Prawie 4,7 kilometra

ANA
Udostępnij:
Kwotę w wysokości 1,1 mln zł przekazano w ubiegłym roku na budowę nowych odcinków sieci kanalizacyjnych w gminie Trzebinia. Dzięki temu oddano do użytku blisko 4.700 metrów kanalizacji ogólnospławnej i deszczowej.

Nowych sieci kanalizacyjnych

   W ubiegłym roku na terenie trzebińskiego osiedla Trzebionka wybudowano 600-metrowy odcinek kanalizacji sanitarnej - od ul. Staszica do linii kolejowej relacji Trzebinia-Katowice. Był to pierwszy etap realizacji większego zadania inwestycyjnego, który obejmuje również wykonanie sieci w kilku innych ulicach, co w przyszłości pozwoli na zrzut ścieków nie tylko z nieskanalizowanej dotychczas części osiedla Trzebionka, ale także z osiedla Wodna.
   Z kolei w sołectwie Młoszowa oddano do użytku przepompownię ścieków oraz sieć kanalizacji sanitarnej, liczącą ponad 2.200 metrów długości. Natomiast w ciągu dwóch najbliższych lat przewiduje się budowę kolejnych 3.700 metrów sieci kanalizacyjnej. Ponadto około 460 metrów kanalizacji ogólnospławnej zbudowano także w ul. Partyzantów w przysiółku Wygnanka na terenie osiedla Siersza. W ten sposób zakończono realizację trwającego od 2000 roku zadania inwestycyjnego, w ramach którego już wcześniej oddano do użytku 3.100 metrów kanalizacji.
   - W ubiegłym roku na terenie osiedla Siersza, w rejonie Starej Huty, rozpoczęto także realizację nowego przedsięwzięcia, zawiązanego z budową sieci kanalizacyjnej. Dotychczas udało się już oddać do użytku 1.115 metrów kanalizacji w ul. Odkrywkowej. Z kolei w najbliższych latach przewiduje się budowę sieci w ulicach: Dyrekcyjnej, 22 Stycznia, Dembowskiego i Szybowej - informuje rzecznik prasowy trzebińskiego magistratu Robert Siwek.
   Dodajmy, że w minionym roku wybudowano ponadto 300-metrowy odcinek kanalizacji w ul. Św. Stanisława w centrum miasta, dzięki czemu zakończono ostatni etap inwestycji, związanej z budową kanalizacji w tej ulicy.
   - Na budowę nowych odcinków sieci kanalizacyjnej przekazano w 2003 roku 1,1 mln zł, w tym 274 tys. zł stanowiła dotacja, uzyskana przez gminę z unijnych środków pomocowych w ramach programu Sapard - wyjaśnia Robert Siwek. - Warto zaznaczyć, że do prac związanych z budową kanalizacji zatrudnialiśmy lokalne firmy, dzięki czemu wiele osób znalazło tymczasowe zatrudnienie - dodaje rzecznik.
(ANA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie