Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiera drugiej części filmu o Reymanach za nami. Wkrótce film będą mogli zobaczyć wszyscy

Bartosz Karcz
Bartosz Karcz
Na zdjęciu od lewej na pierwszym planie: Dariusz Zastawny, Janusz Tomaszewski i Zdzisław Skupień
Na zdjęciu od lewej na pierwszym planie: Dariusz Zastawny, Janusz Tomaszewski i Zdzisław Skupień Bartosz Karcz
W środę 13 grudnia znów w kinie Agrafka przy ul. Krowoderskiej zaprezentowano drugą część wyjątkowego filmu „Reymanowie. Wiślaccy Hektorzy”. Film opowiada o losach rodzinny mocno związanej z Wisłą Kraków. Futbol w tym wypadku to jednak tylko pretekst, by opowiedzieć o rzeczach niezwykłych, jakie miały miejsce z udziałem braci Reymanów i ich siostry. Pierwsza część bardziej traktuje właśnie o rodzinie Henryka Reymana, druga mocniej poświęcona jest już najbardziej znanemu z rodu.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Tak naprawdę w środę zaprezentowano dwa filmy o Henryku Reymana. Ten, który powstał kilka lat temu, zatytułowany „Wódz” oraz ten najnowszy, którego głównymi autorami są Zdzisław Skupień i Dariusz Zastawny związani ze Stowarzyszeniem Historia Wisły. Całość zręcznie zmontował natomiast Piotr Olszowy, którego materiały wideo kibice mogą oglądać praktycznie co tydzień, bo odpowiada za większość rzeczy, jakie na swoim kanale YouTube prezentuje Wisła.

W środę na premierze pojawili się też wyjątkowi goście. Był przede wszystkim Janusz Tomaszewski, czyli siostrzeniec Henryka Reymana. Bez niego i jego wspomnień o wuju ten film byłby zresztą o wiele uboższy. Przyszedł też wybrany w 2006 roku Sportowcem 100-lecia TS Wisła Kraków Antoni Szymanowski. Dariusz Zastawny zdradził zresztą, że na przyszły rok, w którym minie 50 lat od mundialu w Niemczech Zachodnich, na którym Polska zajęła trzecie miejsce, Historia Wisły chciałaby nakręcić kolejny film właśnie o Antonim Szymanowskim. Ten przyjął taką propozycję ze wzruszeniem i jak najbardziej przyklasnął takiemu pomysłowi.

Byli też przedstawiciele obecnej Wisły z prezesem Jarosławem Królewskim na czele. Był również trener Mariusz Jop oraz Angel Rodado z rodziną. To pokazuje, że Hiszpan żyje tym, co dzieje się w klubie, również jego historią. A że Angel pilnie uczy się języka polskiego, więc przyznał, że całkiem sporo z filmu zrozumiał.

Obok samego filmu była oczywiście dyskusja o Wiśle, jej historii, którą sprawnie poprowadził były rzecznik prasowy, a wcześniej spiker na meczach „Białej Gwiazdy” Adrian Ochalik.

Film powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Historia Wisły, a dofinansowaną go ze środków Miasta Krakowa. Wkrótce każdy będzie mógł zobaczyć obie części filmu o Reymanach, bowiem jak zdradził nam Zdzisław Skupień, w serwisie YouTube produkcja powinna być umieszczona jeszcze przed świętami.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Premiera drugiej części filmu o Reymanach za nami. Wkrótce film będą mogli zobaczyć wszyscy - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski