc, że do Stanów wyjeżdża się na wakacje, gdzie przez trzy miesiące można pracować i zwiedzać. Tomek otrzymał też wszelkie możliwe informacje, został zaopatrzony w foldery i wpisał się na listę mailingową firmy.

Odwiedzenie targów to dopiero początek drogi. Kolejnym może być wizyta w biurze karier Uniwersytetu Rolniczego, gdzie studenci uzyskają niezbędną pomoc przy konstruowaniu własnego CV lub listu motywacyjnego.

Wydarzenie promuje tytuł „Małopolska Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016“. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Małopolska jest pierwszym polskim województwem, które otrzymało to wyróżnienie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski