Prasówka 5.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To była ZIMA STULECIA w Polsce. W 1979 roku to był prawdziwy atak zimy! Do odśnieżania używano czołgów. Archiwalne zdjęcia [5.02] ”?

Prasówka 5.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 To była ZIMA STULECIA w Polsce. W 1979 roku to był prawdziwy atak zimy! Do odśnieżania używano czołgów. Archiwalne zdjęcia [5.02]

Mówicie, że mamy atak zimy? To w takim razie co powiecie na to? Zima stulecia w Polsce to czas przełomu roku 1978 i 1979 roku. Wtedy to za sprawą rzadko spotykanego układu wyżów i niżów, do naszego kraju zaczęły napływać lodowate masy powietrza. Atak tamtej zimy charakteryzował się dużymi różnicami temperatur i tak np. 31 grudnia w Białej Podlaskiej było -20.8 stopni Celsjusza, a w Międzybrodziu Bialskim temperatura wynosiła +8.7. Ulice i chodniki były zasypane całkowicie. Wyglądało to niesamowicie. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Nie przegap promocji!

📢 Waloryzacja emerytur 2023: oto stawki netto i brutto! Tyle otrzymają seniorzy na rękę!

Waloryzacja emerytur 2023. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Przykładowe stawki netto emerytur umieściliśmy w galerii! Sprawdźcie!

📢 HOROSKOP DZIENNY na 12 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci niedziela

Horoskop dzienny na niedzielę 12 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

Prasówka 5.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybuch gazu w domu pod Krakowem. Zdemolowana kuchnia, kobieta została ranna

Do wybuchu gazu doszło w Prandocinie w gminie Słomniki w sobotę, 4 lutego. W domu prywatnym wybuchła gaz zgromadzony w kuchni po wymianie butli gazowej. W efekcie zdemolowana została kuchnia w budynku, a mieszkanka domu poszkodowana. Poparzona kobietą zajęli się lekarz i ratownicy z przybyłej na miejsce karetki pogotowia.

📢 Skoki narciarskie - klasyfikacja Pucharu Świata 2022-2023. Kto liderem, miejsca Polaków

Klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich obejmuje wszystkich zawodników, którzy w sezonie 2022-23 zdobyli punkty, czyli znaleźli się w czołowej "30" konkursu. Puchar Narodów to z kolei punktacja drużynowa. Zobacz, kto jest liderem wyścigu o Kryształową Kulę, które miejsca zajmują Polacy.

📢 Skoki narciarskie WYNIKI. Dzisiaj w PŚ w Wllingen Dawid Kubacki wywalczył miejsce na podium. Piotr Żyła był tuż za nim

Wyniki PŚ w skokach narciarskich w Willingen były dzisiaj (sobota, 4.02) dobra dla Polaków. Dawid Kubacki wrócił na podium, zajął 3. miejsce. Piotr Żyła uplasował się na 4. pozycji, a punkty zdobyło aż 5 naszych skoczków.

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 04.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Sławomir Peszko w FAME MMA? Kiedy i z kim pierwsza walka?

Sławomir Peszko był gościem podczas gali FAME MME 17. Jeden z najbardziej medialnych polskich piłkarzy, obecnie zawodnik Wieczystej Kraków, nie wykluczył, że kiedyś sam wejdzie do oktagonu. Od paru tygodni znawcy tematu freak fightów informują, że to właśnie "Peszkin" zmierzy się z Robertem Karasiem, wybitnym triathlonistą, w jego kolejnej walce.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 11 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci sobota

Horoskop dzienny na sobotę 11 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 9 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 9 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Wieża Babel w centrum Krakowa. Uniwersytet Jagielloński zakończył rozbudowę kampusu przy al. Mickiewicza ZDJĘCIA

Dobiegła końca modernizacja Małego Paderevianum na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego przy al. Mickiewicza w Krakowie. Użytkownikami nowoczesnego obiektu będą instytuty Filologii Klasycznej oraz Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki.

📢 Wojsko wyprzedaje sprzęt. Samochody, szafy, a nawet drewno z wycinki. Krakowski oddział AMW wraca z przetargami w nowym roku [4.02]

Ponad 80 pozycji znalazło się na liście sprzętu powojskowego i odpadów, które wystawił na pierwszy w tym roku przetarg Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Na nabywców czekają m.in.: samochody honker 2000 i star 200, pakiety z częściami samochodowymi, sprzęt medyczny i kuchenny, drewniane skrzynie po amunicji, siatki maskujące, drewno z wycinki, jak też złom i odpady, które mogą zainteresować firmy zajmujące się recyklingiem. Oferty można składać do 7 lutego. Zyski ze sprzedaży AMW przekaże na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach. Miastowi nie mają litości. Zobacz najlepsze śmieszne obrazki 4.02.2023

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycje rozwalają system!

📢 Skoki narciarskie WYNIKI NA ŻYWO. Dzisiaj Puchar Świata w Willingen, Polacy walczą o podium. Gdzie oglądać, transmisja stream online

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Willingen, sprawdź dzisiaj wyniki na żywo. Na skoczni Muehlenkopfschanze światowa elita rywalizować będzie przez trzy dni, w programie są kwalifikacje, konkursy indywidualne i drużyn mieszanych. Od piątku do niedzieli (3-5.02) skoki w Niemczech. Sprawdź na żywo, na co stać dzisiaj Polaków.

📢 Rolnicy. Podlasie. Gospodarstwa z lotu ptaka. Tak żyją Gienek i Emilka, najsłynniejsi rolnicy w kraju i gwiazdy programu FOKUS TV

Gienek Onopiuk i jego syn Andrzej oraz Emilia Korolczuk to najpopularniejsi bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie. Odwiedziliśmy ich w ich gospodarstwach w Plutyczach i Laszkach. Zarówno Emilka, jak i Gienek są bardzo naturalni, cechuje ich pogoda ducha i szczerość. Te cechy doceniają widzowie show, emitowanego na kanale Focus TV. Zobaczcie ich domy!

📢 Niebezpiecznie na szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego. Zamknęli trasy dla turystów

Na szlakach turystycznych Ojcowskiego Parku Narodowego zrobiło się niebezpiecznie. Dyrekcja zamyka szlaki. Ślisko, zawieje, warstwa śniegu, a pod nią lód oraz opadające gałęzie drzew - to wszystko sprawiło, że od soboty, 4 stycznia nie można wejść na trasy parkowe.

📢 Parki w Krakowie. TOP 30 najbardziej atrakcyjnych parków na zimę i wiosnę w mieście ZDJĘCIA, WIDEO

Kraków. Parki to zielone płuca miasta, a spacerując lub jeżdżąc rowerem po alejkach możemy odetchnąć pełną piersią. Wybraliśmy 30 najpiękniejszych parków w Krakowie, by ułatwić Wam wybór na zimę i wiosnę, gdy będziecie chcieli wybrać się na spacer. Prezentujemy ich położenie i największe atuty oraz przedstawiamy zdjęcia i filmy. By oferta była kompletna, korzystaliśmy z bogatej bazy portalu krakow.pl oraz własnych źródeł. TOP 30 parków w Krakowie możecie poznać przeglądając GALERIĘ. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Najgłupsze odpowiedzi uczniów szokują nawet w ferie! Nowe śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów 2023

Trwa rok szkolny 2022/2023 i przyszedł czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Niektóre klasy mają ich nawet po kilka w tygodniu. Kartkówek nie lubią uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 Pamiętna moda lat 90. z ulic Krakowa. Naprawdę tak się kiedyś ubieraliśmy! Zobaczcie te zdjęcia [4.02.23]

Tak, jak samo miasto, tak również moda na krakowskich ulicach diametralnie zmieniła się przez ostatnie lata. Dresy, kufajki, sztruksy, czy zdecydowanie mniej dopasowane do ciała elementy garderoby - tak ubierali się mieszkańcy w latach 90. tych i na początku XXI wieku. Dopiero rodziły się wielkie galerie handlowe, a ubrania kupowało się m.in. na wielkich targowiskach.

📢 Piaskarki lądują w rowach. Tiry blokują drogi na podjazdach. Warunki pod Krakowem wciąż trudne, auta wypadają z drogi

Od rana w sobotę, 4 stycznia trudne warunki na drogach pod Krakowem. W Czułowie w gminie Liszki piaskarka wylądowała w rowie. A w Białym Kościele w gminie Wielka Wieś tiry zablokowały drogę krajową nr 94, nie mogąc wyjechać pod górę.

📢 Tak mieszkają najbogatsze gwiazdy sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Skoki narciarskie dzisiaj. Terminarz Pucharu Świata i relacja online. Kiedy konkurs? Gdzie oglądać skoki? WYNIKI Willingen 4.02.2023

Zawody w skokach narciarskich Pucharu Świata w sezonie 2022/2023 ruszyły w pierwszy weekend listopada w Wiśle, a finał całego cyklu został zaplanowany na przełom marca (Lahti) i kwietnia (loty w Planicy). Wtedy dowiemy się, kto zdobył Kryształową Kulę. Po drodze będzie kilkadziesiąt imprez na czele z Turniejem Czterech Skoczni. Wśród pretendentów do zwycięstwa są Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i pozostali polscy skoczkowie. Gdzie oglądać skoki? Kiedy skaczą Polacy? Kompletny terminarz (kalendarz) zawodów PŚ w skokach znajdziesz poniżej. Tam także relacja online na żywo. Skoki narciarskie zaplanowane są na 3-5 lutego w Willingen.

📢 Skoki dzisiaj Willingen NA ŻYWO Gdzie oglądać konkurs? O której godzinie zawody PŚ? Transmisja i wyniki online 4.02.2023

Skoki narciarskie. W Willingen Polacy walczą o kolejne punkty Pucharu Świata. Kiedy odbędą się konkursy? Gdzie oglądać zawody? O której godzinie? Poniżej podajemy dokładny terminarz wraz z godzinami transmisji telewizyjnych. W tym materiale możecie także śledzić przebieg rywalizacji na żywo online. W Willingen zapowiada się ostra walka o odzyskanie przez Dawida Kubackiego pozycji lidera PŚ. Wyniki konkursów skoków oraz aktualną klasyfikację generalną można sprawdzić poniżej. Skoki w Willingen 3-5.02.2023.

📢 Zachwycająca Iga Świątek w 21 odsłonach na 21. urodziny [PRYWATNE ZDJĘCIA]

Iga Świątek obchodziła 31 maja 2022 roku swoje 21. urodziny. Z tej okazji, życząc tenisistce wszystkiego co najlepsze, przygotowaliśmy galerię, w której prezentujemy jej różnorodne aktywności. Występy na korcie to bowiem najważniejsza, ale nie jedyna część jej życia. Raszynianka uwielbia sporty wodne, czytanie książek, podróże i beztroską zabawę. Obejrzyjcie Igę Świątek, która wygrała plebiscyt na najlepszego sportowca podczas Gali Mistrzów Sportu 2023, na prywatnych zdjęciach w 21 odsłonach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wisła Kraków - nowa kadra 2023. Piłkarze "Białej Gwiazdy" gotowi do walki o ekstraklasę 4.02.2023

Wisła Kraków 2023. Oto nowa kadra "Białej Gwiazdy", która wystąpi w wiosennych meczach na boiskach I ligi. W gronie ponad 30 piłkarzy są wszyscy ci, którzy mają przywrócić Wiśle nowy blask, w tym zawodnicy, którzy pojawili się w Krakowie w styczniu tego roku. A jest ich sporo, bo aż sześciu, w tym pięciu Hiszpanów. Poznaj ich nazwiska i długość kontraktów przewijając tekst i zdjęcia na dół strony.

📢 Skoki na żywo WILLINGEN 2023. Wyniki live Pucharu Świata w skokach narciarskich 4.02

Skoki narciarskie na żywo od piątku do niedzieli (27-29.01.2023) zaplanowano w Willingen. Puchar Świata przenosi się do Niemiec, tam rozegrane zostaną najbliższe konkursy - dwa indywidualne, a także drużyn mieszanych, rywalizacja także dzisiaj. Sprawdź wyniki live.

📢 Skoki narciarskie Willingen - wyniki na żywo. Polacy chcą dzisiaj wrócić na podium Pucharu Świata

Puchar Świata w skokach narciarskich przenosi się do Willingen. sprawdź dzisiaj wyniki na żywo. Na Muehlenkopfschanze rywalizacja toczyć się będzie od piątku do niedzieli (3-5 lutego 2023), w stawce są też Polacy. Zobacz wyniki live, skok po skoku.

📢 Mieszkania jak z horroru. Trzeba mieć odwagę, by tam zamieszkać! Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce 4.02.2023

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Tak mieszka Magda Narożna. Dom popularnej wokalistki zespołu Piękni i młodzi jest ukryty w lesie 4.02.2023

Magda Narożna często wykorzystuje okres zimowy na podróże. Wtedy koncertów jest mniej i wokalistka ma czas na odwiedzenie swojej ulubionej Islandii czy USA, choć ostatnio wybrała Hiszpanię. Narożna nie raz mówiła w wywiadach, że lubi też wracać do swojego azylu pod Łomża. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 8 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci środa

Horoskop dzienny na środę 8 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 7 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci wtorek

Horoskop dzienny na wtorek 7 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 6 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci poniedziałek

Horoskop dzienny na poniedziałek 6 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 5 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci niedziela

Horoskop dzienny na niedzielę 5 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 4 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci sobota

Horoskop dzienny na sobotę 4 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 AKACJOWA 38. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków "Akacjowa 38". Co się wydarzy? Czy German spotka Manuelę? [odc. 20-22] 4.02.23

German czeka na Manuelę, jednak ona nie przychodzi na spotkanie, bo dowiedziała się, że Pablo został zatrzymany. Guadalupe odwraca uwagę strażnika. Pablowi udaje się uciec. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Akacjowa 38"? Przeczytaj streszczenie.

📢 Akacjowa 38. Celia spodziewa się dziecka. Sprawdź, co wydarzy się w kolejnych odcinkach. Przeczytaj streszczenie [odc. 28-30] 4.02.23

Trini nie chce, by Ernesto skrzywdził Marię Luisę. Grozi, że wyda go żandarmom, choć takim działaniem sobie również zaszkodzi. Okazuje się, że Celia nie jest chora, lecz spodziewa się dziecka. Przeczytaj, co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu Akacjowa 38.

📢 AKACJOWA 38 odcinek 30. Celia spodziewa się dziecka. Streszczenie odcinka [17.02.2023]

Trini obawia się, że Ernesto może kogoś skrzywdzić. W jaki sposób będzie mu grozić? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 30. odcinka "Akacjowej 38" już teraz.

📢 AKACJOWA 38 odcinek 29. Ślub Claudia i Leonor. Streszczenie odcinka [16.02.2023]

Claudio i Leonor mają się wkrótce pobrać. Co oni na to? Z kolei Justo powoli odzyskuje przytomność, a Rita przekupuje pracownicę przytułku. W jakim celu? Przeczytaj poniższe streszczenie 29. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 26. Panie do towarzystwa. Streszczenie odcinka [13.02.2023]

Felippe ma plan, jak uprzyjemnić Justowi wieczór. Wpada na niecodzienny pomysł. Tymczasem Rita dostaje zadanie od Cayetany. Co ma zrobić, aby poznać informacje o Manueli? Przeczytaj streszczenie 26. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 27. Dzieci wywiezione z klasztoru. Streszczenie odcinka [14.02.2023]

Okazuje się, że dzieci, które trafiły d klasztoru, zostały wywiezione w tajemnicze miejsce. Z kolei Leonor podsłuchuje rozmowę Leandro i Juliany. O czym będą dyskutować? Koniecznie przeczytaj streszczenie 27. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 25. Zaginiona małżonka. Streszczenie odcinka [10.02.2023]

German martwi się o Manuelę, ponieważ widzi, że coś ją trapi. Z kolei Justo opowiada o swojej przeszłości. Co go spotkało? Z czego ucieszy się Leonor? Już teraz przeczytaj streszczenie 25. odcinka "Akacjowej 38".

📢 ZAKAZANY OWOC odc. 157, 158, 159. Halit robi Kayi wyrzuty, że pomaga Yildiz. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków 3.02.23

Halit robi Kayi wyrzuty, że pomaga Yildiz. Dzięki pomocy Yigita Lila oddaje na uczelni dobrą pracę. Yildiz postanawia zakopać pępowinę Halit Cana przed firmą Halita. Mężowi Leyli ktoś donosi, że widział ją w Stambule. Ender rozpoznaje głos człowieka, z którym współdziała Sahika. Szybko zawiera znajomość. Kaya robi Leyli niedwuznaczną propozycje, lecz ona delikatnie odmawia. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zakazanego owocu"? Sprawdź.

📢 Zakazany owoc. Halit nie docenia sukcesu Zehry. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Zakazany owoc" [odc. 150-152] 3.02.23

Yildiz rodzi syna. Halit dowiaduje się, że nie jest ojcem dziecka i nie płaci rachunku za szpital. Yildiz zamieszkuje u Emira. Altin będzie szpiegować dla Ender. Halit nie docenia sukcesu Zehry. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Zakazany owoc"?

📢 Zakazany owoc odc. 158. Papiery rozwodowe. Streszczenie odcinka [16.02.23]

Ender zjawia się na przyjęciu po obrzezaniu Halit Cana. Tymczasem Kaya rozmawia z Yildiz. Co jej zasugeruje? Kto będzie chciał się rozwieźć? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 158. odcinka Zakazanego owocu.

📢 Zakazany owoc odc. 156. Kto jest kochankiem Yildiz? Streszczenie odcinka [14.02.23]

Yildiz i Halita odwiedzają członkowie dalszej rodziny, aby zobaczyć małego chłopca. Z kolei Sahika jest zdezorientowana. Co tym razem jej zginie? Kto może być kochankiem Yildiz? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 156. odcinka Zakazanego owocu.

📢 Zakazany owoc odc. 155. Dziecko nadal nieodnalezione. Streszczenie odcinka [13.02.23]

Ender próbuje odnaleźć dziecko Yildiz. Z kolei Kaya stara się, aby zapewnić Leyli romantyczny wieczór. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 155. odcinka Zakazanego owocu.

📢 Zakazany owoc odc. 154. Czy Yildiz rzeczywiście urodziła? Streszczenie odcinka [10.02.23]

Sahika chce, aby Yigit nieco pobawił się Lilą. Chłopak nie jest zadowolony. Z kolei Asuman ma wątpliwości co do ciąży Yildiz. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 154. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 152. Yildiz rodzi syna. Streszczenie odcinka [08.02.23]

Dochodzi do prawdziwego porodu. Okazuje się, że Yildiz urodziła syna. Co na to Halit? Dla kogo pracować będzie Altin? Koniecznie przeczytaj streszczenie 152. odcinka Zakazanego owocu!

📢 PRZYSIĘGA odc. 809, 810, 811. Beyhan wpada w furię. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga" 3.02.23

Melike pociesza roztrzęsioną Gulperi. Fidan, w rozmowie z Baranem upewnia się, że po ślubie nie będą mieszkali z panią Beyhan. Masal tęskni za dawną szkołą i przyjaciółmi. Emir prosi o radę wuja Hasana. Savas zrywa zaręczyny z Gulperi. Beyhan wpada w furię. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga".

📢 PRZYSIĘGA odc. 806, 807, 808. Savas i Gulperi wyznaczają datę ślubu. Przeczytaj streszczenie kolejnych odcinków 3.02.23

Savas i Gulperi wyznaczają datę ślubu, a dumna Beyhan zaprasza rodzinę Emira na ich wesele. Servet informuje Merta, że nie będzie już pracował w terenie i będą mogli więcej czasu spędzać razem. Mulayim oświadcza się zdumionej Munevver. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga".

📢 PRZYSIĘGA odc. 810. Wstyd po oświadczynach. Streszczenie odcinka [17.02.23]

Munevver nie jest pewna, czy powinna wychodzić za rzeźnika. Póki co nie przyjęła jeszcze oświadczyn. Z kolei Savas jest wściekły na Beyhan. Z jakiego powodu? Przeczytaj poniższe streszczenie 810. odcinka Przysięgi!

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych 4.02.2023

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 BOB blond z grzywką - modna fryzura na zimę! Komu pasuje i jaki odcień blondu wybrać? Trendy fryzjerskie 4.02.2023

Bob to fryzura ponadczasowa. A bob z grzywką w kolorze blond jest jego obecnie najmodniejszym wariantem! Wbrew pozorom, bob blond może pasować każdej z nas - wystarczy tylko poznać najważniejsze zasady i wskazówki, dzięki którym wybierzemy jego odpowiedni odcień, długość i styl. Jaki bob blond z grzywką jest najbardziej na czasie? Jak go dopasować? Sprawdźcie nasz poradnik i inspiracje w galerii!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 4.02.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Bardzo trudne warunki na drogach. Duża liczba interwencji. Najwięcej w Krakowie

Trudne warunki atmosferyczne dają sie we znaki zarówno mieszkańcom, jak i strażakom, którzy w piątek interweniowali kilkadziesiąt razy. Zdecydowanie najwięcej pracy mieli krakowscy strażacy, jednak interwencje miały miejsce także w innych małopolskich miastach.

📢 Kraków wchłonie sąsiadów? Miastu się to opłaci, ale ci, którzy uciekli na wieś, nie widzą plusów łączenia

Gminy tuż za "płotem" Krakowa są praktycznie jak jego peryferia. Stanowią sypialnię dla mieszkańców, którzy i tak codziennie rano jadą do pracy i szkoły w wielkim mieście. Po co utrzymywać fikcję, że jesteśmy odrębnymi społecznościami i żyjemy gdzie indziej, należy włączyć ościenne gminy do Krakowa. Na te pojawiające się (i powracające) głosy mieszkańcy sąsiednich miejscowości reagują pytaniem: "A po co?". Zyskałaby stolica Małopolski, natomiast nasi sąsiedzi kwitują, że im żyje się dobrze tak jak teraz.

📢 Lądowanie ciężarowego pojazdu w rowie. Tir nie mógł wyminąć się z innym autem na drodze pod Krakowem

Tiry próbował wyminąć się z innym samochodem na śliskiej, zaśnieżonej drodze w Niegoszowicach w gminie Zabierzów. Doszło do kolizji, bo pojazd ciężarowy wypadł z drogi i zsunął się do rowu.

📢 Zmarła najstarsza sprzedawczyni w Krakowie. 93-letnia Janina Bajek prowadziła sklep przy ul. Kalwaryjskiej do ostatnich dni

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą św. w starej kaplicy na cmentarzu Batowickim, ul. Reduta, w poniedziałek 6 lutego 2023 r. o godz. 13.40. Pani Janina uwielbiała swoją pracę i nie wyobrażała sobie, że mogłaby się z nią rozstać. Kiedy trzy lata temu obchodziła 90. urodziny pisały o niej media w całym kraju.

📢 Dwa autobusy MPK zderzyły się pod Krakowem. Zablokowały ruch w gminie Wielka Wieś

Śliskie, zaśnieżone drogi powoduję duże utrudnienia w komunikacji. W piątek 3 lutego, po południu, warunki pogodowe paraliżowały ruch. W Modlnicy w gminie Wielka Wieś doszło do kolizji dwóch autobusów aglomeracyjnych. Ulica Kościelna - główna droga przez miejscowość w miejscu kolizji była całkowicie zablokowana.

📢 Takich zup jeszcze nie jadłeś! TOP 20 nietypowych zup, które posmakują każdemu [PRZEPISY]

Zapomnij o klasycznej zupie pomidorowej! Mamy dla Was przepisy na pyszne zupy jakich jeszcze nie próbowaliście! Zamiast żurku – zrób zupę ciurkę, zamiast rosołu – rozgrzewający ramen! Ribollita z warzywami, czyli krem selerowy z kaszą jaglaną i jabłkiem posmakuje każdemu, a zupę cebulowo-pomidorową z jajkiem ze słonecznej Madery będziesz robił przynajmniej raz w tygodniu. Zobacz przepisy na TOP 20 oryginalnych zup, które posmakują każdemu.

📢 Paraliżuje się ruch pod Krakowem. Śnieg na drogach, ślisko, auta w rowach, stłuczki, kolizje, korki

Drogi na północ od Krakowa nieprzejezdne. Na wzniesieniach blokuje się ruch. Stoją pojazdy wzdłuż drogi krajowej nr 94, blokują także ruch na drodze wojewódzkiej nr 794 w gminie Zielonki i Skała. W Rudawie tir stanął w poprzek drogi i wstrzymał ruch, w korkach stoją kierowcy w gminie Kocmyrzów Luborzyca. Zima paraliżuje ruch w powiecie krakowskim.

📢 Tak się jeździło zimą zakopianką prawie sto lat temu. Trzeba było się przedzierać przez śnieżne zaspy ZDJĘCIA

Zima znów zaatakowała, sypnęło śniegiem i są trudne warunki na drogach. To i tak jednak nie te zimy, co przed wiekiem. Przekonują o tym zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego, pokazujące, jak na przełomie lat 20. i 30. XX wieku jeździło się zakopianką z Krakowa do Zakopanego. Nieraz trzeba było włożyć wiele wysiłku, by odśnieżyć drogę.

📢 Powiat proszowicki. Kilka dróg zablokowanych. Wypadek w Błogocicach [AKTUALIZACJA]

Padający intensywnie od godzin południowych śnieg spowodował, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Kierowcy informowali wielokrotnie o problemach z przejezdnością. Najwięcej problemów na śliskiej nawierzchni miały tiry, które w kilku miejscach utknęły na wzniesieniach. Zablokowana była m. in. droga krajowa nr 79 w Jaksicach. W Błogocicach doszło do wypadku.

📢 Te leki mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Zostały wycofane z aptek. Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć! NAJNOWSZA LISTA

Popularny lek na przeziębienie, zastrzyki stosowane przez chorych na reumatoidalne stawów, czy też płyn do dezynfekcji ran, który każdy z nas ma w swoim domu - to tylko niektóre z medykamentów, które w ostatnim czasie zniknęły z aptecznych półek. Powód? Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował, że mają one zostać wycofane z rynku. Przygotowaliśmy zestawienie preparatów, które w ostatnim czasie dołączyły do czarnej listy GIF-u. Sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu i natychmiast je wyrzuć.

📢 Kraków. Zima znów zaatakowała. Duże utrudnienia w kursowaniu linii aglomeracyjnych

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo w Krakowie, ze względu na trudne warunki drogowe, wiele autobusowych linii podmiejskich kursuje na skróconych trasach, występują również duże opóźnienia.

📢 Powiat miechowski. Kłopoty na drogach po opadach śniegu

Padający intensywnie od piątkowego południa śnieg już spowodował problemy na drogach w powiecie miechowskim. Kierowcy informują o tym, że w Racławicach do rowu wpadł samochód osobowy. Z kolei w Fallniowie droga w kierunku Miechowa jest zablokowana.

📢 Proszowice. Na konferencji o obwodnicy, czyli dlaczego burmistrz nie myśli Walentynkach

Zarząd województwa postanowił w Proszowicach zorganizować konferencję "4 lata dla Małopolski. Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027". W trakcie spotkania podsumowano ostatnią kadencję samorządu, skupiając się na inwestycjach wykonanych w powiatach proszowickim, krakowskim, miechowskim i wielickim. Jednym z poruszonych tematów była kontynuacja budowy obwodnicy Proszowic.

📢 Kraków. Nowa Huta Pomnikiem Historii. Przypomnijmy sobie, jak ją budowano. Zobacz archiwalne zdjęcia

Nowa Huta właśnie została ogłoszona Pomnikiem Historii. W piątek 3 lutego prezydent Krakowa odebrał z rąk prezydenta RP rozporządzenie w tej sprawie. Przy tej okazji warto przypomnieć sobie, jak wyglądały początki tego miasta i jego budowa na początku lat 50. ubiegłego stulecia. Obejrzyj zdjęcia w naszej galerii.

📢 Krakowianie pożegnali prof. Aleksandra Krawczuka. Prochy wybitnego znawcy starożytności spoczęły na cmentarzu Rakowickim

W piątek 3 lutego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Aleksandra Krawczuka, byłego ministra kultury i sztuki, posła lewicy, znanego popularyzatora historii starożytności. W ubiegłym roku historyk skończył 100 lat. Z tej okazji w czerwcu 2022 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zorganizowało w Pałacu „Pod Krzysztofory” wystawę „Aleksander Krawczuk, Sto lat…”

📢 Myślenice kiedyś i dziś. Mamy zdjęcia sprzed lat i z dziś. Zobacz, jak zmieniło się miasto

Widoczny z zakopianki dworzec PKS to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Myślenic. Dawnych Myślenic. Myślenicki rynek ze starą nawierzchnią, śródmieście bez ronda – gruszki, budynek sądu przysłonięty potężnymi drzewami, słynna myślenicka Tereska w kolorze seledynowym, dworzec busów przy ul. Słowackiego – wszystko to również należy już do przeszłości. Dziś te miejsca wyglądają inaczej.

📢 Bateria w smartfonie szybko się rozładowuje? Wyłącz te 5 funkcji w telefonie z Androidem, by oszczędzić baterię

Jeśli bateria w twoim smartfonie szybko się rozładowuje, to wiesz, że przeszkadza to w normalnym, komfortowym korzystaniu z urządzenia. Często w smartfonie włączone są wszystkie możliwe aplikacje i funkcjonalności w tle jednocześnie, z których nie zawsze korzystamy, przez co smartfon niepotrzebnie pobiera cenną energię. Z których opcji warto zrezygnować? Wyłącz te 5 funkcji w telefonie z Androidem, by oszczędzić baterię.

📢 Kraków. Zabytkowa kamienica przy ul. Kolberga odnowiona. Dostała godło i windę

Kamienica przy ulicy Kolberga 16 w Krakowie, wzniesiona w latach 30. XX wieku, przeszła gruntowny remont. Została odrestaurowana, a także doposażona w windę. Dzięki rewitalizacji budynek ma też teraz - podobnie jak wiele modernistycznych kamienic krakowskich z XX-lecia międzywojennego - rzeźbione godło, własny charakterystyczny znak umieszczony nad wejściem.

📢 Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów odcięte od świata. Utknęło tam kilkanaście osób. Bardzo trudne warunki w Tatrach

Po tym, jak w Tatrach TOPR ogłosił czwarty stopień zagrożenia lawinowego trzy tatrzańskie schroniska są odcięte od świata - w Morskim Oku, Dolinie Roztoki i w Pięciu Stawach. Do tego ostatniego najtrudniej jest się dostać, a szlak prowadzący tam jest zagrożony lawinami. Dlatego turyści, którzy przebywają w schronisku, będą musieli spędzić tam kilka najbliższych dni.

📢 Nowe Brzesko na przełomie tysiącleci. Stare zdjęcia pokazują, jak dużo się zmieniło

Prezentowane na naszych łamach stare fotografie Proszowic cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Czytelników. Pokazują zmiany, które na co dzień mogą być niezauważalne. Powiat to jednak nie tylko Proszowice, dlatego dzisiaj pierwsza część archiwalnych fotografii Nowego Brzeska. Większość z nich została wykonana w końcu XX i na początku XXI wieku.

📢 Kraków. Policja poszukuje tych przestępców. Nowe listy gończe. Złodzieje, oszuści i inni

Małopolska policja opublikowała zdjęcia kilku przestępców, którzy są usilnie poszukiwani. Wysłano za nimi listy gończe. Funkcjonariusze proszą o pomoc i kontakt jeśli ktoś widział daną osobę lub ma informację o niej.

📢 Aż pięciu piłkarzy Wisły Kraków! Oto najbardziej wartościowa jedenastka I ligi WIOSNA 2023

W najnowszej jedenastce I ligi portalu Transfermarkt, zawierającej nazwiska piłkarzy, którzy mają największą wartość, znalazło się aż pięciu przedstawicieli Wisły Kraków. To jednoznacznie dowodzi, mimo że po rundzie jesiennej tabela tego nie pokazuje, iż "Biała Gwiazda" wciąż jest najpoważniejszym kandydatem do awansu. Sprawdźcie poniżej, kto znalazł się w gronie najwyżej wycenianych piłkarzy na zapleczu ekstraklasy. Wartość całej "11" to 5 mln 100 tys. euro.

📢 Kraków. Dzielnica Nowa Huta z tytułem Pomnika Historii. Czy kino Światowid odrodzi się niczym feniks z popiołów?

Marginalizowana przez lata Nowa Huta została Pomnikiem Historii czyli zabytkiem o szczególnym znaczeniu dla kultury. Uroczyste wręczenie dokumentu Jackowi Majchrowskiemu odbyło się dziś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Aktywiści i historycy mają nadzieję, że pomoże to ożywić turystycznie i kulturalnie dzielnicę oraz ją wypromować na świecie, a urzędnicy liczą na środki zewnętrzne, które przysłużyłyby się m.in. modernizacji kina Światowid czyli Muzeum Nowej Huty.

📢 Licytacje KOMORNICZE w Małopolsce. Te mieszkania i domy będą licytowane w lutym. Szansa na tanie lokum 3.02.2023

LICYTACJE DOMÓW I MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na luty 2023 r. Tanie domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym 2023 r. w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Fryzury z dawnych lat. To dopiero były fryzury!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Przy Unity Tower w Krakowie otworzą hotel i powstaną apartamenty. Tak będą wyglądać wnętrza WIZUALIZACJE

Rozpoczęto prace wykończeniowe hotelu na terenie kompleksu Unity Centre przy rondzie Mogilskim, którego głównym obiektem jest wieżowiec Unity Tower (zmienił się w niego dawny szkieletor). Planowane otwarcie hotelu to pierwszy kwartał 2024 roku.

📢 Ciasto francuskie. TOP 10 przepisów na potrawy z ciasta francuskiego. Na słono i na słodko [PRZEPISY]

Ciasto francuskie - przepisy. Można z niego wyczarować pyszne potrawy. To ciasto o specyficznej, warstwowej strukturze. Pieczone w wysokiej temperaturze jest chrupiące i lekkie. Można je przyrządzać zarówno ze słodkimi, jak i wytrawnymi dodatkami. Wykonanie ciasta francuskiego jest czasochłonne i dość trudne, dlatego polecamy gotowe ciasto francuskie, które kupimy praktycznie w każdym sklepie. A jak je przygotować? Kliknijcie w galerię i zobaczcie pomysły na pyszne dania z ciasta francuskiego. Na słono i na słodko.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Kraków. Wielka dziura i hałdy ziemi na Błoniach. Układają rury

W zimie krakowskie Błonia nie są tak urokliwą łąką jak w lecie. Nie ma jasno zielonej trawki, żółtych mleczy, dmuchawców, Trawa jakaś taka zmarznięta, a pośród niej smutne, wydeptane błotniste ścieżki. Ten obraz właśnie jeszcze się pogorszył. Na Błoniach w Krakowie trwa kładzenie rur ciepłociągu. Pojawił się głęboki wykop, bariery, hałdy ziemi, masa błota robionego przez ciężki sprzęt.

📢 Oni mogą powalczyć o tron w Krakowie. Znamy kulisy prezydenckiego sondażu

Fundacja Big Data For Leaders (BD4L) w oparciu o współpracę z czterema klientami związanymi z polityką zleciła opracowanie sondażu przedwyborczego dotyczącego prezydentury w Krakowie. Zdaniem politologa Jarosława Flisa dobór potencjalnych kandydatów był optymalny. W łatwy sposób tłumaczy także wyniki badania i niespodziankę, jaką jest zwycięzca - Łukasz Gibała. Jak obecnie rozkładają się szanse w politycznej walce o krakowski tron?

📢 Atrakcje w Krakowie za darmo! Oto lista 10 miejsc, które zwiedzisz bez wydawania pieniędzy! [Rynek podziemny, Fabryka Schindlera] 3.02.23

Masz wolne popołudnie i brak planów? Dodatkowo chcesz spędzić czas w oryginalny sposób jednak bez znacznych nakładów finansowych? Wydaje się niemożliwe, a jednak! Oto lista miejsc w Krakowie, które możesz odwiedzić zupełnie za darmo. Dowiedz się co? Gdzie i kiedy możesz zwiedzić w Krakowie, nie wydając ani złotówki.

📢 Nóż, który strzela prosto w guza. Leczą nim w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Nie wymaga użycia skalpela, znieczulenia czy uśpienia, skraca czas leczenia do jednego lub kilku seansów. Po Gliwicach, Warszawie i Poznaniu - Kraków jest czwartym miastem w Polsce, które leczy pacjentów onkologicznych za pomocą CyberKnife, czyli cybernetycznego nóża do niszczenia najtrudniejszych przypadków nowotworów.

📢 MPK na nowych trasach pod Krakowem. Rozwijają komunikację do północnych gmin

Podkrakowskie gminy mogą zyskać nowe połączenia autobusów aglomeracyjnych MPK. Najszybciej autobus komunikacji publicznej nr 267 może dotrzeć do Skały, bo to przedłużenie kursującej już linii z Krakowa przez gminę Zielonki na obrzeża gminy Skała.

📢 Jedyny taki bal w życiu. Oto najlepsze zdjęcia z krakowskich studniówek w 2023 roku

Od kilku tygodni towarzyszymy przyszłym maturzystom z krakowskich szkół średnich na ich balach studniówkowych. Nasi fotoreporterzy robią setki zdjęć, uwieczniając te wyjątkowe, piękne wydarzenia. Przejdźcie do naszej galerii zdjęć i zobaczcie najlepsze fotografie, pokazujące, jak doskonale bawili się uczniowie ze stolicy Małopolski! Robią wrażenie!

📢 Zakazany owoc odc. 150. Przedwczesny poród Yildiz. Streszczenie odcinka [06.02.23]

Sahika usiłuje przekonać Halita, że Yildiz nie do końca jest wierna prawdzie i próbuje go przekabacić na swoją stronę. Mężczyzna nie wie już, w co ma wierzyć. Tymczasem Leyla idzie na przyjęcie. Jak się ono potoczy? Już teraz przeczytaj streszczenie 150. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 151. Podstęp wychodzi na jaw. Streszczenie odcinka [07.02.23]

Sahika czuje się wniebowzięta, gdy odkrywa podstęp Ender. Tymczasem Zehra ma powody do radości. Co się stało? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 151. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 W Jordanowie powstała nowa wieża widokowa, skąd podziwiać można Beskidy i Tatry

Mamy nową wieżę widokową w Małopolsce! Liczy 18 metrów wysokości, jest zbudowana z drewna, a z jej szczytu można oglądać panoramę Beskidów, a także i Tatry. Nowa wieża widokowa otwarta została w Jordanowie w pow. suskim.

📢 Te rasy psów wyją, szczekają i niszczą. TOP 10 ras psów, które nie znoszą samotności: maltańczyk, chihuahua i pudel toy 1.02.2023

Lęk separacyjny u psa objawia się na wiele różnych sposobów. Pies, który nie znosi samotności i tęskni za swoim właścicielem, może wędrować z pokoju do pokoju, skomleć i szczekać. Niektóre rasy psów mogą mieć zbyt dużo energii i biegać lub niszczyć meble. Skutki takiego zachowania mogą być nie tylko kosztowne, ale także groźne dla psa, ponieważ może połknąć coś niebezpiecznego. Oto rasy psów, które najgorzej znoszą samotność. Przed ich zakupem zastanów się, czy będziesz w stanie poświęcić im tyle uwagi, ile potrzebują.

📢 Ruszy budowa wielkiego Centrum w Krakowie. Ma być gotowe w 2024 roku

W najbliższym czasie ma rozpocząć się budowa Centrum Kultury Ruczaj przy ul. Przyzby. Inwestycja została podzielona na pięć etapów, ostatni zakończy się w listopadzie 2024 r.

📢 Oto 10 najlepiej ocenianych stacji narciarskich na Podhalu według użytkowników Google

Podhale to jeden z tych kierunków, które pierwsze przychodzą na myśl podczas planowania ferii zimowych. W końcu nic nie oddaje lepiej zimowego charakteru niż góry i śnieg. Część osób wybiera ten region Polski dla wyjątkowych widoków, a inni czekają cały rok, aby w sezonie zimowym wybrać się na stok i tam w sportowym duchu cieszyć się jazdą na nartach lub snowboardzie. Jaki jednak stok, spośród wielu na mapie Podhala wybrać? Dla tych, którzy zadają sobie to pytanie przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych stacji narciarskich na Podhalu według Google.

📢 Sukienki na studniówkę 2023. Te zrobiły niesamowite wrażenie! Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II [1.02.23]

Trwają studniówki 2023. Sprawdziliśmy, jakie kreacje królują w tym sezonie na podstawie tych balów, które odbyły się już w styczniu. Sami zobaczcie.

📢 Zakazany owoc odc. 148. Yildiz prawie umiera. Streszczenie odcinka [02.02.23]

Dochodzi do groźnej sytuacji na ulicy. Kiedy Yildiz próbuje przez nią prześć, omal nie zostaje zabita. Tymczasem Ender rozmawia z Halitem. O czym mu opowie? Koniecznie przeczytaj streszczenie 148. odcinka Zakazanego owocu!

📢 PRZYSIĘGA odc. 800. Policja w domu Emira. Streszczenie odcinka [03.02.23]

W domu Narin trwa uroczysta kolacja. Kobieta jednak unika swoich krewnych. Tymczasem Mert rozmawia z Emirem. Czego od niego zażąda? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 800. odcinka Przysięgi!

📢 Gdy wybuchło powstanie styczniowe... do Ojcowa przybywali ochotnicy. W 160 rocznicę oddano cześć bohaterom. Było widowisko i wspomnienia

W Ojcowie był obóz powstańczy. Tu w dolinie Prądnika 160 lat temu także zaczynało się powstanie styczniowe. W niedzielę, 22 stycznia, jak co roku, oddano hołd powstańcom, upamiętniając to jedno z najtragiczniejszych polskich powstań narodowych. Była modlitwa w Kaplicy na Wodzie, przemarsz zebranych, pokazy rekonstruktorów i ognisko powstańcze.

📢 Nowa Huta jak z bajki. Niezwykłe zdjęcia z malowniczych zakątków najmłodszej dzielnicy Krakowa

Żółte pola rzepaku po horyzont, ścieżki wijące się wzdłuż powyginanych starych drzew, tajemnicza wyspa na środku zalewu - to nie obrazki z filmu fantasy, ale miejsca, które można zobaczyć w Nowej Hucie. Rejon, który kojarzyć się może z przemysłem i blokowiskami ma wiele urokliwych miejsc do odkrycia. Część z nich jest tam, gdzie codziennie przebywają mieszkańcy, a w odnalezienie innych trzeba włożyć trochę trudu. Sami zobaczcie Nową Hutę jak z bajki.

📢 Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego promują koła gospodyń wiejskich. Stworzyły zachwycający kalendarz. Zobacz urocze zdjęcia

Zabytki powiatu krakowskiego na każdy miesiąc nowego roku 2023. To pomysł pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Luborzycy. Zrobiły kalendarz, którego celem jest promocja najpiękniejszych, ale nieco pomijanych zabytków powiatu. A przy okazji prezentacja kół gospodyń wiejskich z różnych stron powiatu, ich potencjału, pomysłowości i pięknych ludowych strojów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie