Prezydent Andrzej Duda w Limanowej: Tutaj widać Polskę, aż chce się żyć 28.02.

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Prezydent Andrzej Duda, ubiegający się o reelekcję w majowych wyborach kandydat Prawa i Sprawiedliwości, spotkał się dzisiaj, 27 lutego, z wyborcami w Limanowej. Opowiedział o tym, co udało mu się osiągnąć w ciągu ostatnich pięciu lat. Obiecał też dalsze wsparcie dla rodzin i zmiany, które sprawią, że w Polsce będzie się żyć lepiej.

FLESZ - Wybory prezydenckie już w maju. To musisz wiedzieć

Salę gimnastyczną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II przy ul. Zygmunta Augusta w Limanowej wypełniły tłumy mieszkańców Limanowszczyzny. Wszyscy przyszli na spotkanie wyborcze z Andrzejem Dudą, prezydentem RP, który w majowych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent przywitany został na góralską nutę przez kapelę regionalną Skrzydlanie z gminy Dobra, która przygotowała specjalną na tę uroczystość piosenkę o jego dokonaniach. Popłynęły też życzenia wygrania kolejnych wyborów. Zanim Andrzej Duda doszedł na scenę witał się z mieszkańcami i robił sobie z nimi zdjęcia.

Wiesław Janczyk, poseł PiS, który prowadził spotkanie podziękował prezydentowi za przybycie do Limanowej. Podkreślił, że to jedno ze stu miast, które Andrzej Duda odwiedzi podczas swojej kampanii wyborczej. Janczyk chwalił pięć lat wytężonej pracy prezydenta. Podziękował też za wsparcie dla Limanowszczyzny i inwestycji, na które mieszkańcy czekają od lat, jak chociażby linia kolejowa Piekiełko-Podłęże.

Andrzej Duda nie był dłużny i pokusił się o osobiste wyznanie.

- Człowiek tutaj tęskni. Ciągnie go, żeby wrócić, żeby jeszcze raz zobaczyć, żeby odetchnąć tym powietrzem Sądecczyzny, Limanowej. Pojechać do swojego Starego Sącza. Tutaj widać Polskę. I to jest nieprawdopodobne piękno. I to jest coś, że aż chce się żyć - zaczął Andrzej Duda.

Prezydent podziękował wyborcom za wsparcie, wiarę i zaufanie, jakim go obdarzyli pięć lat temu, gdy po raz pierwszy wygrał wybory. Zaznaczył, że wygrał, bo ludzie chcieli zmiany i rozwoju.

- Władza powinna wykonywać tak swoją pracę, żeby zdejmować troski z barków rodziców, żeby pomagać rodzinie, sprawować władze uczciwie i zgodnie z konstytucją, według sprawiedliwego podziału dóbr w państwie - mówił Duda. - Mam ogromną satysfakcję, że jak się zobowiązałem, tak wprowadziłem program prorodzinny jak 500+. Że obniżyłem wiek emerytalny, choć byli tacy, co mówili, że się nie da. Że to szaleństwo.

Przypomniał, że za jego rządów po raz pierwszy została wprowadzona i wypłacona 13-ta emerytura. Zaznaczył, że będzie ona także wypłacana w kolejnych latach, bo Sejm przyjął ustawę w tej sprawie, a on ją dwa dni temu podpisał.

- Jesteśmy ambitni. Chcemy stale podnosić poziom życia Polaków. Spróbujemy wprowadzić też 14-tą emeryturę w 2021 roku - zapowiedział prezydent. - Moim największym marzeniem, od samego początku było, że kiedy będę kończył służbę, usłyszę od zwykłych obywateli: proszę pana, żyje nam się lepiej. Do tego dążę.

Andrzej Duda dodał, że wciąż będzie się starał podnosić jakość życia Polaków. Nie tylko poprzez wsparcie finansowe ze strony państwa, ale także lepszą edukację, poprawę służby zdrowia i wymiaru sprawiedliwości.

- Reformujemy polskie państwo na wielu obszarach. Są tacy, którzy się temu sprzeciwiają, bo tracą przywileje. Często to były przywileje uzyskane wtedy, gdy nie byliśmy suwerennym państwem – uznał prezydent. - Chcemy żeby Polska była państwem silnym, atrakcyjnym i jak kraje na zachodzie Europy. Ale nigdy nie dopuszczę do tego, żeby zabrali nam naszą historię i tradycję. Nie pozwolę zabrać naszego fundamentu, jakim jest Chrzest Polski.

Ubiegający się o reelekcję prezydent poprosił też mieszkańców Limanowszczyzny o wsparcie w majowych wyborach. Zapewnił, że nadal chce służyć obywatelom i Polsce. Że chce kontynuować procesy jakie rozpoczął wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością.

- Ja państwu gwarantuję, że jeśli zostanę wybrany, to będę kontynuował te procesy i że nikt nie odbierze wam tego, co otrzymaliście – powiedział Andrzej Duda. - Wierzę głęboko, że tak jak udało się w 2015 roku, tak i w tym się uda. Niech żyje Limanowa, niech żyje Limanowszczyzna, niech żyje Polska!

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda w Limanowej: Tutaj widać Polskę, aż chce się żyć 28.02. - Gazeta Krakowska

Komentarze 64

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
NAUCZYCIELE

Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA PREZYDENTA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy. DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

PANIE PREZYDENCIE - Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy.

CHODZI O PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM TAKIEJ EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ WYBORY NA PREZYDENTA 10 maja POPRZEMY PANA TYLKO PANA NIKOGO WIĘCEJ TYLKO PROSIMY WPROWADZIĆ TO W ŻYCIE PRZED WYBORAMI A NIE PO WYBORACH WEJDZIE TYLKO TEN PREZYDENT 10 maja I MA WYBORY WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM I ICH RODZINOM ZOSTANIE PAN PREZYDENT 10 maja CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY PONIEWAŻ TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” NAWET PO 20 LATACH PRACY DZIĘKUJEMY , DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

G
Gość

Widzę z Łososiny Dolnej i Żbikowic od Jolki fanów

G
Gość

patrząc na to co wyrabia prazydent i pis jak świadomie niszczą Polskę i Polaków, zastanawiam się że ludzie nie słyszą i nic nie widzą bo są w nich tak w patrzeni jak w obrazek .Jak łatwo można przekupić Polaków wystarczy dać im trochę kasy a oni tańczą tak jak PIS zagra- to jest żałosne, ludzie nie mają honoru, mają niską samoocenę, brak poczucia własnej wartości !! My kasę dostaliśmya reszte mamy w nosie!!! WSTYD

G
Gość
28 lutego, 10:03, krystyna:

Panie prezydencie bardzo się cieszymy, że zajrzał pan w nasze strony, oboje z mężem byliśmy na spotkaniu i wierzymy, że wygra pan kolejne wybory. Ludzie mogą mówić co chcą, ale przynajmniej Pan chce pomóc, pomaga ludziom i ma dalsze plany na przyszłość, aby wspierać Polaków na różnych płaszczyznach. Może Pan na nas liczyć w maju!

28 lutego, 16:05, OLL:

Może na twój głos i tylko na twój. Zmarnował 5 ostatnich lat, osłabił demokrację, ośmieszył kraj więc ja i moja rodzina nie będziemy na niego głosować, więc nie wypowiadaj się za nas, tylko za siebie.

"osłabił demokrację" - ja tam nie jestem za demokracja. Wolałbym Sprawiedliwego Króla dbającego o interes Polski i Polaków, zamiast ściągać do Polski obcych kulturowo i religijnie Azjatów czy Afrykanów w setkach tysięcy.

"Konstytucja" ? Tak, 1791, 1921 i 1935 a potem same "konstytucje" - Bieruta, Gierka i wreszcie Sztolcmana, dzięki której naszą monetę kontrolują banki zagraniczne zamiast Skarbnika Króla Polskiego.

Nie chcę konstytuty Sztolcmana ! Przywróćcie Konstytucję 35". Dekrety Mościckiego z 39 nie unieważniono, więc akty prawne wydane przez komunistów sa nieważne. Łącznie z "konstytucją" komunistów z 97' gdy na głosowaniu za nią było mniej niż 50%, czyli de facto jest NIEWAŻNA.

G
Gość

niby "nie pozwoli by zabrano nam Chrzest Polski" a tymczasem jakby jawnie budował jakiś judajsko-polinię. Dość bratania się z Judaszami. Mieliśmy ich kilkaset lat i wiemy jak dziś są wdzięczni, że opluwają Polskę i Polaków. NIech nie szukają swego miejsca na ziemi w Polsce - maja swój Izrael, niech tam sobie żyją !!

G
Gość
28 lutego, 07:40, ciapaty gąsienica:

Faktychnie widać tam Polskę. Zapewne Goralenvolk zorganizowali górale lewacy albo inni komuniści. Katoliccy góralscy kolaboranci ale o tym Pan Duda nie wie.

28 lutego, 11:30, vvvaaaaa:

Dziecino droga - pozbawiona nie tylko przyzwoitości i myślenia, ale i elementarnej wiedzy historycznej i geograficznej. W Limanowej i okolicach NIGDY

nie udało się hitlerowcom wprowadzić w życie Goralenfolk bo Lachy Limanowskie nie dały się zmusić do kolaboracji, a tym samym akcja ta na tych terenach zakończyła się CAŁKOWITYM FIASKIEM.

Goralenvolk to dobre rozwiązanie.

O
OLL
28 lutego, 10:03, krystyna:

Panie prezydencie bardzo się cieszymy, że zajrzał pan w nasze strony, oboje z mężem byliśmy na spotkaniu i wierzymy, że wygra pan kolejne wybory. Ludzie mogą mówić co chcą, ale przynajmniej Pan chce pomóc, pomaga ludziom i ma dalsze plany na przyszłość, aby wspierać Polaków na różnych płaszczyznach. Może Pan na nas liczyć w maju!

Może na twój głos i tylko na twój. Zmarnował 5 ostatnich lat, osłabił demokrację, ośmieszył kraj więc ja i moja rodzina nie będziemy na niego głosować, więc nie wypowiadaj się za nas, tylko za siebie.

G
Gość
28 lutego, 9:56, lolo:

a gdzie indziej to nie polska? gdzie indziej nie chce sie zyc?

skoro tylko tam dla niego jest Polska, to nich zostanie tam wójtem.

P
PanAAM

przez ostatnie 5 lat nie zrobił nic. Sorki, zrobił co mu kazał prezes. I czego ten gość tak nawija wszystkim makaron na uszy. To o czym on mówi zależy od prezesa, sejmu (bo podnosi łapki) i to wszystko. On nawet nie decyduje jakie narty założy. Może bieliznę sam wybiera. Ale i to nie jest pewne

v
vvvaaaaa
28 lutego, 07:40, ciapaty gąsienica:

Faktychnie widać tam Polskę. Zapewne Goralenvolk zorganizowali górale lewacy albo inni komuniści. Katoliccy góralscy kolaboranci ale o tym Pan Duda nie wie.

Dziecino droga - pozbawiona nie tylko przyzwoitości i myślenia, ale i elementarnej wiedzy historycznej i geograficznej. W Limanowej i okolicach NIGDY

nie udało się hitlerowcom wprowadzić w życie Goralenfolk bo Lachy Limanowskie nie dały się zmusić do kolaboracji, a tym samym akcja ta na tych terenach zakończyła się CAŁKOWITYM FIASKIEM.

G
Gość
28 lutego, 9:11, Gość:

Polakom żyje się lepiej SB-ekom gorzej

Nie jestem sbkiem a żyje mi się gorzej Polaku

k
krystyna

Panie prezydencie bardzo się cieszymy, że zajrzał pan w nasze strony, oboje z mężem byliśmy na spotkaniu i wierzymy, że wygra pan kolejne wybory. Ludzie mogą mówić co chcą, ale przynajmniej Pan chce pomóc, pomaga ludziom i ma dalsze plany na przyszłość, aby wspierać Polaków na różnych płaszczyznach. Może Pan na nas liczyć w maju!

s
sos
28 lutego, 9:54, krakowianin:

- Człowiek tutaj tęskni. Ciągnie go, żeby wrócić, żeby jeszcze raz zobaczyć, żeby odetchnąć tym powietrzem Sądecczyzny, Limanowej. Pojechać do swojego Starego Sącza. Tutaj widać Polskę. I to jest nieprawdopodobne piękno. I to jest coś, że aż chce się żyć -I tu zgadzam się z prezydentem w 100%

tu gdzie na bakier z prawami czlowiek (strefy wolne od lgbt) ?

l
lolo

a gdzie indziej to nie polska? gdzie indziej nie chce sie zyc?

k
krakowianin

- Człowiek tutaj tęskni. Ciągnie go, żeby wrócić, żeby jeszcze raz zobaczyć, żeby odetchnąć tym powietrzem Sądecczyzny, Limanowej. Pojechać do swojego Starego Sącza. Tutaj widać Polskę. I to jest nieprawdopodobne piękno. I to jest coś, że aż chce się żyć -I tu zgadzam się z prezydentem w 100%

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3