Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracowici i odważni. Wybierz z nami „Krakowianina 2015”

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Jerzy Meysztowicz
Jerzy Meysztowicz Anna Kaczmarz
Plebiscyt. Jesteśmy już za półmetkiem głosowania. Doceńmy wspólnie najlepszych!

Nadal zachęcamy naszych Czytelników do udziału w głosowaniu w plebiscycie „Krakowianin Roku 2015”. O tytuł ten rywalizują związani z naszym miastem politycy, naukowcy, biznesmeni, ludzie kultury, a także osoby, które zmieniają Kraków na lepsze - działając społecznie.

WYBIERZ KATEGORIĘ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA:

- POLITYKA

- SPOŁECZEŃSTWO
- KULTURA
- BIZNES
- NAUKA

W kategorii „Polityka” pierwszą pozycję zajmuje teraz Jerzy Meysztowicz, były wicewojewoda, doceniany za powrót do polityki w błyskotliwym stylu. Jest reprezentantem Krakowa w Sejmie z ramienia Nowoczesnej i koordynatorem tej partii na Małopolskę. Przedsiębiorca i społecznik. Współzałożyciel Klubu Krakowskiego, którego członkowie pomagali m.in. poszkodowanym przez powódź mieszkańcom Lanckorony, fundowali stypendia dla uzdolnionej młodzieży - korzystał z nich np. młody pianista z Krakowa Szymon Nehring, finalista zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego.

- Wróciłem do polityki znienacka, wydawało się, że etap takiej aktywności mam już za sobą. Ale okazało się, że w obecnej sytuacji politycznej osoby takie jak ja mogą jeszcze coś zrobić i wnieść - mówi Jerzy Meysztowicz. Podejrzewa, że prowadzenie w plebiscycie zawdzięcza tym, którzy zauważyli jego aktywność, ale też głosującym na niego jako na działacza Nowoczesnej. - Nowoczesna jest postrzegana jako partia opozycyjna, dbająca o interesy nie tylko wąskiej grupy ludzi, która na nas głosowała, czyli średniej klasy, ale też walcząca o interesy wszystkich, którzy uważają, że ogranicza się ich prawa - zwraca uwagę polityk.

Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje teraz Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Między innymi lobbował on za tym, by została przyjęta ustawa umożliwiająca skuteczną walkę ze smogiem. Był także pomysłodawcą akcji „Płać podatki w Krakowie”, która przyniosła ponad 20 mln zł wpływu do budżetu miasta od nowych podatników. Przyczynił się też do uratowania przed zabudową parku Duchackiego.

Pierwszą trójkę zamyka obecnie Małgorzata Jantos, od 14 lat radna miasta. To ona doprowadziła do zaistnienia w Krakowie budżetu obywatelskiego. Dzięki niej przetrwały krakowskie przedszkola niepubliczne (utrzymana została dotacja, która pozwoliła im na kontynuację działania). Od lat zabiegała o powstanie w Krakowie grzebowiska dla zwierząt. Jest też główną organizatorką Małopolskiego Kongresu Kobiet, który w ub.r. miał ponad 1300 uczestniczek.

Radna ma nadzieję, że jest doceniana przez głosujących za bezinteresowność i pracowitość. - Chyba też za odwagę i konsekwencję w poglądach. Poza tym ludzie przekonali się, że jeśli coś obiecuję, mówię, że załatwię - to załatwiam. Dlatego na moje dyżury przychodzi zawsze po kilkanaście osób - mówi Małgorzata Jantos.

Jak głosować w naszym plebiscycie? Można to zrobić na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów (do 24 lutego - patrz lista obok), kliknięć na portalu www.dziennikpolski24.pl oraz przez portal Facebook (głosowanie za pośrednictwem internetu trwa do 19 lutego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski