Prezes TVP Jacek Kurski w "Sieci": Naród odzyskał telewizję...

Prezes TVP Jacek Kurski w "Sieci": Naród odzyskał telewizję publiczną

Zdjęcie autora materiału

Jakub Oworuszko

Polska

Aktualizacja:

Polska

Dzięki zmianie w TVP po 2015 roku miliony Polaków po raz pierwszy w ogóle usłyszało o pewnych sprawach, dowiedziało się, jak w praktyce wyglądała złodziejska prywatyzacja i reprywatyzacja, jaki jest prawdziwy stan sądownictwa, jak wiele wątpliwości budzi tragedia w Smoleńsku - przekonuje w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.
Kurski zwrócił uwagę na wieloletnie zaniedbania i wynikające z nich problemy TVP. - To był element szerszego procesu zwijania państwa polskiego, wycofywania państwa z odpowiedzialności za sferę publiczną: znikały posterunki policji, placówki pocztowe, stacje i linie kolejowe, garnizony wojskowe, bezpłatne studia na drugim kierunku, to miały zniknąć i media publiczne - stwierdził.

Jak podkreślił, sytuacja zmieniła się diametralnie w 2015 roku.
- TVP wyłamała się z frontu obrony III RP, sformułowała przekaz zgodny z odczuciami, z wrażliwością tej części narodu, która przez trzy dekady była zepchnięta na margines. Po drugie, stało się to w momencie, gdy władzę przejął obóz patriotyczny Jarosława Kaczyńskiego. Połączenie obu tych czynników dało wielką zmianę, spowodowało, że wielu ludzi poczuło, że odzyskało swój kraj, res publicę - ocenił.

- Różnica między Braunem (Juliuszem, poprzednim prezesem TVP - red.), a mną jest taka jak między SD a 4K - podkreślił Kurski.

Szef TVP był pytany również o tzw. paski w TVP.INFO. - To prawda, że poprzednio kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej miało nadmierne ciągoty, ale to się zmieniło. Czasem każdemu może zdarzyć się błąd, przesada. Wtedy stanowczo reaguję. Na pewno jest tego zdecydowanie mniej (...) - przyznał.

POLECAMY:


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
i nikt nam nie powie że czarne jest czarne a biełe jest białe

a idź Pan w .. stąd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

A pan Kurski dalej zakłamuje rzeczywistość. "...niedługo okaże się, że oni kanałami kanalizacyjnymi łodzią podwodną podpłynęli pod sr...cz...."

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dowód na to, że Kurski bredzi

Ewa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

TVP pod rządami Kurskiego nie da się oglądać. Nachalna pisowska propaganda i nic więcej. Kiedyś chętnie oglądałam Wiadomości TVP, teraz całkowicie zrezygnowałam z ich oglądania, a więc niczego nie...rozwiń całość

TVP pod rządami Kurskiego nie da się oglądać. Nachalna pisowska propaganda i nic więcej. Kiedyś chętnie oglądałam Wiadomości TVP, teraz całkowicie zrezygnowałam z ich oglądania, a więc niczego nie odzyskałam, ale tylko straciłam. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
eWA

777 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

WYSOKOKO MIEYSKI LIBER LEMINGO KOrPOraT i WYKSZTAuCIUCH PO GENder TYNCZOWYM NOWOCZESSA NYm KODzie WYSSZA KASStA NADafio.INDI KALIGO

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo