Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery filmowe

Urszula Wolak
Urszula Wolak
„Kong: wyspa czaszki” - kolejna wersja opowieści o wielkiej małpie
„Kong: wyspa czaszki” - kolejna wersja opowieści o wielkiej małpie Fot. Archiwum

„Kong: wyspa czaszki”
Reż. Jordan Vogt-Roberts, USA, Wietnam
{Cinema City, IMAX, Multikino}

Czy mityczny King Kong istnieje tylko w filmie? Grupa naukowców przekonuje się, że nie! Po przybyciu na tajemniczą wyspę na Pacyfiku muszą stanąć twarzą w twarz z wielką małpą i innymi potworami oraz… wygrać z nimi walkę.

Grupa badaczy przybywa na tajemniczą wyspę, gdzie mity łączą się z nauką. Nie wiedzą, że wkraczają na teren Konga - tutejszego króla i boga wyspy. Ich misja przemienia się w ostateczną walkę o przetrwanie, w której muszą się zmierzyć z gigantycznymi pająkami i latającymi stworami. Co więcej, pod ziemią żyją diabły - czaszkołazy. Czy ludzie wygrają walkę o życie?

- To niesamowicie wciągający film. Kong został przez nas stworzony na nowo. Jakby mit stał się rzeczywistością. Kong mierzy ponad 30 metrów i jest prawdziwą bestią, jeśli mówimy o jego wielkości, wadze i możliwościach - mówi aktor Tom Hiddleston. Z kolei reżyser Jordan Vogt-Roberts dodaje: - Film w wersji IMAX przenosi widza na kompletnie wyższy poziom. Można wręcz się zatracić. A aktorka Brie Larson podsumowuje: - To wyjątkowa historia o człowieku przeciwko naturze.

W filmie wystąpili m.in. Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, Corey Hawkins, John Goodman. Za reżyserię odpowiada Jordan Vogt-Roberts.

„Chata”
Reż. Stuart Hazeldine, USA
{Cinema City, Multikino, Kino Pod Baranami}

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga.

„Zwariować ze szczęścia”
Reż. Paolo Virzì, Francja, Włochy
{Agrafka, ARS, Kika, Mikro, Mikro Bronowice, Kino Pod Baranami}

Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką o ekscesywnej osobowości. Donatella (Micaela Ramazzotti) jest zaś wrażliwą introwertyczką o wytatuowanym i wychudzonym ciele. Te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” - Villi Biondi - połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia, postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

„Captain Fantastic”
Reż. Matt Ross, USA
{ARS, Kino Pod Baranami}

Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.

„Wyklęty”
Reż. Konrad Łęcki, Polska
{Cinema City, Mikro, Multikino}

„Wyklęty” to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. . Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

W filmie występują m.in.: Marcin Kwaśny, Wojciech Niemczyk i Edward Janaszek.

„Dzika”
Reż. Nicolette Krebitz, Niemcy
{ARS, Mikro}

Powrót do natury nie zawsze jest olejkiem dla duszy. Niekiedy może być on destrukcyjnym wydarzeniem. Taki był dla Ani - młodej, zagubionej dziewczyny próbującej normalnie funkcjonować. Ma jakąś bliżej nieokreśloną pracę, mieszkanie w nienazwanym mieście. Stara się być jak inni, ale jej nie wychodzi. Z nikim nie lubi spędzać czasu. W końcu Ania spotyka kogoś dla siebie - dzikiego wilka. Nie wiadomo, czy jest to jednostronna fascynacja czy też początek międzygatunkowej miłości od pierwszego wejrzenia. Ania podstępem przyciąga bestię do swojego mieszkania i - jak gdyby nic - rozpoczyna wspólne życie.

Nicolette Krebitz jest aktorką, reżyserką i scenarzystką urodzoną w 1972 roku w Berlinie. Swój pierwszy film wyreżyserowała w wieku 11 lat. Uczęszczała do szkoły baletowej i filmowej. Grała w Niemczech („Bandyci” z 1997, „Tunel ku wolności” z 2001) i za granicą („All the Queen’s Men” z 2001). Jej „Dzika” Dziką pokazywana była na festiwalu Sundance.

„Mr. Gaga”
Reż. Tomer Heymann, Izrael
{Agrafka, ARS, Kijów.Centrum, Kika, Multikino, Paradox, Kino Pod Baranami}

To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny”, a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela - Batsheva Dance Company.

Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu - GAGA - umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy, dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

„Zło we mnie”
Reż. Oz Perkins, Kanada, USA
{Agrafka, ARS, Kijów.Centrum, Kika, Multikino, Paradox, Kino Pod Baranami}

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice - z niewiadomych powodów - nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) - tajemnicza dziewczyna z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose.

Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły? Grająca jedną z głównych ról Emma Roberts (między innymi: „Millerowie”, „American Horror Story”, „Nerve”) jest prywatnie siostrzenicą Julii Roberts i córką Erica Robertsa, nominowanego do Oscara za rolę w filmie „Uciekający pociąg”.

(UW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski