Prasówka 28.06.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kraków. Wypadek na Moście Dębnickim na pasie w stronę Jubilatu. Poszkodowany kierowca hulajnogi”?

Prasówka 28.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Kraków. Wypadek na Moście Dębnickim na pasie w stronę Jubilatu. Poszkodowany kierowca hulajnogi

Na Moście Dębnickim na pasie w stronę Jubilatu doszło wypadku. Pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego znajduje się kierowca hulajnogi elektrycznej, który, jak wynika ze wstępnych ustaleń, został potrącony przez samochód osobowy. Służby pracują na miejscu.

Nie przegap promocji!

📢 Kobiety spod tych znaków to najczęściej największe marudy. Związek z nimi nie jest łatwy [lista - 28.06.2022]

Nie tylko Panowie słyną z trudnego charakteru w relacjach. Często to właśnie po stronie kobiet leży wszczynanie kłótni i prowokowanie nieporozumień. Czasem wystarczy małe przewinienie do rozpętania karczemnej awantury. Kobiety spod których znaków zodiaku mają największe skłonności do marudzenia? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

📢 Osoby o tych imionach to najgorsze żony. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [28.06.2022]

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstały na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Zobaczcie, kobiety o jakim imieniu i znaku zodiaku uznawane są za najgorsze żony. Pamiętajcie jednak, aby horoskopy czytać z przymrużeniem oka. Szczegóły w powyższej galerii.

Prasówka 28.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Oto propozycje zmian [28.06.2022]

Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić kilkanaście tysięcy zł. Wazony i szkło drogie jak nigdy

Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Wisła Kraków. Transfery, kontrakty, zmiany kadrowe 27.06.2022

Wisła Kraków po spadku z ekstraklasy musi przygotować się na nową rzeczywistość, przynajmniej na jeden rok I-ligową. Przebudowanie musi ulec kadra „Białej Gwiazdy”. W tym miejscu prezentować będziemy wszystkie zamiany, jakie w najbliższym czasie będą zachodzić w zespole z ul. Reymonta. Te oficjalne, ale również plotki, doniesienia medialne. Transferowe doniesienia z Wisły Kraków prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Osoby o tych imionach to ludzie sukcesu. Mają rękę do robienia pieniędzy. Czego tylko dotkną, zamienią w złoto. Znaczenie imion 27.06.22

Wiele osób dopatruje się w imionach odzwierciedlenia cech osobowości. Sprawdziliśmy, na postawie księgi imion, kto dobrze odnajduje się świecie biznesu i posiada predyspozycje do odnoszenia finansowych sukcesów. Kto ma ma rękę do robienia pieniędzy? Przejdź do galerii i sprawdź znaczenie imion.

📢 Gniazdko Iwony z Sanatorium Miłości. Tak mieszka Iwona z Gerardem! Jak się urządziła? 27.06.2022

Dom i ogród Iwony z Sanatorium Miłości. Byliśmy w odwiedzinach u uczestniczki Sanatorium Miłości. Zobacz prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Radomska zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród, o który dba samodzielnie.

📢 Krzemieńczuk. Rosyjskie pociski trafiły w centrum handlowe. Już 11 potwierdzonych ofiar [WIDEO, ZDJĘCIA]

Analityk ds. ryzyka, Alex Kokcharov, udostępnił na swoim Twitterze nagranie z pożaru, jaki wybuchł w ukraińskim mieście Krzemieńczuk, gdy rosyjskie wojska ostrzelały tamtejsze centrum handlowe. Zginęło co najmniej 11 osób, a ponad 40 zostało rannych.

📢 Kraków. Minister Andrzej Adamczyk wizytował budowę północnej obwodnicy. "Trzeba rozwiązywać problemy"

Trwa budowa północnej obwodnicy Krakowa. W poniedziałek (27 czerwca) plac budowy wizytował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wykonawcy przyznają, że z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę pojawiły się problemy związane z brakiem pracowników i materiałów. Minister zaznaczył, że rząd, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcy są od tego, aby radzić sobie z przeciwnościami i rozwiązywać trudności. Droga ma zostać oddana etapami w latach 2023-2024.

📢 Ekipa The Grand Tour na Pustyni Błędowskiej. Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May nagrywają odcinek w Polsce. ZDJĘCIA

Sławni dziennikarze telewizyjni z Wielkiej Brytanii, Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili powiat olkuski. Gospodarze kultowego programu The Grand Tour realizują nagrania przy punkcie widokowym Dąbrówka w Chechle.

📢 Kierowcy krakowskiej komunikacji publicznej zapowiadają strajk włoski. Konflikt w MPK narasta

Zapowiedź strajku to pokłosie kryzysu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie. W ostatnim czasie MPK nie realizuje wszystkich kursów autobusowych, za co miasto nalicza tej gminnej spółce kary. Kierowcy wyjaśniają, że rezygnują z pracy ze względu na ich traktowanie przez przełożonych i niskie zarobki. "Jeśli zarząd MPK i Miasto nie będą się starały zażegnać konfliktu to braki kadrowe do czasu końca wakacji będą tylko narastać i wtedy całe miasto stanie bez strajku" - piszą w oświadczeniu kierowcy MPK.

📢 Mniszów. Dyrektor szkoły Renata Regnowska odeszła na emeryturę

Po 40 latach pracy ze Szkołą Podstawową w Mniszowie pożegnała się Renata Regnowska. Przez ostatnie sześć lat pełniła funkcję dyrektora szkoły.

📢 Kraków. Zmasowana akcja straży miejskiej na Bagrach. Dziesiątki funkcjonariuszy. Sypią się mandaty

Tłumy krakowian wypoczywają nad zalewem Bagry, korzystając z pięknej pogody. Jednocześnie setkami sypią się tam mandaty. Straż miejska sama raportuje o swojej akcji.

📢 Nie tylko Dama z gronostajem. 15 najcenniejszych obrazów w Krakowie

Zapytaliśmy historyków sztuki o najważniejsze obrazy znajdujące się w krakowskich muzeach i galeriach. Oto lista 15 dzieł, które wskazali.

📢 Dopłaty do węgla – jest już ustawa. Program ruszy w wakacje. Sprawdź, czy uzyskasz rządową pomoc. Cena gwarantowana za węgiel już ustalona!

Zapowiedziane dopłaty do węgla to już pewnik i wkrótce wejdą w życie. Sejm uchwalił ustawę o rekompensatach za wysokie ceny opału, które mają wesprzeć obciążonych podwyżkami Polaków. Sprawdź, co już wiadomo o dotacjach na węgiel i od kiedy będą obowiązywać. Kto uzyska pomoc na opał w sezonie grzewczym? Zobacz, kiedy będzie można złożyć wniosek na dopłatę do węgla w 2022 roku.

📢 Gmina Wieliczka. Mietniów powitał lato. Ta impreza to już tradycja [ZDJĘCIA]

Występy mietniowskich przedszkolaków, degustacja smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Iskry Mietniowa”, prezentacje w wykonaniu słynnego zespołu Mietniowiacy – takie m.in. atrakcje wypełniły program spotkania, pod hasłem „Powitanie lata”, zorganizowanego przy świetlicy w Mietniowie.

📢 Piękne miejsca i atrakcje turystyczne zaledwie godzinę drogi od Krakowa. Idealne na jednodniową lub weekendową wycieczkę całą rodziną 27.06

Przeszedłeś wzdłuż i wszerz krakowski rynek? Nudzi Cię już widok Sukiennic, wież Kościoła Mariackiego i Smoka Wawelskiego? Kąpałeś się na Zakrzówku, Bagrach i Przylasku Rusieckim? Jeśli sądzisz, że w Krakowie widziałeś dosłownie wszystko, to właśnie nadeszła pora, aby odwiedzić jego okolice. W niecałą godzinę od centrum miasta dojedziemy do pięknych, malowniczych, wyjątkowych miejsc, które zachwycą każdego swoim krajobrazem, historią lub architekturą. W galerii przedstawiamy najciekawsze z nich.

📢 Kraków. Prezydent proponuje umieszczenie pomnika Orląt Lwowskich w planowanym parku przy ulicy Karmelickiej

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wydał zarządzenie w sprawie przekazania pod obrady Rady Miasta Krakowa projektu uchwały dotyczącej lokalizacji pomnika Orląt Lwowskich. Tym razem prezydent proponuje, by monument stanął w parku, jaki ma powstać przy ul. Karmelickiej. Taka lokalizacja została uzgodniona z przedstawicielami komitetu budowy pomnika.

📢 Kraków. Zmiany i wielkie korki na 29 Listopada. A szykuje się więcej problemów

Została wprowadzona czasowa zmiana organizacji w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada z ul. Dobrego Pasterza oraz ul. Chlebową. Kierowcy pojadą jezdnią po stronie północnej Dobrego Pasterza. Odebrano miejsce dla samochodów, korki są potężne. A zmian na północy miasta będzie dużo więcej. Szykuje się koszmar dla tych, którzy zostali w mieście.

📢 Akcja ratunkowa w jaskini w Tatrach. TOPR wyciągnął rannego taternika i przewiózł do szpitala

Sukcesem zakończyła się akcja ratunkowa w Jaskini nad Wantą w Tatrach. Wypadkowi uległ tam taternik jaskiniowy. Mężczyzna doznał urazu barku.

📢 Kraków. Wybierają najpiękniejszą- Finał Miss Województwa Małopolskiego 2022

W Hotelu Swing w Krakowie odbyła się gala finałowa konkursu piękności - Miss Województwa Małopolskiego 2022! Podczas gali zostały wyłonione najpiękniejsze mieszkanki naszego województwa, które będą reprezentowały Małopolskę w kolejnych etapach Konkursu Piękności Polska Miss. Gala zaczęła się do wyboru najpiękniejszej nastolatki, wieczorem wybrano zwyciężczynię wśród kobiet dorosłych.

📢 Zranione ptaki odc. 75. Zlecenie porwania Ömera. Streszczenie odcinka [07.07.2022]

Levent nie jest pewny, czy Meryem odwzajemnia jego uczucia. Jak zachowywać się będzie dziewczyna? Tymczasem Dogan dalej stara się o rękę Ayse. Czy mu się uda? Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 75. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 74. Dogan i Ayse wezmą ślub? Streszczenie odcinka [06.07.2022]

Levent coraz bardziej uświadamia sobie, co czuje do Meryem. Czy w końcu wyzna jej swoje uczucia? Tymczasem Dogan oświadcza się Ayse. Czy dziewczyna przyjmie oświadczyny? Koniecznie przeczytaj streszczenie 74. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 73. Meryem wyjeżdża z miasta. Streszczenie odcinka [05.07.2022]

Meryem dochodzi do wniosku, że powinna wyjechać. Czy zabierze ze sobą Ömera? Levent spróbuje ją powstrzymać. Czy mu się uda? Przeczytaj streszczenie 73. odcinka Zranionych ptaków już teraz!

📢 Kraków. Alicia Keys zaśpiewała w Tauron Arenie. To była prawdziwa magia!

W niedzielny wieczór do krakowskiej Tauron Areny ściągnęły tłumy fanek Alicii Keys. Amerykańska gwiazda soulu cieszy się bowiem największym powodzeniem wśród płci pięknej. Podczas dwugodzinnego show wokalistka wykonała aż ponad trzydzieści swych piosenek.

📢 Sanepid wycofuje wiele produktów. Wśród nich popularne słodycze. Uważajcie na nie! 27.06.22

Główny Inspektor Sanitarny wydał w ostatnim czasie ostrzeżenia przed kolejny szkodliwymi produktami. Najnowsze dotyczą między innymi popularnych słodyczy. Jakie jeszcze produkty są wycofane ze sprzedaży?

📢 Zmiany personalne 2022 w małopolskich parafiach. Gdzie pojawi się nowy proboszcz? LISTA 27.06.22

Krakowska kuria ogłosiła zmiany personalne w Archidiecezji Krakowskiej A.D. 2022. Kapłani odebrali już dekrety kierujące ich do nowych zadań i miejsc posługi duszpasterskiej. Wiadomo już, gdzie pojawią się nowi proboszczowie i administratorzy parafii - w tym nowy administrator parafii archikatedralnej na Wawelu. Ogłoszone zmiany dotyczą także wikariuszy oraz księży, którym powierzono szczególne funkcje i obowiązki.

📢 Horoskop WAKACYJNY 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka Cię w lecie? Czy gwiazdy będą dla Ciebie łaskawe? Sprawdź horoskop! 27.06.22

Wakacje to czas wyjazdów, poznawania nowych, pięknych miejsc, odpoczynku oraz nadrabiania zaległości towarzyskich. W ich trakcie wiele może się wydarzyć. Jednych czeka zastrzyk gotówki i mnóstwo zaskoczeń, a drugich poczucie niepewności i potrzeba oderwania się od szarej rzeczywistości. Gwiazdy podpowiadają, co czeka każdego z nas. Jakie będą najbliższe miesiące? Co Cię czeka? Sprawdź horoskop na wakacje 2022. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 WYNIKI MATUR 2022. Kiedy będą wyniki egzaminów dojrzałości? Jak je sprawdzić? 27.06.22

Wyniki matur 2022 zostaną ogłoszone na początku lipca w portalu przygotowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Ponadto szkoły ponadpodstawowe otrzymają świadectwa, aneksy oraz informacje o wynikach każdego ze zdających. Jak dokładnie sprawdzić wynik matury online? Kiedy odebrać świadectwo?

📢 HOROSKOP miesięczny na lipiec 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź co czeka Cię w najbliższej przyszłości [Horoskop 27.06.22]

Horoskop na lipiec 2022. Lipiec to miesiąc, w którym większość z nas rozpoczyna wakacje. To okres pięknych, słonecznych dni, zabawy, wylegiwania się na plaży lub podziwiania widoków z górskich szczytów. Jesteś ciekawy, co przyniosą Ci najbliższe tygodnie? Będziesz miał okazję do odpoczynku? Dopisze Ci szczęście w miłości i finansach? A może musisz na coś uważać? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 PRZYSIĘGA odc. 669. Gulperi zostaje sparaliżowana. Streszczenie odcinka [30.06.22]

Okazuje się, że Gulperi ma uszkodzony nerw. Co to dla niej oznacza? Tymczasem Meltem odwiedza Kemala w więzieniu. Co mu powie? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 669. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 670. Ostrzeżenie od Emira. Streszczenie odcinka [01.07.22]

Rozpoczyna się rehabilitacja Gulperi. Tulay postanawia porozmawiać o tym z Yigitem. Co mu powie? Co się jeszcze wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 670. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 671. Skarga na policji. Streszczenie odcinka [04.07.22]

Wściekła Narin uderzyła Meltem w twarz. Zraniona kobieta postanawia się zemścić. Chwilę później Narin udaje się na policję. Po co? Przeczytaj poniższe streszczenie 671. odcinka Przysięgi, aby poznać szczegóły!

📢 PRZYSIĘGA odc. 672. Proces w sprawie zabójstwa. Streszczenie odcinka [05.07.22]

Narin jest załamana. Okazuje się, że nie może pomóc Kemalowi. Kto jeszcze będzie próbował wyciągnąć go z więzienia? Tymczasem Gulperi chce wycofać zeznania. Co na to Emir? Już teraz przeczytaj streszczenie 672. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 673. Kemal zostaje zaatakowany. Streszczenie odcinka [06.07.22]

Kemal, który przebywa w więzieniu, zostaje zaatakowany. Czy coś mu się stało? Tymczasem Mert wpada na pomysł. Jaki? Co robi Yildiz? Koniecznie przeczytaj streszczenie 673. odcinka Przysięgi!

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [27.06.2022]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Krótkie FRYZURY i cięcia na sezon wiosna/lato 2022. Jakie fryzury będą najmodniejsze w tym roku? [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 27.06.22

Za nami pierwszy dzień długo wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. W tym okresie wiele kobiet decyduje się na odświeżenie swojego wizerunku, stawiając na obcięcie włosów, całkowitą zmianę koloru czy zrobienie pasemek. W 2022 roku do jednych z najbardziej popularnych uczesań będą należeć krótkie fryzury. Paniom, które jeszcze się wahają, jak obciąć włosy, aby wyglądać zarówno elegancko, jak i modnie, podpowiadamy. Nadal królować będą fryzury typu bob, pixie, mullet hair czy baby bangs w naturalnych odcieniach blondu oraz jasnego brązu. Dodatkowo powracają trendy na ozdoby do włosów w postaci kolorowych opasek, spinek i gumek. Aby sprawdzić, które krótkie fryzury będą najmodniejsze podczas tegorocznej wiosny i lata, wystarczy przejść do galerii zdjęć, w której znajdziecie inspiracje wprost z Instagrama.

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi kandydaci na męża. Jeśli Twój partner ma tak na imię, prawdopodobnie jest tym jedynym! 27.06.22

Jaki powinien być idealny mąż? Dla większości pań jest to oczywiste: kochający, troskliwy, uczuciowy, romantyczny, jak również silny, zaradny, dający poczucie bezpieczeństwa. Znalezienie partnera posiadającego te cechy wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje. Otóż wiele powie nam imię naszego wybranka, a dokładniej jego znaczenie. Przejdź do galerii zdjęć i sprawdź, którzy mężczyźni to najlepsi kandydaci na męża!

📢 MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE. Najlepsze zdjęcia aktorów z Instagrama 27.06.22

"Miłość i przeznaczenie" to jeden z najchętniej oglądanych seriali w Telewizji Polskiej. Jest to zasługa ciekawej, obfitującej w zwroty akcji fabuły, jak również świetnej gry aktorskiej. W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia z Instagrama aktorek i aktorów wcielających się w główne role. Zobaczcie, jak wyglądają na co dzień!

📢 To już koniec "Miłości i przeznaczenia". Ostatni odcinek serialu zostanie wyemitowany pod koniec czerwca 27.06.22

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie popularnego serialu "Miłość i przeznaczenie". Znamy już datę ostatniego odcinka tureckiej telenoweli. Sprawdź, kiedy zostanie wyemitowany 138. odcinek produkcji i co wydarzy się w finale przygód Zejnep.

📢 Przystojny Ali Yasin Özegemen wciela się w rolę Leventa w "Zranionych ptakach" [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 27.06.22

Ali Yasin Özegemen to niezwykle przystojny aktor, do którego wzdychają tysiące fanek. Urodził się w 1989 roku i od małego przejawiał zainteresowanie sportem. W młodości grał w siatkówkę, jednak po studiach zdecydował się na karierę w świecie modelingu. Wziął również udział w tureckiej edycji programu "Big Brother". Przygodę z kamerą rozpoczął dopiero w 2012 roku. Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać go w roli Leventa w serialu "Zranione ptaki". W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia aktora z jego konta na Instagramie.

📢 Zranione ptaki. Piękna Gizem Arıkan wciela się w serialową Meryem [PRYWATNE ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 27.06.22

Gizem Arıkan to turecka aktorka, która urodziła się w 1994 roku w Stambule. Swoją karierę aktorską rozpoczęła zaledwie 6 lat temu. Rozgłos przyniósł jej przede wszystkim występ w serialu "Bandyta nie rządzi światem". Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać ją w produkcji "Zranione ptaki", w której wciela się w główną rolę, czyli Meryem. Piękna aktorka od samego początku zdobyła sympatię Polaków. Wielu z nich zaczęło obserwować jej konto na Instagramie, gdzie wstawia zdjęcia zarówno z filmów i seriali, w których gra, jak i z życia prywatnego. W galerii prezentujemy najlepsze z nich.

📢 Kraków. Ciasnota, stres, zbyt rzadkie spotkania z szefostwem. Ale mobbingu w zarządzie dróg nie było

Wewnętrzna komisja uznała, że w Dziale Kontroli Pasa Drogowego w zarządzie dróg nie dochodziło do mobbingu. Wykazano jednak, że zatrudnieni w tym dziale pracują w stresie oraz ciasnocie, a spotkania z przełożonymi są zbyt rzadkie, co nie sprzyja rozwiązywaniu nawarstwiających się problemów. Kontrowersje wśród miejskich radnych budzi fakt, że w komisji zasiadł sam dyrektor ZDMK Marcin Hanczakowski. - Wychodzi na to, że był sędzią we własnej sprawie, ponieważ to on odpowiada za całokształt działalności zarządu dróg - komentują.

📢 Proszowice. Druhowie z Łaganowa nie do pokonania. Wygrali piąty raz!

Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Łaganowa po raz piąty z rzędu wygrała gminne zawody sportowo-pożarnicze. Strażacka rywalizacja odbyła się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach.

📢 Kraków. Wybierają najpiękniejszą- Finał Miss Województwa Małoplskiego 2022

W Hotelu Swing w Krakowie odbywa się gala finałowa konkursu piękności - Miss Województwa Małopolskiego 2022! Podczas gali zostaną wyłonione najpiękniejsze mieszkanki naszego województwa, które będą reprezentowały Małopolskę w kolejnych etapach Konkursu Piękności Polska Miss. Gala zaczęła się do wyboru najpiękniejszej nastolatki, wieczorem wybory wśród kobiet dorosłych.

📢 Jak może teraz wyglądać jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców? Sprawdź!

Policja przygotowała i opublikowała progresywne portrety Jacka Jaworka.

📢 Autokar uderzył w drzewo na Przełęczy Kowarskiej na Dolnym Śląsku. 14 osób rannych, w tym 2 ciężko [FILM, ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w niedzielę (26 czerwca) około godz. 17 na drodze wojewódzkiej numer 367 niedaleko miejscowości Ogorzelec (pow. kamiennogórski) pomiędzy Kowarami a Kamienną Górą.

📢 Kraków. „Noc Kupały - w poszukiwaniu kwiatu paproci”. Wyjątkowy koncert w Ogrodzie Botanicznym UJ

Dla tych, którym sobotnie koncerty podczas Wianków jeszcze nie wystarczyły, w niedzielnie popołudnie była okazja, aby wziąć udział w specjalnym wydarzeniu w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. „Noc Kupały – w poszukiwaniu kwiatu paproci” to specjalny koncert muzyki folkowej zagrany pod chmurką na scenie plenerowej. Pogoda dopisała, tak więc i nie zabrakło amatorów muzyki słowiańskiej.

📢 Kraków. Mija dokładnie 100 lat od uruchomienia wagonu tramwaju SN1-59. Zobacz, jak wtedy wyglądała komunikacja [ZDJĘCIA]

Mija dokładnie 100 lat od uruchomienia wagonu SN1-59. Przejdź do GALERII, by zobaczyć jak wyglądał ten pojazd i komunikacja tramwajowa w Krakowie w pierwszej połowie XX wieku.

📢 Rączna. Ludzie domagają się chodnika do przystanku MPK. Piszą petycje, a samorządowcy głowią się z czego to finansować

Mieszkańcy Rącznej w gminie Liszki upominają się o chodnik przy drodze powiatowej. Zebrali 150 podpisów pod petycją do wójta, żeby podjął współpracę z powiatem w tej sprawie. Chodzi o niespełna kilometrowy odcinek prowadzący do przystanku MPK „Rączna Kapliczka''.

📢 Letni Festiwal Smaku w Wieliczce. Kulinarną „Bitwę Regionów” wygrał królik pod pierzynką koła gospodyń z Pierzchowa

Letni Festiwal Smaku odbył się w Wieliczce po raz pierwszy. Scenerią wydarzenia, zorganizowanego przez powiat wielicki, było otoczenie tężni solankowej. Prócz bardzo smakowitych, kulinarnych punktów programu, nie zabrakło wielu innych atrakcji, nie tylko dla dzieci.

📢 Miechów. Setki firm zniknęły z… powiatowego raportu

Zaprezentowany na sesji absolutoryjnej Raport o stanie powiatu miechowskiego za ubiegły rok przeszedłby zapewne bez echa, gdyby nie jedna informacja. Z dokumentu wynika bowiem, że w porównaniu z rokiem 2020 w powiecie ubyło ponad 1700 podmiotów gospodarczych.

📢 Kraków. „Chrystus uczy nas miłości” – Święto Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej

W sanktuarium św. Jana Pawła II trwają wielkie uroczystości, czyli I Archidiecezjalne Święto Rodziny, które należy do ogólnoświatowego dziękczynienia za dar życia małżeńskiego i rodzinnego. W sobotni wieczór nastąpiło również uroczyste zakończenie peregrynacji ikony Świętej Rodziny, która odwiedziła 176 parafii archidiecezji krakowskiej przez 180 dni, aż w końcu dotarła do sanktuarium św. Jana Pawła II. Abp. Marek Jędraszewski podczas dzisiejszej homilii mówił „Chrystus uczy nas miłości – cierpliwej, pięknej, wyrozumiałej, odpowiedzialnej". Następnie małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia.

📢 Kozłów. Poparzenie młodego mężczyzny. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nowe informacje

W niedzielę rano do Kozłowa zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Interwencja dotyczyła poparzonego młodego mężczyzny.

📢 Trener Wieczystej Franciszek Smuda: Prezes już w Wiśle mi podpowiadał, jak drużyna ma grać [ROZMOWA]

W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi Wieczysta pokonała Bruk-Bet Termalikę II Nieciecza 4:0 i przed wtorkowym rewanżem jest w komfortowej sytuacji. Rozmawiamy z trenerem krakowskiej drużyny Franciszkiem Smudą.

📢 Kibice na meczu Wieczysta - Bruk-Bet II Nieciecza. Obejrzyj zdjęcia z trybun stadionu w Krakowie GALERIA

Aż cztery gole dla swojej drużyny obejrzeli kibice Wieczystej w pierwszym meczu barażowym o wejście do III ligi. W sobotę przy Chałupnika pojawił się komplet widzów, a dla wielu nie wystarczyło wejściówek. Drużyna Franciszka Smudy spisała się, wygrywając z Bruk-Betem Termalica II 4:0 i na wtorkowy rewanż do Niecieczy pojedzie ze spokojem. Obejrzyj w galerii, jak krakowscy fani kibicowali Wieczystej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wierzbno. Kamil Stoch nie zawodzi swoich kibiców i spełnia marzenia

Trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch tradycyjnie już spotkał się z członkami swojego proszowickiego fanklubu. Tym razem około setki osób miało okazję porozmawiać ze sportowcem na terenie dawnego dworu w Wierzbnie. Sportowcowi towarzyszyła żona Ewa.

📢 Proszowice. Wianki popłynęły Szreniawą do… młyna

Proszowianie po raz kolejny przywitali lato wspólnie z Towarzystwem Turystyki Regionalnej. Było dużo śpiewu, tańca, muzyki, a na koniec wianki popłynęły Szreniawą w stronę Wisły.

📢 Modlnica. Świętojańska noc nad stawem. Wianki rzucali do wody i losowali nagrody

Nad modlnickim stawem w gminie Wielka Wieś organizowano w sobotę 25 czerwca zabawy z okazji nocy świętojańskiej. Na terenach rekreacyjnych spotkali się mieszkańcy całej okolicy.

📢 Tatry. Końmi do Morskiego Oka? Szykuj się na spory wydatek. Fiakrzy podnieśli ceny za przejazdy

To będzie drogie lato dla turystów planujących wypad w góry. Podrożały bilety wstępu na szlaki, opłaty za parkingi, a także przejazdy wozami konnymi do słynnego Morskiego Oka. Przeciętna czteroosobowa rodzina musi się przygotować na spory wydatki.

📢 Żużel. Ekstraliga 2022: wyniki, terminarz, tabela Drużynowych Mistrzostw Polski. Mecze dziś 26.06

Żużlowa ekstraliga: wyniki, terminarz, tabela. Sezon 2022 w PGE Ekstralidze rozpoczął się w kwietniu, drużynowego mistrza Polski powinniśmy poznać 25 września. Tutaj znajdziesz najważniejszej informacje o rozgrywkach, szczegółowe wyniki ze wszystkich meczów.

📢 Liga Narodów siatkarzy 2022: wyniki, terminarz, mecze Polaków dzisiaj. Kiedy i z kim gra reprezentacja Polski [26.06]

Siatkarska Liga Narodów 2022: wyniki, terminarz, tabela. Prestiżowe rozgrywki VNL (Volleyball Nations League) siatkarzy rozpoczną się 7 czerwca, zwycięzcę poznamy 24 lipca. W rozgrywkach udział bierze także reprezentacja Polski. Sprawdź mecze Polaków w LN, z kim i kiedy zagrają Biało-Czerwoni.

📢 Upały 2022 MEMY. Sprawdź najbardziej szalone sposoby na upały od internautów [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia] 26.06.2022

Upały 2022 na najlepszych memach. Witamy upały! Internauci traktują oczywiście sprawę z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy związane z upałami. Zebraliśmy najlepsze memy z czerwca.

📢 Margaret na Rynku Głównym. Tak bawili się krakowianie podczas Wianków

Punktem kulminacyjnym tegorocznych Wianków był koncert Margaret na scenie usytuowanej na Rynku Głównym. Tej nocy krakowianie bawili się także na Poczcie Głównej i na silent disco na Powiślu. Wiankowe świętowanie zakończy koncert o wschodzie słońca na kopcu Kraka.

📢 Ojców. Święto u jurajskich winiarzy. Degustacja win na leżaczkach przy stawie

Winiarze jurajscy szósty raz przygotowali święto promocyjne dla swoich winnic. Zaplanowano je na sobotę i niedzielę 25 i 26 czerwca. Właściciele winnic rozstawili swoje stoiska w Ojcowie w gospodarstwie rybackim Pstrąg Ojcowski. Częstowali winami z lokalnymi produktami.

📢 Dni Niepołomic 2022. Moc atrakcji, tłoczno w centrum miasta. Kilka tysięcy widzów na koncercie Moniki Brodki [ZDJĘCIA]

Od piątku trwają 30. Dni Niepołomic. Mimo upałów renomowana impreza gromadzi tysiące osób. Centrum miasta wypełniają pokazy artystyczne i sportowe, a także motoryzacyjne. Jest tradycyjne wesołe miasteczko. Sporo osób spędza czas także na otwartych 5 czerwca – Niepołomickich Błoniach (ciesząc się, że jest tu mniejszy tłok niż zwykle, bo wielu mieszkańców wybrało atrakcje w miejskim parku i na rynku).

📢 Kiedy gra Iga Świątek? Gdzie oglądać mecz Świątek? WYNIK na żywo [transmisja online] Wimbledon 2022

Tenis. Kiedy gra Iga Świątek? Gdzie obejrzeć mecz Igi Świątek? W tym miejscu podpowiadamy, gdzie i kiedy startuje polska tenisistka: śledzimy relacje na żywo meczów Igi Świątek i podajemy wyniki jej występów na kortach. Tutaj piszemy też o zmieniających się planach startowych Igi Świątek. Teraz Polka wystąpi w turnieju w Londynie. W rok 2022 Iga Świątek wkroczyła z nowym trenerem Tomaszem Wiktorowskim i idzie jej świetnie. Poniżej podajemy daty i godziny jej spotkań oraz program meczów w telewizji. Tenis na żywo Wimbledon.

📢 Kiedy gra Iga Świątek? WYNIKI online Wimbledon. Gdzie oglądać mecz Świątek dzisiaj? Transmisja TV

Kiedy gra Iga Świątek? Sprawdź dzisiejsze mecze i wyniki tenisa. Iga Świątek, podwójna zwyciężczyni Roland Garros, ma nowe cele w sezonie 2022. Tu znajdziesz terminarz WTA i występy na korcie Igi Świątek na żywo. Relacja online z meczów i harmonogram startów polskiej tenisistki: turnieje Wielkiego Szlema i WTA Tour. Gdzie oglądać mecz Świątek? Wyniki meczów i transmisja live. Iga Świątek obroniła tytuł w Rzymie i teraz czeka ją turniej Wimbledonu w Londynie 27.06-10.07 2022.

📢 Iga Świątek - kiedy gra? Gdzie oglądać mecz Świątek? WYNIK na żywo [transmisja online] Wimbledon 25.06

Kiedy gra Iga Świątek? Gdzie obejrzeć mecz Igi Świątek? Jaki jest wynik jej meczu? W tym miejscu dowiesz się, jak wygląda kalendarz startów polskiej tenisistki: kiedy gra, z kim, gdzie oglądać mecz. Śledź relacje na żywo meczów Świątek i sprawdzaj wyniki jej występów na kortach. Tenis na żywo. Terminarz meczów i plany startowe Igi Świątek. Czas na turniej Wielkiego Szlema Wimbledon 2022 w Londynie 27.06-7.07.

📢 Wimbledon - kiedy i gdzie oglądać mecz Świątek i Hurkacza? Transmisja online, wynik, terminarz, drabinka Londyn [25.06 2022]

Wimbledon 2022. Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają w turnieju Wielkiego Szlema w Londynie. Liderka rankingu WTA po raz pierwszy przystępuje do imprezy na trawiastych kortach Wimbledonu jako faworytka. Kiedy Świątek rozegra mecz? Kiedy na kort wyjdzie Hurkacz, który też może odegrać wielką rolę? Gdzie oglądać spotkania Polaków? Tutaj podajemy dokładny plan gier Świątek i Hurkacza oraz transmisji telewizyjnych. Na bieżąco uaktualniamy zestawienie o wyniki oraz podajemy drabinkę turnieju i terminy kolejnych występów tenisistów. Wimbledon odbywa się w dniach 27.06-10.07 2022 roku.

📢 Kraków. Na Zakrzówku jest wszystko poza zdrowym rozsądkiem

Kolejny słoneczny weekend, a na Zakrzówku jeszcze przed południem powoli zaczynają się zbierać ludzie. Wbrew zakazom, oznakowaniu, rozciągniętym siatkom. Wystarczy pójść tam tylko na chwilę, by zobaczyć jak duża jest wśród ludzi kreatywność, mobilizacja i determinacja, by tylko dostać się do wody czy na plażę. Znaki zakazu są ignorowane. Problem tego miejsca jest kluczowy, bo gdy przyjdzie dzień oficjalnego otwarcia kąpieliska, to nikt tego nawet nie zauważy, ponieważ ludzie już dawno zrobili sobie swoje otwarcie. Przypominamy, że tylko w ostatnich tygodniach zginęły tam dwie osoby.

📢 Jankowski wprowadza Wieczystą do III ligi. Krakowianie pokonali Bruk-Bet II Nieciecza w pierwszym meczu barażowym

W pierwszym, rozegranym w sobotę piłkarskim meczu barażowym o awans do III ligi, naszpikowana gwiazdami Wieczysta pokonała rezerwy Bruk-Betu Termaliki 4:0. Bohaterem meczu w Krakowie był zdobywca czterech goli Maciej Jankowski, któremu aż trzy razy piłkę przed bramką gości wyłożył Maksymilian Hebel. Rewanż we wtorek w Niecieczy, ale odrobienie strat przez młodą drużynę spod Tarnowa graniczyłoby z cudem.

📢 PRZYSIĘGA odc. 667. Kemal zostaje aresztowany. Streszczenie odcinka [28.06.22]

Narin martwi się nie tylko o swoje zdrowie, lecz także o męża. Co się z nim stało? Tymczasem Emir otrzymuje groźby. Od kogo? Koniecznie przeczytaj streszczenie 667. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 666. Levent nie żyje. Streszczenie odcinka [27.06.22]

Między Leventem a Meltem dochodzi do ostrej wymiany zdań. O co się pokłócą? Tymczasem Emir zaczyna coraz lepiej dogadywać się z Gulperi. Co się jeszcze wydarzy? Przeczytaj streszczenie 666. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 665. Czy Narin umrze? Streszczenie odcinka [24.06.22]

Tulay chce się pozbyć Gulperi. Co tym razem wymyśli? Komu grozi niebezpieczeństwo? Tymczasem Narin mdleje. Przeczytaj streszczenie 665. odcinka Przysięgi, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Miss Małopolski 2022. Prezentacja w kostiumach kąpielowych. Finał w weekend

Już w najbliższą niedzielę 26. czerwca w Hotelu SWING w Krakowie odbędą się Gale Finałowe Miss Nastolatek oraz Miss Województwa Małopolskiego 2022. Prezentujemy urodziwe nastolatki, które zaprezentowały się właśnie w strojach kąpielowych.

📢 Wimbledon 2022. Najgorętsze tenisistki wielkoszlemowego turnieju w Londynie [ZDJĘCIA]

Wimbledon 2022 rozgrywany będzie w dniach 27.06-10.07. Poznaj najgorętsze zawodniczki, które rywalizować będą na trawiastych kortach turnieju w Londynie. Na Instagramie prezentują swoją piękną, wysportowaną sylwetkę. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wieczysta Kraków ma nowe koszulki. To projekt specjalnie dla niej. Wiemy, ile kosztują. Zobaczcie zdjęcia!

Wieczysta Kraków. W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi - 25 czerwca - piłkarze Wieczystej zagrali po raz pierwszy w nowych strojach. Projekt koszulek został stworzony przez firmę Nike specjalnie dla krakowskiego klubu. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Miechów. Zakończenie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym

Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie zakończyli 106. rok szkolny w historii placówki. Prawie 400 uczniów odebrało świadectwa, dyplomy, medale i puchary za działalność na rzecz liceum, wysokie miejsca w konkursach i rozgrywkach sportowych.

📢 Miechów. Pierwszy raz przywitali lato Wiankami

W tegoroczną Noc Świętojańską w Miechowie słowiańskie tradycje przeplatały się z nowoczesnością. Nie zabrakło tworzenia wianków, poszukiwań kwiatu paproci, ale też muzyki, jogi, koncertu gongów i mis oraz poczęstunku.

📢 Skawina. Dobra wiadomość dla skawinian: Gubałówka z basenami latem będzie otwarta

Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” z trzema nieckami basenowymi, zielonym terenem i budynkiem z dużą salą zbudowała w latach 50. minionego wieku dawna Huta Aluminium. W 2000 roku cały obiekt, następcy HAl przekazali miastu (zobacz galerię).

📢 Myślenice. Nauczyciel Roku pożegnał się z uczniami Małopolskiej Szkoły Gościnności. Nie on jeden

Większość nauczycieli, których w piątek młodzież pożegnała, ta sama młodzież przywita w szkolnych murach we wrześniu. Ale nie wszystkich. Z Zespołu Szkół – Małopolskiej Szkoły Gościnności na myślenickim Zarabiu odchodzi siedmioro nauczycieli, w tym zdobywca tytułu Nauczyciela Roku 2021 - Dariusz Martynowicz.

📢 Zranione ptaki odc. 72. Napad na Meryem. Streszczenie odcinka [04.07.2022]

Leventowi udaje się uwolnić Meryem. TO jednak nie koniec jej kłopotów. Kto i gdzie na nią napadnie? Co zrobi Melis, aby pozbyć się Meryem z życia Leventa? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 72. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 71. Trauma z dzieciństwa. Streszczenie odcinka [01.07.2022]

Meryem, która została uwięziona przez ojca, jest przerażona. Kto wyruszy na jej poszukiwania? Czego dowie Safiye? O czym plotkuje cała dzielnica? Koniecznie przeczytaj streszczenie 71. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 69. Schronienie w lesie. Streszczenie odcinka [29.06.2022]

Meryem i Levent próbują się gdzieś ukryć. Znajdują starą chatę. Kto będzie ich w międzyczasie szukał? Czy Kamil dalej chce ich zabić? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 69. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 67. Uprowadzenie Meryem. Streszczenie odcinka [27.06.2022]

Meryem zostaje porwana. Levent za wszelką cenę stara się ją uratować. Czy mu się uda? Tymczasem Melis jest zła. O co? Czym martwią się ptaki? Już teraz przeczytaj streszczenie 67. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Miłość i przeznaczenie odc. 140. Ślub i ciąża. Streszczenie odcinka [27.06.2022]

Przed nami ostatni odcinek serialu "Miłość i przeznaczenie". Finał będzie zaskakujący. Kto weźmie ślub? Kto zajdzie w ciążę? Czy zobaczymy happy end? Szczegóły przedstawiamy w poniższym streszczeniu 140. odcinka Miłości i przeznaczenia!

📢 17. Forum Przedsiębiorców Małopolski. "Energia dla firm" [RELACJA Z KONFERENCJI]

Musimy całkowicie uniezależnić się od surowców energetycznych z Rosji, bo zależy od tego bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy Polski i Europy. Wymaga to bliskiej współpracy rządu, samorządów, biznesu, nauki i instytucji wspierających firmy. Działania trzeba podjąć pilnie. Potrzebujemy zarazem precyzyjnego planu ponad podziałami na kolejne lata, a także uczynić Polskę krajem przyjaznym w obsłudze - to główny wniosek z XVII Forum Przedsiębiorców zorganizowanego przez krakowski oddział Polska Press - Dziennik Polski i Gazetę Krakowską – wraz z czołowymi organizacjami gospodarczymi i instytucjami otoczenia biznesu.

📢 Cracovia. Transfery, kontrakty, spekulacje, plotki - LATO 2022 [22.06]

Piłkarze Cracovii odpoczywają przed rozgrywkami ekstraklasy w sezonie 2022/2023, ale dla działaczy i trenera Jacka Zielińskiego to intensywny czas poszukiwań nowych zawodników i przedłużania kontraktów. Wiadomo, że przyjdzie co najmniej trzech-czterech piłkarzy i tylu może też odejść. Sprawdźcie w galerii, jacy gracze "Pasów" opuszczą klub tego lata, a którzy zasilą kadrę drużyny, by walczyć o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. Umieszczamy tu także wszelkie inne spekulacje dotyczące składu Cracovii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 PRZYSIĘGA odc. 668. Gulperi trafia do szpitala. Streszczenie odcinka [29.06.22]

Niespodziewane wydarzenia sprawiają, że Gulperi trafia do szpitala. Jak na te wiadomości zareaguje Emir? Tymczasem z Narin kontaktuje się prawnik. W jakiej sprawie? Przeczytaj streszczenie 668. odcinka Przysięgi, aby poznać szczegóły!

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Małopolski poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [LISTY GOŃCZE] 20.06.2022

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi. Wśród poszukiwanych znalazły się również te osoby, które nielegalnie posiadały zakazane substancje, oraz ci, którzy mieli je na własny użytek. Widziałeś kogoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym! Zdjęcia i dane poszukiwanych w naszej galerii pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 27 maja 2022 roku.

📢 Kraków. Capgemini, największy pracodawca w stolicy Małopolski, zmieni siedzibę. Stawia na pracę hybrydową, a ta wymaga całkiem innych biur

Globalna firma Capgemini, z polską siedzibą w biurowcach w Prądniku Czerwonym w Krakowie, przeniesie się wczesną wiosną 2023 roku do nowego kompleksu biurowego – Fabryczna Office Park, przy Alei Pokoju 18 w dzielnicy Grzegórzki. Francuski potentat, będący największym pracodawcą z siedzibą w Krakowie, działa pod Wawelem od 1996 roku i zajmował dotąd dwa biurowce: w Quattro Business Park (Al. Bora-Komorowskiego 25A) i Rondo Business Park (ul. Lublańska 38). Przeprowadzkę do nowych przestrzeni tłumaczy nowymi oczekiwaniami i potrzebami pracowników: zdecydowana większość z nich preferuje pracę hybrydową, co wymaga zmiany funkcji biur. Będą one w najbliższych latach pełnić rolę miejsca kreatywnych spotkań, inspirującego, sprzyjającego bezpośrednim interakcjom. Wymaga to całkiem innego projektowania wnętrz: powstanie więcej przestrzeni współdzielonych, wspierających integrację – „ważną z perspektywy budowania zespołów – z jednoczesną możliwością pracy w ciszy i odosobnieniu w dowolnym momencie”.

📢 Liga Narodów siatkarek 2022 WYNIKI, TERMINARZ, TABELA. Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet gra w prestiżowej LN [19.06]

Liga Narodów siatkarek w 2022 r. odbywać się będzie z udziałem reprezentacji Polski. Biało-Czerwone w fazie grupowej rozegrają 12 spotkań od 1 czerwca do 3 lipca. Najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego. Oto terminarz, wyniki i tabela LN w siatkówce kobiet.

📢 Iga Świątek w pięknej sesji zdjęciowej. Urok królowej Paryża GALERIA

Iga Świątek po triumfie na kortach Rolanda Garrosa jest na ustach całego tenisowego świata. 21-letnia królowa Paryża, jak ochrzcili ją Francuzi, zachwyciła wspaniałymi umiejętnościami, ale także urokiem osobistym. Jeden z głównych sponsorów tenisistki, marka Red Bull, przygotował dla kibiców piękną sesję z udziałem Polki. Obejrzyjcie zdjęcia w GALERII. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 2.06.2022

Nieruchomości do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją, zwłaszcza w obliczu galopującej inflacji. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując domu do remontu w Małopolsce. Zobaczcie!

📢 Zachwycająca Iga Świątek w 21 odsłonach na 21. urodziny [PRYWATNE ZDJĘCIA]

Iga Świątek obchodzi dziś, 31 maja, 21. urodziny. Z tej okazji, życząc tenisistce wszystkiego co najlepsze, przygotowaliśmy galerię, w której prezentujemy jej różnorodne aktywności. Występy na korcie to bowiem najważniejsza, ale nie jedyna część jej życia. Raszynianka uwielbia sporty wodne, czytanie książek, podróże i beztroską zabawę. Obejrzyjcie Igę Świątek w 21 odsłonach na prywatnych zdjęciach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Najpiękniejsze siatkarki 2022. Zachwycają urodą i wdziękiem na Instagramie - część I [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze siatkarki świata 2022. Zachwycają urodą, wdziękiem, wysportowanym ciałem. Oto część pierwsza zestawienia. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Zmniejszyli żołądek pacjenta, który ważył 350 kg

Chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego zmniejszyli żołądek pacjenta, który ważył 350 kg. To prawdopodobnie najcięższy chory poddany takiemu leczeniu w naszym kraju

📢 Dziedzice pierwszych polskich kapitalistów przejmują imperia

Firmą trzeba zarządzać jak armią, ale tak, jakby znajdowała się w stanie wojny - uważa Janusz Filipiak, twórca Comarchu. Na Zachodzie mówią, że pierwsze pokolenie firmę buduje, drugie utrzymuje, trzecie trwoni majątek. U nas drugie pokolenie nie ma wyjścia: rozwinie firmy lub zginie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Będzie 14. emerytura. Kiedy wypłata?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie