Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery filmowe

Urszula Wolak
Urszula Wolak
„Piękna i bestia” to urocza baśń, opowiadająca o skrywanych uczuciach
„Piękna i bestia” to urocza baśń, opowiadająca o skrywanych uczuciach Fot. Archiwum

„Piękna i bestia”
Reż. Bill Condon, USA
{Cinema City, IMAX, Kijów, Multikino}

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie, pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak zegar Trybik (Ian McKellen), świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw).

„Gold”
Reż. Stephen Gaghan, USA
{Cinema City, Multikino, Kino Pod Baranami}

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam, gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

„Personal Shopper”
Reż. Olivier Assayas, Francja
{Agrafka, ARS, Kika, Mikro, Mikro Bronowice, Kino Pod Baranami}

Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki, Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice - pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem, Lewisem.

„Wszystko albo nic”
Reż. Marta Ferencová, Czechy, Polska, Słowacja
{ARS, Cinema City, Kijów, Multikino}

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości - to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony, długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie jest Vanda - pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio - gej, który w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn. Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak wszyscy oddadzą się jej bez reszty.

„Stado”
Reż. Beata Gårdeler, Szwecja
{ARS, Mikro Bronowice}

Czternastoletnia Jennifer oznajmia, że została zgwałcona przez kolegę z klasy. Jednak nikt w to nie wierzy, a cała wioska obraca się przeciwko niej i jej bliskim. „Stado” jest przejmującą opowieścią o społecznym ostracyzmie, który niestety potrafi wpłynąć na kształt całego życia.

Dzieło ma na swoim koncie Kryształowego Niedźwiedzia z MFF w Berlinie 2016 oraz Złote Koziołki od Jury Międzynarodowego na festiwalu Ale Kino!

W „Stadzie” występują m. in.: Fatime Azemi, Malin Levanon, Henrik Dorsin oraz Ville Virtanen.

Współczesne kino szwedzkie słynie z podejmowania zagadnień dotyczących wykluczonych ze społeczeństwa. „Osada” Gardeler przywodzi na myśl między innymi inny szwedzki film - „Polowanie” Thomasa Vinterberga. Reżyser przedstawił w nim historię Lucasa, oskarżonego przez podopieczną o molestowanie seksualne. Mężczyzna robi wszystko, aby udowodnić swoją niewinność, ale nie jest to łatwe w społeczeństwie, które dawno go osądziło.

„Wściekłość”
Reż. Michał Węgrzyn, Polska
{ARS, Kika, Mikro, Mikro Bronowice}

Adam (Jakub Świderski), młody prezenter telewizyjny, nagrywa relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wieczór spędza bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta (Paulina Chapko) podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta - Rozi (Natalia Klimas).

Po upojnym „treningu” na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu, biegnąc ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów. W trasie odbiera serię telefonów, m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia. Żona odkrywając jego romans przechodzi załamanie nerwowe. Rozmowy z matką (Małgorzata Zajączkowska) doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji. Podczas joggingu bohatera filmu napotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.

„Wrota bohaterów”
Reż. Matthias Hoene, Chiny, Francja, Kambodża
{ARS, Kijów, Kika, Mikro, Mikro Bronowice}

Jack jest maniakiem gier video, który spędza każdą wolną chwilę przed komputerem. Wciela się tam w postać Czarnego Rycerza, który ratuje dawne Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do niesamowitego świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot.

Jack musi stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę, w której zakochuje się bez reszty. Jego śladami rusza jednak potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią, w którą wcielał się w grze. Zbliża się decydujące starcie!

Za produkcję filmu odpowiadał między innymi Luc Besson, francuski reżyser znany choćby z takich hitów, jak „Wielki błękit”, „Nikita” czy „Leon zawodowiec”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski