Prasówka 7.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dla Koziorożców na lipiec 2022. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w tym miesiącu?”?

Prasówka 7.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dla Koziorożców na lipiec 2022. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w tym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Koziorożców na lipiec. Co spotka cię w tym miesiącu? Jakie porady mają dla Ciebie gwiazdy w lipcu 2022? Horoskop miesięczny dla Koziorożców pozwoli ci dobrze zaplanować najbliższy okres. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Koziorożców dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dzienny na czwartek (dziś, 7.07). Które znaki zodiaku będą miały pod górkę?

Poznaj horoskop na czwartek dla wszystkich znaków zodiaku. Co dla Twoich znajomych przygotowały gwiazdy na dziś? Upewnij się, co według horoskopu powinno się wydarzyć w czwartek 7.07.2022. Czy Cię to ucieszy? Przeczytaj Poznaj horoskop na dziś (czwartek, 7.07.2022) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Oto propozycje zmian [7.07.2022]

Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 7.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osoby o tych imionach to najgorsze żony. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [7.07.2022]

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstały na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Zobaczcie, kobiety o jakim imieniu i znaku zodiaku uznawane są za najgorsze żony. Pamiętajcie jednak, aby horoskopy czytać z przymrużeniem oka. Szczegóły w powyższej galerii.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [7.07.2022]

Dla niektórych wierność to świętość. Czy możliwe, że wypływ na to mają gwiazdy lub nasze imiona? Czy imiona i znaki zodiaku mogą determinować naszą skłonność do dotrzymywania wierności partnerowi? Wiele osób wierzy, że tak. Którzy panowie cenią sobie stałość w uczuciach? Sprawdźcie.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach [7.07.2022]

Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur od 1 lipca 2022.

📢 Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. Oni są zwolnieni z płacenia [7.07.2022]

Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Chcesz kupić samochód? Te auta można bez obaw kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC. Zobacz szczegóły!

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał na podstawie 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Zobacz!

📢 Kraków. Oblężony SOR w Szpitalu Uniwersyteckim; dyrekcja: jest ciężko

"Jest ciężko, żeby nie powiedzieć bardzo ciężko. Mamy kolejną dobę, kiedy na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiło stu kilkudziesięciu pacjentów, którzy powinni otrzymać pomoc w innych okolicznych szpitalach" – ocenił w środę dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

📢 Jak wygląda dom Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości? Tak urządziła się zakochana para seniorów z Sanatorium Miłości 6.07.2022

Byliśmy w odwiedzinach u uczestniczki Sanatorium Miłości. Zobacz prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Radomska zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród, o który dba samodzielnie.

📢 Sprzątanie krajobrazu Krakowa. Nie tylko reklamy - stelaże po nich też mają zniknąć

Uchwała krajobrazowa "pozdejmowała" z końcem czerwca reklamy z krakowskich budynków, ogrodzeń i ogromnych stelaży. 30 czerwca w Krakowie skończył się bowiem okres dostosowawczy do zapisów tej uchwały. Mieszkańcy, którzy z aplauzem przyjmują odsłanianie się krajobrazu, pytają jednocześnie, co z konstrukcjami metalowymi, z których zdjęto billboardy? - Konstrukcje, które pozostały po usuniętych reklamach, również powinny zostać usunięte - odpowiada Grażyna Rokita z krakowskiego magistratu i odsyła do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

📢 Kraków. Awantura wokół budowy pomnika Orląt Lwowskich. "Gdyby to był pomnik Myszki Miki, nie byłoby problemu"

Radni miejscy spierali się podczas sesji RMK o lokalizację pomnika Orląt Lwowskich w budowanym parku przy ulicy Karmelickiej. Część z nich zauważała, że zieleniec ma być miejscem rekreacji. - Nie wyobrażam sobie, że dzieci grają w piłkę, a tuż obok składamy kwiaty pod pomnikiem - mówił radny Tomasz Daros (PO). - Czy pan jest nawiedzony? - dopytywał go radny Jerzy Zięty z PiS, zwracając uwagę, że gdyby chodziło o pomnik Myszki Miki, nie byłoby głosów przeciwko jego budowie. Późnym wieczorem radni zdecydowali się przyjąć projekt uchwały co oznacza, że monument stanie na terenie powstającego parku.

📢 Kraków. Kłódki na kładce Bernatka znikną, ale kiedy? Jaką historię kryją?

Jeszcze tylko do 14 lipca można zgłaszać swoje propozycje, co zrobić z "kłódkami miłości" na kładce Bernatka. Do końca roku siatka, na której wiszą, ma zostać wymieniona na nową, a kłódki znikną. Pytanie gdzie? I na to pytanie warto odpowiedzieć w ankiecie.

📢 Kraków. Zawężenie alei 29 Listopada. To największy koszmar kierowców

Od środy 6 lipca została wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na al. 29 Listopada w rejonie skrzyżowania z ul. Węgrzecką, która potrwa do 29 lipca do godz. 17.00. Nastąpiło zawężenie jezdni. Od miesięcy droga wjazdowa do Krakowa z kierunku Warszawy to koszmar kierowców. Ciągły remont, utrudnienia, zmieniające się zasady ruchu. A co za tym idzie - wielki korek.

📢 Kraków. Miejskie telewizje pod lupą radnych. "Tylko udają, że nimi są"

  • Kraków nie ma miejskich telewizji - można było się dowiedzieć podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa. Radnych takie stwierdzenie, które padło z ust prezeski nowej gminnej spółki Kraków 5020, mocno zaskoczyło. Podkreślali, że miasto ma nawet nie jedną, a dwie telewizje. Od kilku miesięcy działa bowiem - poza magistracką - jeszcze jedna: Play Kraków News, za którą odpowiada właśnie Kraków 5020.

📢 Najcenniejsze rzeczy z PRL-u. Jak zarobić na starych przedmiotach? Tego poszukują kolekcjonerzy!

Masz stare przedmioty jeszcze z PRL-u? A może wciąż korzystasz z typowych dla tego okresu mebli? Te rzeczy mogą być sporo warte. Warto również przejrzeć, co składuje się w piwnicy i strychu — kto wie, może akurat ta figura, którą trzymasz od kilkudziesięciu lat, jest poszukiwanym na rynku przedmiotem? Sprawdź, jakim przedmiotom w zbiorach warto się przyjrzeć!

📢 Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz!

📢 Tokarnia. Pijany kierowca wiózł w aucie dziecko. Zatrzymał go inny kierowca i wezwał policję

Kierowca, który usiadał za kierownicą auta mając w organizmie ponad 3 promile nie uniknie kary, dzięki obywatelskiej postawie pewnego 33-latka. Uniemożliwił on pijanemu kierowcy dalszą jazdę i wezwał policję. Warto dodać, że zatrzymany kierowca okazał się podwójnie nieodpowiedzialny, bo nie dość że prowadził pijany to jeszcze przewoził na przednim fotelu 7-latka.

📢 Miechów, Proszowice. Za zadbane i piękne wioski dostali nagrody i wyróżnienia

Wysocice (na zdj.) z powiatu miechowskiego oraz Hebdów-Kolonia i Sokołowice z powiatu proszowickiego otrzymały wyróżnienie w konkursie „Małopolska Wieś 2022” a Szreniawa pierwsze miejsce w kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś” (zobacz galerię).
Kliknij w przycisk "galeria" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Spotkanie po latach zakończyło się zabójstwem. Prof. Jan Targosz z krakowskiego AGH zginął w swoim domu

Profesor Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej został zamordowany w swoim własnym domu na jednym z krakowskich osiedli w nocy z wtorku na środę. Zabójcą okazał się być dawny kolega wykładowcy z lat szkolnych Leszek O. który odwiedził go i razem pili alkohol. Między mężczyznami miało dojść do kłótni oraz bójki, która zakończyła się śmiercią profesora. Sprawca po wielu godzinach od zabójstwa sam zawiadomił policję i został zatrzymany w okolicy domu prof. AGH Jana Targosza. Jego przesłuchanie będzie możliwe dopiero po tym jak wytrzeźwieje, ponieważ po przyjeździe policji miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

📢 Poważny wypadek autokaru z Krakowa w Rumunii. Kierowca zginął, wielu zostało rannych

We wtorek, 5 lipca, w rejonie miejscowości Moisei w Rumunii doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem autokaru z Polski. Kierowca autobusu stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał na ścianę domu. Kierowca zmarł, a 8 osób zostało rannych.

📢 Małopolska. Mija 25 lat od powodzi "tysiąclecia". Tak wyglądała walka z wielką wodą [LIPIEC]

W tym miesiącu mija dokładnie 25 lat od wielkiej powodzi tysiąclecia, która przelała się m.in. przez Małopolskę, wyrządzając ogromne szkody. W całym kraju w efekcie powodzi zginęło ponad 50 osób, a tysiące straciły dach nad głową. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, jak wyglądała walka z wielką wodą.

📢 Kraków. Tak wyglądał Rynek Główny, kiedy rosły na nim zielone i rozłożyste drzewa! 6.07.2022

W ostatnich tygodniach w związku z uciążliwymi upałami rozgorzała dyskusja na temat roślinności na rynkach głównych miast i miasteczek w Polsce. W wielu miejscach zrezygnowano z rozłożystych drzew na rzecz "betonozy", co do nie końca podoba się mieszkańcom. Na Rynku Głównym w Krakowie jest podobnie. Od kilku lat w upalne dni cienia jest tam jak na lekarstwo. Jednak nie zawsze tak było. Dawniej w samym centrum Krakowa rosło wiele zielonych i rozłożystych drzew. Zobaczcie je na zdjęciach. Chcielibyście, aby taki widok znów nam towarzyszył?

📢 Zranione ptaki odc. 78. Doan przysięga zemstę. Streszczenie odcinka [12.07.2022]

Nadchodzi czas oświadczyn. Wszyscy zbierają się wokół Doana i Aye. Kto nagle przyjedzie na miejsce ceremonii? Czyje marzenia legną w gruzach? Co dokładnie się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 78. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 77. Ślub z powodu plotek. Streszczenie odcinka [11.07.2022]

Melis ciągle próbuje pozbyć się Meryem i sprawić, aby nie spędzała tyle czasu z Leventem. Tymczasem Aye nie odzywa się do Meryem. Co ta postanowi zrobić? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 77. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 76. Nieudana sesja zdjęciowa. Streszczenie odcinka [08.07.2022]

Wszyscy szykują się na sesję zdjęciową w rezydencji. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Dlaczego? Tymczasem Aye jest zdruzgotana. Czemu? Przeczytaj streszczenie 76. odcinka Zranionych ptaków!

📢 PRZYSIĘGA odc. 677. Rozwód Emira i Gulperi. Streszczenie odcinka [12.07.22]

Narin martwi się o Kemala. Co tym razem wymyśli mężczyzna? Tymczasem Gulperi chce się rozwieść. Dlaczego? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 677. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 676. Emir zlecił zabójstwo? Streszczenie odcinka [11.07.22]

Emir i Gulperi wybierają się razem do restauracji. W międzyczasie dzwoni telefon. Kto i czego chce od dziewczyny? Co zrobi Meltem? Przeczytaj poniższe streszczenie 676. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 675. Ucieczka z więzienia. Streszczenie odcinka [08.07.22]

Gulperi jest przytłoczona ostatnimi wydarzeniami. Nie może sobie poradzić ze śmiercią wuja. Co się wydarzy? Tymczasem Kemal wpada na pewien pomysł. Jaki? Koniecznie przeczytaj streszczenie 675. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 674. Wuj Gulperi zostaje zamordowany. Streszczenie odcinka [07.07.22]

Meltem składa zeznania na policji. Czy przyzna się do winy? Tymczasem Mert przyjeżdża do sądu. W jakim celu? Co jeszcze się wydarzy? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 674. odcinka Przysięgi!

📢 HOROSKOP miesięczny na lipiec 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź co czeka Cię w najbliższej przyszłości [Horoskop 6.07.22]

Horoskop na lipiec 2022. Lipiec to miesiąc, w którym większość z nas rozpoczyna wakacje. To okres pięknych, słonecznych dni, zabawy, wylegiwania się na plaży lub podziwiania widoków z górskich szczytów. Jesteś ciekawy, co przyniosą Ci najbliższe tygodnie? Będziesz miał okazję do odpoczynku? Dopisze Ci szczęście w miłości i finansach? A może musisz na coś uważać? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Najmodniejsze sukienki na wesele w 2022 roku. Takie są trendy w tym sezonie 6.07.22

Wiosna i lato to czas wesel. Nie tylko panna młoda głowi się, jaką kreację wybrać w ten wyjątkowy dzień. Nie tylko ona chce wyglądać pięknie. Gościnie też mają ten problem. Podpowiadamy, jakie sukienki są trendy w tym sezonie.

📢 Serial "Bolivar". José Ramón Barreto wciela się w rolę młodego Bolivara. Zobacz, jak przystojny aktor wygląda na co dzień [INSTAGRAM] 6.07

José Ramón Barreto to młody, 30-letni wenezuelski aktor, który wciela w rolę młodego Simona w serialu "Bolivar". Oprócz aktorstwa zajmuje się także śpiewaniem. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął w 2006 roku. Zdążył już zagrać w kilkunastu serialach oraz jednym filmie. José lubi chwalić się w sieci swoimi zdjęciami. Jego konto na Instagramie obserwuje ponad 900 tysięcy osób. Przejdź do galerii i zobacz wybrane zdjęcia przystojnego aktora.

📢 Przystojny Ali Yasin Özegemen wciela się w rolę Leventa w "Zranionych ptakach" [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 6.07.22

Ali Yasin Özegemen to niezwykle przystojny aktor, do którego wzdychają tysiące fanek. Urodził się w 1989 roku i od małego przejawiał zainteresowanie sportem. W młodości grał w siatkówkę, jednak po studiach zdecydował się na karierę w świecie modelingu. Wziął również udział w tureckiej edycji programu "Big Brother". Przygodę z kamerą rozpoczął dopiero w 2012 roku. Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać go w roli Leventa w serialu "Zranione ptaki". W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia aktora z jego konta na Instagramie.

📢 Zranione ptaki. Piękna Gizem Arıkan wciela się w serialową Meryem [PRYWATNE ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 6.07.22

Gizem Arıkan to turecka aktorka, która urodziła się w 1994 roku w Stambule. Swoją karierę aktorską rozpoczęła zaledwie 6 lat temu. Rozgłos przyniósł jej przede wszystkim występ w serialu "Bandyta nie rządzi światem". Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać ją w produkcji "Zranione ptaki", w której wciela się w główną rolę, czyli Meryem. Piękna aktorka od samego początku zdobyła sympatię Polaków. Wielu z nich zaczęło obserwować jej konto na Instagramie, gdzie wstawia zdjęcia zarówno z filmów i seriali, w których gra, jak i z życia prywatnego. W galerii prezentujemy najlepsze z nich.

📢 Osoby o tych imionach to ludzie sukcesu. Mają rękę do robienia pieniędzy. Czego tylko dotkną, zamienią w złoto. Znaczenie imion 6.07.22

Wiele osób dopatruje się w imionach odzwierciedlenia cech osobowości. Sprawdziliśmy, na postawie księgi imion, kto dobrze odnajduje się świecie biznesu i posiada predyspozycje do odnoszenia finansowych sukcesów. Kto ma ma rękę do robienia pieniędzy? Przejdź do galerii i sprawdź znaczenie imion.

📢 "Bolivar". Przepiękna Rosmeri Marval w roli Marii Antonii. Aktorka i modelka podbija serca widzów [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 6.07.22

Rosmeri Marval urodziła się w 1991 roku w Wenezueli. Sławę przyniosła jej zagrana w 2007 roku rola Rosmeri Rivas w serialu "Somos tú y yo". Dziewięć lat później poślubiła aktora, perkusistę i piosenkarza Arána de las Casasa. Polscy widzowie mogą kojarzyć Marval jako Marię Antonię z serialu "Bolivar", który od niedawna emitowany jest w Telewizji Polskiej. Wenezuelska aktorka i modelka od razu przyciągnęła wzrok widzów. Na Instagramie obserwuje ją ponad 6 milionów fanów podziwiających jej urodę. W galerii przedstawiamy wybrane zdjęcia Rosmeri Marval.

📢 Zranione ptaki. Cemre Melis Çınar wciela się w rolę Melis. Grała również w "Elif" i "Wspaniałym stuleciu" [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 6.07.22

Cemre Melis Çınar to turecka aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, która urodziła się w 1991 roku w Ankarze. Polscy widzowie mogą kojarzyć ją z seriali "Elif" czy "Wspaniałe stulecie". Obecnie wciela się w rolę Melis w "Zranionych ptakach". Jej postać nie wzbudza sympatii - ciągle kombinuje, próbuje pozbyć się Meryem i zdobyć Leventa. Aktorka prowadzi konto na Instagramie, na którym wstawia zarówno swoje prywatne zdjęcia, jak i te z profesjonalnych sesji. W galerii prezentujemy wybrane z nich.

📢 Piękna Ayse z serialu "Zranione ptaki". Prywatne zdjęcia aktorki Tugby Tutug [INSTAGRAM] 6.07.22

Tugba Tutug wciela się w rolę Ayse w popularnym tureckim serialu "Zranione ptaki". Swoją karierę rozpoczęła już w wieku 10 lat, kiedy to po raz pierwszy zadebiutowała na deskach teatru. Z kolei jej telewizyjnym debiutem był występ w "Miłości mojego życia". Aktorka, która w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny, uwielbia także tańczyć oraz jeździć na łyżwach i deskorolce. Swoimi prywatnymi zdjęciami dzieli się z fanami poprzez konto na Instagramie, na którym śledzi ją ponad 100 tysięcy osób. W galerii prezentujemy wybrane zdjęcia Tugby Tutug.

📢 Przystojny Özgür Özberk na co dzień. Zdjęcia aktora z serialu "Zranione ptaki" [INSTAGRAM] 6.07.22

Özgür Özberk to turecki aktor, który wciela się w rolę Tekina w "Zranionych ptakach". Jest również reżyserem filmowym, scenarzystą oraz producentem. Urodził się w 1974 roku w Stambule. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się, gdy miał 21 lat. Od tego czasu zagrał w ponad trzydziestu produkcjach. Przystojny aktor dzieli się swoimi zdjęciami na Instagramie, gdzie wstawia zarówno zdjęcia z filmów, w których gra, jak i z życia prywatnego. W galerii prezentujemy wybrane z nich.

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [6.07.2022]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Krótkie FRYZURY i cięcia na sezon wiosna/lato 2022. Jakie fryzury będą najmodniejsze w tym roku? [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 6.07.22

Za nami pierwszy dzień długo wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. W tym okresie wiele kobiet decyduje się na odświeżenie swojego wizerunku, stawiając na obcięcie włosów, całkowitą zmianę koloru czy zrobienie pasemek. W 2022 roku do jednych z najbardziej popularnych uczesań będą należeć krótkie fryzury. Paniom, które jeszcze się wahają, jak obciąć włosy, aby wyglądać zarówno elegancko, jak i modnie, podpowiadamy. Nadal królować będą fryzury typu bob, pixie, mullet hair czy baby bangs w naturalnych odcieniach blondu oraz jasnego brązu. Dodatkowo powracają trendy na ozdoby do włosów w postaci kolorowych opasek, spinek i gumek. Aby sprawdzić, które krótkie fryzury będą najmodniejsze podczas tegorocznej wiosny i lata, wystarczy przejść do galerii zdjęć, w której znajdziecie inspiracje wprost z Instagrama.

📢 Najpiękniejsze zdjęcia z Instagrama serialowej Suny z "Przysięgi". Zobacz jak na co dzień wygląda piękna Sıla Türkoğlu 6.07.22

Sıla Türkoğlu to turecka aktorka, która w serialu "Przysięga" wciela się w rolę Suny Tarhun. Kariera tej zaledwie 23-latki z każdym rokiem nabiera tempa. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych celebrytek w Turcji. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 600 tysięcy fanów. W galerii prezentujemy najlepsze zdjęcia aktorki.

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi kandydaci na męża. Jeśli Twój partner ma tak na imię, prawdopodobnie jest tym jedynym! 6.07.22

Jaki powinien być idealny mąż? Dla większości pań jest to oczywiste: kochający, troskliwy, uczuciowy, romantyczny, jak również silny, zaradny, dający poczucie bezpieczeństwa. Znalezienie partnera posiadającego te cechy wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje. Otóż wiele powie nam imię naszego wybranka, a dokładniej jego znaczenie. Przejdź do galerii zdjęć i sprawdź, którzy mężczyźni to najlepsi kandydaci na męża!

📢 Tunel pod Luboniem Małym na nowej zakopiance będzie gotowy pod koniec roku. Sprawdzamy, ile zostało do zrobienia. Zdjęcia z lotu ptaka

30 czerwca minął termin oddania tunelu drogowego budowanego w ciągu nowej zakopianki. To kolejne opóźnienie włoskiego wykonawcy Astaldi - planowo bowiem tunel pod górą Luboń Mały miał być gotowy w lutym 2022 roku. - Wykonawca, według naszych informacji, mobilizuje siły, by nadrobić opóźnienia – informowała "Gazetę Krakowską" Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA. Najpewniej jednak tunelem pojedziemy dopiero pod koniec roku. Tymczasem sprawdzamy, jak dużo zostało jeszcze do zrobienia. Zobaczcie najświeższe zdjęcia z placu budowy.

📢 Długie kolejki po zdrowie. By umówić się do specjalisty w Krakowie, trzeba uzbroić się w cierpliwość

Od lipca ubiegłego roku nie obowiązują limity przyjęć do specjalistów. Ale kolejki nie wszędzie się skróciły. By umówić się do niektórych lekarzy w Krakowie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najbliższy wolny termin na wizytę u chirurga naczyniowego jest dostępny za 466 dni, a u neurochirurga za 459.

📢 Kraków. Awantura o stadninę koni na Prądniku Czerwonym. Miasto idzie do sądu

Prywatna firma bezumownie zajmuje gminny teren przy ulicy Dobrego Pasterza. Jej właścicielka prowadzi tam stadninę, w której odbywają się zajęcia z jazdy konnej oraz hipoterapii, cieszące się dużą popularnością wśród krakowian. Strony sporu próbowały dojść do porozumienia, ale nic z tego nie wyszło. Dlatego miasto postanowiło, że spróbuje odzyskać działki na drodze sądowej. Później chce grunty rewitalizować, ale plany na razie są mało precyzyjne.

📢 Liga Narodów siatkarzy 2022: wyniki, terminarz, mecze Polaków dzisiaj. Kiedy i z kim gra reprezentacja Polski 6.07

Siatkarska Liga Narodów 2022: wyniki, terminarz, tabela. Prestiżowe rozgrywki VNL (Volleyball Nations League) siatkarzy rozpoczną się 7 czerwca, zwycięzcę poznamy 24 lipca. W rozgrywkach udział bierze także reprezentacja Polski. Sprawdź mecze Polaków w LN, z kim i kiedy zagrają Biało-Czerwoni.

📢 Wyniki LOTTO, LOTTO Plus 5.07.22. Aktualne wyniki Losowania LOTTO, Lotto Plus, LOTTO, MultiMulti KUMULACJA LOTTO 5 lipca 2022

Wyniki LOTTO 5.07.22: 2, 14, 20, 34 38, 40. Zaraz po wieczornym losowaniu Lotto szukajcie wyników w serwisie www.dziennikpolski24.pl. Sprawdź aktualne wyniki losowania Lotto! Sprawdź, czy padła główna wygrana w Lotto! [WYNIKI LOTTO, LOSOWANIE LOTTO 5 LIPCA 2022]. Gry Lotto są najpopularniejszą grą losową w Polsce.

📢 Miechów. Agata Kornhauser–Duda z wizytą w Hospicjum Caritas im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej i Domu Pomocy Społecznej

W Miechowie w woj. małopolskim znajduje się Hospicjum Caritas im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej, w którym Małżonka Prezydenta spotkała się z chorymi, pracownikami i wolontariuszami, a także przebywającymi tymczasowo w ośrodku ukraińskimi rodzinami. Odwiedziła także seniorów z miechowskiego Domu Pomocy Społecznej.

📢 Raciechowice, Wiśniowa. Beskidzkie skarby: Grodzisko, rytmy i smaki odkryte

Za nami odkrywanie drugiej „wyspy” Beskidu Wyspowego – Grodziska, a także festyn w ramach IX Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Gospodarzami tych wydarzeń były gminy Raciechowice i Wiśniowa.

📢 Lipnik. Dachowanie samochodu. Droga powiatowa Trzemeśnia - Wiśniowa już przejezdna

We wtorek (5 lipca) ok. godz. 19 na drodze powiatowej Myślenice-Trzemeśnia-Wiśniowa w rejonie skrzyżowania (skręt na Glichów) doszło do wypadku samochodowego. Auto dachowało. Ze wstępnych informacji wynikało, że poszkodowana została jedna osoba. Na miejsce udały się służby ratownicze.

📢 Kraków. Wnioskują o park XXL na Białych Morzach. Urzędnicy dalej widzą tam pole golfowe

Radni z klubu "Kraków dla Mieszkańców" przygotowali projekt uchwały ws. przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania terenu parku XXL "Białe Morza". Urzędnicy przekonują, że na razie nie zapadła ostateczna decyzja co do wykorzystania tego terenu, ale przyznają, że przygotują koncepcję dotyczącą wprowadzenia tam funkcji rekreacyjno-sportowych wraz z zielenią parkową. Wciąż brana jest więc pod uwagę lokalizacja tam pola golfowego.

📢 Jak poszła matura 2022? Maturzyści poznali wyniki. Małopolska ma powody do dumy

Maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych w całej Polsce - liceów, techników i branżowych szkół II stopnia. 15,5 proc. maturzystów, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu, może przystąpić do egzaminu w sesji poprawkowej w sierpniu. Natomiast egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego nie zdało 6,3 proc. uczniów - tym samym nie zdali oni matury.

📢 Licytacje komornicze. Domy i mieszkania nawet za połowę ceny. Te licytacje odbędą się w lipcu 5.07.22

LICYTACJE MIESZKAŃ I DOMÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM, które odbędą się w lipcu 2022 r. Zobacz tanie mieszkania i domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza wynosi nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lipcu w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wieliczka. Większy plac zabaw na osiedlu Lekarka. Przybyła piaszczysta enklawa

Zakończyła się rozbudowa placu zabaw na wielickim osiedlu Lekarka. Dodatkowe urządzenia dla dzieci (typu „małpi gaj”) umieszczono na nowej nawierzchni – tym razem piaszczystej.

📢 Kraków. Szokujące zachowanie na Rynku Głównym. Mężczyzna podpalił swoją odzież

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj około 21 na płycie Rynku Głównego. Operator monitoringu straży miejskiej zauważył mężczyznę, który podszedł do skarbonki, położył na niej swoją kurtkę i… podpalił ją. Podpalacz przebywa aktualnie w policyjnej izbie zatrzymań oczekując na decyzję przedstawiciela Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków w Krakowie, który wyceni szkodę. Jeśli będzie to kwota przekraczająca 500 zł, mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Ostatecznie SKOZK nie zgłosił zawiadomienia na policję.

📢 Przerwy w dostawie energii elektrycznej od 5 do 11 lipca. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu [LISTA MIEJSC KRAKÓW I OKOLICE] 5.07.22

Przerwy w dostawie prądu od wtorku 5.07 do poniedziałku 11.07. Zakład energetyczny poinformował o przerwach w dostawie prądu zaplanowanych w okolicznych miejscowościach powiatu krakowskiego, wielickiego, myślenickiego i proszowickiego. Sprawdź, czy w Twojej miejscowości również musisz się przygotować na brak prądu, który może potrwać kilka godzin.

📢 Kraków. Oto najdziwniejsze bloki w mieście. Blok jak warownia to dopiero początek [05.07]

W Krakowie spotkać można wiele zupełnie zaskakujących bloków. Aż nierzadko trudno uwierzyć, że ktoś wpadł na taki pomysł. Słynny blok jak warownia to dopiero początek. Przejdźcie do galerii zdjęć i zobaczcie zaskakujące bloki w stolicy Małopolski.

📢 Serialowy Simon Bolivar w prawdziwym życiu, czyli Luis Gerónimo Abreu. Zobacz zdjęcia aktora z Instagrama 5.07.22

Luis Gerónimo Abreu to wenezuelski aktor, który wciela się w tytułową rolę Simona Bolivara w serialu "Bolivar". Urodził się w 1972 roku w Caracas. Jego matka jest scenarzystką oraz producentką telewizyjną i filmową, a ojciec aktorem i reżyserem teatralnym. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się już w wieku zaledwie 5 lat. Od tamtego czasu wystąpił w kilkunastu telenowelach oraz dwóch filmach. Na Instagramie aktora obserwuje niemal milion fanów. W galerii przedstawiamy jego najlepsze zdjęcia.

📢 MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE. Najlepsze zdjęcia aktorów z Instagrama 5.07.22

"Miłość i przeznaczenie" to jeden z najchętniej oglądanych seriali w Telewizji Polskiej. Jest to zasługa ciekawej, obfitującej w zwroty akcji fabuły, jak również świetnej gry aktorskiej. W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia z Instagrama aktorek i aktorów wcielających się w główne role. Zobaczcie, jak wyglądają na co dzień!

📢 Kryspinów. Niepokojące zdarzenie na zalewie. Na wody wypłynął nastolatek i nie wracał. Wysłano po niego strażaków

Nastoletni człowiek wypłynął w poniedziałek 4 lipca na zalew w Kryspinowie. Długo nie wracał, więc około godz. 22 ktoś zgłosił jego zaginięcie nad zalewem. Zaalarmowano jednostki straży pożarnych.

📢 Powiat wielicki. Tragiczny wypadek w rejonie Puszczy Niepołomickiej w Kłaju. Zginął motocyklista, którego pojazd uderzył w drzewo

Do bardzo poważnego wypadku doszło w poniedziałek (4 lipca) krótko po godz. 20 na drodze w rejonie Puszczy Niepołomickiej (na ul. Wojskowej) w Kłaju w powiecie wielickim. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Mimo długotrwałej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

📢 (Anty)smogowa burza w małopolskim Sejmiku. Radni PiS mówili otwarcie o chęci zmiany przepisów i wydłużeniu terminu używania kopciuchów

Czy zatruwające powietrze bezklasowe kotły węglowe, które zgodnie z obowiązującym prawem mają zniknąć z Małopolski do końca 2022 roku, będą mogły dalej dymić? Zmiany w tym kierunku zasugerowali wprost radni PiS podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku. Rozpatrując petycje m.in. cechu zdunów i dwóch małopolskich gmin, postulujących przedłużenie prawa do używania kopciuchów nawet o pięć lat, zdecydowali się ich nie odrzucać, co wywołało burzę.

📢 Nowa lista leków refundowanych. Sprawdź, za które leki zapłacisz więcej

Od 1 lipca obowiązuje nowa lista leków refundowanych. W górę pójdą ceny aż 449 różnych medykamentów, z kolei mniej w okienkach aptek pacjenci zapłacą za 243 preparaty. Nowa lista przyniesie najwięcej zmian dla pacjentów cierpiących na migreny oraz RZS. Sprawdź w naszej galerii, jak zmienią się ceny niektórych leków.

📢 Śmiertelny wypadek na torach w Łuczycach. Pociąg potrącił kobietę przechodzącą w niedozwolonym miejscu

Na torach kolejowych w Łuczycach w gminie Kocmyrzów-Luborzyca zginęła kobieta. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany Na trasie z Krakowa do Słomniki jeździ komunikacja zastępcza autobusowa.

📢 Jerzmanowice. Odznaczyli byłego wójta Józefa Hrabiego. Doceniony za lata sumiennej pracy dla gminy

Zasłużony dla społeczności Gminy Jerzmanowice-Przeginia - taki tytuł otrzymał były wójt Józef Hrabia. Rządził gminą przez 16 lat. Za tę sumienną pracę i oddanie gminie został odznaczony z inicjatywy obecnego wójta Tomasza Gwizdały.

📢 Miechów. Pożar magazynów dawnego młyna. Do akcji wezwano straż państwową i jednostki OSP

W Miechowie przy ul. Kolejowej wybuch pożar w magazynach dawnego młyna. Ze sporej wielkości obiektów dymy było widać z odległych miejsc miasta. Ogień pojawił się w poniedziałek 4 lipca przed godziną 14.

📢 Dopłaty do węgla ruszą już w te wakacje! Sprawdź, kto otrzyma rządową pomoc. Cena gwarantowana za węgiel ustalona. Kiedy złożyć wniosek?

Dopłaty do węgla w 2022 roku to już fakt i już w wakacje wejdą w życie. Sejm właśnie uchwalił ustawę o rekompensatach za wysokie ceny opału, które mają wesprzeć przygniecionych drastycznymi podwyżkami Polaków. Sprawdź, co już wiadomo o dotacjach na węgiel i od kiedy będą obowiązywać. Kto uzyska pomoc na opał w sezonie grzewczym? Dowiedz się, od kiedy można złożyć wniosek na dopłatę do węgla w 2022 roku.

📢 Nowe Brzesko. Dla Wojciecha Kwietnia organizują spiningowe memoriały

Wojciech Kwiecień był pasjonatem wędkarstwa i drużynowym medalistą Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie. Na jego cześć corocznie odbywa się memoriał spaningowy nad Wisłą w Nowym Brzesku (zobacz galerię).

Kliknij w przycisk "galeria" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Najbardziej oblegane kierunki na krakowskich uczelniach. Będzie jak w rekrutacji przed rokiem?

Na krakowskich uczelniach trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023. Absolwenci liceów i techników decydują o wyborze kierunku, a i zapewne drogi życiowej. Swoje plany i decyzje będą dodatkowo rewidować w najbliższych dniach, ponieważ 5 lipca poznają swoje wyniki egzaminów maturalnych. Podpowiedzią dla maturzystów mogą być informacje o tym, na co stawiali ich poprzednicy sprzed roku. Przyjrzeliśmy się więc zestawieniom TOP 10 najbardziej obleganych kierunków na krakowskich uczelniach w ubiegłorocznej rekrutacji na studia.

📢 Zranione ptaki odc. 73. Meryem wyjeżdża z miasta. Streszczenie odcinka [05.07.2022]

Meryem dochodzi do wniosku, że powinna wyjechać. Czy zabierze ze sobą Ömera? Levent spróbuje ją powstrzymać. Czy mu się uda? Przeczytaj streszczenie 73. odcinka Zranionych ptaków już teraz!

📢 Zranione ptaki odc. 74. Dogan i Ayse wezmą ślub? Streszczenie odcinka [06.07.2022]

Levent coraz bardziej uświadamia sobie, co czuje do Meryem. Czy w końcu wyzna jej swoje uczucia? Tymczasem Dogan oświadcza się Ayse. Czy dziewczyna przyjmie oświadczyny? Koniecznie przeczytaj streszczenie 74. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 75. Zlecenie porwania Ömera. Streszczenie odcinka [07.07.2022]

Levent nie jest pewny, czy Meryem odwzajemnia jego uczucia. Jak zachowywać się będzie dziewczyna? Tymczasem Dogan dalej stara się o rękę Ayse. Czy mu się uda? Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 75. odcinka Zranionych ptaków!

📢 "Bolivar" odc. 17. Carlos Palacios umiera. Streszczenie odcinka [06.07.2022]

Simon Bolivar postanawia w pełni skorzystać z europejskiego życia. Co będzie robił we Francji i we Włoszech? Z kolei ciężarna Maria Antonia nie wie, co dalej robić. Co dokładnie się wydarzy? Przeczytaj poniższe streszczenie 17. odcinka serialu "Bolivar"!

📢 "Bolivar" odc. 18. Wizyta u premiera Anglii. Streszczenie odcinka [07.07.2022]

Bolivar udaje się na wizytę do Londynu. Jak przebiegnie jego spotkanie z premierem? Tymczasem wybuchają zamieszki. Gdzie? Czy Maria Antonia zakończy swój romans z sędzią? Już teraz przeczytaj streszczenie 18. odcinka serialu "Bolivar"!

📢 PRZYSIĘGA odc. 673. Kemal zostaje zaatakowany. Streszczenie odcinka [06.07.22]

Kemal, który przebywa w więzieniu, zostaje zaatakowany. Czy coś mu się stało? Tymczasem Mert wpada na pomysł. Jaki? Co robi Yildiz? Koniecznie przeczytaj streszczenie 673. odcinka Przysięgi!

📢 Podwyżki płac w Małopolsce hamują. Pierwszy raz od lat wynagrodzenia wzrosły poniżej inflacji. Tylko dwie grupy nad kreską. Jakie?

Przeciętne wynagrodzenie w małopolskich przedsiębiorstwach nadal rośnie, ale pierwszy raz od lat poniżej inflacji – co oznacza, że realne płace maleją i można za nie kupić mniej niż wcześniej. W maju 2022 średni wzrost wynagrodzeń w Małopolsce wyniósł 13,6 proc., przy inflacji 13,9 proc. (w czerwcu urosła ona już do 15,6 proc.), ale po raz kolejny rozkładał się bardzo nierówno – w niektórych branżach podwyżki sięgnęły zaledwie 4,5 procent rok do roku, w innych około 10 procent, a w jednej przekroczyły… 30 procent – wynika z najnowszego raportu krakowskiego oddziału Głównego Urzędu Statystycznego. Jeśli chcesz sprawdzić wynagrodzenia i podwyżki w swoim sektorze, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kierowca Paweł Daniec: Odszedłem z MPK z powodu tego, jak mnie tam potraktowali. Przewiozłem uchodźców i oskarżono mnie o samowolkę

  • Czara goryczy się przelała. Odszedłem z pracy w MPK, tak jak to zrobiło wiele innych osób - mówi Paweł Daniec, krakowski kierowca autobusu, znany z bloga „KMK - zza kółka”.

📢 Dobczyce. 3 lipca to Święto Flotylli Pińskiej. Jej historię przypomina w Dobczycach grupa pasjonatów

W Dobczycach już po raz kolejny odbyło się Święto Flotylli Pińskiej. Hołd marynarzom tej rzecznej floty polskiej Marynarki Wojennej oddało Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń, bo to ono wespół z gminą Dobczyce, tamtejszą biblioteką i MGOKiS, jest organizatorem święta. Jest ono okazją do przypomnienia niezwykłej historii Flotylli Pińskiej, która ma w kalendarzu swój dzień, swoje święto i przypada ono 3 lipca.

📢 Zranione ptaki odc. 72. Napad na Meryem. Streszczenie odcinka [04.07.2022]

Leventowi udaje się uwolnić Meryem. TO jednak nie koniec jej kłopotów. Kto i gdzie na nią napadnie? Co zrobi Melis, aby pozbyć się Meryem z życia Leventa? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 72. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Silne imiona damskie. Noszą je pewne siebie, przebojowe i odważne kobiety. Pewnym krokiem idą przez życie

Imię może determinować cechy charakteru, dzięki którym osoba je nosząca pewnym krokiem podążą przez życie, jest przebojowa i odważna. Właścicielki silnych imion posiadają moc potrzebną do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Przejdź do galerii i sprawdź silne imiona damskie.

📢 Szyce. Trzeci sezon z Wielkowiejskim Targiem. Tu zachęcają do kupowania lokalnych produktów

Kupuj lokalnie - to idea Wielkowiejskiego Targu. W sobotę 2 lipca można było kolejny zaopatrzyć się w lokalne produkty: warzywa, owoce, przetwory, sery, mleko, jajka, wędliny, miody, sadzonki roślin, ozdoby, zabawki, pamiątki. Przedsięwzięcie trwa trzeci sezon. Co dwa tygodnie rolnicy, sadownicy, wytwórcy, kupcy, przedsiębiorcy rozkładają stragany. Tym razem było ponad 50 wystawców.

📢 W Bosutowie otwarto nową remizę. Strażacy będą obsługiwali budowany węzeł autostradowy S7

Strażacy z Bosutowa w gminie Zielonki mają nową remizę. Została otwarta w sobotę 2 lipca. Jej projektowanie i przygotowywanie dokumentów trwało kilka lat, a budowa 1,5 roku. Kosztowała 3,2 mln zł.

📢 Zielona. Powiatowe obchody Dnia Inwalidy. Były odznaczenia

W Zielonej odbyły się obchody Powiatowego Dnia Inwalidy. W spotkaniu z tej okazji uczestniczyło około 300 osób.

📢 Sułkowice. Pożar samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej 773

W Sułkowicach w gminie Iwanowice w sobotę 2 lipca około godz. 9.30 na drodze wojewódzkiej 773 zapalił się samochód osobowy. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pożar był mocno rozwinięty. Na drodze były duże utrudnienia.

📢 Kraków. Mieszkali za bilboardem. Uchwała krajobrazowa odsłoniła ich koczowisko

Na mocy uchwały krajobrazowej, która z dniem 1 lipca posprzątała miasto z wielu szpetnych bilbardów - zniknął też ten przy ulicy Pawiej. I odsłonił "mieszkanie pod chmurką". Łóżko, stół, ubrania, ognisko (kuchnia) - to znajdowało się za reklamą. Lokatorów nie było. Straż Miejska i MPO posprzątali to miejsce.

📢 Widokowa kolej gondolowa w Solinie już dostępna dla turystów

25 gondol, poruszających się na 1,5-kilometrowych linach, z maksymalną prędkością 6 metrów na sekundę - tak w liczbach wygląda otwarta 1 lipca kolej w Solinie. Przejazd dostarcza niesamowitych emocji, bo tak piękne widoki z lotu ptaka można było dotąd zobaczyć w Bieszczadach tylko dzięki zdjęciom z drona. Teraz Jezioro Solińskie, słynną zaporę i urzekający krajobraz regionu może podziwiać z wnętrza gondoli każdy chętny!

📢 Kwiaty na słoneczny balkon. One zniosą upał! Zobacz, jakie rośliny posadzić, jeśli masz balkon od południa lub zachodu

Nasłoneczniony balkon, wychodzący na południe (lub zachód), to miejsce, gdzie bywa naprawdę gorąco. Takie warunki są trudne dla roślin, ale na szczęście jest sporo pięknych gatunków, które ze słońcem radzą sobie doskonale. Dlatego nawet na słonecznym balkonie możemy cieszyć się pięknymi kwiatami. Podpowiadamy, jakie rośliny balkonowe wybrać, jeśli będą musiały znosić mocne słońce.

📢 Dawny Kraków na lotniczych fotografiach. Nie uwierzycie, że tak wyglądał

Dzięki lotnikom z pułku lotniczego, którzy stacjonowali na lotnisku Rakowice-Czyżyny, możemy zobaczyć, jak wyglądał Kraków i jego okolice po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zdjęcia pochodzą z archiwum i zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, które znajduje się na terenie dawnego lotniska wojskowego i komunikacyjnego i jednocześnie pierwszego lotniska w niepodległej Polsce. Dzisiaj teren ten stanowi część dzielnicy Kraków-Czyżyny. Lotnicze fotografie ukazują także to, co bezpowrotnie zniknęło z krajobrazu Krakowa, jak np. Fort Pszorna w Czyżynach. Zobaczcie, jak bardzo zmieniło się miasto.

📢 Nie uwierzysz, jak wyglądało Zakopane i Krupówki przed 100 laty. I ten widok z Gubałówki...

Zakopane, do którego prowadzi bita droga (bez korków) i Krupówki bez tłumu turystów - trudno to sobie wyobrazić, ale za to można zobaczyć. Tak to miejsce wyglądało pod koniec XIX i na początku XX wieku, o czym zaświadczają wykonane wtedy fotografie. Ma je w swoich zbiorach Muzeum Etnograficzne w Krakowie, a my prezentujemy ich wybór. Jednym z autorów zdjęć jest Walery Eljasz-Radzikowski, malarz, który był też wielkim miłośnikiem i popularyzatorem Tatr, współzałożycielem Towarzystwa Tatrzańskiego, wytyczał szlaki i organizował przewodnictwo oraz jako pierwszy letnik, nie-góral, wybudował sobie dom przy Krupówkach.

📢 Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10. Tam dojedziesz w mniej niż dwie godziny. Urokliwe miejsca z dala od zgiełku

Gdzie na weekend z Krakowa? Propozycji jest bez liku. My prezentujemy TOP 10 miejsc położonych z dala od miejskiego zgiełku, w których znajdziecie spokój i ciszę. Niektóre z nich są rzut beretem do Krakowa, do innych traficie w mniej niż dwie godziny. Za punkt startowy przyjęliśmy Dworzec Główny w Krakowie. Nie macie pomysłu na weekendowy wypad za miasto? Przejdźcie do galerii i zobaczcie nasze propozycje.

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Małopolski poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [LISTY GOŃCZE] 20.06.2022

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi. Wśród poszukiwanych znalazły się również te osoby, które nielegalnie posiadały zakazane substancje, oraz ci, którzy mieli je na własny użytek. Widziałeś kogoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym! Zdjęcia i dane poszukiwanych w naszej galerii pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 27 maja 2022 roku.

📢 Skała. Niezwykłe widowisko. Festiwal Orkiestr Wojskowych i Cywilnych z koncertami, musztrą paradną i pokazem mażoretek

Grali stojąc, tańcząc, klęcząc, leżąc. Muzycy 19. Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Cywilnych - jak zawsze - pokazali niezwykłe widowisko. Wykonawcy koncert swój urozmaicili tańcami z instrumentami, pokazem musztry paradnej i występem mażoretek.

📢 Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 2.06.2022

Nieruchomości do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją, zwłaszcza w obliczu galopującej inflacji. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując domu do remontu w Małopolsce. Zobaczcie!

📢 Podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce sięgnęły... 17,8 proc. Kto dostał najwięcej, a kto najmniej? Oto najnowsza MAŁOPOLSKA LISTA PŁAC 2022

Płace w Małopolsce po raz kolejny wzrosły bardziej niż w pozostałej części kraju, bo aż o 17,8 proc. Przeciętne wynagrodzenie w naszym regionie przekroczyło w kwietniu 2022 roku 6,9 tys. zł brutto – podał właśnie Urząd Statystyczny w Krakowie. W niektórych branżach podwyżki płac były jeszcze wyższe: sięgnęły… 29,6 procent. Najlepiej uposażona grupa zawodowa w Małopolsce zarabia już średnio 13,2 tys. zł miesięcznie. To o jedna piątą więcej niż rok temu. Owe suche dane muszą mocno frustrować tych Małopolan, którzy – mimo rekordowej w tym stuleciu inflacji - nie doczekali się żadnych podwyżek wynagrodzeń. A jest ich, wbrew pozorom, niemało. Oto najnowsza MAŁOPOLSKA LISTA PŁAC i PODWYŻEK PŁAC 2022. Jeśli chcesz odnaleźć swoją branżę i poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Joanna Jędrzejczyk prywatnie. Gwiazda MMA pozuje w skąpym bikini i wieczorowych kreacjach ZDJĘCIA

Joanna Jędrzejczyk to gwiazda MMA nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Chętnie dzieli się na Instagramie obrazkami ze swojego prywatnego życia, m.in. paraduje w bikini, prezentując swoje wysportowane, niemal nagie ciało. Zobacz w galerii, co na co dzień robi JJ, jak spędza czas wolny i wakacje. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę albo przycisk NASTĘPNE.

📢 "Zranione ptaki". Kto znalazł się w serialu, który zastąpi "Elif"? Wśród nich m.in. Ali Yasin Özegemen i Gizem Arikan

Miłośnicy tureckich seriali nie będą mieli dużo czasu na rozpacz po zakończeniu telenoweli "Elif". Już kilka dni po wyemitowaniu ostatniego odcinka uwielbianej produkcji, w TVP zawita nowy serial. Czy "Zranione ptaki" też staną się hitem w naszym kraju? Sprawdziliśmy, którzy aktorzy wcielają się w bohaterów produkcji. Kogo zobaczymy na ekranie?

📢 Te imiona noszą największe kłamczuchy. Sprawdź, na kogo lepiej uważać! Wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię

Kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos - zupełnie jak znana z bajek postać Pinokia. W prawdziwym życiu równie łatwo można poznać kłamczucha - wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię. Imię, które nosimy może nam wiele powiedzieć o nas samych i pozwala zdobyć wartościową wiedzę o innych. Na przykład czy aby na pewno są wobec nas uczciwi. W galerii sprawdzicie, które imiona są mistrzami kłamstwa. Lepiej im nie ufać. Pamiętajcie tylko, aby traktować to zestawienie z przymrużeniem oka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniec...

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie