Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Capgemini występują w spektaklu i pomagają potrzebującym

Łukasz Gazur
Teatr. Pracownicy krakowskiej korporacji Capgemini tworzą musical „Psiakość”. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński. Pieniądze ze sprzedaży biletów trafią na cele charytatywne

Przygotowania do spektaklu już trwają. Kanwą opowieści jest tekst autorstwa Marty Guśniowskiej, będący musicalową historią domowego psa, który został porzucony w lesie. O tym, jak skończy się ta pełna przygód opowieść przekonamy się na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie (czyli jednej ze scen Teatru w Krakowie im. Juliusza Słowackiego) 19-21 grudnia (każdego dnia o godz. 19).

Jak podkreślają twórcy spektaklu, to nie pierwsze próby mierzenia się z aktorstwem w wykonaniu pracowników krakowskiej korporacji, którzy na co dzień siedzą przed monitorami komputerów. Ale wielu z nich już wcześniej brało udział w działaniach artystycznych, bowiem Projekt Teatr jest realizowany już po raz dziewiąty.

Taką osobą jest Alicja Jasińska, która na scenie staje już po raz siódmy. - Od dzieciństwa lubiłam wcielać się w różnych bohaterów, robić przedstawienia dla rodzeństwa, opowiadać bajki, więc ta inicjatywa to było coś dla mnie, coś w czym mogłam się rozwinąć - tłumaczy. I dodaje, że dzięki teatralnym przedsięwzięciom nauczyła się wiele o sobie, jak choćby to, że... potrafi zaśpiewać piosenkę.

Dla tegorocznej debiutantki na teatralnych deskach w ramach Projektu Teatr, Magdy Augustyniak, to po prostu przygoda. - Zapisałam się w tym roku i uważam, że jest to najlepsza rzecz, jaką mogłam zrobić. Poznałam fantastycznych ludzi, dobrze się bawię, spełniam swoje marzenia i przy okazji wiem, że pomagam innym - mówi Magda Augustyniak.

Sprzedaż biletów ruszyła 20 listopada. Będzie je można nabyć na stronie: www.ebilet.pl lub www.mybenefit.pl. Pieniądze przeznaczone zostaną na działalność Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Organizacja ta wspiera na co dzień ponad 180 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Korzystają one z zajęć terapeutycznych prowadzonych przez stowarzyszenie placówkach systemowych oraz projektowych.

Znaczącą formą działalności stowarzyszenia jest prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, z których korzystają dorosłe osoby z niepełnosprawnością, bardzo często dotknięte problemem wykluczenia z rynku pracy.

- Od kilku lat pracuję z korpo-trupą, która bynajmniej nie jest korpo-trupem. To żywy organizm, na którym co roku rozwijają się nowe kultury bakterii. I co roku żywią się tym, co dla życia najcenniejsze: kulturą, sztuką i dobrem. Bo właśnie czynienie dobra jest tym, co leżało i leży u podstaw Projektu Teatr - tłumaczy reżyser spektaklu Jerzy Jan Połoński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski