Prasówka 9.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 8.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze gminy z Małopolski wybrane. W nich żyje się najlepiej! Ranking 2022”?

Prasówka 9.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze gminy z Małopolski wybrane. W nich żyje się najlepiej! Ranking 2022

Krakowska Tauron Arena gościła w środę 7 grudnia przedstawicieli samorządów, którzy wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia wyróżnień gminom, które uzyskały najwyższe lokaty w Rankingu Gmin Małopolski 2022. Zobaczcie zestawienie 15 gmin Małopolski, w których żyje się najlepiej.

Nie przegap promocji!

📢 Nie żyje pieszy potrącony na drodze krajowej nr 52 w Krzywaczce. Droga już odblokowana

W czwartek (8 grudnia) po godz. 19 na drodze krajowej nr 52 w Krzywaczce doszło do potrącenie pieszego. Obecne na miejscy służby reanimowały go, ale pieszego nie udało się uratować. Zespół Ratownictwa Medycznego potwierdził zgon. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Przed godz. 23 przywrócono przejezdność.

📢 W Krakowie otwarto kolejne ogromne centrum handlowe. ATUT Galicyjska już działa

Tuż za istniejącą galerią M1, obok Expo Kraków powstało i właśnie otworzyło się centrum handlowe ATUT Galicyjska. To dwa parki handlowe o łącznej powierzchni ponad 20 000 mkw. A przypomnijmy, że tydzień temu otwarta została galeria Atut Ruczaj. Również tu pojawia się pytanie jak nowe inwestycja wpłynie na ruch w tym rejonie Krakowa i na często korkującą się pobliską ul. Nowohucką. Nowy kompleks powstał co prawda przy ul. Galicyjskiej, ale i ta często nie wytrzymuje natężenia ruchu, a w okolicy jak grzyby po deszczu budowane są kolejne osiedla, w których pojawią się mieszkańcy, z samochodami.

Prasówka 9.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kraków. Konsekracja dziewic na Wawelu. Kolejne kobiety ślubowały życie w czystości. Oddadzą się modlitwie, pokucie i dziełom miłosierdzia

Kolejne kobiety z naszej diecezji - jedna z Krakowa i dwie spoza stolicy Małopolski - dołączyły do grona dziewic konsekrowanych. W katedrze na Wawelu w czwartek, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas uroczystej Eucharystii biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Janusz Mastalski udzielił konsekracji i włączył do stanu dziewic (Ordo Virginum) trzy panie. W Polsce jest obecnie 397 dziewic konsekrowanych. W diecezji krakowskiej najwięcej - już 57.

📢 Wisła Kraków. Ile warta jest kadra „Białej Gwiazdy”. Aktualna wycena zawodników

Fatalna jesień w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków sprawiła, że „Biała Gwiazda” nie tylko zajmuje obecnie odległe miejsce w tabeli I ligi. Słaba gra wpłynęła również na znaczącą obniżkę wartości poszczególnych piłkarzy. Według portalu transfermarkt.pl wartość tylko kilku zawodników poszła przez ostatnie miesiące w górę. Wycena zdecydowanej większość spadła w dół. Jak kształtuje się obecna wartość rynkowa zawodników Wisły Kraków prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Horoskop dzienny na 15 grudnia 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 15 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 W Białym Kościele otwarto drugi w powiecie krakowskim posterunek policji. Mieszkańcy gminy Wielka Wieś będą się czuć bezpieczniej

Gmina Wielka Wieś rozwija się w szybkim tempie. W ostatnich kilkunastu latach liczba mieszkańców podwoiła się. Obecnie zamieszkuje ją ponad 16 tysięcy osób. Wraz z urbanizacją rośnie zagrożenie przestępczością. Posterunek policji w Białym Kościele zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia

📢 "Dzień Zawodowca" w Piotrkowicach Małych. Uczniowie zapoznali się z ofertą Zespołu Szkół

Około trzystu uczniów z kilkunastu szkół podstawowych odwiedziło w czwartek Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych. Okazją do wizyty był „Dzień Zawodowca”, podczas którego goście zapoznawali się z ofertą edukacyjną placówki, ale mogli też między sobą rywalizować.

📢 40 najbogatszych Polaków przed 40! Wiemy, jakie mają majątki

"Wprost" opublikował listę 40 najbogatszych Polaków, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Znaleźli się na niej znani sportowcy, słynny youtuber z Krakowa, ale także przedsiębiorcy i biznesmeni, którzy prężnie pracują nad rozwojem swoich lub rodzinnych biznesów.

📢 Ranking wstydu. Które małopolskie gminy rozwijają się nagorzej? Sprawdź

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował tegoroczny ranking dotyczący zrównoważonego rozwoju samorządów. Zostały one podzielone na trzy kategorie: gminy miejskie i miejsko-wiejskie a także miasta na prawach powiatu i gminy wiejskie. Pod uwagę były brane 2404 gminy z całej Polski. Na liście nie brakuje samorządów z Małopolski. Które z nich zajęły najniższe pozycje w rankingu? Sprawdźcie.

📢 Inwestycje planowane w Krakowie w 2023 roku. Mają powstać nowe drogi, torowiska, parki. Oto lista zadań

Rosnące ceny, inflacja powodują, że przyszłoroczny budżet Krakowa ma się ograniczyć do inwestycji już rozpoczętych. Obejmuje to także przedsięwzięcia, które są obecnie na etapie przygotowania. Mimo trudnych czasów w wielu miejscach będą więc prowadzone budowy. Oddane zostaną do użytku nowe drogi, torowiska, parki. Budżet 2023 w środę (7 grudnia) jest tematem obrad Rady Miasta Krakowa. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, jakie zadania są planowane do realizacji w 2023 roku.

📢 Najmodniejsze imiona dla dziewczynek w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 od Hani po Marysię

Powoli klaruje się ostateczna lista najpopularniejszych imion dla dzieci nadawanych w 2022 roku. Wiadomo już, że nastąpiły pewne zmiany i przetasowania w pierwszej dziesiątce najmodniejszych imion dla dziewczynek. Z całą pewnością za kilka lat na placach zabaw i w przedszkolach nie będą już królowały Julki. Imię Julia, które przez długi czas zajmowało pierwsze miejsce, a następnie pozostawało w pierwszej trójce, teraz jest dopiero na ósmej pozycji. Liderem w zestawieniu najmodniejszych imion jest obecnie Hanna.

📢 Najchętniej wybierane imiona dla dzieci w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 modnych imion dla chłopców

W stolicy Małopolski od stycznia do listopada tego roku urodziło się to 13 tys. 793 dzieci, w tym 6 tys. 762 dziewczynki i 7 tys. 31 chłopców. To mniej niż przed rokiem - w analogicznym okresie 2021 roku przyszło na świat w Krakowie 14 tys. 546 dzieci. Powoli można już podsumowywać, jakie imiona królują w kończącym się roku. Mamy takie dane, z krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prezentujemy imiona-hity dla małych krakowian: 10 najchętniej nadawanych w tym roku imion męskich.

📢 Oto 10 najszybciej wyludniających się miast w Małopolsce. To zestawienie zaskakuje

W ciągu ostatnich kilkunastu lat większość polskich miast ma problem z wyludnianiem się. W skali kraju zjawisko to najmocniej dotknęło miejscowości takich jak Izbica, gdzie liczba ludności spadła niemal o 39 procent, czy... Władysławowo, którego populacja zmniejszyła się o ponad 33 procent. Jeśli ta tendencja się utrzyma, niektóre miasta mogą utracić swój status.

📢 Stadion Wisły Kraków zostanie wyremontowany na igrzyska europejskie. Lifting za prawie 100 mln złotych. Tak ma teraz wyglądać WIZUALIZACJE

Firma Eiffage Polska Budownictwo z Warszawy zmodernizuje za 98,8 mln zł Stadion Miejski im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek (8 grudnia) w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

📢 Zamki, pałace, posiadłości. Tak prezentują się nieruchomości najbogatszych Polaków

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbardziej roztropnych rozwiązań, jeśli chodzi o zarządzanie swoim majątkiem. Podobnie myślą także najbogatsi Polacy, którzy swoje miliony inwestują w wille, pałace, czy dworki. Specjalnie dla was zrobiliśmy przegląd nieruchomości należących do tych najbardziej zamożnych.

📢 Mieszkania jak z horroru: Najdziwniejsze pokoje w kraju. Jak można tak mieszkać? 7.12.2022

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Oto milionerzy z Małopolski. Wiemy, jakie majątki mają na kontach! RANKING

Tygodnik "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Najwięcej majętnych mieszka na Mazowszu, co nie jest zaskoczeniem. Jednak okazuje się, że "zagłębiem milionerów" jest również Małopolska. Aż 15 przedsiębiorców i biznesmenów z naszego regionu znalazło się w tym rankingu. Ich łączny majątek szacuje się na ponad 190 miliardów złotych! Prześledziliśmy, z jakimi miejscowościami są związani, ile pieniędzy mają na kontach, a także - na czym się wzbogacili.

📢 Wypadek na drodze powiatowej w Sieprawiu. Jedna osoba trafiła do szpitala

W czwartek (8 grudnia) przedpołudniem na ul. Krakowskiej w Sieprawiu doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodu osobowego z samochodem dostawczym. W zdarzeniu poszkodowana i zabrana do szpitala została jedna osoba. Na miejscu obecne były służby: straż pożarna i policja. Był też Zespól Ratownictwa Medycznego. Droga była zablokowana.

📢 Ciasto biszkoptowe: z masą budyniową i galaretką. TOP 12 przepisów na ciasta na biszkopcie, które zawsze wychodzą

Biszkopt to nic trudnego! To lekkie ciasto na bazie jajek i mąki. Na podstawie biszkoptu można przygotować wiele smacznych i wyjątkowych ciast. Nie tylko tortów! Zobaczcie najlepsze przepisy na ciasta na biszkopcie, m.in. ciasto na biszkopcie z musem pomarańczowym i lekką pianką, ciasto na biszkopcie z masą budyniową, bezą kokosową i ananasem czy w końcu ciasto cherry na biszkopcie z masą budyniową i galaretką. A może mocno alkoholowe ciasto pijana zakonnica” lub tiramisu dla pełnoletnich? Palce lizać!

📢 Obiady domowe jak u mamy. Klasyczne, tradycyjne dania obiadowe, które zawsze warto przygotować [PRZEPISY]

Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów, sycący krupnik, kotlet schabowy rozpływający się w ustach, czy rewelacyjne pierogi ruskie. Domowe, pyszne klasyczne obiady zawsze się bronią! Zobaczcie, co przygotować na obiad, by było „jak u mamy”. Zebraliśmy dla Was najlepsze przepisy naszych Czytelników.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Potrawy wigilijne. 12 tradycyjnych, prostych i szybkich wigilijnych dań Kół Gospodyń Wiejskich [PRZEPISY, LISTA]

Wigilia 2021. 12 tradycyjnych, prostych i szybkich wigilijnych potraw Kół Gospodyń Wiejskich - przepisy. Kliknijcie w galerię i zobaczcie przepisy na wigilijne zupy, kluski z makiem, groch z kapustą, ryby... Tylko sprawdzone przepisy od małopolskich gospodyń.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Pyszne ciasto na niedzielę. Zobacz TOP 15 propozycji naszych Czytelników na rewelacyjne placki na weekend [PRZEPISY]

Niedziela bez ciasta? Nigdy! Zobaczcie przepisy naszych Czytelników na pyszne ciasta na niedzielne popołudnie: m.in. kryształek bez pieczenia, łatwe ciasto 3-bit bez pieczenia, szybkie ciasto kakaowe z jabłkami, sernik na herbatnikach bez pieczenia, „babciną szarlotkę”, ciasto marchewkowe z bakaliami, szarlotkę cytrynową z serem i wiele, wiele innych pysznych ciast.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Wybierz przepis dla siebie!

📢 Tradycyjne ciasta na Boże Narodzenie. TOP 10 klasycznych wypieków na święta [PRZEPISY]

Makowce, pierniki, miodowniki, seromakowce, ciasta orzechowe... To tradycyjne ciasta na Boże Narodzenie. Zebraliśmy dla Was TOP 10 przepisów na klasyczne ciasta świąteczne naszych Czytelników. Kliknijcie w galerię – na kolejnych stronach są wyjątkowe, sprawdzone przepisy.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wyjątkowe, pyszne ciasta na Boże Narodzenie 2022. TOP 12 sprawdzonych przepisów na ciasta na świąteczny stół

Wyjątkowe ciasta na Boże Narodzenie 2022. Na święta nie może zabraknąć pysznych ciast. Zebraliśmy dla was sprawdzone przepisy Czytelników Gazety Krakowskiej na wyjątkowo smaczne ciasta: miodowniki, orzechowce, sernik królewski, ciasto z migdałami i wiele, wiele innych pysznych ciast.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.  Na kolejnych stronach znajdziesz przepisy.

📢 Lekkie sałatki na Boże Narodzenie 2022. Zobacz TOP 10 FIT sałatek na świąteczny stół [PRZEPISY]

Sałatka na święta wcale nie musi być ciężka. Zobacz TOP 10 lekkich i smacznych sałatek na świąteczny stół. W tym roku zaskocz swoich gości kolorowymi, niebanalnymi sałatkami. Kliknij w galerię i zobacz TOP 10 FIT sałatek na Boże Narodzenie 2022.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Skoki narciarskie dzisiaj na żywo - wyniki PŚ Titisee-Neustadt 2022. Polacy liczą na podtrzymanie serii. Transmisja stream online 8.12

Skoki w PŚ - sprawdź dzisiaj wyniki na żywo. Trzeci przystanek Pucharu Świata w skokach narciarskich nowego sezonu wyznaczono w Titisee-Neustadt. Odbędą się aż trzy konkursy w dniach 9-11.12.2022: dwa indywidualne i jeden drużyn mieszanych, także z udziałem Biało-Czerwonych. Wśród kandydatów do podium są Polacy. Poniżej najważniejsze informacje o imprezie z Niemczech: gdzie oglądać live (będzie transmisja stream online), program PŚ, wyniki na żywo.

📢 Wyniki MŚ Katar 2022, terminarz, tabele mundialu, mecze dziś. Z kim i kiedy grają Polacy? 8.12

MŚ w Katarze 2022: wyniki dziś, tabele, terminarz. Piłkarski mundial rozpoczął się 20 listopada, potrwa do 18 grudnia. Sprawdź, kiedy i z kim w mistrzostwach świata grają Polacy. Tutaj znajdziesz - w przejrzystej formie - kompletny program MŚ (faza grupowa), wyniki wszystkich meczów, tabele, pary fazy pucharowej.

📢 To się wydarzy w kolejnych odcinkach "Zranionych ptaków" [odc. 186-188] 8.12.22

Melis nie wytrzymuje i przyjeżdża do hotelu. Nie może znieść faktu, że Ulviye uważa Leventa i Meryem za małżeństwo, więc ignoruje prośbę narzeczonego i wyprowadza Ulviye z błędu. Ulviye czuje się zagubiona, a Levent jest wściekły na Melis. Jedyne o czym myśli Melis to zbliżający się ślub i jej wymarzona suknia. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zranionych ptaków".

📢 ZRANIONE PTAKI. Sprawdź, co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Zranione ptaki" [odc. 183-185] 8.12.22

Dogan i Mine postanawiają udowodnić Ayse niewinność Cemila. Dogan zaprasza Oyę na spotkanie, a Mine ma nagrać jej przyznanie się do zastawienia pułapki na Cemila. Ku ich zaskoczeniu Oya, świadoma podstępu, opowiada Doganowi diametralnie inną i pogrążajacą Cemila wersję zdarzeń. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach.

📢 Tego widoku krakowianie już nigdy nie zobaczą na Kanoniczej

"Dwóch Chasydów z Deską Ostatniego Ratunku" - żywy pomnik tworzony przez artystów Teatru Cricot 2 od trzydziestu lat można było zobaczyć na ulicy Kanoniczej 5 w pobliżu dawnej siedziby Cricoteki. To hołd dla zmarłego w 1990 roku Tadeusza Kantora.

📢 Wieczysta Kraków. 30 lat temu ścigały się tutaj "maluchy". Zobaczcie, jak wyglądał stadion

Wieczysta Kraków. Klub, o którym ostatnio głośno w całej Polsce, przeżywał już okres, gdy na jego stadion przychodziły tłumy. Ale wcale nie na mecze piłkarskie. Było to wtedy, gdy po bieżni stadionu Wieczystej ścigały się fiaty 126p! >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze - Terminarz. Kiedy mecze Polaków w TV? Transmisja online NA ŻYWO 8.12.2022

Katar 2022. Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tu podajemy dokładny terminarz MŚ 2022 w grupach oraz w kolejnych fazach mundialu. Kiedy odbędą się mecze Polaków? Gdzie oglądać spotkania z udziałem reprezentacji Polki i innych drużyn grających w mistrzostwach świata? W tym miejscu znajdziesz szczegóły transmisji online i w telewizji - dokładne daty z godzinami według polskiego czasu. Sprawdź terminarz MŚ Katar 2022 oraz wyniki mundialu na żywo.

📢 Skoki narciarskie dzisiaj. Terminarz Pucharu Świata 2022/2023. Kiedy konkurs? Gdzie oglądać skoki? WYNIKI Titisee-Neustadt 8.12.2022

Zawody w skokach narciarskich Pucharu Świata w sezonie 2022/2023 ruszyły w pierwszy weekend listopada w Wiśle, a finał całego cyklu został zaplanowany na przełom marca (Lahti) i kwietnia (loty w Planicy). Wtedy dowiemy się, kto zdobył Kryształową Kulę. Po drodze będzie kilkadziesiąt imprez na czele z Turniejem Czterech Skoczni. Wśród pretendentów do zwycięstwa są Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i pozostali polscy skoczkowie. Gdzie oglądać skoki? Kiedy skaczą Polacy? Kompletny terminarz (kalendarz) zawodów PŚ w skokach znajdziesz poniżej. Skoki narciarskie zaplanowane są na dzisiaj i/lub na kolejne dni.

📢 To nie Dubaj ani Disneyland. To niesamowite miejsce, największy ogród świateł znajduje się w Zatorze w Energylandii. Zobacz ZDJĘCIA

Największy w Polsce ogród świateł znajduje się w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Świetlne dekoracje towarzyszą gościom do samego wejścia, poprzez wszystkie alejki i zakamarki. Park przyozdobiono także licznymi świetlnymi figurami. Nie brakuje św. Mikołaja i reniferów. W ramach trwającego Winter Kingdom do 8 stycznia można korzystać także ze zjeżdżalni, lodowiska i wielu innych atrakcji. Zobaczcie zdjęcia parku. AKTUALIZACJA

📢 Nareszcie wakacje! Tak po mundialu resetują się reprezentanci Polski

Zamiast wrócić do Polski z drużyną od razu ruszyli na wakacje. Czołowi reprezentanci Polski postanowili nie tracić czasu ani nerwów, dlatego dzień po przegranym meczu z Francją zaczęli tak zwany "reset".

Katarska Doha okazała się dobrym punktem wypadowym - stamtąd jest przecież znacznie bliżej na rajskie plaże niż z Warszawy, która zresztą nie zawsze gwarantuje bezpośrednie połączenia. Kierunki? Różne, choć najpopularniejszy i tak Dubaj jak zresztą w każdym roku o tej porze.

Zobaczcie gdzie, jak i z kim urlopy spędzają Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Jan Bednarek, Matty Cash czy Kamil Grosicki.

📢 Wykolejenie tramwaju w centrum Krakowa. Są objazdy

Utrudnienia w komunikacji miejskiej - ul. Starowiślna, kierunek Rondo Grzegórzeckie, wykolejenie tramwaju. Linie 1,3,24,52 kierowane na trasy objazdowe przez ul. Św. Gertrudy, Stradomską i Dietla.

📢 Tak oto wygląda Fiat 126p jako elektryk! Maluch Vision zachwyca! Jak Wam się podoba taka modyfikacja? ZDJĘCIA 8.12.2022

Tak się prezentuje nowy maluch! To naprawdę byłby motoryzacyjny hit! Nowy Maluch! Fiat 126p w elektrycznej wersji! Każdy zna Fiata 126p "malucha", który przez 28 lat był produkowany w naszym kraju. To bez wątpienia legenda rodzimej motoryzacji, która wciąż - gdy tylko pojawia się na drodze - wywołuje miłe wspomnienia i wzbudza emocje. Tak jest i tym razem... Zdjęcia NOWEGO MALUCHA W GALERII.

📢 Ciasta na Boże Narodzenie 2022. Tym wypiekom nikt się nie oprze. Zobacz przepisy na wyjątkowe, efektowne placki na święta

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy na naszych stołach królują wyjątkowe, efektowne ciasta. I trudno się dziwić. Właśnie takie wypieki od lat przygotowujemy w domowym zaciszu na święta. Jeżeli szukacie sprawdzonych przepisów na wyjątkowe, efektowne ciasta na Boże Narodzenie – zebraliśmy przepisy naszych Czytelników! Wszystkie pyszne i „na bogato”.

📢 Życzenia na Boże Narodzenie 2022. Piękne, religijne i wzruszające życzenia świąteczne 8.12.2022

Składanie świątecznych życzeń, to piękny bożonarodzeniowy zwyczaj. Za ich pomocą możemy podzielić się radosną nowiną zarówno z szefem, współpracownikami oraz znajomymi, jak i z całą rodziną. Poniżej przedstawiamy wybrane, piękne, religijne i wzruszające życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

📢 ŻYCZENIA na Boże Narodzenie 2022. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki dla najbliższych 8.12.2022

Święta Bożego Narodzenia to cudowny, magiczny czas spędzany w gronie najbliższych. Warto pomyśleć nie tylko o wręczeniu im wyjątkowego prezentu, lecz także o złożeniu im pięknych życzeń. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne, oryginalne oraz religijne życzenia i wierszyki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 2022.

📢 Potrawy wigilijne, których dziś już nikt nie je! Zobacz, co dawniej podawano na święta Bożego Narodzenia 8.12.22

Co jadano dawniej w Wigilię? Można się zdziwić! Okunie posypane jajami oblane masłem, pasztet z chucherek we francuzkim cieście czy w końcu karasie smażone z czerwoną kapustą! Miedzy innymi takie potrawy wigilijne podawała Maria Marciszewska w swojej książce „Kucharka szlachecka” wydanej pierwszy raz w 1893 roku.
Z kolei Maria Gruszecka w swoim „Ilustrowanym kucharzu krakowskim” z 1892 roku roku proponowała między innymi: jarmuż z kasztanami i budyń z szodonem! Zobaczcie, co dawniej jadano w święta! I wcale nie było to dwanaście potraw! A karpie masowo zaczęto jadać w 1974 roku!

📢 Piękne paznokcie świąteczne. Dużo wzorów: czerwone, jasne, niebieskie, french. Paznokcie na Święta Bożego Narodzenia 8.12.2022

Szukasz pomysłu na świąteczne paznokcie hybrydowe? Mamy inspiracje właśnie dla ciebie! Czerwone, zielone, niebieskie, a może klasyczny french? W stylizacjach paznokci na Święta Bożego Narodzenia możesz postawić na jasne i ciemne kolory, możesz też zaszaleć z wzorami: renifery, choinki, kokardy, lizaki i płatki śniegu to prawdziwy hit. Zobacz pomysły na świąteczne paznokcie hybrydowe.

📢 Horoskop na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co Cię czeka! Praca, związki, biznes, rodzina 8.12.2022

Horoskop na grudzień 2022. Wiadomo już, co przygotowały gwiazdy dla każdego z nas. Kto będzie z radością i uśmiechem na twarzy wspominał miniony rok, a kto będzie musiał szybko dopiąć wszystkie swoje plany i obowiązki zawodowe na ostatni guzik, nie mając przy tym ani chwili na odpoczynek przed świętami? Przejdź do galerii zdjęć i dowiedz się, czego możesz spodziewać się w grudniu.

📢 Pogoda długoterminowa na grudzień 2022. Niskie temperatury i opady powyżej normy wieloletniej. Czy możemy liczyć na śnieg? 8.12.22

Pogoda długoterminowa na grudzień 2022. Ostatni miesiąc tego roku nie przyniesie oczekiwanej przez wielu zimy stulecia. Według wstępnych modeli przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. A co z opadami? Czy możemy liczyć na śnieg w mieście?

📢 Horoskop dzienny na 8 grudnia 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 8 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 8.12.2022

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Te osoby to nerwusy. Takie jest znaczenie imion. Osoby o tych imionach są najbardziej nerwowe! 8.12.2022

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i do imion zostały przypisane cechy osobowości. Te pozytywne i te negatywne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Imiona nie zostają nadane przypadkowo, każde z nich ma znaczenie. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej nerwowe. Sprawdź listę!

📢 Trasa Wolbromska całkowicie zmieni ruch na północy Krakowa. Sprawdzamy postępy prac

Trwa budowa Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek. Przed układaniem nawierzchni asfaltowej badana jest nośność podbudowy. Wkrótce ma ruszyć przebudowa sieci wysokiego napięcia oraz budowa wiaduktu nad linią kolejową.

📢 Te osoby mogą spodziewać się wezwania do wojska. Wielka mobilizacja polskiej armii. W 2023 roku 200 tys. osób powołanych na ćwiczenia

Według rozporządzenia Ministerstwa Obrony Narodowej w 2023 roku przewidywane jest powołanie nawet 200 tys. osób na ćwiczenia wojskowe. Kto może spodziewać się takiego wezwania? Chodzi o żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i dobrowolnej służby zasadniczej oraz aktywnej rezerwy, a także do 17 128 osób do służby zawodowej.

📢 TOP 10 najlepszych miast do życia w Polsce. Kraków znalazł się poza podium. Zobacz ranking [7.12.2022]

Znamy wyniki ogólnopolskiego rankingu "Gmina dobra do życia". Wśród miast na prawach powiatu Kraków zajął czwarte miejsce, czym na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego magistratu pochwalili się miejscy urzędnicy. Wymienili przy tej okazji szereg realizowanych w stolicy Małopolski inwestycji, które ich zdaniem poprawiają jakość życia mieszkańców. Co jednak istotne część z nich jest opóźniona bądź budzi kontrowersje. Miasta najlepsze do życia według rankingu "Gmina dobra do życia" przedstawiamy w galerii.

📢 Wybierasz się na zakupy przed świętami? Uważaj na te produkty, są na czarnej liście GIS

Wybierasz się na przedświąteczne zakupy? Będąc w sklepie zwróć uwagę czy do twojego koszyka nie nie trafiły czasem produkty wycofane w ostatnim czasie przez Główny Inspektorat Sanitarny. Ich lista z tygodnia na tydzień jest coraz dłuższa. Ostatnio do zestawienia dołączyły popularne suplementy diety, akcesoria kuchenne oraz żywność.

📢 Wyjątkowe polichromie odzyskane przy ul. Grodzkiej. Będą dekoracją w powstającym hotelu

Zakończyły się trwające dwa lata prace przy XIX-wiecznych polichromiach w kamienicy na rogu ul. Grodzkiej i Senackiej. Spod wielu późniejszych warstw specjaliści wydobyli te malowidła, przeprowadzili ich konserwację, a częściowo też zrekonstruowali. Wyjątkowa jest zwłaszcza - odzyskana w pomieszczeniu na drugim piętrze - polichromia neogotycka. Zespół obiektów wraz z tą narożną kamienicą po zakończonym remoncie ma pomieścić restaurację, hotel oraz konsulat honorowy Królestwa Hiszpanii.

📢 Finał rozbudowy ośrodka zdrowia w Wieliczce. Powstanie nowa poradnia pediatryczna i gabinety specjalistów. Wkrótce otwarcie

Budowa nowej części ośrodka zdrowia w Wieliczce zakończy się w najbliższych tygodniach. Tak samo jak urządzanie na nowo otoczenia przychodni, gdzie będzie wreszcie m.in. parking dla pacjentów. Inwestycja warta w sumie niemal 20 mln zł ma poprawić warunki i jakość usług medycznych dla wieliczan.

📢 Słaby sygnał Wi-Fi w twoim domu? Oto lista rzeczy, które blokują sygnał internetu. Koniecznie usuń je z okolicy routera

Domowy, szybki internet jest standardowym medium w każdym domu wypełnionym technologią. Jego największą zaletą jest wygoda użytkowania i duży obszar działania możliwy dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi. Czasem jednak sygnał jest słabej jakości przez obiekty i przeszkody, które hamują efektywne przesyłanie pakietów. Sprawdź, co blokuje sygnał sieci Wi-Fi i co powinieneś usunąć z sąsiedztwa swojego routera.

📢 Miechów. Dziesięć lat temu Liceum Ogólnokształcące otrzymało nowy sztandar. Zobacz archiwalne zdjęcia

Niejeden uczestnik tamtego wydarzenia zdziwi się zapewne: to już dziesięć lat? Niemożliwe! A jednak. Kilka dni temu minęła dziesiąta rocznica poświęcenia i przekazania nowego sztandaru dla Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie.

📢 Horoskop dzienny na 9 grudnia 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci piątek

Horoskop dzienny na piątek 9 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Wspaniałe stulecie odc. 159. Ibrahim wypowiada wojnę. Streszczenie odcinka [14.12.22]

Sulejman dowiaduje się, co bez jego wiedzy robi Ibrahim. O co zacznie go podejrzewać? Co będzie chciała zrobić Nigar po porwaniu córki? Koniecznie przeczytaj streszczenie 159. odcinka Wspaniałego stulecia!

📢 Wspaniałe stulecie odc. 161. Sułtan zostaje otruty. Streszczenie odcinka [16.12.22]

Sułtan niespodziewanie słabnie. Okazuje się, że ktoś chciał go zabić. Kto zostanie oskarżony o próbę morderstwa? Kto będzie chciał zabić Mustafę? Przeczytaj poniższe streszczenie 161. odcinka Wspaniałego stulecia!

📢 Wspaniałe stulecie odc. 162. List dla szpiega. Streszczenie odcinka [19.12.22]

Książe Mustafa przyjmuje niecodziennego gościa. Z kolei syn Ebusuuda trafia do lochu. A kto odwiedzi Yahyę? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 162. odcinka Wspaniałego stulecia!

📢 Wspaniałe stulecie odc. 164. Fałszywa śmierć Mehmeta. Streszczenie odcinka [21.12.22]

Ibrahim pasza spotyka się Mehmetem. Chwilę później rozchodzi się wieść o śmierci Mehmeta. Co się wydarzyło? Kto prawie stanie się ofiarą morderstwa? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 164. odcinka Wspaniałego stulecia!

📢 Zranione ptaki odc. 188. Yasar oświadcza się Asli. Streszczenie odcinka [16.12.2022]

Yasar czuje się przyparty do muru i w końcu oświadcza się Asli. Co go do tego zmusiło? Tymczasem Melis przyjeżdża do hotelu. Co powie Ulviye? Już teraz przeczytaj streszczenie 188. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zakazany owoc odc. 118. Kolejna data ślubu. Streszczenie odcinka [20.12.22]

Asuman wywiera presję na Zeynep. Czego będzie oczekiwać? Z kolei Elif daje Zeynep prezenty. Co dostanie? Koniecznie przeczytaj streszczenie 118. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 119. Badania DNA. Streszczenie odcinka [21.12.22]

Elif planuje wyjazd. Niespodziewanie wyjeżdża ktoś jeszcze. Tymczasem Kaja chce dowiedzieć się, kto jest jego synem. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 119. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 120. Wyjazd do Chin i kłamstwo. Streszczenie odcinka [22.12.22]

Zeynep jest zaniepokojona wyjazdem Alihana. Tymczasem Yildiz okłamuje Halita. Dlaczego? Przeczytaj streszczenie 120. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zranione ptaki odc. 182. Ayse prawie ginie pod kołami. Streszczenie odcinka [08.12.2022]

Safiye dostaje kredyt. Kobieta jest wniebowzięta. Co na to jej rodzina? Tymczasem Yasar podpatruje Asli. Co zauważy? Już teraz przeczytaj streszczenie 182. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 183. Ulviye traci pamięć. Streszczenie odcinka [09.12.2022]

Ulviye się wybudza. Niestety kobieta nie czuje się najlepiej? Tymczasem Oya zostaje podpuszczona. Do czego się przyzna? Przeczytaj streszczenie 183. odcinka Zranionych ptaków, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Zranione ptaki odc. 184. Bójka Meryem i Melis. Streszczenie odcinka [12.12.2022]

Między Melis i Meryem dochodzi do ostrej wymiany zdań. obie kobiety tracą panowanie nad soną. Z kolei Safiye martwi się o córkę. Jak zareaguje Ayse? O co Asli poprosi Yasara? Przeczytaj poniższe streszczenie 184. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 185. Hülya chce pozbyć się Asli. Streszczenie odcinka [13.12.2022]

Dogan i Mine wymyślają podstęp, aby wykazać niewinność Cemila. Czy ich plan się powiedzie? Z kolei Melis i Meryem nadal się kłócą. Co na to wszystko Levent? Kiedy odbędzie się jego ślub z Meryem? Koniecznie przeczytaj streszczenie 185. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Kraków. Prokuratura ścigała matkę pięciorga dzieci za pobranie z ZUS nienależnych 346 tys. zł. Sąd oczyszcza kobietę od zarzutu oszustwa

26-letnia matka pięciorga dzieci potwierdziła na sali rozpraw, że dokonała oszustwa na szkodę ZUS i pobrała nienależne 346 tys. zł., ale krakowski sąd uznał, że samo przyznanie się do winy to za mało i uniewinnił Klaudię B. Wyrok jest prawomocny.

📢 Zakazany owoc odc. 114. Dundar porywa Zeynep. Streszczenie odcinka [14.12.22]

Mustafa po raz kolejny nachodzi Asuman. Czego będzie żądał? Z kolei Yasar odwiedza Halita. Co ma mu do powiedzenia? Koniecznie przeczytaj streszczenie 114. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 115. Dundar chce zabić Asuman. Streszczenie odcinka [15.12.22]

Dundar jest śmiertelnie poważny. Zaczyna grozić Asuman, że ją zabije. Co mają na celu te groźby? Już teraz przeczytaj streszczenie 115. odcinka Zakazanego owocu, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Zakazany owoc odc. 117. Wielka kłótnia i zazdrość. Streszczenie odcinka [19.12.22]

Zerrin i Asuman publicznie się kłócą. O co pójdzie tym razem? Z kolei Caner żywi coraz większe uczucia do Zehry. Co sądzą inni na ten temat? Przeczytaj poniższe streszczenie 117. odcinka Zakazanego owocu!

📢 PRZYSIĘGA odc. 771. Ozan morduje Narin. Streszczenie odcinka [21.12.22]

Emir i Savas mają dla Ismaila propozycję, koło której nie można przejść obojętnie. Tymczasem Narin jest w kłopotach. Dlaczego Ozan będzie chciał ją zabić? Przeczytaj streszczenie 771. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 772. Próba zabicia Yigita. Streszczenie odcinka [22.12.22]

Masal walczy o życie w szpitalu. Tymczasem Ismail wpada w kłopoty. Co się stanie? Kto spróbuje zabić Yigita? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 772. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 773. Gulperi zostaje aresztowana. Streszczenie odcinka [23.12.22]

Gulperi jest wstrząśnięta. Wciąż nie może dojść do siebie po ostatnich wydarzeniach. Stan Masal się poprawia. Co na to Ozan? Już teraz przeczytaj streszczenie 773. odcinka Przysięgi!

📢 Przysięga. To się wydarzy w kolejnych odcinkach serialu "Przysięga" [odc. 771-773] 8.12.22

Ozan martwi się, że Masal może przez niego umrzeć. Ale obawia się również, że jeśli się obudzi po operacji, rozpozna go. Idzie zdenerwowany do szpitala. Gulperi jest przerażona tym, co zrobiła. Nie może się pogodzić z tym, że kogoś zabiła. Zostaje aresztowana. Masal czuje się lepiej, ale ma dziwne sny w szpitalu. Mert zauważa, że Ozan dziwnie się zachowuje w szpitalu. Przeczytaj, co jeszcze wydarzy się w serialu "Przysięga".

📢 PRZYSIĘGA odc. 764. Tulay chce wszystkich otruć. Streszczenie odcinka [12.12.22]

Masal nie może uwierzyć, że Mert został aresztowany. Tymczasem Tulay ma dla wszystkich szokującą wiadomość. Co zrobiła? Przeczytaj streszczenie 764. odcinka Przysięgi już teraz!

📢 PRZYSIĘGA odc. 765. Masal wyznaje prawdę. Streszczenie odcinka [13.12.22]

Gulperi wie, że Tulay kłamała. Kto tak naprawdę wypił truciznę? Z kolei Masal postanawia wyznać prawdę. Po co to zrobi? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 765. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 768. Cavidan i Fidan zostają porwane. Streszczenie odcinka [16.12.22]

Ozan zaczyna mieć kłopoty. Z kolei Oya rozmawia z Emirem. Do czego będzie chciała go nakłonić? Kto będzie musiał odzyskać swoich bliskich? Przeczytaj poniższe streszczenie 768. Przysięgi!

📢 HOROSKOP DZIENNY na 7 grudnia 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci środa

Horoskop dzienny na środę 7 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 10 najdroższych badań diagnostycznych, które mogą uratować twoje życie

Każdy z nas wie jak drogie bywa prywatne leczenie. Niestety, kiedy na szali jest nasze zdrowie, a kolejki do lekarzy i badań finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia ciągną się miesiącami, nikt z nas wówczas nie myśli o oszczędnościach, tylko wybiera szybszą diagnostykę. Sprawdziliśmy, za które badania musimy zapłacić najwięcej. Niektóre z nich to wydatek nawet kilku tysięcy złotych!

📢 Choinki dla mieszkańców gminy Myślenice. Drzewko można dostać w zamian za odpady

W najbliższą sobotę (10 grudnia) w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Myślenicach (ul. Ujejskiego 341) będzie można dokonać niecodziennej transakcji wymieniając śmieci na świąteczne drzewko. Gmina Myślenice wraz z miejską spółką - Zakładem Utylizacji Odpadów przygotowała 300 choinek (ciętych), które trafią w ręce mieszkańców. To okazja nie tylko do przeprowadzenia świątecznych porządków na strychu lub w garażu, gdzie na wywiezienie czekają zużyte sprzęty AGD, ale też zaoszczędzenia na zakupie drzewka. Kolejny odsłona tej akcji odbędzie się 17 grudnia.

📢 Powstaje wreszcie nowy przystanek autobusowy w centrum Wieliczki. Mieszkańcy czekali na to od dawna

Ruszyła przebudowa jednego z najbardziej zaniedbanych przystanków autobusowych w Wieliczce – przy ul. Słowackiego (naprzeciwko Biedronki). Jak zapowiadają wieliccy urzędnicy, powstanie tu tzw. podwójny przystanek, z nowoczesnymi wiatami. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

📢 Powstanie droga od obwodnicy do strefy przemysłowej w Gdowie. Rusza inwestycja warta miliony złotych

Budowa 1,2 km traktu pomiędzy obwodnicą Gdowa, a rejonem ulic Cegielniana/Przemysłowa, gdzie znajduje się gdowska strefa gospodarcza, pochłonie ponad 8 mln zł. Inwestycja, którą zapowiadano od prawie dwóch dekad rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

📢 Tak wyglądał Kraków 100 lat temu. Niezwykłe miasto na niezwykłych archiwalnych zdjęciach

Zapraszamy do cofnięcia się w czasie, do Krakowa z lat dwudziestych, tuż po odzyskaniu niepodległości. Zobaczcie miejsca, których już nie ma lub które zmieniły swoją funkcje. Zajrzymy do nieistniejącej już willi Rożnowskich, rozbudowującej się ulicy Lea i Czarnowiejskiej, i przyjrzymy się niezwykłym widokom na Kopiec Krakusa.

📢 Wspaniałe stulecie odc. 156. Firuze trafi do lochu? Streszczenie odcinka [09.12.22]

Fatmą i Helena zaciekle ze sobą rywalizują. Tymczasem Mustafa postanawia, z kim chce się ożenić. Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 156. odcinka Wspaniałego stulecia!

📢 Zakazany owoc odc. 110. Intymne zdjęcia. Streszczenie odcinka [08.12.22]

Zeynep i Alihan szczerze rozmawiają. Czego dowie się Zeynep? Co wyjdzie na jaw? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 110. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 111. Suknia ślubna Zeynep. Streszczenie odcinka [09.12.22]

Ender jest wściekła. Co ją tak bardzo rozdrażniło? Tymczasem Zeynep kupuje suknię ślubną. Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 111. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Zakazany owoc odc. 112. Zeynep ucieka sprzed ołtarza. Streszczenie odcinka [12.12.22]

Wszyscy czekają na ślub, jednak Zeynep się na nim nie pojawia. Co się stało? Kto jednak nie wyjedzie z kraju? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 112. odcinka Zakazanego owocu!

📢 Koszmarny wypadek pod Krakowem. Bus skończył na ścianie domu

Miejscowość Wielmoża, DW-794, doszło do zderzenia busa rejsowego z samochodem dostawczym, są osoby poszkodowane. Bus wpadł na stojący obok drogi dom. Trawa akcja służb, droga jest zablokowana.

📢 Zapierające dech w piersiach widoki z Chełmu i Kudłaczy

Takie widoki mogli podziwiać ci, którzy wybrali się w niedzielne (4 grudnia) południe na Chełm (614 m n.p.m.). Renata Knapczyk z myślenickiego oddziału PTTK Lubomir miała okazję być o tej porze na szczycie oraz na wieży widokowej i uchwycić w obiektywie takie widoki, podczas kiedy leżące w dole Myślenice były spowite mgłą. Czy to nie wystarczająca zachęta, aby wybrać się na Chełm? I to niekoniecznie czekając, aż zacznie działać stok narciarski, choć armatki i przygotowania do sezonu ruszyły. Albo na Kudłacze? Tam w weekend było równie pięknie.

📢 ZRANIONE PTAKI. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu "Zranione ptaki"? Ulviye wybudza się - streszczenie (odc. 181-183) 4.12.22

Ulviye wybudza się. Jej najbliżsi nie posiadają się z radości. Melis i Hülya początkowo są przerażone, szybko odczuwają ulgę, gdy okazuje się, że kobieta ma mętlik w głowie i mylą jej się wszystkie przeszłe i obecne wydarzenia. Doganowi udaje się podpuścić Oyę, która przyznaje, że to ona zainscenizowała zdjęcia z Cemilem. W pierwszym odruchu Dogan jest zdecydowany, żeby opowiedzieć wszystko Ayse, ale jednak waha się. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zranionych ptaków".

📢 ZRANIONE PTAKI - streszczenia kolejnych odcinków. Stan Ulviye jest krytyczny. Sprawdź, co się wydarzy! (odc. 178-181) 3.12.22

Ayse bardzo przeżywa sytuację pomiędzy nią a Cemilem. Najbliższym trudno patrzeć na jej cierpienie. Melis przekonuje Hülyę, że powinny zabić Ulviye, zanim obudzi się i wyjawi ich tajemnicę. Serce Ulviye na chwilę się zatrzymuje, jednak lekarzom udaje się ją uratować. Levent i Meryem wspólnie czuwają przy Ulviye, Melis nie może znieść ich widoku. Melis odbiera lek, który ma zabić Ulviye. Levent o mały włos jej nie przyłapuje. Asli wykorzystuje nieobecność Metehanoglu, żeby zbliżyć się do Yasara. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach "Zranionych ptaków"? Przeczytaj streszczenia odcinków!

📢 Zranione ptaki odc. 180. Próba zniszczenia dowodów zbrodni. Streszczenie odcinka [06.12.2022]

Hülya i Melis są przerażone. Wiedzą, że niedługo ich podstępy mogą wyjść na jaw. Co zrobią, aby ukryć prawdę? Kto dostanie pożyczkę? Przeczytaj streszczenie 180. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Nietoperzowy Szlak, czyli nowa trasa turystyczna pod Krakowem. Została wytyczona dla uprawiających nordic walking

Powstał Nietoperzowy Szlak Nordic Walking. To nowa atrakcja turystyczna - trasa nie tylko dla miłośników chodzenia z kijkami. Do jej odwiedzania są zapraszani także biegacze i rowerzyści.

📢 Benedyktynki zapraszają do Staniątek po świąteczne słodkości. Za chwilę rusza także sprzedaż królewskich karpi

W Staniątkach koło Niepołomic (powiat wielicki), w najstarszym w Polsce Opactwie Benedyktynek można nabyć już świąteczne słodkości - pierniki i pierniczki w różnych kształtach, wypiekane w oparciu o autorskie klasztorne receptury, z naturalnych produktów. Wkrótce, bo już od 7 grudnia 2022, opactwo rozpocznie również sprzedaż karpi. Projekt ma wymiar pomocowy.

📢 Za nami II Ogólnopolskie Forum Seniora. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Za nami II Ogólnopolskie Forum Seniora w internecie. Państwa i naszymi gośćmi byli: Zofia Zaorska znana jako Super Babcia, Magdalena Jakubiec-Ciechańska – autorka bloga Perły w wielkim mieście, aktor Wojtek Husakiewicz​ oraz Van Podróże na emeryturze. Gwiazdą wydarzenia była aktorka Teresa Lipowska.

📢 Próbna matura z chemii 2022 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [KLUCZ ODPOWIEDZI]

W sobotę 9 kwietnia odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sprawdźcie klucz odpowiedzi z próbnej matury z chemii 2022.

📢 Staniątki. Benedyktynki zapraszają do opactwa po karpie

Mniszki ze Staniątek sprzedają karpie ze stawów przy klasztorze już ósmy rok z rzędu. Kto chce mieć gwarancję, że na wigilijnym stole pojawi się świeża i smaczna ryba, powinien wybrać się na zakupy do staniąteckiego opactwa. Projekt ma wymiar pomocowy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie