Prasówka 2.08.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.08.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tokio 2020 - siatkówka: wyniki, terminarz, program turnieju mężczyzn. Polacy walczą o olimpijski medal 3.08”?

Prasówka 2.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tokio 2020 - siatkówka: wyniki, terminarz, program turnieju mężczyzn. Polacy walczą o olimpijski medal 3.08

Tokio 2020: wyniki siatkówki, terminarz. Turniej siatkówki mężczyzn odbędzie się w dniach 24 lipca - 1 sierpnia 2021 r.. Jednym z głównych kandydatów do medalu igrzysk olimpijskich są Polacy. Tutaj znajdziesz szczegółowy terminarz i program zawodów, wyniki wszystkich meczów siatkarskich w Tokio.

Nie przegap promocji!

📢 Tokio 2020: WYNIKI, TERMINARZ, PROGRAM IO. Letnie igrzyska olimpijskie przełożono na 2021 r. [3.08]

Tokio 2020 - program, terminarz, wyniki igrzysk olimpijskich. Zawody z 2020 r. przełożono o rok z powodu pandemii koronawirusa. Tego lato IO w Japonii się odbędą w dniach 21.07 - 8.08.2021. Tutaj znajdziesz - w przejrzystej formie - najważniejsze informacje o wszystkich dyscyplinach na IO Tokio. Aktualizacja 02.08.

📢 TOKIO 2020 - lekkoatletyka: wyniki, terminarz, program startów Polaków na igrzyskach olimpijskich 3.08

Tokio 2020 - wyniki konkurencji lekkoatletycznych, terminarz, starty Polaków. Lekkoatletyka to ważny element igrzysk olimpijskich w Tokio, zwłaszcza dla naszych zawodników i kibiców. Szans medalowych mamy kilka, a może będą miłe niespodzianki? Tutaj znajdziesz w przejrzystej formie program olimpijski "królowej sportu", wszystkich medalistów, wyniki Polaków.

Prasówka 2.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Oto lista stworzona przez ezoteryków

Wiele osób zastanawia się nad znaczeniem imienia. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i określa cechy charakteru człowieka. My sprawdziliśmy, które imiona według księgi imion uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź w naszej galerii, czy jesteś wśród nich.

📢 Nowe stawki opłat za sanatorium z NFZ. Ile zapłacą teraz kuracjusze?

Pobyt dziecka w sanatorium jest bezpłatny. Natomiast pobyt osoby dorosłej jest częściowo odpłatny. Nowe stawki obowiązują od 1 kwietnia 2021 roku.

📢 Horoskop finansowy na sierpień. Na te znaki zodiaku czekają duże pieniądze [lista]

Pieniądze to nie wszystko, jednak warto w życiu je mieć! Zastanawiasz się, jak będą wyglądały Twoje finanse w kwietniu. Według Wróżki Romy, niektóre znaki zodiaku powinny spodziewać się dużych pieniędzy. Wodniki nareszcie zostaną spłacone, konflikt pieniężny Raków rozwiąże się dla nich pomyślnie. Sprawdź w naszej galerii horoskop finansowy na sierpień.

📢 Horoskop dzienny 2021 rak, baran, lew. Horoskop na dziś, WTOREK, 3.08.2021. Sprawdź w codziennym horoskopie, co Cię dziś czeka

Horoskop DZIENNY 2021 na 3 sierpnia. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka!

📢 Wieczysta Kraków. Wycena Sławomira Peszki i jego kolegów z drużyny według Transfermarkt. Kto jest najwięcej wart? [ZDJĘCIA]

W klubowej kadrze Wieczystej Kraków, której w sezonie 2021/2022 pierwsza drużyna grać będzie w IV lidze, a druga w klasie A, znajduje się wielu znanych piłkarzy, nawet z ekstraklasową i reprezentacyjną przeszłością. Sprawdziliśmy, jak ich wycenia serwis Transfermarkt. Zobacz, jaka jest ich wartość rynkowa według portalu uchodzącego za miarodajny i uznany w futbolowym światku. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Miechów. Odznaczenia i awanse z okazji Święta Policji

Z okazji tegorocznego Święta Policji podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej Policji 25. funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie. Wręczono też medale i odznaczenia.

📢 Żużel WYNIKI. PGE Ekstraliga 2021 – mecze dziś, tabela, terminarz, gdzie oglądać na żywo [2.08]

PGE Ekstraliga 2021 - wyniki, tabela, terminarz, gdzie oglądać żużel (transmisja TV). Żużlowa ekstraliga w Polsce wystartowała 4 kwietnia, drużynowego mistrza Polski mamy poznać 25 września, po finale. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o wszystkich meczach sezonu 2021. ŻUŻEL WYNIKI DZIŚ. Aktualizacja 2.08.

📢 Ekstraklasa 2021-2022: wyniki na żywo dzisiaj, tabela, terminarz rozgrywek [2.08]

Wyniki ekstraklasy - sezon 2021-2022 zaczyna się 23 lipca. Tutaj znajdziesz terminarz, wyniki na żywo i tabelę rozgrywek, mecze dziś. W 2021 r. drużyny rozegrają 19 kolejek.

📢 TOKIO 2020: klasyfikacja medalowa, wszyscy medaliści igrzysk olimpijskich dzień po dniu, wyniki 2.08

Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Zobacz, która reprezentacja zdobyła najwięcej medali tegorocznych letnich IO w Japonii. Tutaj znajdziesz też listę wszystkich medalistów dzień po dniu oraz z podziałem na dyscypliny.

📢 Wieliczkę i Kraków połączy wreszcie ścieżka rowerowa wzdłuż DK 94

Wyczekiwana droga dla rowerów ma być gotowa jesienią 2022 roku. Prace projektowe związane z inwestycją wartą ponad 3 mln zł zmierzają już do finału. Ścieżka rowerowa na odcinku Wieliczka – Kraków, wzdłuż trasy krajowej 94, powstanie z pomocą unijną, w ramach szerszego transportowego projektu. Dofinansowanie dla Wieliczki na to przedsięwzięcie zostanie zwiększone, dzięki czemu fundusze unijne pokryją 85 proc. wartości kosztownego zadania.

📢 Tokio 2020. Najpiękniejsze siatkarki turnieju olimpijskiego na Instagramie [ZDJĘCIA]

W igrzyskach Tokio 2020 w siatkówce rywalizują żeńskie drużyny. Na parkiecie oglądać można zjawiskowe zawodniczki, na Instagramie chwalą się urodą i wysportowanymi ciałami. Oto najpiękniejsze siatkarki turnieju olimpijskiego. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Krakowie pożegnano Bronisława Augustyniaka, byłego wieloletniego sędziego, trenera i działacza piłkarskiego [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele środowiska piłkarskiego i znajomi pożegnali Bronisława Augustyniaka, byłego wieloletniego sędziego piłkarskiego, trenera młodzieży i działacza futbolowego, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku w Krakowie. Po mszy świętej żałobnej w kościele parafialnym p.w. św. Franciszka z Asyżu odprowadzono Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Bronowicach Wielkich.

📢 Najlepsze MEMY o grzybiarzach i o grzybach! Jak Internet śmieje się z grzybobrania! MEMY o zbieraniu grzybów! MEMY o grzybiarzach 2.08.2021

MEMY o grzybiarzach i o grzybach! MEMY o zbieraniu grzybów! Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą. Gdzie zbierać grzyby? Każdy z pewnością ma swoje sprawdzone miejscówki, a chcąc odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję?

📢 Proszowice. Archeolodzy odkrywają tajemnice rynku

Badania archeologiczne, prowadzone w związku z rewitalizacją miejskiego rynku, przyniosły kilka ciekawych odkryć. Nie udało się jednak natrafić ani na pozostałości miejskiego ratusza ani na legendarne lochy, które miałyby się znajdować w tym miejscu.

📢 Zabójstwo w Jodłówce-Wałkach. Tarnowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Dwóch mężczyzn odpowie za morderstwo i rozbój

Tarnowska prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom zamieszanym w napad na 62-letniego mieszkańca podtarnowskiej Jodłówki-Wałki. Sprawcy brutalnie pobili mężczyznę, co skutkowało jego śmiercią. Na ławie oskarżonych zasiądzie w sumie pięciu mężczyzn. Dwóch z nich odpowie za zabójstwo.

📢 Makijaż, który postarza. Tak się nie maluj, bo dodasz sobie lat! Jakie są najczęstsze błędy w makijażu, które postarzają? 2.08.2021

Zły makijaż może dodać kilku lat! Niestety niektóre błędy są często powielane, w efekcie czego wciąż wiele kobiet robi sobie makijaż, który postarza. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Lepiej upewnij się, czy aby na pewno malując się, nie dodajesz sobie lat. Zobacz, jaki makijaż postarza i nie służy urodzie.

📢 Małopolska straci miliardy euro z powodu lokalnych uchwał anty-LGBT? Premier Mateusz Morawiecki komentuje

  • Utrzymanie uchwał anty-LGBT na poziomie lokalnym może doprowadzić do zablokowania funduszy europejskich w pięciu województwach, m.in. Małopolsce - alarmuje przedstawicielka Komisji Europejskiej Maria Galewska. Mowa o miliardach euro, jakie teoretycznie może stracić nasz region. Zarząd województwa dopiero ma wydać oficjalne stanowisko. Do sprawy w rozmowie z "Gazetą Krakowską" odniósł się premier Mateusz Morawiecki: - Państwo podchodzi do wszystkich z szacunkiem, i jestem przekonany, że zarząd województwa małopolskiego czyni to samo. Dlatego jestem przekonany, że w tym wypadku nie będzie żadnych sporów z Komisją Europejską.

📢 Google zablokuje dostęp do niektórych modeli telefonów. Na wymianę jest czas do września

Google już pod koniec września zablokuje dostęp do telefonów ze starym oprogramowaniem. Użytkownicy są zobowiązani do tego czasu zaktualizować urządzenia do Androida 3.0 lub wyższego. Jeśli nie jest to możliwe, konieczna będzie zmiana smartfonu.

📢 Tokio: Białoruska biegaczka Kryscina Cimanouska uciekła trenerom. "Boję się, że na Białorusi trafię do więzienia"

Dramat białoruskiej biegaczki Krysciny Cimanouskiej. Skrytykowała trenerów, chciano ją odesłać do kraju, ale uciekła "opiekunom" i szukała azylu w polskiej ambasadzie. W poniedziałek otrzymała polską wizę humanitarną i znajduje się pod opieką polskich dyplomatów. O pomocy dla sportsmenki poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

📢 Jak mieszka Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości? Para zaprosiła nas do siebie. Dom i ogród Iwony Iwony z Sanatorium Miłości! 2.08.2021

Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Iwona z Sanatorium Miłości pokazała nam swój ogród i urocze zakamarki domu. Tak mieszka para, którą cała Polska poznała dzięki programowi TVP. Jak mieszka Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości?

📢 Wypadek w Katowicach. Są wyniki badań toksykologicznych kierowcy, który przejechał 19-latkę. Był pod wpływem leków

Kierowca autobusu, który przejechał dwa dni temu 19-letnią dziewczynę w Katowicach, zażył leki przeciwdepresyjne i przeciwbólowe - wynika z treści opinii toksykologicznej, która w poniedziałek rano, 2 sierpnia, wpłynęła do prokuratury. Na jej podstawie śledczy zlecą dalsze badania. Kluczowe będą ustalenia, jaki wpływ na stan psychofizyczny kierowcy mogły mieć zażyte przez niego preparaty.

📢 Dziewczyny i żużel. Oto najpiękniejsze podprowadzające z polskich torów [dużo zdjęć]

Kibice nie wyobrażają sobie meczów żużlowych bez podprowadzających. Piękne dziewczyny wskazują zawodnikom pola startowe, nierzadko prezentując przy tym układy taneczne. Zebraliśmy dużą kolekcję fotografii podprowadzających z polskich torów. Przejdź do GALERII. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 HOROSKOP na sierpień. Co czeka wszystkie znaki zodiaku na półmetku lata? Miłość, pieniądze, szczęście, zdrowie [HOROSKOP] 2.08

Miłość, pieniądze, szczęście, zdrowie - horoskop na sierpień jest łaskawy dla kilku znaków zodiaku, innym radzi, by z dystansem popatrzyły na swoje poczynania i dokonały surowej oceny. Sierpień to półmetek lata, sporo wakacyjnych uniesień za nami, ale jeszcze wiele może się wydarzyć! Przejdź do galerii i sprawdź horoskop!

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Oto ceny

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Kraków. Na kampusie UJ za ponad 26 mln złotych powstaną boiska oraz korty tenisowe. Pod topór poszły setki drzew

Na cennych przyrodniczo terenach kampusu UJ w Pychowicach ruszy wkrótce budowa Uczelnianego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Przetarg na wartą ponad 26 mln złotych inwestycję został właśnie rozstrzygnięty. Zadanie od początku budzi duże kontrowersje: m.in. ze względu na przeprowadzoną wycinkę setek drzew. Uczelnia zapewnia, że ograniczyła pierwotne plany inwestycyjne, by jak najmniej ingerowały w naturalne środowisko.

📢 Kraków. Kierowca MPK szaleje na alejach. Łamie przepis za przepisem

Czytelnik nagrał zachowanie kierowcy autobusu linii 130. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerką samochodową 28 lipca około południa. Akcja rozgrywała się na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Al. Słowackiego.

📢 Urokliwe plaże i kąpieliska TOP 15 Kraków i okolice. Małopolska i Śląsk [dojazd, ceny, zdjęcia] 2.08.2021

PLAŻE I KĄPIELISKA TOP 15. Nareszcie prawdziwie letnia pogoda, dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najpiękniejszych plażach i kąpieliskach w Krakowie i okolicach, bowiem w promieniu 85 km, a więc niewiele ponad godzinę jazdy samochodem od miasta, też znajdują się urokliwe miejsca na wypoczynek. Zdziwicie się, jak wiele ich jest w Małopolsce i na Śląsku. Odkryj swój zakątek na jednodniowy wypad lub kilkudniowy odpoczynek. Przejdź do GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Najlepsze BARY MLECZNE w Krakowie. Sprawdź, gdzie zjesz najsmaczniejsze, domowe obiady w mieście [adresy i godziny otwarcia] 2.08.21

Smacznie jak u mamy - to główne hasło i zamysł barów mlecznych. Bowiem któż z nas nie uwielbia obiadów swojej mamy? Smaczne, domowe jedzenie sprawia, że tego rodzaju miejsca cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowym atutem są bardzo niskie ceny. Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze bary mleczne w Krakowie! W galerii przedstawiamy adresy oraz godziny otwarcia.

📢 Krakowskie Wianki w sierpniu w parku Jordana. Znamy listę artystów [2.08]

Tegoroczne lato krakowianie pożegnają nietypowo, w sierpniu w parku Jordana odbędą się muzyczne Wianki. Na scenie pojawi się plejada gwiazd, m.in. Beata i Bajm, duet Karaś/Rogucki oraz Smolik//Kev Fox. Koncerty Wianki: Święto Muzyki oraz Wianki: Debiuty odbędą się 13 oraz 27 sierpnia.

📢 Królowa i konkwistador odc. 39. Pedro zdradza Catalinę. Streszczenie odcinka [08.08.21]

Ku radości wszystkich Sol wraca szczęśliwie do domu. Kto przyzna się, że jest w niej zakochany? Czy będzie to Juan? Tymczasem Catalina jest w szoku. Dlaczego? Jaką propozycję otrzyma od ojca Bartolome? Przeczytaj streszczenie 39. odcinka Królowej i konkwistadora i dowiedz się więcej!

📢 Królowa i konkwistador odc. 38. Pedro wyznaje miłość Catalinie. Streszczenie odcinka [07.08.21]

Między Pedro a Cataliną dochodzi do poważnej rozmowy. Na jaki temat będą rozmawiać? Z kolei Juan chce pomóc Sol w ucieczce z klasztoru. Czym im się to uda? Aby poznać wszystkie szczegóły, już teraz przeczytaj streszczenie 38. odcinka Królowej i konkwistadora!

📢 Królowa i konkwistador odc. 37. Okrutne traktowanie w zakonie. Streszczenie odcinka [06.08.21]

Matka Lola jest nieprzebłagana. W zemście za niepoprawne zachowanie Sol postanawia ją jeszcze bardziej ukarać. Co zrobi tym razem? Tymczasem Pedro wpada we wściekłość. Dlaczego? Co wywoła u niego atak gniewu? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 37. odcinka Królowej i konkwistadora!

📢 Królowa i konkwistador odc. 36. Ines chce popełnić samobójstwo. Streszczenie [05.08.2021]

Gdy matka przełożona dowiaduje się o spotkaniu Sol z Juanem, surowo każe dziewczynę. Z kolei Ines nie radzi sobie z wiadomościami dotyczącymi jej męża. Co postanowi zrobić Pedro? Czy Ojciec Sancho pójdzie na ugodę? Koniecznie przeczytaj streszczenie 36. odcinka Królowej i konkwistadora!

📢 Królowa i konkwistador odc. 35. Tragiczne wieści z dżungli. Streszczenie odcinka [04.08.21]

Rebeca nie zgadza się na powrót do obozowiska. Jak zareaguje Ines na te wieści? Tymczasem Catalina namawia Constanze do niecodziennego czynu. Z kim porozmawia Sol, która czuje się coraz gorzej w klasztorze? Przeczytaj streszczenie 35. odcinka Królowej i konkwistadora, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Królowa i konkwistador odc. 34. Rebeca związuje Alberta w dżungli. Streszczenie odcinka [04.08.21]

Alberto zostaje związany w dżungli. Dlaczego Rebeca to zrobiła? Z kolei Catalina próbuje zjednać sobie Constanzę. W jaki sposób? Co będzie próbowała jej wmówić? Na co wścieknie się Ines? Koniecznie przeczytaj streszczenie 34. odcinka Królowej i konkwistadora!

📢 Królowa i konkwistador odc. 33. Próba pozbycia się Sanyi. Streszczenie odcinka [03.08.21]

Sol jest przerażona tym, co dzieje się za klasztornymi murami. Z koli ojciec Bartolome ogłasza werdykt w sprawie Pedra. Co na to ojciec Sancho? Kogo za wszelką cenę będzie chciała pozbyć się Catalina? Przeczytaj poniższe streszczenie 33. odcinka Królowej i konkwistadora, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Promyk nadziei odc. 84. Mahmut bije Ipek. Streszczenie odcinka [10.08.2021]

Selma, na wieść o ciąży Neslihan, chce zrobić wszystko, aby pozbyć się dziecka. Tymczasem Mahmut znęca się nad Ipek. Dlaczego? Kogo Halil zwolni z pracy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 84. odcinka Promyka nadziei, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Promyk nadziei odc. 83. Kto przejmie opiekę nad córką? Streszczenie odcinka [09.08.2021]

Ömer idzie porozmawiać z położną. Mężczyzna udaje się także do Ipek. Kto z nich przejmie opiekę nad córką? O czym Suhejla poinformuje Ipek? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 83. odcinka Promyka nadziei!

📢 Promyk nadziei odc. 80. Ślub Suhejli i Omera. Streszczenie odcinka [04.08.2021]

W 80. odcinku Promyka nadziei wydarzy się naprawdę dużo. Dojdzie do ceremonii ślubnej Suhejli i Omera, Halil będzie chciał przekupić Filiz, a Bahar wyzna Omerowi pewien sekret. Jaki? Jak na propozycję Halila zareaguje Filiz? Przeczytaj streszczenie już teraz!

📢 Kozacka miłość odc. 159. Nikoła boi się uczuć. Streszczenie serialu [11.08.2021]

Nikoła zaczyna rozumieć swoje uczucia. W kim zakochał się mężczyzna? Z kolei Lubasza opiekuje się Serafimem, co nie podoba się Marysi. Czego domyśli się Stiepan? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 159. odcinka Kozackiej miłości, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Kozacka miłość odc. 158. Kto został otruty? Streszczenie serialu [10.08.2021]

Okazuje się, że truciznę przeznaczoną dla Serafima wypija inna osoba. Kto? Marysia i Oksana są przerażone. Chcą uciec. A czy Nikoła zostanie wypuszczony z aresztu? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 158. odcinka Kozackiej miłości i dowiedz się więcej!

📢 Kozacka miłość odc. 157. Serafim grozi Gruszeńce. Streszczenie serialu [09.08.2021]

Oksana odbiera truciznę od czarownika. Z kolei Serafim grozi Gruszeńce. Dlaczego? Co nagle dociera do dziewczyny? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 157. odcinka Kozackiej miłości, aby poznać wszystkie szczegóły i dowiedzieć się więcej!

📢 Elif odc. 1025. Próba ratowania firmy. Streszczenie odcinka [12.08.2021]

Do prasy wyciekają artykuły o aresztowaniu Kerema. Jak zareagują jego kontrahenci? Co zrobi Rana, aby ratować firmę? Nie czekaj i już teraz przeczytaj poniższe streszczenie 1025. odcinka Elif, aby poznać wszystkie szczegóły!

📢 Elif odc. 1024. Pieniądze w zamian za prawdę. Streszczenie odcinka [11.08.2021]

Rana korzysta z nieobecności Kerema i chce przejąć władzę w Holdingu. tymczasem giną nagrania uniewinniające Kerema. Czy mężczyzna zostanie skazany? Kto, komu i za co zaoferuje pieniądze? Już teraz przeczytaj streszczenie 1024. odcinka Elif, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Elif odc. 1023. Mahir poznaje swojego ojca. Streszczenie odcinka [10.08.2021]

Kyimet namawia Hümeyrę, aby Mahir nocował w rezydencji. Czego dowie się mężczyzna? Z kolei Levent odkrywa pewną tajemnicę. Co się wydarzy? Czy Kerem zostanie uniewinniony? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 1023. odcinka Elif!

📢 Bohaterowie i obsada nowego kolumbijskiego serialu "Królowa i konkwistador". O czym jest produkcja? [ZDJĘCIA] 2.08

Serial "Królowa i konkwistador", który od niedawna można oglądać w ramówce Telewizji Polskiej, zdołał już - podobnie jak Więzień miłości, Elif, Promyk nadziei czy Przysięga - podbić serca wielu Polaków. Tym razem jest to produkcja kolumbijska, opowiadająca o burzliwych losach podboju Nowego Świata, miłości oraz zemście. Dodatkowo piękne widoki przenoszą nas do odległych krajów i sprawiają, że marzymy o podróżach. O czym dokładnie jest serial Królowa i konkwistador? Kto wciela się w główne role? Kiedy oglądać odcinki w TVP? Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły.

📢 ELIF. Oto najważniejsi bohaterowie serialu. Kto jest kim i czym się zajmuje? [ZDJĘCIA] 2.08.21

Elif należy do jednego z najchętniej oglądanych tureckich seriali w Polsce. Codziennie miliony fanów śledzą losy Melek, jej córki Elif, Kerema, Parli czy Hümeyry. W galerii przypominamy, kto gra główne role i w jakie postacie wcielają się aktorzy. Poznajcie wszystkich najważniejszych bohaterów.

📢 Gdzie na weekend z psem w Małopolsce? Najlepsze miejsca na wycieczki z pupilem [TOP 10] 2.08.21

Każdy z nas uwielbia moment, kiedy po długich miesiącach pracy lub nauki może wyjechać na wakacje, odetchnąć od rutyny i codziennych obowiązków, poznać nowe miejsca. Problem zaczyna się w momencie, gdy posiadamy psa. Co z nim zrobić w tym czasie? Oddać pod opiekę przyjaciołom czy zabrać ze sobą? Wiadomo, że nie wszyscy właściciele hoteli zgadzają się na zwierzęta. W dodatku nie wszystkie miejsca są dla nich odpowiednie. Znajdą się jednak takie, w których nasze pupile poczują się jak w raju. W galerii przedstawiamy najlepsze miejsca na wycieczki weekendowe z psem w Małopolsce.

📢 O czym jest "Królowa i konkwistador"? Nowy serial TVP może być prawdziwym hitem [FABUŁA I ZDJĘCIA] 2.08.21

W ramówce TVP pojawiła się kolumbijska produkcja kostiumowa, którą do niedawna można było oglądać na platformie Netflix. Wszystko wskazuje na to, że serial może być prawdziwym hitem tegorocznego lata. O czym jest "Królowa i konkwistador"? Odpowiadamy.

📢 Już niebawem nowe fotoradary w Krakowie. Kierowco, w tych miejscach noga z gazu!

W 2020 roku GITD podpisał umowę na realizację 26 nowych fotoradarów w całym kraju. Wśród nich znalazły się również urządzenia przeznaczone na ulice Lublańską oraz Armii Krajowej w Krakowie. Dziś obydwa fotoradary są już w trakcie montażu, ale wiele wskazuje na to, że pracę rozpoczną dopiero po wakacjach...

📢 Elif: oto najlepsze zdjęcia z serialu "Elif" [TOP 10] 2.08.21

Elif to turecki serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z serialu.

📢 Kozacka miłość. Zobacz najlepsze zdjęcia z serialu Kozacka miłość [TOP 15] 2.08.21

"Kozacka miłość" to serial kostiumowy, który można oglądać na programie 2 Telewizji Polskiej. Produkcja bardzo przypadła do gustu polskim odbiorcom, którzy regularnie śledzą losy bohaterów. Przejdź do galerii i zobacz najlepsze zdjęcia z serialu "Kozacka miłość". Rozpoznasz na nich wszystkich bohaterów?

📢 Te ZNAKI ZODIAKU tworzą najbardziej dobrane pary. To właśnie z nimi stworzysz szczęśliwy związek na lata! [2.08.21]

Wiele osób wierzy, że kierując się znakiem zodiaku, można stworzyć z partnerką lub partnerem idealny związek. Każdy ze znaków posiada bowiem uniwersalne, charakterystyczne dla siebie cechy. Bliźnięta są niezwykle energiczne, Barany ambitne, a Wagi bywają romantyczne i pełne wdzięku. Pytanie jednak brzmi: z którymi ze znaków stworzymy najlepszą parę? Przy kim będziemy czuli się naprawdę swobodnie? Kto zaakceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy? Przejdź do galerii i poznaj znaki zodiaku, które tworzą najbardziej dobrane pary!

📢 Te znaki zodiaku nie mogą bez siebie żyć! Sprawdź, kto jest Twoją bratnią duszą i zobacz, co was łączy 2.08.21

Nie od dziś wiadomo, że każdy ze znaków zodiaku ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety. Barany są niezwykle ambitne, pewne siebie i lubią być liderami. Wagi z kolei bywają egoistyczne, jednak mają duże poczucie humoru. Co sprawia, że z niektórymi znakami dogadujemy się dużo lepiej? Kto jest naszą bratnią duszą, z którą porozumiemy się bez słów? Z kim możemy stworzyć głębszą relację? Przejdź do galerii i poznaj prawdziwe bratnie dusze według znaków zodiaku.

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [2.08.2021]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Te znaki zodiaku mają swoich starożytnych patronów. Sprawdź, kto Cię strzeże i pomaga [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU] 2.08.21

Przychodząc na świat, każdy z nas zostaje obdarzony specjalnymi mocami, charakterystycznymi dla odpowiednich znaków zodiaku. Od tego, jakie cechy zostaną nam dane, zależy data urodzenia. Wierzenia te zostały zapisane już w mitologii opisującej Zeusa, który ofiarował znakom wyjątkowe dary. To właśnie dzięki nim jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. Dodatkowo każdego z nas strzeże starożytny patron. Kto chroni barany, wodniki lub panny? Jacy bogowie strzegą wag, skorpionów i byków? Sprawdź, kto jest Twoim patronem.

📢 Wakacje w Małopolsce. Oto 15 miejsc idealnych na krótką wycieczkę. Gdzie zaplanować urlop? 2.08.21

Mimo że sezon wakacyjny trwa w najlepsze, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop i wyjazd za granicę lub w odległe rejony Polski. Jednak nie ma się czym martwić! Małopolska to prawdziwa kopalnia pięknych miejsc, które możemy odwiedzić podczas krótkiej wycieczki weekendowej. Na liście znajdziemy m.in. zamki, parki krajobrazowe oraz... pustynię. Co jeszcze się na niej znalazło? Przejdź do galerii i zobacz najciekawsze pomysły.

📢 Oto TOP 12 najpiękniejszych plaż w województwie małopolskim. Zobaczcie zdjęcia! 2.08.21

Termometry w lipcu wskazują ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Każdy z nas marzy o tym, aby nieco się ochłodzić, zażyć kąpieli słonecznych i spędzić miłe popołudnie nad wodą. Jednak nie każdy wie, że w tym celu nie trzeba jechać nad morze. W Małopolsce znajduje się bowiem mnóstwo pięknych, piaszczystych plaż, które niemal niczym nie różnią się od tych nad Bałtykiem czy Adriatykiem. W galerii przedstawiamy najpiękniejsze z nich!

📢 Te znaki zodiaku NIE POWINNY być razem. Więcej ich dzieli niż łączy. Między nimi nie pojawi się silna więź! [HOROKOP MIŁOSNY] 2.08.21

Horoskop miłosny wskazuje, które znaki zodiaku, łącząc się w pary, będą z trudem pracować nad nawiązaniem silnej relacji. Często z pozoru piękne początki takich znajomości, kończą się wielkimi zawodami i zranieniem. Pewne pary znaków zodiaku więcej dzieli niż łączy, chcą innego życia i patrzą w przyszłość w zupełnie innym kierunku. Trudno w tych relacjach o kompromis. Nie oznacza to jednak, że pary te są skazane od początku na porażkę! Wszystko zależy od tego, ile są w stanie poświęcić, by wypracować silną, zdrową relację. Przejdź do horoskopu miłosnego i sprawdź, które znaki zodiaku nie powinny być razem!

📢 Kolejki górskie, papugi, arktyczne igloo. Czyli wszystkie najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie i Małopolsce! [CENY, ADRESY] 2.08.21

Gdzie z dzieckiem na weekend w Krakowie? Małopolska obfituje w mnóstwo miejsc, które zadowolą najbardziej wybrednych małych turystów. W zależności od tego, co lubią nasze dzieci, możemy zabrać je do Energylandii, gdzie poszaleją na rollecoasterach. Albo do Wiosek Świata, czyli zupełnie wyjątkowego miejsca z egzotycznym klimatem i prawdziwym igloo! Miłośnikom zwierząt proponujemy natomiast papugarnię, w której można poznać najróżniejsze gatunki tych kolorowych ptaków, a nawet wziąć je na ręce. A to nie koniec najlepszych atrakcji! Sprawdźcie resztę na kolejnych slajdach.

📢 Ceny działek budowlanych w Małopolsce. Ile kosztuje mkw. gruntu w okolicach Krakowa, Nowego Sącza czy Podhala? [CENY, ZDJĘCIA] 2.08.21

Jakie są ceny działek budowlanych w Małopolsce? Jak wskazują dane portalu Nieruchomosci-online.pl, w I kwartale 2021 roku ceny najpopularniejszych działek pod zabudowę jednorodzinną, czyli tych o powierzchni od 800 do 2,5 tys. mkw., wzrosły średnio o 8,6 proc. (w porównaniu z I kw. 2020 r.). Małopolska znalazła się wśród województw, gdzie wzrosty cen były najwyższe - odnotowano skok o 17,8 proc. Średnio za mkw. działki budowlanej w Małopolsce w I kwartale 2021 roku trzeba było zapłacić ok. 149 zł. Ceny działek są jednak mocno zróżnicowane, wiele czynników wpływa na wartość sprzedawanego gruntu. Ile kosztuje ar ziemi w okolicach Krakowa, Nowego Sącza czy Podhala? Przejdź do galerii i sprawdź, ceny działek budowlanych w województwie małopolskim.

📢 Fryzury damskie 2021 na lato! Włosy krótkie, półdługie, BOB, lekkie fryzury na upały. Sprawdź gorące trendy! [ZDJĘCIA] 2.08.21

Modne fryzury na lato 2021 mają być lekkie, naturalne, niewymagające stylizacji. W takich uczesaniach łatwiej będzie znieść upał. W trendach wciąż królują wariacje na temat popularnego boba: to świetna propozycja dla włosów krótkich i półdługich. Przejdź do galerii i zobacz fryzurowe gorące trendy na LATO 2021!

📢 Najlepsze MEMY o Bałtyku. Zobacz z czego żartują Internauci z wakacji nad morzem, Memy z Polskich plaż 2.08.2021

Okazuje się, że nasze polskie Morze Bałtyckie może być powodem do żartów. Internauci stworzyli wiele śmiesznym memów na temat Bałtyku. Zobacz te najciekawsze!!!

📢 Kraków. Gang kiboli Cracovii. Magdalena K. oraz jej konkubent z aktem oskarżenia

Prokuratura skierowała do krakowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K. - dowiedziała się "Gazeta Krakowska". Śledczy twierdzą, że kobieta kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, w której skład wchodzili kibole Cracovii - gang handlował narkotykami. Aktem oskarżenia objętych jest też jedenaście innych osób, w tym Mariusz Z., konkubent Magdaleny K.

📢 Płaca minimalna 2022 netto i brutto. Rząd proponuje podwyżki. Ile dostaniemy na rękę? 2.08.21

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 15 czerwca, propozycje zwiększenia wysokości płacy minimalnej na 2022 rok do 3000 zł oraz stawki godzinowej do 19,60 zł. Obecnie trwają konsultacje społeczne na ten temat. Wiadomo już, że przedstawiciele związków zawodowych domagają się jeszcze większych podwyżek. A zatem jak dokładnie ma się zmienić minimalna krajowa w 2022 roku? Ile dostaniemy na rękę?

📢 Tokio 2020. Wioślarska rodzina powitała w Krakowie medalistkę olimpijską Marię Sajdak [ZDJĘCIA]

Maria Sajdak (AZS AWF Kraków) podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020 wywalczyła z koleżankami z czwórki podwójnej srebrny medal. Wioślarka dopiero po kilku dniach od sukcesu wróciła do rodzinnego Krakowa, gdzie zgotowano jej specjalnie powitanie. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz ze Śląskiem Wrocław

Cracovia doznała pierwszej porażki w tym sezonie, ulegając Śląskowi Wrocław 1:2. "Pasy" zawiodły na całej linii, zawiodły kibiców, którzy w sile ponad 6 tys. zjawili się na stadionie.

📢 Kraków. Zwłoki mężczyzny wyłowiono z Wisły koło mostu Kotlarskiego. Nie żył już od dłuższego czasu

Jak udało nam się dowiedzieć, krakowska policja wyłowiła zwłoki mężczyzny z Wisły. Ciało znaleziono w okolicy mostu Kotlarskiego. Według wstępnych ustaleń mundurowych, mężczyzna nie żył już od dłuższego czasu.

📢 Godzina "W" w Myślenicach. Myśleniczanie uczcili uczestników zrywu niepodległościowego sprzed 77 lat

77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego myśleniczanie uczcili na rynku, przy Pomniku Niepodległości. Punktualnie o godzinie 17 rozbrzmiały syreny, a uczestnicy uroczystości i wszyscy pozostali obecni wtedy na rynku zatrzymali się, aby uczcić pamięć uczestników tego zrywu niepodległościowego i jego ofiary, którą w dużej mierze stanowili cywile, w tym kobiety i dzieci, mieszkańcy Warszawy. W uroczystości wzięli udział m.in. por. Władysław Korpała, weteran AK, Maja Ingarden, przedstawicielka rodzin Powstańców Warszawskich oraz prawnuki dwójki powstańców: Ireny Siwickiej - Żychiewicz oraz Antoniego Żychiewicza. Genezę wybuchu Powstanie przypomniał dr Łukasz Malinowski, dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Poseł na Sejm Władysław Kurowski oraz delegacje m.in. władz Myślenic na czele z burmistrzem Jarosławem Szlachetką, myślenickiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK, żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i innych organizacji złożyły kwiaty przed pomnikiem. Uroczystość uświetnił chór Hura pod dyrekcją Magdaleny Starzec.

📢 Kibice Cracovii zrobili patriotyczną oprawę podczas meczu ze Śląskiem [ZDJĘCIA]

1 sierpnia mija 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Cracovii z tej okazji zrobili patriotyczną oprawę. Wznoszono hasła: „Część i chwała bohaterom”, rozwinięto transparent „Pamiętamy zdradę aliantów – celową bierność Sowietów – zbrodnie Niemców!” Wszystko to na pamiątkę 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Odśpiewano też „Mazurka Dąbrowskiego”.

📢 Godzina "W" w Krakowie. Mieszkańcy oddali hołd Powstańcom Warszawskim [ZDJĘCIA]

Setki krakowian zgromadziło się na Rynku Głównym, przed Bazyliką Mariacką, gdzie o godzinie 17 wszyscy w milczeniu oddali hołd Powstańcom Warszawskim. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny.

📢 Trwa zabawa nad Rabą w Gdowie. Gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk [ZDJĘCIA]

Trwa Święto Ziemi Gdowskiej 2021. Popularna impreza rozpoczęła się 1 sierpnia, w niedzielne popołudnie – widowiskiem dla dzieci, warsztatami plastycznymi „Totemy Rodzinne", prezentacjami artystycznymi. Jest także bardzo smakowicie za sprawą m.in. pań z kół gospodyń wiejskich uczestniczących w X Święcie Rosołu oraz Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego. Zabawę zaplanowano do późnego wieczora.

📢 Krynica-Zdrój. Unikatowa wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew cieszy się ogromną popularnością. Przyciąga tłumy [ZDJĘCIA, CENY]

Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju, 894 m n.p.m., stoi wieża widokowa o wysokości 49,5 m. Od dwóch lat atrakcja ta cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Obiekt został doceniony i nagrodzony w 2020 roku, uznany za unikatowy w skali europejskiej. Widoki są niesamowite.

📢 Rocznica ŚDM 2016 w Brzegach. Z African Music School, Procesją Światła, Muralem Młodych [ZDJĘCIA]

W Kampusie Miłosierdzia w Brzegach odbyły się uroczystości związane z 5. rocznicą Światowych Dni Młodzieży 2016. Modlitewne czuwanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór – Drogą Krzyżową, adoracją Najświętszego Sakramentu oraz koncertami. Z okazji rocznicy odsłonięto także „Mural Młodych”.

📢 Tak Proszowice pięć lat temu gościły uczestników Światowych Dni Młodzieży [ZDJĘCIA]

Na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku w Proszowicach gościli uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Goście, w zdecydowanej większości z Włoch, świetnie zintegrowali się z gospodarzami.

📢 Książ Wielki. Nowa obwodnica jest, ale nie wszyscy o niej wiedzą

Mieszkańcy Książa Wielkiego skarżą się, że na skutek braku odpowiedniego oznakowania kierowcy nie korzystają z nowej obwodnicy i rozjeżdżają centrum miejscowości.

📢 Tragiczny wypadek w Katowicach. Młoda dziewczyna zginęła potrącona przez autobus. Dlaczego kierowca ruszył? Mężczyznę zatrzymała policja

Potworny wypadek w Katowicach. W centrum miasta przy ulicy Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej potrącił nastolatkę. Kierowca ruszył, mimo iż na jezdni przed autobusem byli ludzie. Potrącona dziewczyna zmarła na miejscu. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii. Kierowca autobusu był trzeźwy. Zbada się, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

📢 Najbardziej romantyczne znaki zodiaku. To właśnie przy nich oszalejesz z miłości. Sprawdź, czy jesteś na liście!

Niektórym okazywanie uczuć przychodzi z ogromną trudnością. Nie potrafią się uzewnętrznić, wszystko trzymają w sobie. Z kolei innym powiedzenie "kocham cię", trzymanie publicznie za rękę lub codzienne przygotowywanie romantycznej kolacji nie sprawia żadnego problemu. Są oni w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby pokazać swojej drugiej połówce uczucia. Które ze znaków zodiaku są niepoprawnymi romantykami? Przejdź do galerii i sprawdź, czy jesteś na liście!

📢 Zakopane. Krupówki nie zasypiają. Nawet nocą są wypełnione po brzegi. Mamy szczyt sezonu turystycznego

Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie. Mamy szczyt sezonu urlopowego. Pod Giewontem wypoczywają tysiące turystów. Zakopiańskie Krupówki nie zasypiają - nawet po zmroku są wypełnione turystami.

📢 Promyk nadziei odc. 76. Kto jest prawdziwą córką Ipek? Streszczenie odcinka [29.07.2021]

Gondża chce poniżyć Bahar. Nie traktuje jej jako członka rodziny, wręcz przeciwnie. Jednak czego dowie się mała Bahar? Czyje słowa powtórzy Ipek? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 76. odcinka Promyka nadziei, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Roksana Węgiel w stroju kąpielowym. Brrrrrr! Od patrzenia robi się zimno. ZDJĘCIA 31.07.2021

Namieszała! Roksana Węgiel opublikowała zdjęcie, które wprowadziło spore zamieszanie w sieci. Znana piosenkarka młodego pokolenia zapozowała w bikini na śniegu. Poszła za nowym trendem i rozpoczęła morsowanie tak modne ostatnimi czasy.

📢 Kraków. Niekończące się problemy z przebudową wiaduktu nad ul. Grzegórzecką [ZDJĘCIA]

Przebudowa zabytkowego wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką już powinna się zakończyć. Tak jednak się nie stało. W PKP Polskie Linie Kolejowe przekonują, że wciąż czekają na sfinalizowanie uzgodnień z władzami konserwatorskimi. Zaskoczona takimi tłumaczeniami jest małopolska konserwator zabytków Monika Bogdanowska, która zapewnia, że wszelkie zezwolenia zostały wydane.

📢 Kraków tętni życiem. Tłumy na bulwarach wiślanych i Rynku Głównym [ZDJĘCIA]

Piękna pogoda sprawiła, że krakowianie tłumnie ruszyli na spacery. W promieniach zachodzącego słońca relaksowali się na bulwarach wiślanych i w ogródkach kawiarnianych na Rynku Głównym. Zobaczcie naszą fotorelację.

📢 Turystyczny hit PRL w Starym Czorsztynie: domki kempingowe z wielkich dębowych beczek po piwie

Kto dziś walczy o turystę, musi ścigać się, by zaoferować gościom jak największy luksusu. Popularne są więc apartamenty, luksusowo wykończone, najlepiej z sauną i jacuzzi. Dawniej takim hitem były… dębowe beczki po piwie. W takich „luksusowych” domkach wypoczywali turyści nad Dunajcem w Pieninach. Ośrodek „Na Beczkach” cieszył się ogromnym zainteresowaniem letników. Był ewenementem na skalę krajową.

📢 Ostatnie pożegnanie byłego wojewody i starosty. Zygmunt Szopa spoczął w Miechowie

Na cmentarzu w Miechowie został w czwartek pochowany Zygmunt Szopa, były starosta miechowski i wojewoda kielecki. W październiku skończyłby 81 lat. Mszę pogrzebową w kościele św. Barbary odprawił proboszcz bazyliki Grobu Bożego w Miechowie ks. Franciszek Siarek.

📢 Te ZNAKI ZODIAKU się nie starzeją. Są wiecznie młode, piękne i energiczne. Sprawdź nasz horoskop, czy należysz do tej grupy! [29.07.2021]

Dzięki znakom zodiaku możemy dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. To one opisują nasze charaktery, preferencje, upodobania i zachowania, które mają wpływ na przyszłość. Astrologia może powiedzieć nam, czy dane nam jest na długo pozostać młodymi i energicznymi. Wróżka Bellatrix przepowiada, które znaki się nie starzeją. Zobaczcie, czy to właśnie o Was!

📢 TOKIO 2020 - lekkoatletyka. Najpiękniejsze lekkoatletki igrzysk olimpijskich [ZDJĘCIA]

Tokio 2020 lekkoatletyka. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rozgrywane będą zawody "królowej sportu". Na bieżniach i skoczniach w Japonii rywalizować będzie kilkaset zawodniczek z różnych zakątków świata. Oto najpiękniejsze lekkoatletki, na Instagramie prezentują swoje smukłe, wysportowane ciała. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Taki był dawny Gdów. Archiwalne zdjęcia: mieszkańców gminy, ważnych wydarzeń, miejsc, budynków [27.07.2021]

Przez dwie dekady za komuny, 22 lipca, w ówczesne Święto Odrodzenia Polski, odbywał się w Gdowie mecz Kawalerowie – Żonaci. To tylko jedno z wielu wydarzeń sprzed lat, udokumentowanych na zdjęciach, zgromadzonych w ramach akcji „Podziel się historią”.

📢 To najlepsze ŚLUBNE MEMY! Internauci nie mają litości i śmieją się z żon, mężów i... ślubów! 27.07.2021

Ech, małżeństwo. Jedni czekają, aby je zawrzeć przez całe swoje życie, a inni - unikają tak długo jak mogą. Jedno jest pewne, ślub i małżeństwo są nieustającym źródłem zabawnych anegdot i sytuacji. Internauci jak zwykle nie zawiedli i z odpowiednią sobie dozą ironii i czarnego humoru zrobili o nich memy. Sami zobaczcie!

📢 Tokio 2020. Poznaj nasze olimpijki, reprezentantki Polski na letnie igrzyska olimpijskie w 2021 r. [ZDJĘCIA]

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 odbywają się na przełomie lipca i sierpnia 2021 r. Do startu w Japonii wyznaczono około 100 polskich zawodniczek. Poznaj reprezentantki Polski, które mogą walczyć o olimpijskie medale, oto zdjęcia z Instagrama. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Rekordowe 3324 oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? Oto 33 najbardziej pożądanych fachowców. Edycja lipiec 2021

Krakowscy pracodawcy oferują więcej wolnych miejsc pracy niż przed pandemią. Jest tak drugi miesiąc z rzędu, co pokazuje, jak silne mamy ożywienie gospodarcze w stolicy Małopolski. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca Grodzki Urząd Pracy w Krakowie pozyskał 3324 oferty, czyli prawie dwa razy więcej niż przed rokiem (gdy było ich 1794), ale tez więcej niż dwa lata temu. Liczba propozycji pracy wzrosła także w porównaniu z poprzednim naszym zestawieniem, z czerwca – wtedy było ich 2774. Dziś naprawdę jest w czym wybierać, a w niektórych profesjach ofert są dosłownie setki. Jeśli chcesz poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najpiękniejsze lekkoatletki na świecie [ZDJĘCIA]

Zachwycają urodą, zgrabną sylwetką i sportowym talentem. Oto najpiękniejsze lekkoatletki na świecie. Na przełomie lipca i sierpnia będą rywalizować na igrzyskach w Tokio. Przejdź do galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Powódź błyskawiczna w gminie Myślenice. Głogoczów i Krzyszkowice zalane, ogromne straty. "Takiej wody nie było tu nigdy" [ZDJĘCIA]

W gminie Myślenice trwa walka ze skutkami nocnych burz i ulewnych deszczy. W niedzielę (18 lipca) wieczorem do Głogoczowa przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego. O powodzi, jaka nawiedziła zwłaszcza Krzyszkowice i Głogoczów mieszkańcy mówią, że była większa od pamiętnych powodzi z lat 1997, 2010 i 2014. Woda wystąpiła zalewając m.in. drogi krajowe nr 7 w Głogoczowie i 52 w Krzywaczce (gm. Sułkowice). Na jezdni zakopianki było 80 cm(!) wody. Taka sytuacja nie zdarzyła się wcześniej, przy największych powodziach woda równała się poziomem z zakopianką, albo najwyżej zalewała pobocze. Osiemnaście osób musiało opuścić swoje domy. Zostały one ewakuowane przez specjalistyczne grupy strażaków. Były również osoby, które zdecydowały się zostać w swoich domach czekając aż woda opadnie. Ulewy i wylanie Głogoczówki spowodowały, że zalane są posesje, domy, samochody. Z infrastruktury zniszczonych jest wiele dróg i mostów, ale również oczyszczalnia ścieków w Krzyszkowicach. Woda przerwała też w tej wsi sieć wodociągową. Część mieszkańców nie ma wody. Z myślą o nich MZWIK uruchomiono punkty poboru wody. Wieczorem przywrócono dostawy prądu. Straty ponieśli także mieszkańcy Myślenic i Jawornika oraz gmin Tokarnia i Pcim.

📢 Plaża Kuter Port w Nieznanowicach pod Gdowem zachwyca nawet w pochmurne dni. To jedno z największych kąpielisk w regionie [ZDJĘCIA]

Plaża Kuter Port to piękna plaża w Nieznanowicach o wielkości 1,5 hektara, niespełna 40 km od Krakowa. Ogrom czystego piasku, akwen z charakterystyczną groblą podzielony na trzy strefy o zróżnicowanej głębokości, miejsca do uprawiania sportu, atrakcje dla najmłodszych (m.in. Animacyjna Przystań dla Dzieci). W dość pochmurną sobotę (10 lipca 2021) plaża Kuter Portu nie była przepełniona, ale zazwyczaj jest tu tłum plażowiczów. Podczas największych upałów wypoczywa tu jednocześnie nawet 3000 osób.

📢 Najpiękniejsze siatkarki 2021. Zachwycają urodą i wdziękiem na Instagramie - część I [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze siatkarki świata 2021. Zachwycają urodą, wdziękiem, wysportowanym ciałem. Oto część pierwsza zestawienia. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najnowsze zdjęcia z ostatnich odcinków serialu "Promyk nadziei". Najważniejsze sceny i postaci 6.05.2021

"Promyk nadziei" to nowa turecka produkcja, która zastąpiła "Więźnia miłości". Jedno jest pewne - od samego początku w serialu dzieje się naprawdę dużo. Doszło już m.in. do porwania, przetrzymywania dziecka, jak również wypadku. Pamiętacie najważniejsze sceny? Przejdźcie do galerii i zobaczcie najnowsze zdjęcia z "Promyka nadziei".

📢 15 miejsc w Krakowie, w których za obiad zapłacisz do 20 zł. Sprawdź!

Gdzie tanio i dobrze zjeść? Kraków restauracjami stoi. Czy to lato czy zima, ogródki na płycie rynku tętnią życiem. Turyści zapełniają żołądki przysmakami, zostawiając przy tej okazji pokaźne sumy. Poszukiwanie miejsca, w którym smaczny obiad nie kosztuje kroci, nie musi być mozolne. W Krakowie bowiem nie brakuje klimatycznych, ale też niedrogich knajpek, które z pewnością opuścisz z pełnym brzuchem i lekko lżejszym portfelem. To miejsca znane i polecane przez wielu, nie musisz więc obawiać się jakości serwowanego jedzenia. Przejdź do galerii i zobacz, gdzie zjesz dobrze i syto za mniej niż 20 złotych w Krakowie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie