MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezes Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział waloryzację 500 plus do 800 zł

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Adam Kielar
Adam Kielar
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę waloryzację 500 plus do 800 zł na każde dziecko.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę waloryzację 500 plus do 800 zł na każde dziecko. Adam Jankowski / Polska Press
Swoje przemówienie na zakończenie konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" wygłosił prezes partii Jarosław Kaczyński. Zapowiedział między innymi waloryzację programu 500 plus do 800 złotych na każde dziecko od 2024 r., darmowe leki dla seniorów oraz dzieci i młodzieży.

W ten weekend w Warszawie odbywa się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Biorą w niej udział najważniejsi politycy partii m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Hasło wydarzenia brzmi: „Programowy UL” .

Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Waloryzacja 500 plus do 800 zł

W niedzielę na konwencji PiS na scenie pojawił się Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej zapowiedział waloryzację programu 500 plus, od 2024 roku na każde dziecko miałoby przysługiwać 800 złotych.

– Od nowego roku będzie to 800 plus – ogłosił Kaczyński, wzbudzając aplauz sali.

Ponadto przekazał inne propozycje programowe:

  • darmowe leki dla seniorów powyżej 65. roku życia, a także dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia
  • zniesienie opłat za autostrady, w tym również prywatne

Jak podkreślił prezes partii, członkowie PiS zebrali się na kongresie głównie po to, by rozmawiać o przyszłości i konkretach.

– To główne pytanie, które musieliśmy sobie postawić, to jaką drogą idziemy dalej? Czy to jest ta, którą już wybraliśmy i zrobiliśmy na niej wiele kroków, czy też potrzebna jest jakaś inna droga? – zastanawiał się lider PiS.

Kaczyński powiedział, że jego partia chce iść dalej drogą rozwoju, doganiania Unii Europejskiej i jej najbogatszych państw.

– Chcemy iść także drogą wzmacniania bezpieczeństwa Polski poprzez jej siłę militarną oraz jej pozycję i status polityczny – mówił prezes PiS.

Zaznaczył, że Polska musi uzyskać status poważnego, podmiotowego państwa, czyli takiego, z którym należy się liczyć.

Jarosław Kaczyński o rozwoju gospodarczym Polski

Prezes PiS podkreślił, że tym co stanowi o sile państwa jest także rozwój jego gospodarki.

– Zostało postawione ważne pytanie: czy to, co dotychczas było podstawą rozwoju gospodarczego oraz polityki socjalnej wystarczy i czy tego źródła nie są na wyczerpaniu. Pewne zasoby zdążyliśmy już wykorzystać, te pochodzące z uporządkowania finansów publicznych i uszczelnienia systemu podatkowego – powiedział.

Zdaniem lidera partii rządzącej, polska gospodarka powinna znacznie bardziej rozwijać się w oparciu o postęp technologiczny.

– On jest też tu na miejscu i powinniśmy po niego sięgać, to także element patriotyzmu gospodarczego – zaznaczył Kaczyński.

Podkreślił także, że niezbędne jest stworzenie w Polsce podstaw do „wielkiego inwestowania”, na co sposobem miałoby być utworzenie jednej wielkiej strefy ekonomicznej, która objęła by cały kraj.

Prezes PiS odniósł się również do kwestii polskiej atomistyki. Powiedział, że konieczny jest jej rozwój, gdyż obsługa wszystkich inwestycji atomowych musi być polska.

Mówił również o pomyśle rewitalizacji wielu polskich zabytków

– Musimy starać się stworzyć perspektywę wielkiej rewitalizacji polskich zabytków, a także całych miast – powiedział prezes PiS.

– Kultura, która jest elementem budowania i umacniania siły duchowej społeczeństwa, jak i kultury, która będzie miała charakter w jakiejś przynajmniej mierze internacjonalny, która będzie funkcjonowała szerzej niż tylko w Polsce, to nasze bardzo wielkie zadanie – mówił Kaczyński.

– Zadaniem jest także odbudowa tego wszystkiego, co utraciliśmy w kolejnych wojnach – mówił.

Wyraził przekonanie, że „kiedyś Polska powinna wyglądać tak, jakby tego wszystkiego nie było”.

– Zaczyna nas stać, żeby podjąć odbudowę tego wszystkiego, co żeśmy w tej naszej historii stracili – ocenił. – Polska jest piękna, ale może być jeszcze piękniejsza – dodał.

Drugi dzień konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Drugi dzień weekendowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło wystąpienie wicepremiera Mariusza Błaszczaka.

– Jeżeli tylko naród powierzy nam pełnienie władzy przez kolejną kadencję jesienią tego roku. Zapewniam, w ciągu dwóch lat będziemy mieć najsilniejszą armię lądową w Europie – podkreślał szef MON.

Zapowiedział także, że już jutro pierwsze wyrzutnie HIMARS będą w Polsce.

Później głos zabrali również m.in. wicepremier Jacek Sasin, mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, a także minister zdrowia Adam Niedzielski, zabierając głos w sprawach dotyczących zdrowia Polaków.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Premier zapowiada kolejną

Podczas konwencji zrealizowano wiele paneli dotyczących najważniejszych obszarów życia Polaków.

„Kolejne konferencje programowe Prawa i Sprawiedliwości odbędą się m.in. w czerwcu. Będą one podsumowaniem kilku ostatnich miesięcy naszych spotkań z Polakami w całym kraju, a jednocześnie naszych rozmów z ekspertami” – zapowiedział w rozmowie z portalem i.pl premier Mateusz Morawiecki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Prezes Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział waloryzację 500 plus do 800 zł - Portal i.pl

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski