Prezent od Skawy

GM
Skawa Wadowice przegrała z Cracovią 89-103 we własnej hali mecz w III lidze koszykarzy. Dla miejscowych to spotkanie nie miało stawki, bowiem tydzień wcześniej stracili szansę gry w barażach. Zwycięstwo Cracovii przedłużyło szansę "pasów" na zakwalifikowanie się do decydującej rozgrywki o awans.

W III lidze koszykarzy

Przez dwie kwarty goście przedmeczowe założenia realizowali bezbłędnie, ustawiając mecz. Na połowę schodzili prowadząc 58-41. W kolejnych odsłonach ich przewaga wprawdzie stopniała, nie na tyle, by dać sobie wydrzeć zwycięstwo. - Cracovia na pewno była w zasięgu naszych możliwości, ale słabiej spisywaliśmy się w pierwszej fazie meczu, kiedy goście wyszli na duże prowadzenie. Potem nie sposób było już straty odrobić. Graliśmy bardzo nierówno. Pod koniec trzeciej kwarty doszliśmy rywala na 9 punktów, ale po chwili traciliśmy już 15 "oczek". Goście natomiast od początku do końca zagrali na tym samym poziomie - mówi Marek Kunowski, szef sekcji koszykówki Skawy.
   Skawa ma jeszcze do rozegrania dwa mecze w III lidze: z Unią Tarnów i Koroną Kraków. - Teraz będziemy się koncentrować na spotkaniach juniorskich. Sezon w III lidze nie był udany, ale też grupa była wyjątkowo mocna. W juniorach ciągle mamy szansę na awans do MP. Potrzebujemy tylko jednego zwycięstwa nad Wisłą Kraków. Warunek jest jeden, musimy wygrać przynajmniej czterema punktami. Dlatego przeciwko Cracovii szansę gry dostali najzdolniejsi juniorzy. Oprócz Klocka i Kunowskiego, są to Wacław, Nowak, Groń i Malec - mówi Marek Kunowski.
   Skawa Wadowice - Cracovia 89-103 (25-33, 16-25, 18-19, 30-26). Punkty dla Skawy: Klocek 29, Sulikowski 28, A. Szymonek 15, Kunowski 13, Bibrzycki 4.