Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery

Urszula Wolak
Urszula Wolak

„Agent i pół”
Reż. Rawson Marshall Thurber, USA
{Cinema City, Multikino}

Chciałoby się powiedzieć, że stara przyjaźń nie rdzewieje. I chyba coś w tym jest. Dwóch starych kumpli odnawia znajomość dzięki jednemu z portali społecznościowych. I tak księgowy, w którego życiu niewiele się dzieje, zostaje wciągnięty do międzynarodowej szajki szpiegowskiej...

„BFG: Bardzo Fajny Gigant ”
Reż. Steven Spielberg, USA
{Cinema City, Multikino, Paradox}

Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla, która od dnia swej premiery w 1982 roku wciąż zachwyca czytelników w każdym wieku. Książki Dahla, do których zaliczają się takie tytuły jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia”, „Matylda” oraz „Fantastyczny pan lis”, są obecnie dostępne w 58 językach, a ich łączny nakład przekroczył 200 milionów egzemplarzy.

W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie.

„Chocolat”
Reż. Roschdy Zem, Francja
{Agrafka,ARS, Kijów, Mikro, Kino Pod Baranami}

„Chocolat” był pierwszy ciemnoskórym artystą, który zaistniał we francuskim przemyśle rozrywkowym. Urodził się w 1860 roku na Kubie jako Rafaël Padilla. Gdy miał 10 lat, został sprzedany jako pomoc domowa portugalskiemu kupcowi. W wieku 16 lat uciekł do Bilbao, gdzie zaczął przygodę z cyrkiem.

„Kosmos”
Reż. Andrzej Żuławski, Francja, Portugalia
{Agrafka, ARS, Cinema City Bonarka, Kika, Mikro, Kino Pod Baranami}

Przeniesiona we współczesne realia adaptacja głośnej powieści Witolda Gombrowicza, wydanej po raz pierwszy w 1965 roku w Paryżu. Bohaterami są dwaj przyjaciele - Witold i Fuchs, którzy postanawiają spędzić kilka dni w pensjonacie prowadzonym przez panią Wojtysową.

„Pod opieką wiecznego słońca”
Reż. Vitaliy Manskiy, m.in. Czechy, Niemcy
{Mikro, Kino Pod Baranami}

Północna Korea to według koreańskiej propagandy najszczęśliwszy kraj na świecie. Ceniony rosyjski reżyser Witalij Manski spędził rok w Korei Północnej, dokumentując życie przeciętnej rodziny i tym samym mechanizm funkcjonowania tamtejszej indoktrynacji. Tak właśnie funkcjonuje idealne koreańskie społeczeństwo, żyjące w wiecznych promieniach słońca - symbolu wielkiego wodza ludu Kim Ir Sena.

Film jest w rzeczywistości zapisem starannie wyreżyserowanego przez władzę i przećwiczonego spektaklu, dedykowanego Kim Ir Senowi i Kim Dzon Unowi.

Władza narzuca wszystko, łącznie z ludzkimi reakcjami. Całość okazuje się przerażającą choreografią oszustwa - równie surrealistyczną, co złowrogą, przypominającą nową wersję „The Truman Show”.

„Tarzan: Legenda”
Reż. David Yates, USA
{Cinema City, Kijów, Multikino}

Mijają lata, od kiedy Tarzan (Skarsgård), opuścił afrykańską dżunglę na rzecz cywilizowanego życia w Londynie. Jako John Clayton III, Lord Greystoke decyduje się wrócić do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana.

„Tini: Nowe życie Violetty”
Reż. Juan Pablo Buscarini, Włochy
{Cinema City, Multikino}

Historia porusza wątki z pozaekranowego życia Tini. Film opowiada o tym, jak opuszcza ona świat „Violetty” i samotnie wyrusza w świat, by zdobyć nieznane doświadczenia. To, co wydarzy się podczas zaledwie jednego lata, odmieni Violettę zarówno jako osobę, jak i artystkę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski