Prasówka 8.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 7.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto listy od sąsiadów dla sąsiadów. Wywieszane są na klatkach schodowych z różnych powodów ZDJĘCIA”?

Prasówka 8.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto listy od sąsiadów dla sąsiadów. Wywieszane są na klatkach schodowych z różnych powodów ZDJĘCIA

Zbyt głośno uprawiają seks, hałasują, śmiecą, palą na klatce schodowej itd., itp... Co zrobić, gdy w naszej klatce schodowej dzieje się coś, co nam przeszkadza? Odpowiedzi znajdziecie w GALERII ZDJĘĆ.

Nie przegap promocji!

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [8.02.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 TOP 10 parafii w Krakowie według użytkowników Google. Oto najbardziej lubiane kościoły w mieście

Planując wybranie się na mszę, często zarówno turyści jak i lokalni mieszkańcy przed wyborem konkretnej parafii - sprawdzają godziny mszy czy lokalizację - szukając o niej informacji w Internecie. Niektórzy szukają najpiękniejszych kościołów w celu ich zwiedzania. Część osób decyduje się na pozostawienie w Internecie opinii na temat danej parafii. Sprawdziliśmy te opinie i specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 parafii w Krakowie według użytkowników Google. Sprawdźcie sami jakie kościoły i parafie znalazły się na naszej liście.

Prasówka 8.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 10 powiatów Małopolski najbardziej zdominowanych przez kobiety. Tu znalezienie męża to niełatwe zadanie. Statystycznie [7.02.2023]

W Małopolsce mężczyźni stanowią mniejszość. Statystyka jest niestety nieubłagana. Na 22 powiaty województwa Małopolskiego nie ma ani jednego, w którym byłoby ich więcej. Wyjątki zdarzają się dopiero w poszczególnych gminach. Tych jednak jest jak na lekarstwo. Przechodząc do naszej galerii poznacie dziesięć powiatów z województwa Małopolskiego, w których różnica między mężczyznami i kobietami jest największa, a więc znalezienie męża czy partnera jest tu najtrudniejsze.

📢 Waloryzacja emerytur 2023: oto stawki netto i brutto! Tyle otrzymają seniorzy na rękę!

Waloryzacja emerytur 2023. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Przykładowe stawki netto emerytur umieściliśmy w galerii! Sprawdźcie!

📢 Tych kryształów z PRL szukają kolekcjonerzy. Mogą być warte fortunę. Masz je w domu? Są bardzo rzadkie i bardzo drogie 07.02.23

Kryształy, które mamy w spadku po rodzicach lub dziadkach kosztują co raz więcej. Panuje na nie moda. Chodzi o przedmioty związane pochodzeniem z PRL. Mowa nie tylko o kryształach z PRL ale także innych przedmiotach. Chodzi tu o kieliszki, tace, wazony wykonane ze szkła i kryształu. Niektóre z nich osiągają na aukcjach bardzo wysokie ceny. Które kryształy z czasów PRL mają wartość dla kolekcjonerów? Które warte są setki a nawet tysiące złotych? Sprawdziliśmy.

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 07.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Liga Mistrzów siatkarzy 2022-2023: wyniki, tabele, terminarz. Kiedy i z kim w LM grają Grupa Azoty ZAKSA, Jastrzębski Węgiel, Aluron Warta

Liga Mistrzów 2022-23 w siatkówce mężczyzn rozpoczęła się, sprawdź dziś wyniki. W prestiżowych rozgrywkach siatkarzy występują trzy polskie drużyny: Jastrzębski Węgiel, debiutant Aluron CMC Warta Zawiercie i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, teraz czas na fazę pucharową. Tutaj znajdziesz w przejrzystej formie: wyniki, terminarz, tabele.

📢 Społeczna Kaffka: W Krakowie otwarto wyjątkową kawiarnię ZDJĘCIA

W Krakowie jest wiele miejsc z dobrą kawą, ale jedno jest szczególne, bo zarówno o smak parzonej kawy i innych specjałów, jak też o atmosferę dba tam wyjątkowy zespół pracowników. To nowo otwarta, działająca przy wsparciu miasta Społeczna Kaffka przy ul. Na Kozłówce 25. Kawiarnię, w której pracują młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzi przedsiębiorstwo społeczne Społeczna 21 i wspiera Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z zespołem Downa Tęcza.

📢 Proszowice. Rada Społeczna szpitala wyraziła zgodę na likwidację Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Rada Społeczna proszowickiego szpitala dała we wtorek (7 lutego) zielone światło dla likwidacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków. Za likwidacją zagłosowało ośmioro spośród jedenastu członków rady obecnych na spotkaniu.

📢 Adam Małysz zainteresował się Zabierzowem. PZN z gminą chcą tworzyć całoroczną skocznię, trasy do nartorolek i promować narciarstwo

Całoroczna skocznia narciarska i górka saneczkowa dla najmłodszych oraz trasy do nartorolek i wiele ciekawych zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych - taka intratna propozycja jest dla gminy Zabierzów. Przyjechał tu Adam Małysz i inni przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego, chcą promować sporty zimowe, zaszczepić pasje narciarskie.

📢 Powiat proszowicki. Dwa pożary. Palił się dom mieszkalny i serwerownia

We wtorek, 7 lutego, po południu na terenie powiatu proszowickiego w krótkim odstępie czasu wybuchły dwa pożary.

📢 Jak wyglądało kiedyś studenckie życie w Krakowie? Obejrzyj archiwalne zdjęcia!

Kraków jest wielkim ośrodkiem akademickim, drugim w Polsce (po Warszawie). Akademickie tradycje sięgają tutaj wielu wieków wstecz. A jak wyglądało dawniej studenckie życie w Krakowie? Obejrzyj przedwojenne zdjęcia z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Kliknij w przycisk „Zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo – naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Oto szkoły samorządowe z najlepszymi wynikami egzaminu ósmoklasisty

1 marca rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych krakowskich szkół podstawowych. W poszukiwaniu najlepszych samorządowych podstawówek pod Wawelem przyjrzeliśmy się wynikom z egzaminu ósmoklasisty 2022. Większość krakowskich dzieci chodzi właśnie do szkół prowadzonych przez miasto, dlatego odszukaliśmy najlepsze spośród nich. 30 takich placówek prezentujemy w naszym zestawieniu, razem z wynikami egzaminu, który ubiegłoroczni ósmoklasiści zdawali na zakończenie nauki w swojej podstawówce.

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku sroki zgubiły księżną?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Bydgoszcz żegnała wybitnego aktora z honorami [zdjęcia]

Małżonka Wanda, rodzina, przyjaciele, władze Bydgoszczy oraz tłumy mieszkańców pożegnały we wtorek (7 lutego) Leonarda Pietraszaka, Honorowego Obywatela Bydgoszczy. Zgodnie ze swoją wolą wybitny aktor i wielki przyjaciel naszego miasta spoczął na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej.

📢 Szklana. Zderzenie na drodze wojewódzkiej nr 776 Kraków - Proszowice [NOWE INFORMACJE]

We wtorek przed godziną 15 na drodze wojewódzkiej nr 776 w Szklanej koło Proszowic doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Zderzyły się samochód osobowy z dostawczym. Dwie osoby - kierowca i pasażer - są poszkodowane. Droga była zablokowana.

📢 Pomysł na obiad. Ryby. TOP 12 przepisów na pyszne ryby naszych Czytelników [PRZEPISY]

Ryby - najlepsze przepisy naszych Czytelników! Dorsz, łosoś, pstrąg, sandacz. To najpopularniejsze ryby, z których można wyczarować wyśmienite dania. Zobaczcie TOP 12 przepisów na wyśmienite, pyszne ryby. Kliknijcie w galerię i zobaczcie receptury naszych Czytelników na gulasz rybny, ryby pieczone, risotto rybne i pierogi z nadzieniem z łososia. Smacznego!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Kraków. Otworzą hotel z barem w dawnym kościele na Stradomiu. Tak mają wyglądać wnętrza WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA

Wiosną tego roku w Krakowie ma zostać otwarty 5-gwiazdkowy hotel 12|14 Stradom House, powstający w ramach inwestycji Angel Stradom przy ul. Stradomskiej. Hotel ma być drugim obiektem w Polsce z kolekcji Autograph Collection. Inwestorzy przekonują, że to będzie jedyny tego typu obiekt w Polsce.

📢 Produkty wycofane ze sklepów przez GIS. Masz w domu? Oddaj je do sklepu! AKTUALNA LISTA 7.02.2023

Główny Inspektor Sanitarny podał do publicznej wiadomości ostrzeżenia dotyczące żywności. Artykuły w nich wymienione mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Jeśli tak, należy je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym zostały kupione.

📢 Magazynowa wyprzedaż w wojsku. Samochody, szafy, a nawet drewno z wycinki. Oto przetarg krakowskiego oddziału AMW. Oferty do 7.02

Ponad 80 pozycji znalazło się na liście sprzętu powojskowego i odpadów, które wystawił na pierwszy w tym roku przetarg Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Na nabywców czekają m.in.: samochody honker 2000 i star 200, pakiety z częściami samochodowymi, sprzęt medyczny i kuchenny, drewniane skrzynie po amunicji, siatki maskujące, drewno z wycinki, jak też złom i odpady, które mogą zainteresować firmy zajmujące się recyklingiem. Oferty można składać do 7 lutego. Zyski ze sprzedaży AMW przekaże na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych.

📢 Dania jednogarnkowe. TOP 10 przepisów naszych Czytelników [PRZEPISY]

Dania jednogarnkowe: smaczne, sycące i proste. Na korzyść potraw przygotowanych w jednym garnku przemawia także ich wyrazisty i wielowymiarowy smak. Kliknijcie w galerię i zobaczcie TOP 10 propozycji naszych Czytelników na dania jednogarnkowe.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Ciasta bez pieczenia. Proste, łatwe i szybkie. TOP 10 sprawdzonych przepisów naszych Czytelników [PRZEPISY, ZDJĘCIA, OPIS WYKONANIA]

Ciasta bez pieczenia – przepisy. Zebraliśmy TOP 10 przepisów na rewelacyjne ciasta bez pieczenia! Nie każdy z nas ma czas, by zagniatać ciasto i stać przy piekarniku. Mamy na to sposób! Pyszne ciasta 3 BIT bez pieczenia, serniki bez pieczenia, kryształek, a nawet… torty bez pieczenia. Zobacz przepisy naszych Czytelników!
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.  Na kolejnych kartach zebraliśmy przepisy! Wybierz coś dla siebie.

📢 W tych małopolskich miastach rodzi się najmniej dzieci! Dane są zatrważające

Najnowsze dane GUS wskazują, że dzietność w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia. Aby zapewnić stabilny rozwój demograficzny kraju, to w danym roku – na każde 100 kobiet w wieku 15–49 lat – powinno przypadać średnio co najmniej 210–215 urodzonych dzieci. Są miejsca w Małopolsce, w których współczynnik dzietności od lat pozostaje ujemny i to znacznie powyżej średniej krajowej. Zobaczcie, w których miastach w naszym regionie rodzi się najmniej dzieci.

📢 Miechów. Biblioteka Publiczna z tymczasowym dyrektorem

Magdalena Wilk została osobą pełniącą obowiązki dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie. Wcześniej nie udało się rozstrzygnąć konkursu na to stanowisko.

📢 Potrawy z makaronem. Zobacz TOP 10 pysznych dań z makaronem naszych Czytelników, które pokochasz [PRZEPISY]

Potrawy z makaronem – przepisy. Makaron a la carbonara, prosty makaron z warzywami, tagliatelle z łososiem, muszle makaronowe ze szpinakiem, a nawet makaron po chińsku! To tylko niektóre pomysły naszych Czytelników na potrawy z makaronem. Świderki, spaghetti, rurki, lazania… makaronów na sklepowych półkach jest całe mnóstwo. Co z nich zrobić? Zobaczcie najlepsze pomysły na potrawy z makaronem naszych Czytelników. Są wśród nich potrawy proste i pyszne oraz efektowne, których smak zaskoczy wszystkich! Kliknijcie w galerię i wybierzcie coś dla siebie!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Babcine przepisy. TOP 12 dań z dzieciństwa, do których warto powrócić [PRZEPISY]

Większość z nas z sentymentem wspomina ulubione dania przygotowywane przez nasze mamy i babcie. Smak świeżo wypieczonej drożdżówki popijanej mlekiem lub kakao dla wielu stanowi jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie! Wróćmy czasami do smaków dzieciństwa i przygotujmy te pyszności w domu! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Zobaczcie przepisy na pyszne zupy, drugie dania i desery.

📢 Pyszne ciasto na niedzielę. Zobacz TOP 15 propozycji naszych Czytelników na rewelacyjne placki na weekend [PRZEPISY]

Niedziela bez ciasta? Nigdy! Zobaczcie przepisy naszych Czytelników na pyszne ciasta na niedzielne popołudnie: m.in. kryształek bez pieczenia, łatwe ciasto 3-bit bez pieczenia, szybkie ciasto kakaowe z jabłkami, sernik na herbatnikach bez pieczenia, „babciną szarlotkę”, ciasto marchewkowe z bakaliami, szarlotkę cytrynową z serem i wiele, wiele innych pysznych ciast.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Wybierz przepis dla siebie!

📢 A jednak! PKP Intercity obniża ceny biletów. Wiemy, ile będą kosztowały

  • 1 marca zaczną obowiązywać niższe ceny biletów PKP Intercity. Ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą niższe średnio o około 11% od obecnie obowiązujących. Z kolei dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15-16%. Tym samym powrócimy do poprzedniego poziomu, sprzed 11 stycznia - informują w PKP InterCity.

📢 Zakazany owoc odc. 160, 161, 162. Leyla prosi Emira o pomoc. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków 7.02.23

Ender namawia Yildiz, by nie rozchodziła się z Halitem. Sahika obiecuje Yigitowi pomoc w cichym poślubieniu Lili. Ender triumfuje, gdy dowiaduje się o kłamstwach Leyli. Leyla prosi Emira o pomoc, a on sugeruje, by powiedzieć Kayi całą prawdę. Akin namawia Zehrę do stworzenia kanału w Internecie. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Zakazany owoc"? Przeczytajcie.

📢 Drogowe inwestycje w północnej Małopolsce z rządowym dofinansowaniem

Siedem odcinków dróg w powiatach proszowickim i miechowskim otrzymało dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście są trzy fragmenty dróg powiatowych i cztery drogi gminne. W jednym wypadku remontowany będzie most.

📢 Młodzież już nie pamięta! A tak jeszcze niedawno wyglądała krakowska kolej!

Obecnie większość pasażerów kojarzy krakowską kolej przede wszsytkim z nowoczesnym dworcem podziemnym (połączonym z Galerią Krakowską), czy też z odnowionymi mniejszymi stacjami, jak chociażby Kraków Płaszów czy Kraków Bonarka. Jednak jeszcze nie tak dawno, kilkanaście lat temu, rzeczywistość wyglądała przerażająco inaczej. Stare dworce, odstraszające poczekalnie, szaro i brudno. Zobaczcie - przede wszystkim młodsi pasażerowie - jak wyglądała rzeczywistość, a przecież był to już XXI wiek!

📢 Ratunek dla skrzydlatych przyjaciół. Jak zrobić karmnik dla ptaków? Pokażcie swoje karmniki!

Za oknami śnieg i mróz. Aura nie jest przyjazna żywym stworzeniom. Czy nasi skrzydlaci przyjaciele nie głodują? Aby pomóc ptakom, na balkonach i w ogródkach ustawiamy i karmniki z pokarmem. Podpowiadamy, jak zrobić karmnik dla ptaków w łatwy sposób.

📢 Stadion Wisły Kraków ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA. Obejrzyj niezwykłe ujęcia obiektu przy Reymonta z drona

Stadion Miejski im. Henryka Reymana przy ulicy Reymonta to obiekt niezmienne wzbudzający w Krakowie wielkie emocje. Szczególnie teraz, na kilka miesięcy przed Igrzyskami Europejskimi, bowiem właśnie na nim odbędą się ceremonia otwarcia i zamknięcia imprezy. Spółka IE 2023 ogłosiła przetarg na zorganizowanie uroczystości, które zostały zaplanowane na płycie boiska, użytkowanej na co dzień przez piłkarzy Wisły Kraków. Dziś prezentujemy miejsce akcji na wyjątkowych zdjęciach wykonanych z drona.

📢 Nie żyje Leszek Pniaczek, aktor i reżyser z Myślenic. W pamięci widzów został m.in. jako Toporek ze "Spotkań z balladą"

Zmarł Leszek Pniaczek, pochodzący z Myślenic aktor scen krakowskich i założyciel myślenickiego I Amatorskiego Teatru im. kard. Karola Wojtyły. Niezapomniany Toporek ze „Spotkań z balladą” odszedł po długiej chorobie w poniedziałek (6 lutego). Miał 59 lat.

📢 Bardzo groźny przestępca zatrzymany na lotnisku w Balicach. Policja: To tzw. "bestia"

34-letni Damian T., jak go określa policja tzw. "bestia", ma bogatą kartotekę. W przeszłości karany m.in. za zabójstwo i liczne zgwałcenia, teraz był poszukiwany za gwałt. Uciekł zagranicę i próbował uniknąć kary. Zatrzymany w Norwegii przez lokalną policję i wydalony z kraju, 2 lutego wrócił do Polski. Po wyjściu z samolotu na lotnisku w Balicach został zatrzymany przez polskie służby.

📢 Wisła Kraków - nowa kadra 2023. Piłkarze "Białej Gwiazdy" gotowi do walki o ekstraklasę 7.02.2023

Wisła Kraków 2023. Oto nowa kadra "Białej Gwiazdy", która wystąpi w wiosennych meczach na boiskach I ligi. W gronie ponad 30 piłkarzy są wszyscy ci, którzy mają przywrócić Wiśle nowy blask, w tym zawodnicy, którzy pojawili się w Krakowie w styczniu tego roku. A jest ich sporo, bo aż sześciu, w tym pięciu Hiszpanów. Poznaj ich nazwiska i długość kontraktów przewijając tekst i zdjęcia na dół strony.

📢 Zakazany owoc odc. 162. Potajemny ślub. Streszczenie odcinka [22.02.23]

Ender gorliwie namawia Yildiz, aby ta nie rozstawała się z Halitem. Tymczasem kłamstwa Leyli powoli wychodzą na jaw. Kto się o nich dowie? Już teraz przeczytaj streszczenie 162. odcinka "Zakazanego owocu".

📢 Zakazany owoc odc. 161. Leyla ma już męża. Streszczenie odcinka [21.02.23]

Yildiz i Zehra biorą udział w telewizyjnym show. Jakie konsekwencje będzie miał ich występ? Z kolei Yigit pragnie, aby Lili za niego wyszła, Halit ma propozycję dla Yildiz. Koniecznie przeczytaj streszczenie 161. odcinka "Zakazanego owocu".

📢 Zakazany owoc odc. 160. Występ w telewizji. Streszczenie odcinka [20.02.23]

Sahika chce sprawić, aby wszyscy myśleli, że Yildiz i Emir mają romans. Z kolei Zehra składa Yildiz nietypową propozycję. O co chodzi? Przeczytaj poniższe streszczenie 160. odcinka "Zakazanego owocu".

📢 PRZYSIĘGA odc. 813. Beyhan chce wykopać sobie grób. Streszczenie odcinka [22.02.23]

Okazuje się, że Beyhan uciekła na cmentarz. Gulperi jest załamana jej stanem i składa Savasowi propozycję. Co na to Emir? Przekonaj się i przeczytaj streszczenie 813. odcinka "Przysięgi".

📢 PRZYSIĘGA odc. 812. Matka Savasa znika. Streszczenie odcinka [21.02.23]

Gulperi jest niezwykle szczęśliwa. Jedzie na wizytę do lekarza, podczas której poznaje płeć dzieci. Z kolei Savas jest zaniepokojony. Co się stanie? Przeczytaj poniższe streszczenie 812. odcinka "Przysięgi"!

📢 AKACJOWA 38 odcinek 32. Co się dzieje z Manuelą? Streszczenie odcinka [21.02.2023]

Paciencja i jej mąż obchodzą rocznicę ślubu. Co z tego powodu przygotowali ich znajomi? Z kolei Cayetana jest zła na Manuelę. Dlaczego? Już teraz przeczytaj streszczenie 32. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 31. Córka Manueli nie żyje. Streszczenie odcinka [20.02.2023]

Leonardo i Juliana spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Z kolei Leonor jest zmuszana do ślubu. Czy w końcu postanowi wyjść za Claudia? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 31. odcinka Akacjowej 38.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 17 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci piątek

Horoskop dzienny na piątek 17 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Alpejskie mistrzostwa świata WYNIKI i terminarz MŚ w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel w akcji! Gdzie oglądać zawody? 2023

Narciarstwo alpejskie. Mistrzostwa świata odbywają się w dniach 6-19 lutego 2023 roku. Sprawdź terminarz i wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel i innych czołowych zawodniczek i zawodników na świecie. Polscy alpejczycy wystąpią w kilku indywidualnych konkurencjach oraz w zawodach drużynowych. Gdzie oglądać transmisje z alpejskich MŚ? Zawody w Courchevel i Meribel na żywo.

📢 Tak mieszkają gwiazdy polskiego sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA 7.02

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Antyhoroskop walentynkowy! Te znaki zodiaku NIGDY nie stworzą udanego związku!

Znaki zodiaku opisują 12 typów charakterów ludzkich. Część z nich doskonale się uzupełnia, część nie jest w stanie ze sobą wytrzymać. To proste - najlepsze związki to te, w których partnerzy fantastycznie się dopełniają, wspierają się, rozumieją swoje potrzeby, ale też są w stanie nawzajem się fascynować. Stanowią dla siebie wyzwanie i motor rozwoju. Które znaki zodiaku nigdy nie stworzą udanego związku? Sprawdź!

📢 Murzasichle. Niebezpieczny kulig między jadącymi samochodami. Na sankach dorośli i dziecko FILM

Na Facebooku pojawił się film, na którym widać jak dorośli w towarzystwie dziecka urządzają sobie kulig. Jadą na sankach przyczepieni liną do samochodu. Pomińmy fakt, że jazda w spalinach z rury wydechowej szkodzi zdrowiu, ale zerwanie się liny tuż przed jadącym z tyłu innym samochodem może grozić poważnym wypadkiem, a nawet śmiercią. Takie kuligi to nie tylko głupia zabawa, ale też łamanie prawa.

📢 Kraków. Aleja Róż w Nowej Hucie w remoncie. Zmiany coraz bardziej widoczne. Zwłaszcza na zdjęciach z drona

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Aleja Róż na nowo” coraz bardziej zaawansowana. Obecnie układane są chodniki, widać już zarys jak duży obszar po nasadzeniach wypełniać będzie zieleń. Inwestycja ma zostać oddana w połowie tego roku. Równocześnie w pobliżu alei remontowane są chodniki i powstają nowe zatoki parkingowe.

📢 Akacjowa 38. Celia spodziewa się dziecka. Sprawdź, co wydarzy się w kolejnych odcinkach. Przeczytaj streszczenie [odc. 28-30] 7.02.23

Trini nie chce, by Ernesto skrzywdził Marię Luisę. Grozi, że wyda go żandarmom, choć takim działaniem sobie również zaszkodzi. Okazuje się, że Celia nie jest chora, lecz spodziewa się dziecka. Przeczytaj, co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu Akacjowa 38.

📢 Takich zup jeszcze nie jadłeś! TOP 20 nietypowych zup, które posmakują każdemu [PRZEPISY]

Zapomnij o klasycznej zupie pomidorowej! Mamy dla Was przepisy na pyszne zupy jakich jeszcze nie próbowaliście! Zamiast żurku – zrób zupę ciurkę, zamiast rosołu – rozgrzewający ramen! Ribollita z warzywami, czyli krem selerowy z kaszą jaglaną i jabłkiem posmakuje każdemu, a zupę cebulowo-pomidorową z jajkiem ze słonecznej Madery będziesz robił przynajmniej raz w tygodniu. Zobacz przepisy na TOP 20 oryginalnych zup, które posmakują każdemu.

📢 AKACJOWA 38 odcinek 25. Zaginiona małżonka. Streszczenie odcinka [10.02.2023]

German martwi się o Manuelę, ponieważ widzi, że coś ją trapi. Z kolei Justo opowiada o swojej przeszłości. Co go spotkało? Z czego ucieszy się Leonor? Już teraz przeczytaj streszczenie 25. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 26. Panie do towarzystwa. Streszczenie odcinka [13.02.2023]

Felippe ma plan, jak uprzyjemnić Justowi wieczór. Wpada na niecodzienny pomysł. Tymczasem Rita dostaje zadanie od Cayetany. Co ma zrobić, aby poznać informacje o Manueli? Przeczytaj streszczenie 26. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 27. Dzieci wywiezione z klasztoru. Streszczenie odcinka [14.02.2023]

Okazuje się, że dzieci, które trafiły d klasztoru, zostały wywiezione w tajemnicze miejsce. Z kolei Leonor podsłuchuje rozmowę Leandro i Juliany. O czym będą dyskutować? Koniecznie przeczytaj streszczenie 27. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 29. Ślub Claudia i Leonor. Streszczenie odcinka [16.02.2023]

Claudio i Leonor mają się wkrótce pobrać. Co oni na to? Z kolei Justo powoli odzyskuje przytomność, a Rita przekupuje pracownicę przytułku. W jakim celu? Przeczytaj poniższe streszczenie 29. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 30. Celia spodziewa się dziecka. Streszczenie odcinka [17.02.2023]

Trini obawia się, że Ernesto może kogoś skrzywdzić. W jaki sposób będzie mu grozić? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 30. odcinka "Akacjowej 38" już teraz.

📢 ZAKAZANY OWOC. Sprawdź, co wydarzy się w lutym! Przeczytaj kolejne streszczenia odcinków "Zakazanego owocu" [odc. 152-154] 7.02.23

Sahika każe Yigitowi igrać z uczuciami Lili. Asuman sugeruje, że Yildiz może wychowywać nie swoje dziecko. Sahika chce na dłużej wyjechać z Halitem za granicę. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zakazenego owocu"? Przeczytaj.

📢 ZAKAZANY OWOC odc. 157, 158, 159. Halit robi Kayi wyrzuty, że pomaga Yildiz. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków 7.02.23

Halit robi Kayi wyrzuty, że pomaga Yildiz. Dzięki pomocy Yigita Lila oddaje na uczelni dobrą pracę. Yildiz postanawia zakopać pępowinę Halit Cana przed firmą Halita. Mężowi Leyli ktoś donosi, że widział ją w Stambule. Ender rozpoznaje głos człowieka, z którym współdziała Sahika. Szybko zawiera znajomość. Kaya robi Leyli niedwuznaczną propozycje, lecz ona delikatnie odmawia. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zakazanego owocu"? Sprawdź.

📢 Zakazany owoc odc. 154. Czy Yildiz rzeczywiście urodziła? Streszczenie odcinka [10.02.23]

Sahika chce, aby Yigit nieco pobawił się Lilą. Chłopak nie jest zadowolony. Z kolei Asuman ma wątpliwości co do ciąży Yildiz. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 154. odcinka Zakazanego owocu!

📢 10 muzeów w Krakowie za darmo. Sprawdź co, gdzie i kiedy zwiedzić nic nie płacąc

Popołudnie ze sztuką lub historią? A może cały dzień? W Krakowie na każdym kroku różne miejsca oferują szereg atrakcji, które można zwiedzić czy zobaczyć. Często jednak "wypad" do wybranego miejsca wiąże się ze sporymi kosztami. Kraków, pomimo że słynie z tego, że jest miastem turystycznym to na stałe mieszka tu wielu rodowitych krakowian czy studentów. Dla tych, którzy nie chcą zostawiać pieniędzy w kasie biletowej, przygotowaliśmy zestawienie 10 muzeów w Krakowie, które można zwiedzić zupełnie za darmo. Sprawdźcie, co, gdzie i kiedy otwarte jest dla odwiedzających i które miejsca oferują wolny wstęp.

📢 Zakazany owoc odc. 155. Dziecko nadal nieodnalezione. Streszczenie odcinka [13.02.23]

Ender próbuje odnaleźć dziecko Yildiz. Z kolei Kaya stara się, aby zapewnić Leyli romantyczny wieczór. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 155. odcinka Zakazanego owocu.

📢 Zakazany owoc odc. 156. Kto jest kochankiem Yildiz? Streszczenie odcinka [14.02.23]

Yildiz i Halita odwiedzają członkowie dalszej rodziny, aby zobaczyć małego chłopca. Z kolei Sahika jest zdezorientowana. Co tym razem jej zginie? Kto może być kochankiem Yildiz? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 156. odcinka Zakazanego owocu.

📢 Zakazany owoc odc. 159. Zakopanie pępowiny i niemoralne propozycje. Streszczenie odcinka [17.02.23]

Halit nie jest zadowolony z postępowania Kayi. W międzyczasie Yildiz znajduje doskonale miejsce na zakopanie pępowiny swojego dziecka. A co wydarzy się u Leyli? Już teraz przeczytaj streszczenie 159. odcinka Zakazanego owocu.

📢 PRZYSIĘGA odc. 806, 807, 808. Savas i Gulperi wyznaczają datę ślubu. Przeczytaj streszczenie kolejnych odcinków 7.02.23

Savas i Gulperi wyznaczają datę ślubu, a dumna Beyhan zaprasza rodzinę Emira na ich wesele. Servet informuje Merta, że nie będzie już pracował w terenie i będą mogli więcej czasu spędzać razem. Mulayim oświadcza się zdumionej Munevver. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga".

📢 PRZYSIĘGA odc. 809, 810, 811. Beyhan wpada w furię. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga" 7.02.23

Melike pociesza roztrzęsioną Gulperi. Fidan, w rozmowie z Baranem upewnia się, że po ślubie nie będą mieszkali z panią Beyhan. Masal tęskni za dawną szkołą i przyjaciółmi. Emir prosi o radę wuja Hasana. Savas zrywa zaręczyny z Gulperi. Beyhan wpada w furię. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Przysięga".

📢 PRZYSIĘGA odc. 807. Czy Gulperi wyjdzie za Savasa? Streszczenie odcinka [14.02.23]

Cavidan jest przekonana, że dzieje się coś złego. Postanawia porozmawiać z Emirem. Z kolei Servet rozmawia z Mertem. Co opowie młodemu i naiwnemu chłopakowi? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 807. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 810. Wstyd po oświadczynach. Streszczenie odcinka [17.02.23]

Munevver nie jest pewna, czy powinna wychodzić za rzeźnika. Póki co nie przyjęła jeszcze oświadczyn. Z kolei Savas jest wściekły na Beyhan. Z jakiego powodu? Przeczytaj poniższe streszczenie 810. odcinka Przysięgi!

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych 7.02.2023

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Oto zgrabna Ewa Swoboda i jej wytatuowane ciało. Takich fotografii jeszcze nie widzieliście! Piękna, szybka i zgrabna ZDJĘCIA 7.02.2023

Ewa Swoboda jeszcze nie tak dawno w łódzkiej Atlas Arenie pobiła rekord Polski w biegu na 60 metrów, a później go jeszcze poprawiła. To nie tylko rekord Polski, ale też najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Co ciekawe, pobity w piątek rekord należał do... Ewy Swobody. 24-letnia lekkoatletka ustanowiła go niemal dokładnie sześć lat temu.

📢 To była prawdziwa ZIMA STULECIA w Polsce. W 1979 roku to był atak zimy! Do odśnieżania używano czołgów. Archiwalne zdjęcia [7.02]

Mówicie, że mamy atak zimy? To w takim razie co powiecie na to? Zima stulecia w Polsce to czas przełomu roku 1978 i 1979 roku. Wtedy to za sprawą rzadko spotykanego układu wyżów i niżów, do naszego kraju zaczęły napływać lodowate masy powietrza. Atak tamtej zimy charakteryzował się dużymi różnicami temperatur i tak np. 31 grudnia w Białej Podlaskiej było -20.8 stopni Celsjusza, a w Międzybrodziu Bialskim temperatura wynosiła +8.7. Ulice i chodniki były zasypane całkowicie. Wyglądało to niesamowicie. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tatry. TOPR pokazał zdjęcia z powietrza lawin w rejonie Morskiego Oka i innych rejonów gór

W samym rejonie Morskiego Oka w weekend zeszło co najmniej sześć lawin. Lawiny schodziły także w innych rejonach gór. Do tego na wielu stokach pojawiło się wiele pęknięć z pokrywie śnieżnej. Zobaczcie zdjęcia tych miejsc z lotu ptaka.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 14 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci wtorek

Horoskop dzienny na wtorek 14 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Zmiana komendanta powiatowego policji w Krakowie. Mł insp. Jacek Cholewa będzie pełnił obowiązki szefa komendy

W Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie zmienia się szefostwo. Mł. insp. Jacek Cholew, który dotychczas był I zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, od teraz będzie pełnił obowiązki komendanta powiatowego. Zastąpił dotychczasowego komendanta insp. Tomasza Drożdżaka, któremu zostały powierzone obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

📢 Dziś sklep, dyskoteka, siłownia, kiedyś były tam kina. Wiecie, gdzie są te miejsca?

Po raz pierwszy w Krakowie kinematograf pojawił się 14 listopada 1896 roku. Pokaz odbył się w Teatrze Miejskim przy placu św. Ducha 1. Pierwsze kino było pod Wawelem 11 lat później. Tylko przed wojną działało w Krakowie 15 kin. Do dziś w historii krakowskiej kinematografii zapisało się ich blisko 80, przetrwały nieliczne, a na mapie miasta pojawiły się - obok studyjnych - nowoczesne multipleksy. Zobaczcie, gdzie Wasi rodzice oglądali "Wejście smoka", a dziadkowie "Doktora No" - dziś w tych miejscach żadnego filmu nie zobaczycie, zamieniły się w sklepy, kluby taneczne lub siłownie.

📢 Agnieszka Radwańska jako piękna modelka i komentatorka meczów Igi Świątek ZDJĘCIA

Agnieszka Radwańska bardzo udanie odnajduje się po zakończeniu kariery na korcie. Była tenisistka spełnia się w roli matki, ale nie rezygnuje z innych aktywności. Chętnie np. bierze udział w sesjach fotograficznych, o czym można przekonać się oglądając jej zdjęcia w mediach społecznościowych. Została także przy tenisie, kibicując Idze Świątek i komentując jej mecze w roli eksperta. Na początku roku poleciała także do Australii wraz z mężem Dawidem Celtem, by prowadzić polską ekipę w zawodach drużynowych. Zobaczcie w GALERII zdjęcia krakowianki. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Ślady na śniegu doprowadziły wielickich policjantów do złodzieja roweru. To recydywista

Ślady złodzieja na śniegu prowadziły wielickich policjantów do sprawcy. Mundurowi z Wieliczki, po śladach obuwia i opon roweru, które złodziej zostawił dotarli do osiedla Bogucice. Tam zatrzymali złodzieja roweru, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Wieliczki. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony rower.

📢 Proszowice. Czy to tutaj powstanie przyszła małopolska giełda rolna?

Władze małopolskiego Sejmiku mówią o potrzebie budowy na terenie województwa giełdy rolnej z prawdziwego zdarzenia. Prace nad wyborem ewentualnej lokalizacji są jeszcze w toku, a jednym z kandydatów jest rejon Proszowic, gdzie znajduje się rolnicze centrum Małopolski. Czy jednak rzeczywiście są realne szanse na to, aby tak się stało?

📢 Te ZNAKI ZODIAKU będą miały wspaniały rok 2023. WIELKI HOROSKOP dla każdego znaku zodiaku na nowy rok. Zobacz, co Cię czeka 6.02.2023

Te znaki zodiaku przeżyją wspaniały rok. Przed nami otwiera się zupełnie nowy rozdział. Rok 2023 stanowi szansę na świeży start dla wielu z nas. Które znaki zodiaku skorzystają z możliwości, jakie ofiaruje im los? Sprawdź w naszym wielkim horoskopie rocznym, co wydarzy się w 2023 r. Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Czy Twoje życie zawodowe przyniesie Ci satysfakcję? Przekonaj się. Niektóre znaki zodiaku w 2023 r. zrozumieją, czym jest prawdziwy uśmiech losu. Zobacz, jaką lekcję przygotowało dla Ciebie w przyszłym roku przeznaczenie.

📢 Dziecko zasłabło w Słomnikach. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

W Słomnikach doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W poniedziałek 6 stycznia po godz. godz. 10 w jednym z domów zasłabło dziecko. Na pomoc wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednak okazało się, że przywrócono mu akcje życiowe i do szpitala zostało odwiezione karetką pogotowia.

📢 AKACJOWA 38. Sprawdź, co się wydarzy w lutym w serialu "Akacjowa 38". Manuela zakochała się w Germanie [odc. 23-25] 6.02.23

Manuela i German jadą razem na wieś konno. Dziewczyna jest wspaniałą amazonką. German widzi, jak cierpi i prosi ją, by mu powiedziała prawdę o swojej przeszłości. Leonor jest szczęśliwa, bo jej powieść jest drukowana w gazecie. Tłumaczy Casildzie, dlaczego powieść jest podpisana męskim nazwiskiem. Ernesto doradza Ramonowi w interesach. Trini jest tym zaniepokojona. Celia i jej mąż przyjmują na kolacji Justa i Felipe. Justo opowiada im o tym, co go spotkało oraz dodaje, że wciąż liczy na znalezienie żony i teściowej. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Akacjowa 38"? Przeczytaj!

📢 Maturzyści miechowskiego „Ekonomika” bawili się na studniówce w Gościńcu w Czuszowie

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr w Miechowie, czyli popularnego „Ekonomika” bawili się w sobotę na balu studniówkowym. Miejsce do zabawy wybrali bardzo prestiżowe: Gościniec w Czuszowie.

📢 Dwa budynki w Dobczycach zyskały nowy wygląd i nowe funkcje. To korzyści dla estetyki miasta i mieszkańców

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Wspólnych to nie jedyny przykład "odzyskania" dla miasta i jego mieszkańców budynku, który przez długi czas był nieużytkowany, a jeśli chodzi o estetykę pozostawiał wiele do życzenia. Podobnie stało się ze starą szkołą w centrum miasta, czyli obecnym Środowiskowym Domem Samopomocy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 8 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci środa

Horoskop dzienny na środę 8 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 HOROSKOP DZIENNY na 7 lutego 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci wtorek

Horoskop dzienny na wtorek 7 lutego dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 AKACJOWA 38. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków "Akacjowa 38". Co się wydarzy? Czy German spotka Manuelę? [odc. 20-22] 5.02.23

German czeka na Manuelę, jednak ona nie przychodzi na spotkanie, bo dowiedziała się, że Pablo został zatrzymany. Guadalupe odwraca uwagę strażnika. Pablowi udaje się uciec. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Akacjowa 38"? Przeczytaj streszczenie.

📢 AKACJOWA 38 odcinek 24. Romans wychodzi na jaw. Streszczenie odcinka [09.02.2023]

Inspektor Mendez aresztuje osobę, która jest podejrzana o zabójstwo. Z kolei romans Manueli wychodzi na jaw. Kto się dowie o tej sprawie? Przeczytaj streszczenie 24. odcinka "Akacjowej 38".

📢 AKACJOWA 38 odcinek 23. Mikstura od znachorki. Streszczenie odcinka [08.02.2023]

Menuela oszukuje Germana i mówi mu, że Pablo to jej brat. Tymczasem Cayetana spotyka się z Ritą. Czego od niej zażąda? Koniecznie przeczytaj streszczenie 23. odcinka "Akacjowej 38".

📢 Zakazany owoc. Halit nie docenia sukcesu Zehry. Przeczytaj streszczenia kolejnych odcinków serialu "Zakazany owoc" [odc. 150-152] 3.02.23

Yildiz rodzi syna. Halit dowiaduje się, że nie jest ojcem dziecka i nie płaci rachunku za szpital. Yildiz zamieszkuje u Emira. Altin będzie szpiegować dla Ender. Halit nie docenia sukcesu Zehry. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Zakazany owoc"?

📢 Zakazany owoc odc. 153. Kolejny test na ojcostwo. Streszczenie odcinka [09.02.23]

Yildiz i Halit wykonują kolejny test na ojcostwo. Co wykaże tym razem? Tymczasem Yigita idzie z Lilą na urodziny jej przyjaciółki. Co się wydarzy? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 153. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 152. Yildiz rodzi syna. Streszczenie odcinka [08.02.23]

Dochodzi do prawdziwego porodu. Okazuje się, że Yildiz urodziła syna. Co na to Halit? Dla kogo pracować będzie Altin? Koniecznie przeczytaj streszczenie 152. odcinka Zakazanego owocu!

📢 PRZYSIĘGA odc. 803. Beyhan obmyśla zemstę. Streszczenie odcinka [08.02.23]

Mert znowu ma kłopoty. Okazuje się, że ktoś mu grozi. Z jakiego powodu? Tymczasem Beyhan chce zemsty. Za co? Przeczytaj streszczenie poniższego odcinka 803. odcinka Przysięgi!

📢 Pamiętna moda lat 90. z ulic Krakowa. Naprawdę tak się kiedyś ubieraliśmy! Zobaczcie te zdjęcia [5.02.23]

Tak, jak samo miasto, tak również moda na krakowskich ulicach diametralnie zmieniła się przez ostatnie lata. Dresy, kufajki, sztruksy, czy zdecydowanie mniej dopasowane do ciała elementy garderoby - tak ubierali się mieszkańcy w latach 90. tych i na początku XXI wieku. Dopiero rodziły się wielkie galerie handlowe, a ubrania kupowało się m.in. na wielkich targowiskach.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach. Miastowi nie mają litości. Zobacz najlepsze śmieszne obrazki 4.02.2023

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycje rozwalają system!

📢 Myślenice kiedyś i dziś. Mamy zdjęcia sprzed lat i z dziś. Zobacz, jak zmieniło się miasto

Widoczny z zakopianki dworzec PKS to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Myślenic. Dawnych Myślenic. Myślenicki rynek ze starą nawierzchnią, śródmieście bez ronda – gruszki, budynek sądu przysłonięty potężnymi drzewami, słynna myślenicka Tereska w kolorze seledynowym, dworzec busów przy ul. Słowackiego – wszystko to również należy już do przeszłości. Dziś te miejsca wyglądają inaczej.

📢 Nowe Brzesko na przełomie tysiącleci. Stare zdjęcia pokazują, jak dużo się zmieniło

Prezentowane na naszych łamach stare fotografie Proszowic cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Czytelników. Pokazują zmiany, które na co dzień mogą być niezauważalne. Powiat to jednak nie tylko Proszowice, dlatego dzisiaj pierwsza część archiwalnych fotografii Nowego Brzeska. Większość z nich została wykonana w końcu XX i na początku XXI wieku.

📢 Kraków. Policja poszukuje tych przestępców. Nowe listy gończe. Złodzieje, oszuści i inni

Małopolska policja opublikowała zdjęcia kilku przestępców, którzy są usilnie poszukiwani. Wysłano za nimi listy gończe. Funkcjonariusze proszą o pomoc i kontakt jeśli ktoś widział daną osobę lub ma informację o niej.

📢 Zakazany owoc odc. 151. Podstęp wychodzi na jaw. Streszczenie odcinka [07.02.23]

Sahika czuje się wniebowzięta, gdy odkrywa podstęp Ender. Tymczasem Zehra ma powody do radości. Co się stało? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 151. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Oto 10 najlepiej ocenianych stacji narciarskich na Podhalu według użytkowników Google

Podhale to jeden z tych kierunków, które pierwsze przychodzą na myśl podczas planowania ferii zimowych. W końcu nic nie oddaje lepiej zimowego charakteru niż góry i śnieg. Część osób wybiera ten region Polski dla wyjątkowych widoków, a inni czekają cały rok, aby w sezonie zimowym wybrać się na stok i tam w sportowym duchu cieszyć się jazdą na nartach lub snowboardzie. Jaki jednak stok, spośród wielu na mapie Podhala wybrać? Dla tych, którzy zadają sobie to pytanie przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych stacji narciarskich na Podhalu według Google.

📢 Studniówka Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych. Maturzyści na Zielonym Wzgórzu. Zobacz zdjęcia

Maturzyści Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych zorganizowali swój studniówkowy bal na Zielonym Wzgórzu w Zielonej. Uczniowie czterech klas technikum rozpoczęli od tradycyjnego poloneza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

TVP: Morawiecki: Tusk popełnił fundamentalne ...

TVP: Morawiecki: Tusk popełnił fundamentalne błędy wobec Rosji

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski