Prezent dla libero

I LIGA KOBIET. Krakowianki nie wykorzystały szansy przeskoczenia sąsiadek w tabeli, ale zrewanżowały się za porażkę w Ostrowcu Święt. w pierwszej rundzie. Eliteski Skawa AZS UEK Kraków - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Święt. 3-2 (17-25, 25-16, 25-17, 22-25, 15-10)

Eliteski UEK: Kuskowska, Biernatek, Jaroszewicz, Jagodzińska, Wilczyńska, Hawryła, Sroga (libero) oraz Reptak (libero), Surma.

KSZO: Staniucha, Kijakova, Kosiorowska, Gawron, Związek, Król, Soja (libero) oraz Wyszomierska, Nadziałek.

Bardzo ciekawy mecz z happy endem dla krakowianek. Tym zwycięstwem sprawiły prezent swojej libero Monice Srogiej, która w dniu meczu obchodziła urodziny.

Pierwszy set nie zapowiadał późniejszego sukcesu gospodyń. Prowadziły one tylko na początku, później cały czas przewagę miały zawodniczki KSZO, aż do szczęśliwego dla nich końca. Kolejna partia była podobna, tylko że tym razem na parkiecie dominowały krakowianki. Jeszcze w środku seta oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, później pojedynek był już całkowicie jednostronny. Męczarnie gości zakończyła skutecznym atakiem ze środka Jaroszewicz. W kolejnych setach lepiej rozpoczynały siatkarki KSZO, tyle że w trzeciej partii skończyło się to ich wysoką porażką, a w czwartej udało im się skutecznie finiszować.

Tie-break nie przyniósł wielu emocji, gdyż krakowianki od razu odskoczyły na kilka punktów, a po udanym serwisie Jagodzińskiej prowadziły nawet 10-3. Później rozkojarzone gospodynie trochę zwolniły, co starały się wykorzystać przyjezdne. Strata była już zbyt duża, by myśleć o podjęciu walki.

W następny weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka części zasadniczej. Po niej w play-off o awans walczyć będzie 8 najlepszych zespołów. Krakowianki są 6. w tabeli, mają szansę na 5. lokatę. W pierwszej rundzie fazy pucharowej zmierzą się z Chemikiem Police lub Silesią Volley Chorzów/Mysłowice.