Prasówka 30.09.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.09. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych”?

Prasówka 30.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych

W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wynika to z faktu otrzymania we wrześniu dodatkowej kwoty - tzw. Czternastej Emerytury. Październikowe przelewy będą więc mniejsze, ale inne w porównaniu z samym początkiem roku. W marcu bowiem doszło do waloryzacji emerytur, a w lipcu do kolejnych zmian podatkowych.

Nie przegap promocji!

📢 Wieliczka. Budowa nowej komendy PSP zmierza powoli do finału. Obiekt prezentuje się bardzo okazale

Nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce powstaje na terenie przy skrzyżowaniu drogi krajowej 94 i ul. Powstania Styczniowego. Trwające od stycznia 2021 roku prace są już blisko finału. Wszystko wskazuje na to, że strażacy przeprowadzą się do nowego lokum już latem przyszłego roku.

📢 Kraków. Uniwersytet Jagielloński przygotowuje plan awaryjny w związku ze wzrostem cen energii

Nauka w trybie stacjonarnym od poniedziałku do czwartku, skrócenie czasu zajęć do godz. 18.00, duże wykłady w trybie zdalnym – to niektóre rozważane przez Uniwersytet Jagielloński sposoby oszczędności w związku z możliwą 700-procentową podwyżką cen za prąd.

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 30.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Matura próbna 2023: matematyka. Odpowiedzi i arkusz zadań. Sprawdź, co było na próbnej maturze z matematyki

Co było na maturze próbnej z matematyki? Zobacz arkusz i odpowiedzi. Matura próbna 2023 z matematyki już zakończona. Jak poszło uczniom? W tym roku szkolnym egzamin dojrzałości odbywa się w nowej formule. Jak zawsze uczniowie oprócz egzaminów majowych mogą wcześniej przystąpić do testów diagnostycznych, czyli matury próbnej. W tym roku CKE umożliwiło szkołom przeprowadzenie egzaminów próbnych, aż dwukrotnie. Sprawdź, jak poszło uczniom na wrześniowych testach diagnostycznych.W materiale znajdziesz arkusz maturalny oraz odpowiedzi do wszystkich zadań.

📢 Tych produktów nie kupuj! Sklepy wycofują je ze sprzedaży. Zobacz najnowsze ostrzeżenia GIS [29.09.2022]

Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sprawdź, czy kupiłeś te produkty zanim zostały wycofane ze sprzedaży. Teraz możesz je zwrócić, lub wyrzucić. W naszym artykule znajdziesz ich terminy ważności i numery partii. Ten artykuł jest regularnie aktualizowany.

📢 Wisła Kraków. Przypuszczalny skład „Białej Gwiazdy” na mecz z Chojniczanką

I liga wznawia rozgrywki po przerwie na mecze reprezentacji. Wisła Kraków zagra w piątek o godz. 20.30 w Chojnicach z Chojniczanką. W ekipie „Białej Gwiazdy” nie brakuje problemów kadrowych. Przypuszczalny skład Wisły na mecz w Chojnicach prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Jak mieszka Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości? Dom i ogród Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości 29.09.2022

Tak mieszkają Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości. Byliśmy w odwiedzinach u uczestniczki Sanatorium Miłości. Zobacz prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Radomska zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród, o który dba samodzielnie.

📢 Kraków. Zmarł Mieczysław Gil. Legenda nowohuckiej "Solidarności"

Nie żyje Mieczysław Gil - rzecznik strajkujących hutników, przewodniczący Komisji Robotniczej Hutników NSZZ "Solidarność" w Hucie im. Lenina, a w stanie wojennym organizator strajku, za co został skazany na cztery lata. W 2017 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Miał 78 lat.

📢 Próbna matura 2023. Język polski - mamy odpowiedzi podane przez CKE i arkusz. Sprawdź, co było na próbnej maturze z polskiego!

Próbna matura z języka polskiego odbyła się 28 września. Wówczas na stronie CKE opublikowano arkusz egzaminacyjny. W tym tekście zamieszczone zostały także proponowane odpowiedzi do zadań, które zamieszczono w zasadach oceniania zadań na stronie CKE. Zdający zakończyli pisanie matury o godz. 13.00, ponieważ czas pracy wynosił aż 240 minut. Uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat matury. – Dali "Tango", a tego jeszcze nie omawialiśmy – piszą uczniowie.

📢 Kraków. Węgier zatrzymany za śmiertelne potrącenie strażaka OSP w Balicach. Zarzut i tymczasowy areszt

Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy rozpoczął w czwartek (29 września) posiedzenie aresztowe na wniosek prokuratury w sprawie obywatela Węgier Istvana N., który swoim autem śmiertelnie potrącił w Balicach, na autostradzie A4, strażaka OSP. W trakcie posiedzenia sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Pogrzeb Andrzeja Puskarza zaplanowano na piątek.

📢 Kraków. To najmniejszy kościół w mieście. Zobacz, jak wygląda w środku!

Na Wzgórzu Lasoty w krakowskim Podgórzu znajduję się jeden z najbardziej tajemniczych kościołów w Krakowie. Kościół św. Benedykta jest najmniejszym w stolicy Małopolski. Przejdźcie go galerii zdjeć i zobaczcie, jak wygląda z zewnątrz i przede wszystkim w środku. Jest co podziwiać.

📢 Zobacz najśmieszniejsze MEMY o grzybiarzach! Najlepsze MEMY o grzybiarzach! Internet śmieje się z grzybobrania! 29.09.2022

MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu! Aby odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję? Żarty z grzybiarzy są naprawdę śmieszne. Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą.

📢 Dzieliło ich ponad trzydzieści lat, połączyła wielka miłość. Agnieszka Suchora o żałobie po mężu Krzysztofie Kowalewskim

Przy młodej żonie ustatkował się i wyraźnie odmłodził. Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora tworzyli udany duet nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Łączyło ich wielkie uczucie, które, w lutym 2021 roku, przerwała śmierć aktora. Teraz wdowa po nim wspomina, kto pomógł jej w trudnych chwilach po stracie ukochanego.

📢 Balice, Kraków. Premier przyznał rentę dla dzieci zmarłego strażaka. Trwają też społeczne zbiórki pieniędzy

Po śmierci strażaka OSP Balice Andrzeja Puskarza premier przyznał rentę dla jego czworga dzieci. O wsparcie finansowe zawnioskował wojewoda małopolski. Dla rodziny zmarłego druha są prowadzone także zbiórki pieniędzy na kilku portalach i w fundacjach.

📢 Próbna matura 2023 trwa. Podajemy dokładne terminy. Dziś uczniowie zmierzyli się z matematyką. Tu pojawiają się arkusze CKE i odpowiedzi

Kiedy będą próbne matury 2023? To pytanie już teraz zadają sobie przyszli maturzyści. CKE podało terminy. Testy diagnostyczne odbędą się dwa razy w tym roku szkolnym. Pierwsza tura już trwa. Egzamin dojrzałości w roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzony zostanie w nowej formule. W związku z tym niezwykle ważne jest nie tylko zapoznanie się z dokładnymi wymaganiami i przykładowymi arkuszami opublikowanymi przez CKE, ale także sprawdzenie się na tzw. teście diagnostycznym, czyli egzaminie próbnym. Sprawdź u nas terminy, arkusze i rozwiązania! W naszym serwisie pojawiły się już odpowiedzi do próbnej matury z języka polskiego oraz matematyki. 30 września uczniowie zmierzą się z językiem angielskim lub innym językiem obcym.

📢 Kraków. Skwer w parku Żeromskiego otrzymał nazwę. Od teraz oficjalnie stanie się "Skwerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"

W ramach symbolicznego gestu podziękowania fundacji Jerzego Owsiaka za działania związane z ochroną i promocją zdrowia, skwer, który znajduje się w nowohuckim parku, zyska nowe imię. Dzisiaj (29 września) w parku Żeromskiego dotychczasowy skwer stanie się "Skwerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Okazuje się, że miejsce nie jest przypadkowe, bo sam park znajduje się w bliskim sąsiedztwie szpitala im. S. Żeromskiego, który korzysta ze wsparcia WOŚP.

📢 Horoskop dzienny na 13 października 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 13 października dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 14 października 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci piątek

Horoskop dzienny na piątek 14 października dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 30 września 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci piątek

Horoskop dzienny na piątek 30 września dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Horoskop dzienny na 1 października 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci sobota

Horoskop dzienny na sobotę 1 października dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Pogrzeb Franciszka Pieczki. Wybitny aktor spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie

Prezydent RP Andrzej Duda, członkowie rządu, ludzie świata kultury i przyjaciele pożegnali wybitnego aktora Franciszka Pieczkę. W czwartek uwielbiany przez wszystkie pokolenia widzów aktor spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie pod Warszawą. Mszę świętą za zmarłego odprawiono o godz. 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie.

📢 Oświęcim. Arnold Schwarzenegger oddał hołd ofiarom Auschwitz. Zwiedził synagogę i Muzeum Żydowskie. Zobaczcie zdjęcia

Arnold Schwarzenegger przyjechał do Oświęcimia, by oddać hołd ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. 75-letni amerykański aktor, filmowiec, polityk, biznesmen był także w mieście, gdzie odwiedził synagogę i Muzeum Żydowskie. Ta wizyta dla amerykańskiego gwiazdora urodzonego w Austrii była także okazją do rozliczenia z przeszłością własnej rodziny. Ojciec był nazistą.

📢 Zranione ptaki odc. 134. Levent i Meryem zamknięci w windzie. Streszczenie odcinka [03.10.2022]

Leventa i Meryem mają jechać razem do szwalni. Co wydarzy się w międzyczasie? Tymczasem Bahadir ma wyrzuty sumienia. Dlaczego? Koniecznie przeczytaj streszczenie 134. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 135. Asli manipuluje Bahadirem. Streszczenie odcinka [04.10.2022]

Asli postanawia dalej manipulować Bahadirem. Co takiego zrobi? Z kolei Levent dalej trzyma Meyrem w ramionach. Co się wydarzy? Co takiego zobaczy Cemil? Już teraz przeczytaj streszczenie 135. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 136. Czy Melis zdobędzie Leventa? Streszczenie odcinka [05.10.2022]

Safiye dowiaduje się, że była okłamywana przez własną córkę. Jak zareaguje na te wiadomości? Z kolei Ülviye jest niezadowolona. Dlaczego? Przeczytaj streszczenie 136. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 137. Bahadir całuje Asli. Streszczenie odcinka [06.10.2022]

Ömer zauważa więcej, niż wydaje się dorosłym. Chłopiec spotyka się z Meryem. Tymczasem Bahadir całuje Asli. Co się wydarzy? Już teraz przeczytaj streszczenie 137. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 138. Fikcyjne małżeństwo Ayse. Streszczenie odcinka [07.10.2022]

Tekin pragnie przekonać Ömera, aby został z nim i Meryem. Co na to chłopiec? Tymczasem Bahadir rozmawia z Cemilem. Co mu oznajmi? Koniecznie przeczytaj streszczenie 138. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 139. Ayse rozstaje się z Cemilem. Streszczenie odcinka [10.10.2022]

Ayse postanawia rozstać się z Cemilem. Czy mężczyzna wreszcie wyzna jej miłość? Tymczasem Tekin szantażuje Meryem. Co każe jej zrobić? Przeczytaj poniższe streszczenie 139. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zakazany owoc odc. 73. Zerrin dostaje zawału. Streszczenie odcinka [07.10.22]

Zeynep spotyka się z Alihanem. Ma dla niego ważne wiadomości. Chwilę później Zerrin dostaje zawału. Co wyprowadziło ją z równowagi? O co Yildiz poprosi Halita? Już teraz przeczytaj streszczenie 73. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 75. Ender mieszka u Alihana. Streszczenie odcinka [11.10.22]

Ender postanawia wprowadzić się do Alihana. Z kolei Yildiz jest zazdrosna. O co? Co Irem powie Hakanowi? Koniecznie przeczytaj streszczenie 75. odcinka Zakazanego owocu, aby poznać szczegóły!

📢 Zakazany owoc odc. 74. Erim szuka schronienia. Streszczenie odcinka [10.10.22]

Caner znów ma pretensje do swojej siostry. Co tym razem jej powie? Tymczasem Erim szuka schronienia. Gdzie je znajdzie? Już teraz przeczytaj streszczenie 74. odcinka Zakazanego owocu!

📢 PRZYSIĘGA odc. 731. Brak wyboru i podejrzenia. Streszczenie odcinka [04.10.22]

Gulperi nadal nie może uwierzyć, że Emir nie żyje. Czy postanowi go szukać? Tymczasem Mert odpowiada Nerin i Kemalowi. Jak zareagują na jego decyzję? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 731. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 733. Masal wraca do kraju. Streszczenie odcinka [06.10.22]

Gulperi chce jak najszybciej dostać się do miejsca, a którym znajduje się Emir. Tymczasem w domu Kemala pojawia się niespodziewany gość. Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 733. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 734. Znak od Emira. Streszczenie odcinka [07.10.22]

Po powrocie do domu Masal zachowuje się nieznośnie. Co usłyszy w trakcie podsłuchanej rozmowy? Tymczasem Gulperi dostaje znak od Emira. Jaki? Koniecznie przeczytaj streszczenie 734. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 735. Tajemnicze spotkanie Tulay. Streszczenie odcinka [11.10.22]

Tulay spotyka z tajemniczym mężczyzną. Jaki jest cel spotkania? Tymczasem Masal nadal jest obrażona. Z kim będzie chciała rozmawiać? Przeczytaj streszczenie 735. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 737. Ismail szantażuje Savasa. Streszczenie odcinka [13.10.22]

Ismail postanawia szantażować Savasa. A co na to Savas? Tymczasem Tulay nadal chce pozbyć się Gulperi. Co zrobi? Czy Masal wreszcie zacznie rozmawiać z rodziną? Koniecznie przeczytaj streszczenie 737. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 739. Ucieczka Masal i strzelanina. Streszczenie odcinka [17.10.22]

Kemal i Narin nie mogą poradzić sobie z Masal. W pewnym momencie dziewczynka ucieka. Tymczasem Gulperi dalej próbuje odnaleźć Emira. Przeczytaj streszczenie 739. odcinka Przysięgi, aby poznać wszystkie szczegóły!

📢 Horoskop dzienny na 29 września 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 29 września dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Kraków, którego już nie ma. Tak wyglądało miasto zaledwie 10 lat temu! [ZDJĘCIA] 29.09.2022

Czas biegnie nieubłaganie. I choć wydawać się może, że 10 lat w historii miasta takiego jak Kraków, to zaledwie chwila, to zdjęcia wykonane przez naszych fotografów właśnie 10 lat temu pokazują jak wiele w mieście i w nas, jego mieszkańcach, przez ten czas się zmieniło. Krajobraz, infrastruktura, budynki, a nawet nasz ubiór. Takiego Krakowa już nie ma! Zapraszamy Was w nostalgiczną podróż!

📢 Tropiszów. Pożar zabudowań gospodarczych wybuchł o świecie. Na ratunek wezwano liczne straże pożarne. Akcja trwała kilka godzin

W Tropiszowie w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce o świcie 29 września wybuchł pożar w jednym z gospodarstw. Paliły się zabudowania gospodarcze ze zgromadzonym wewnątrz sprzętem.

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL. Dziś już nikt tego nie je! 29.09.22

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które były obrzydliwe! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Niekoniecznie!

📢 MŚ siatkarek 2022: wyniki, tabele, terminarz. Z kim i kiedy gra Polska w mistrzostwach świata w siatkówce kobiet? 29.09

MŚ siatkarek 2022: wyniki, terminarz, tabele. Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w tym roku odbywają się w Polsce i Holandii w dniach 23 września - 15 października. W naszym kraju mecze będą rozgrywane w Gdańsku, Łodzi i Gliwicach. Czy Polki wykorzystają ten atut i awansują do strefy medalowej? Tutaj znajdziesz w przejrzystej formie najważniejsze informacje o siatkarskich MŚ 2022: wyniki, terminarz, klasyfikacje, mecze Polek (z kim i kiedy grają w MŚ).

📢 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek 29.09.22

Jakie imiona rodzice w Krakowie najczęściej wybierają w 2022 roku dla swoich nowo narodzonych dzieci? Czy pojawiła się - lub powróciła - moda na imiona, które nie należały dotąd do najpopularniejszych? Mamy takie dane, z krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prezentujemy imiona-hity dla małych krakowian i krakowianek - 10 najchętniej nadawanych w tym roku imion męskich, a także pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych imion dla dziewczynek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 ZAKAZANY OWOC. Główni bohaterowie serialu na prywatnych zdjęciach [GALERIA] 29.09.22

"Zakazany owoc" to turecki serial, który pod koniec czerwca zastąpił w ramówce TVP "Miłość i przeznaczenie". Przygody dwóch sióstr Yildiz i Zeynep od samego początku cieszą się dużą popularnością wśród polskich widzów. Sympatię zdobyli także aktorzy i aktorki, którzy wcielają się w główne role. A jak wyglądają na co dzień? W galerii prezentujemy wybrane, prywatne zdjęcia głównych bohaterów z ich kont na Instagramie. Niektórzy wyglądają zupełnie inaczej niż w serialu!

📢 Krótka fryzura bob, czyli ponadczasowa klasyka. Najmodniejsze odmiany i inspiracje z Instagrama [ZDJĘCIA] 29.09.22

Krótka fryzura bob to jedno z najmodniejszych cięć kilku ostatnich sezonów, a nawet lat. Jest niezwykle wygodna, łatwa w utrzymaniu, dziewczęca i nonszalancka. Odpowiednio przycięta może nie tylko podkreślić kości policzkowe i wyszczuplić twarz, lecz także odjąć optycznie kilka lat. Jakie są najpopularniejsze odmiany boba? Czym się charakteryzują? Odpowiadamy.

📢 Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich ZNAKÓW ZODIAKU. Sprawdź, co jeszcze czeka Cię w tym roku 29.09.22

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a po niej zima i koniec 2022 roku. Według gwiazd w ciągu najbliższych miesięcy wiele znaków wreszcie ustabilizuje swoje życie rodzinne oraz zawodowe. Powrót do pracy i szkoły sprawi, że znów zanurzymy się w wir codziennych obowiązków. Jak będziemy czuli się po urlopach? Kto zacznie oszczędzać, a kto nadal będzie szaleć, czując się jak na wiecznych wakacjach? Przejdź do galerii i poznaj jesienno-zimowy horoskop dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Wiązanki na cmentarz na Wszystkich Świętych 2022. Jakie kwiaty wybrać? Żywe czy sztuczne? [CENY, RODZAJE, ZDJĘCIA] 29.09.22

Jak co roku 1 listopada, czyli w Uroczystość Wszystkich Świętych, modlimy się za dusze zmarłych oraz odwiedzamy groby naszych najbliższych. Zapalamy na nich znicze i często przystrajamy wiązankami. Wielu z nas zadaje sobie wówczas pytanie - wiązanka z żywych, czy raczej ze sztucznych kwiatów? Którą lepiej wybrać? Jakie są ich ceny i rodzaje? Aby ułatwić wybór, spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

📢 ZNAKI ZODIAKU. Jaki jest Twój znak zodiaku? Jakie są Twoje mocne i słabe strony? [DATY]

Nie od dziś wiadomo, że znak zodiaku ma wpływ na to, jacy tak naprawdę jesteśmy. Określa nie tylko nasze cechy charakteru, lecz również to, co może spotkać nas w przyszłości. Jedno jest pewne - swój znak zodiaku trzeba znać! Jeśli do tej pory nie wiesz, czy jesteś Bykiem, Wodnikiem lub Koziorożcem, przejdź do galerii, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój znak zodiaku.

📢 Tajemnicza kamienica kiedyś zasłaniała Wawel. Czym była i dlaczego nie ma po niej śladu? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Na przełomie XIX i XX wieku u stóp Wawelu od strony ulicy Grodzkiej znajdował się budynek, którego istnienie aktualnie bardzo trudno sobie wyobrazić. Budowla zasłaniała część Wawelu z Kurzą Stopką włącznie, co teraz byłoby wręcz nie do pomyślenia. Oto krótka historia kamienicy "Dębno".

📢 Wieliczka. Awantura o skrócenie trasy autobusu linii 244. Pasażerowie: Fatalna decyzja!

Trasa autobusu 244 (obecnie Wieliczka – Borek Fałęcki) zostanie skrócona od soboty 1 października – do pętli Nowy Bieżanów Południe. W Wieliczce zawrzało. Mieszkańcy są oburzeni projektem. Miasto zapowiada walkę o wydłużenie przejazdu 244 co najmniej do przystanku Bieżanowska. A Kraków przekonuje, że skrócenie trasy linii to rozwiązanie optymalne.

📢 Kraków. Zabytkowy kościółek św. Bartłomieja w Mogile odzyskuje blask i pierwotne kolory

Po prowadzonej obecnie konserwacji we wnętrzu drewnianego kościółka pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile w środku znajdziemy tam m.in. przywrócone oryginalne kolory, wydobyte spod warstwy przemalowania. W ołtarzu pojawi się wizerunek Dzieciątka w żłóbku na tkaninie, która dotąd była przechowywana w skarbcu klasztornym cystersów. Prace konserwatorskie w tym bezcennym obiekcie zakończą się w przyszłym roku. W większości finansuje je Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa.

📢 Podhale. Chciała kupić węgiel, straciła 3 tys. zł. Takie oszustwa to już plaga

Kolejny mieszkaniec Podhala oszukany, gdy próbował kupić węgiel na zimę. Tym razem mieszkanka powiatu nowotarskiego wpłaciła zaliczkę za węgiel w wysokości 3 tys. zł, zamówionego opału nie otrzymała.

📢 Fryzura bob: ponadczasowa klasyka dla każdej kobiety. Zobacz inspiracje! 29.09.22

Fryzura bob: znów wraca na salony i daje niezły popis. Swą elegancją, ponadczasowością i kobiecością. To cięcie, w którym możesz jednocześnie poczuć się jak właścicielka krótkich i długich włosów zarazem. A przecież kobiety kochają zmiany, prawda? Zobacz nasze inspiracje na powabne cięcia w stylu bob i ruszaj do salonu!

📢 Życzenia na Dzień Chłopaka 2022. Zabawne, rymowane, oryginalne i miłosne życzenia [SMS, MESSENGER, KARTKA] 29.09.22

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka z pewnością ucieszą zarówno małego chłopca, jak i nastolatka oraz dorosłego mężczyznę. Pokażą, że o nich pamiętamy i doceniamy to, co dla nas robią. Wierszyki mogą być zabawne, oryginalne, krótkie, nieco bardziej poważne lub miłosne. Nadadzą się do napisania na kartce, wysłania SMS-em lub Messengerem. Poniżej przedstawiamy najlepsze życzenia na Dzień Chłopaka 2022, który będziemy obchodzić już 30 września.

📢 Urocza Pilar Fogliati z serialu "Z biciem serca". Włoska aktorka oczarowuje na zdjęciach z Instagrama [GALERIA] 29.09.22

Pilar Fogliati to włoska aktorka, która urodziła się w 1992 roku w Alessandrii. Aktorstwem zaczęła interesować się w wieku 16 lat, kiedy rodzice zapisali ją na amatorski kurs teatralny. Następnie ukończyła Państwową Akademię Sztuk Dramatycznych. Od tamtej pory zagrała w licznych filmach i serialach. Polscy widzowie będą mogli podziwiać ją w produkcji "Z biciem serca", która już we wrześniu pojawi się w ramówce TVP. W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia tej uroczej aktorki z jej oficjalnego konta na Instagramie.

📢 Z BICIEM SERCA. Poznaj aktorów włoskiego serialu opartego na faktach. Premiera już we wrześniu w Telewizji Polskiej [ZDJĘCIA] 29.09.22

"Z biciem serca" to włoski serial, który od września emitowany będzie w Telewizji Polskiej. Opowiada on opartą na faktach historię włoskich lekarzy kardiochirurgów, pragnących przeprowadzić pierwszy przeszczep serca. W główne role wcielili się lubiani i znani włoscy aktorzy. Przejdź do galerii i zobacz, kto kogo zagra.

📢 Piękna Sevda Erginci przyciąga wzrok. Turecka aktorka zachwyca swoimi zdjęciami na Instagramie 29.09.22

Piękna Sevda Erginci przyciąga wzrok. Ciemne włosy, duże, brązowe oczy, czerwone usta. Nie dziwi więc fakt, że jej konto na Instagramie, na którego wrzuca swoje zdjęcia, śledzą miliony fanów. Polscy widzowie mogą kojarzyć tę 29-letnią aktorkę z serialu "Zakazany owoc". Wciela się w nim w jedną z głównych bohaterek - Zeynep Yılmaz. Jesteście ciekawi, jak Sevda Erginci wygląda na co dzień? Przejdźcie do galerii zdjęć.

📢 Życzenia na Dzień Chłopaka 2022. Najlepsze życzenia i wierszyki dla chłopaka i kolegi 29.09.22

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Chłopaka, który będziemy obchodzić 30 września. To idealna okazja, aby złożyć życzenia swojemu koledze z klasy lub pracy, jak również chłopakowi bądź mężowi. Poniżej przedstawiamy najlepsze życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka 2022. Nadadzą się one do złożenia osobiście, wysłania poprzez Messengera, WhatsAppa, Sms-a lub napisania na kartce.

📢 PRZYSIĘGA. Oto prywatne zdjęcia głównych aktorów. Sprawdź, czy wyglądają tak samo jak w serialu 29.09.22

"Przysięga" to turecki serial, który gości na naszych ekranach nieprzerwanie od trzech lat. W tym czasie wyemitowano ponad siedemset odcinków, podczas których polscy widzowie zżyli się z głównymi bohaterami, czyli m.in. z Reyhan, Emirem, Kemalem i Narin. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak aktorzy wcielający się w najważniejsze role wyglądają na co dzień. W galerii prezentujemy wybrane przez nas prywatne zdjęcia aktorek i aktorów, których losy śledzimy codziennie w telewizji. Jak bardzo różnią się od granych przez siebie bohaterów? Sprawdź.

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [29.09.2022]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 ZRANIONE PTAKI - obsada. Zobacz głównych bohaterów. Meryem, Levent, Melis, Ayse, Tekin, Cemil i inni 29.09.22

Zranione ptaki to jedna z najpopularniejszych produkcji tureckich, które obecnie jest emitowane w Telewizji Polskiej. Serial codziennie przyciąga przed telewizory miliony fanów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy galerię zdjęć głównych aktorów, które publikowane są na ich kontach na Instagramie. Zobaczcie, jak wyglądają na co dzień.

📢 Horoskop partnerski dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, z kim masz szansę na stworzenie dobrego związku 29.09.22

Nie od dziś wiadomo, że astrologiczny poziom dopasowania partnerów jest niezwykle ważny. Można go ustalić na podstawie naszych znaków zodiaku. Pozwoli to m.in. określić, czy nasz partner lub partnerka na pewno do nas pasuje, z kim moglibyśmy stworzyć najlepszy związek i potrafili porozumiewać się niemal bez słów. Przejdź do galerii i poznaj horoskop partnerski dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Turecka piękność z "Zakazanego owocu". Eda Ece podbija serca polskich widzów [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 29.09.22

Eda Ece jest turecką aktorką, wcielającą się w rolę Yildiz Yilmaz - głównej bohaterki serialu "Zakazany owoc", który od niedawna emitowany jest w TVP. Urodziła się w 1990 roku w Stambule. Podczas studiów psychologicznych udzielała się kółku teatralnym. To właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem. Zagrała już w takich produkcjach jak "Mahpeyker Kösem Sultan", "Mihriban", "Pis Yedili", "Iliski Durumu: Karisik" oraz "Beni Böyle Sev". Prywatnie spotyka się z tureckim koszykarzem Buğrahanem Tuncerem. Przejdź do galerii i zobacz najpiękniejsze zdjęcia aktorki z Instagrama, na którym śledzi ją ponad 6 mln fanów.

📢 Kraków. Pub "Osada 2000" musi zniknąć. Jest decyzja sądu

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy zdecydował, że znany pub przy Błoniach "Osada 2000" ma wynieść się z terenu przy ul. Piastowskiej. W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że właściciel pubu Jan Pikuła nie ma tytułu prawnego do zajmowanego terenu i ma go wydać Gminie Miejskiej Kraków. Sąd postanowił także, że właściciel "Osady 2000” ma zwrócić koszty sądowe gminie. Wyrok sądu kończy ponad roczną batalię Jana Pikuły z miastem o część terenu, na którym wkrótce ma powstać Krakowskie Centrum Muzyki.

📢 Wadowice. Rysunki Andrzeja Mleczki na papieskim szlaku. Ten pomysł wzbudził w mieście kontrowersje

Znany rysownik Andrzej Mleczko na stałe wpisze się w wizerunek Wadowic. Miasto zapłaciło mu 50 tysięcy złotych, by swoimi satyrycznymi grafikami "ubarwił" ławki na planowanym "szlaku papieskim". Urzędnicy zapewniają, że będą mieć kontrolę nad projektem i nie będzie w nim miejsca na żadne kontrowersje. - Pan Mleczko znany jest raczej z wyśmiewania wartości chrześcijańskich, co budzi wątpliwości, czy to właśnie on powinien te ilustracje wykonać - słyszymy tymczasem w krakowskiej kurii.

📢 Kraków. Zagraniczne wojaże kosztowały miasto ponad 350 tys. zł. A w planach jeszcze Andong, Dubaj i Las Vegas

W dobie kryzysu gmina Kraków wydała ponad 350 tysięcy złotych na zagraniczne podróże m.in. miejskich urzędników. Radni komentują, że wyjazdy trzeba ograniczyć do minimum, tym bardziej że czasami przedstawiciele magistratu traktują je po prostu jako wycieczki, a nie możliwość załatwienia czegoś konkretnego dla miasta. Tymczasem krakowski magistrat ma zaplanowanych na ten rok jeszcze dziesięć podróży, w tym do Las Vegas, Andong oraz Dubaju.

📢 Pieczarki - przepisy. TOP 15 dań z pieczarkami naszych Czytelników! Przekąski, dania główne [PRZEPISY]

Pieczarki – przepisy! Macie ochotę na dania z pieczarkami? A może małą przekąskę? Zobaczcie propozycje Czytelników Gazety Krakowskiej na potrawy z pieczarkami w roli głównej: pieczarki faszerowane, chrupiące pieczarki w serowym cieście, risotto czy łazanki z pieczarkami, pierogi z pieczarkami i serem, placuszki z kurczakiem i pieczarkami i wiele, wiele innych pysznych dań. Kliknijcie w galerię i wybierzcie coś dla siebie.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.  Na kolejnych kartach znajdziesz przepisy na dania z pieczarkami.

📢 Pomysł na obiad. Zobacz TOP 10 pomysłów na obiad naszych Czytelników [PRZEPISY]

Nie macie pomysłu na obiad? Zobaczcie propozycje naszych Czytelników na risotto, pęczak z dynią, zapiekanego indyka, ostrą fasolkę po bretońsku, gulasz rybny, szybka zapiekankę makaronową, zapiekankę z klopsami, makaron z grzybami, makaron w sosie groszkowo-ziołowym i gołąbki w liściach kapusty pekińskiej.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Syte, gęste zupy. Wyjątkowo pożywne zupy, które przygotujesz w okamgnieniu. Zobacz przepisy naszych Czytelników

Co powiecie na gęste, aromatyczne zupy? Ich przygotowanie nie jest czasochłonne, a z powodzeniem mogą zastąpić cały obiad! Pyszna zupa gulaszowa, rozgrzewająca zupa z soczewicy i ziemniaków, gęsta grochówka po mirowsku, rozgrzewająca zupa serowa z pulpetami to tylko niektóre propozycje naszych Czytelników na pyszne, geste i pożywne zupy! W sam raz na chłodniejsze dni.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Ciasto biszkoptowe: z masą budyniową i galaretką. TOP 12 przepisów na ciasta na biszkopcie, które zawsze wychodzą

Biszkopt to nic trudnego! To lekkie ciasto na bazie jajek i mąki. Na podstawie biszkoptu można przygotować wiele smacznych i wyjątkowych ciast. Nie tylko tortów! Zobaczcie najlepsze przepisy na ciasta na biszkopcie, m.in. ciasto na biszkopcie z musem pomarańczowym i lekką pianką, ciasto na biszkopcie z masą budyniową, bezą kokosową i ananasem czy w końcu ciasto cherry na biszkopcie z masą budyniową i galaretką. A może mocno alkoholowe ciasto pijana zakonnica” lub tiramisu dla pełnoletnich? Palce lizać!

📢 Tradycyjne, domowe ciasta. Klasyczne wypieki, które zawsze warto upiec [PRZEPISY]

Tradycyjne, klasyczne polskie ciasta to desery, które zawsze warto upiec. Kultowy „murzynek, domowa karpatka, sernik królewski, klasyczna szarlotka, miodownik, czy „zebra” to wypieki, które smakują zawsze. Zobaczcie sprawdzone przepisy naszych Czytelników na tradycyjne domowe ciasta. Jak dawniej!

📢 Przepis na obiad. TOP 15 obiadów na październik. Obiady tanie i pyszne w sam raz na jesień

Przepisy na obiad. Jeżeli nie macie pomysłu na jesienny obiad – podpowiadamy co ugotować w październiku. Ten miesiąc obfituje w świeże warzywa, więc inspiracji jest mnóstwo. Zebraliśmy dla Was TOP 15 na tanie i pyszne obiady, w których królują warzywa. Kotlety z kalafiora, placki z cukinii, zapiekany bakłażan, knedle z brzoskwiniami, pierogi z kurkami, kasza z dynią i jarmużem to tylko niektóre propozycje. Zobaczcie.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tego jeszcze nie jadłeś! Nietypowe obiady, które warto przygotować. TOP 15 pomysłów [PRZEPISY]

Myślisz: co dziś na obiad? Znudziły Ci się kotlety, gulasze i placki ziemniaczane? Zobacz TOP 15 dań obiadowych, których jeszcze nie jadłeś! Wołowe ragout z fasolą, cieciorką i papryką, a może kukurydziane naleśniki? Schab po bałkańsku czy kalafior po grecku? Rolada drobiowa w cieście francuskim czy ziemniaczane pierogi? Wybierzcie coś dla siebie!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Prasówka 29.09.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.09. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych [29.09.2022 r.]”?

📢 Kraków. Msza inauguracyjna nowego proboszcza Katedry Wawelskiej. Pojawili się m.in. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński

Ks. Paweł Baran na proboszcza parafii archikatedralnej na Wawelu został powołany pod koniec sierpnia, ale kanoniczny obrzęd jej przejęcia miał miejsce w środę, 28 września. Do Krakowa z tej okazji przyjechali nawet najważniejsi politycy w państwie. W Katedrze Wawelskiej pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef PiS Jarosław Kaczyński.

📢 Balice. W piątek pogrzeb zmarłego strażaka ochotnika Andrzeja Puskarza. Zostanie pochowany w Morawicy

W piątek 30 września odbędzie się pogrzeb druha Andrzeja Puskarza z OSP Balice, który zginął 27 września podczas akcji ratowniczej na autostradzie. Msza żałobna będzie w kościele parafialnym w Balicach o godz. 11.

📢 Pierwsze objawy cukrzycy łatwo zlekceważyć. Po tym rozpoznasz tę groźną chorobę. Zauważ wczesne symptomy i nie dopuść do rozwoju cukrzycy

Obecnie cukrzyca uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Na całym świecie choruje na nią już ponad 440 mln ludzi, a w Polsce ok. 3 mln. Wiele osób nie jest świadomych, że ma cukrzycę, ponieważ choroba ta może siać spustoszenie w organizmie, pozostając w ukryciu. Jej objawy są na tyle niespecyficzne, że często bywają przez lata ignorowane. Szybkie rozpoznanie może zahamować postęp choroby i zapobiec powikłaniom. Sprawdź, jak rozpoznać wczesne objawy cukrzycy i nie dopuścić do jej rozwoju.

📢 Naprawa. Pijany 21-letni kierowca pędził zakopianką i wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Kara będzie surowa

Policjanci z myślenickiej grupy Speed zatrzymali 21-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Jak się okazało, był pijany.

📢 Powiat myślenicki. Nowe warianty drogi S7. Wschodni w rejonie Zbiornika Dobczyckiego, zachodni m.in. przez gminę Sułkowice

Podczas ostatniego posiedzenia zespołu zadaniowego przy prezydencie Krakowa, który ma wypracować akceptowalny społecznie korytarz dla drogi ekspresowej S7 odcinek Kraków – Myślenice, przedstawiono dwie propozycje: wariant zachodni i wariant wschodni. Dla miasta i gminy Myślenice oznaczają one pojawienie się alternatywnych przebiegów w stosunku do tego co w styczniu zaproponowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

📢 Kibice Ukrainy i Szkocji na stadionie Cracovii. Głośny doping w Lidze Narodów ZDJĘCIA

Kilka tysięcy fanów piłkarskich reprezentacji Ukrainy i Szkocji stawiło się we wtorek na stadionie Cracovii, by obejrzeć mecz ich drużyn w Lidze Narodów. Stawką był awans z dywizji B do dywizji A, w której występuje Polska. Mecz rozpoczął się o godz. 20.45. Zobaczcie w galerii, jak dopingowano przy Kałuży w Krakowie. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Proszowice. Uczniowie pobiegli partyzanckim szlakiem. Zwycięzcy ze Słomnik, Proszowic i… Ukrainy

Na trasie z Koniuszy do Proszowic rozegrano we wtorek doroczny bieg sztafetowy poświęcony pamięci generała Mieczysława Nieczui-Ostrowskiego, dowódcy 106. Dywizji Armii Krajowej. Sześciokilometrowy dystans najszybciej pokonały sztafety ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach oraz Zespołu Szkół w Proszowicach.

📢 Fuszerki budowlane, te są koszmarne! Nikt nie chciałby trafić na takich "fachowców". Oto przykłady, od których włos jeży się na głowie

„Fuszerka” budowlana i nie tylko. Niektóre sytuacje oraz efekty nieprofesjonalnego wykonania różnych czynności, głównie w branży budowlanej wydają się wręcz absurdalne, a „kreatywność” architektów i „specjalistów” jest niebywała. Te najbardziej zaskakujące rozwiązania wziął „pod lupę” facebookowy profil pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka. Dziennik Zachodni dostał zgodę na publikację najciekawszych wpadek. „Pomysłowi” elektrycy, monterzy instalacji, murarze i „mistrzowie” elewacji podbijają sieć. Zobacz najbardziej „kreatywne” rozwiązania „fachowców”. Na ich widok ręce opadają!

📢 Kraków. Czyste powietrze odchodzi na drugi plan. Poza politykami PiS zmianę uchwały antysmogowej poparli też przedstawiciele PSL

Po długich i burzliwych obradach podczas sejmiku wojewódzkiego przegłosowano zmianę uchwały antysmogowej, a tym samym przedłużono działanie pozaklasowych pieców węglowych. Teraz "kopciuchy" będą mogły legalnie dymić do końca kwietnia 2024 roku. Za zmianą uchwały oddano 25 głosów, natomiast przeciwko niej 11. Poza politykami Prawa i Sprawiedliwości za zmianą uchwały rękę podnieśli także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Między nimi znalazł się Wojciech Kozak, który jeszcze w 2017 roku zachęcał do pozbycia się pieców.

📢 Osoby spod tych znaków zodiaku to prawdziwe Anioły. Sprawdziła to dla nas Wróżka Roma

Są dobre, empatyczne, i zawsze możesz liczyć na ich zrozumienie. Osoby spod tych znaków zodiaku to prawdziwe anioły. Oni nigdy nie zostawią człowieka w potrzebie. Sprawdź w naszej galerii, które znaki zodiaku są niczym anioły.

📢 Z biciem serca odc. 13. Celowe uśmiercenie pacjentki. Streszczenie odcinka [03.10.22]

Cesare boi się, że zostanie usunięty ze stanowiska ordynatora. Dlaczego? Tymczasem Alberto odkrywa, co się stało z ostatnią pacjentką. Dlaczego zespół Corvary będzie zdruzgotany? Przeczytaj poniższe streszczenie 13. odcinka serialu Z biciem serca!

📢 Z biciem serca odc. 14. Kolejny pacjent umiera. Streszczenie odcinka [04.10.22]

Cesare znajduje kolejnego pacjenta do przeszczepu serca. Czy uda mu się wykonać operację? Tymczasem siostra Alberta ma nawrót choroby. Jak się czuje? Koniecznie przeczytaj streszczenie 14. odcinka serialu Z biciem serca!

📢 Zranione ptaki odc. 132. Levent poniża Meryem. Streszczenie odcinka [29.09.2022]

Levent nie jest w stanie znieść widoku Meryem. Na każdym kroku stara się ją upokorzyć. Tymczasem kobieta robi wrażenie na Vedacie. Co jej zaproponuje? Przeczytaj poniższe streszczenie 132. odcinka Zranionych ptaków już teraz!

📢 Zranione ptaki odc. 133. Melis szantażuje Tekina. Streszczenie odcinka [30.09.2022]

Levent pozwala Meryem na pracę w holdingu. Tymczasem Ayse myśli, że Cemil chce się rozstać. A co planuje mężczyzna? O co Neriman poprosi Dogana? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 133. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zakazany owoc odc. 68. Zemsta na Halicie. Streszczenie odcinka [30.09.22]

Caner jest w coraz większej rozpaczy - nie może znaleźć zespołu na urodziny Erima. Co zaproponuje Zeynep? Z kolei Hakan jest miło zaskoczony. Dlaczego? Już teraz przeczytaj streszczenie 68. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 69. Poszukiwanie motocyklisty. Streszczenie odcinka [03.10.22]

Zeynep nie wie, co dzieje się z ALihanem. Jest coraz bardziej o niego zaniepokojona. Co jeszcze się wydarzy? Kto się z kim spotka? Przeczytaj poniższe streszczenie 69. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Kraków. Niezwykłe domy kilometr od Wawelu. Tam czas się zatrzymał! [ZDJĘCIA] 27.09.2022

Najstarsze, dziewiętnastowieczne domy Ludwinowa od lat pozostają niezmienne. Przy ul. Tureckiej stoją nadal: drewniane, malowane na zielono i brązowo. Kawałek dalej, choć ceglane, zachowały drewniane stropy albo kapliczki we frontowych ścianach. Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, aby znaleźć się w innym świecie, w którym tylko przejeżdżające od czasu do czasu samochody zdradzają, że to XXI wiek.

📢 Chrosna, Balice. Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Samochód potrącił trzech strażaków. Jeden zginął na miejscu

Na autostradzie w okolicy Chrosnej w gminie Liszki doszło do wypadku. Około północy z poniedziałku na wtorek (26 na 27 września) trzech strażaków z OSP Balice zostało potrąconych przez samochód. Jeden z nich 38-latek mimo reanimacji nie przeżył.

📢 Zranione ptaki odc. 131. Czy Dogan poślubi Asli? Streszczenie odcinka [28.09.2022]

Dogan żyje myślą związaną z rozwodem Asli. Mężczyzna chce ją mieć dla siebie. Co na to Neriman? Z kolei Vedat rozmawia z Meryem. O co ją poprosi? Koniecznie przeczytaj streszczenie 131. odcinka Zranionych ptaków!

📢 PRZYSIĘGA odc. 728. Zniknięcie Emira. Streszczenie odcinka [29.09.22]

Gulperi próbuje dodzwonić się na policję. Co się stało? Tymczasem u Kemala zjawia się opieka społeczna. Co sie wydarzy? Już teraz przeczytaj streszczenie 728. odcinka Przysięgi!

📢 Malowniczy zakątek tylko 30 km od Krakowa: piękne jezioro z zaporą i ruiny majestatycznego zamku, drewniane chaty 25.09.22

Dobczyce to miasteczko pełne uroku. Położone jest w dolinie rzeki Raby, tylko 30 kilometrów od Krakowa, niedaleko Wieliczki i Myślenic. Czym może uraczyć odwiedzających? Klimatycznym Starym Miastem z ruinami majestatycznego zamku położonymi na wzgórzu nad pięknym jeziorem, widokiem na Beskidy z korony zapory, nowo powstałymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. To idealne miejsce na jesienną wycieczkę na miasto!

📢 Lepsze niż memy! Nowe śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! 23.09.2022

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023 i wkrótce przyjdzie czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Nie lubią ich uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 MŚ siatkarek 2022. Poznaj piękne reprezentantki Polski na mistrzostwa świata [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w 2022 r. odbywają się we wrześniu w Polsce i Holandii, w turnieju MŚ udział bierze także oczywiście nasza reprezentacja siatkarek. Poznaj zawodniczki powołane do kadry na ten turniej - kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najpiękniejsze siatkarki 2022. Zachwycają urodą i wdziękiem na Instagramie - część I [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze siatkarki świata 2022. Zachwycają urodą, wdziękiem, wysportowanym ciałem. Oto część pierwsza zestawienia. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Reprezentacja Polski siatkarek 2022. Oto zawodniczki powołane do składu kadry na Ligę Narodów [ZDJĘCIA]

Kadra reprezentacji Polski w siatkówce kobiet na sezon 2022 liczy 24 zawodniczki. Nowy trener Stefano Lavarini powołał je na turnieju Ligi Narodów. Poznaj polskie siatkarki, kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gülperi z serialu "Przysięga" skradła serce Emira. Zobacz, jak Gülperi wygląda na co dzień [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 13.04.22

W serialu "Przysięga" oglądać możemy nową postać, a mianowicie Gülperi. W jej rolę wciela się aktorka tureckiego pochodzenia - Setenay Suer. Na swoim koncie ma już występ w kilku serialach oraz jednym filmie fabularnym. Co jeszcze o niej wiemy? Jak wygląda na co dzień?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pogrzeb Franciszka Pieczki - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie