Problemy transportu publicznego. Rola samorządów w walce z transportem „dwóch prędkości”

Materiał informacyjny VII Europejski Kongres Samorządów, 11 – 12 kwietnia 2022 r.
Co można zrobić żeby zlikwidować zjawisko „transportu dwóch prędkości”? To jedno z wielu pytań na które odpowiedzi będą szukali eksperci podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11- 12 kwietnia w Mikołajkach.

W dniach 11-12 kwietnia 2022 roku w Mikołajkach odbędzie się VII Europejski Kongres Samorządów. Jak zapowiada organizator Kongresu – Instytut Studiów Wschodnich, w tegorocznym wydarzeniu udział weźmie ponad 1500 gości – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Z kolei program będzie się składał z dziesięciu ścieżek tematycznych obejmujących ponad 110 wydarzeń – m. in.: Gospodarkę, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Zarządzanie, Finanse i Zdrowie oraz Zrównoważony Rozwój.

Podczas jednego z paneli eksperci poruszą temat transportu publicznego, który rozwija się w Polsce w sposób nierównomierny. – Podczas gdy w większych miastach środki transportu są na wysokim poziomie, dostępność komunikacyjna na peryferiach jest w dużym stopniu ograniczona lub praktycznie nie istnieje – czytamy w zapowiedzi panelu „Sprawiedliwość komunikacyjna - czy da się zapewnić każdemu transport publiczny”. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Malinowski, Redaktor Naczelny Zespół Doradców Gospodarczych TOR, w udział w nim wezmą także: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Piotr Grzymowicz, prezydent Miasta Olsztyn, Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku, a także dr Michał Wolanski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności.

Jak wskazano, „pomimo iż rząd zapowiedział zmiany legislacyjne oraz wprowadził fundusze mające na celu walkę z problemem wykluczenia, jest jeszcze wiele do zmiany w tej materii”. Dlatego eksperci będą się zastanawiali co można zrobić żeby zlikwidować zjawisko „transportu dwóch prędkości”?

Organizator Kongresu

Tu podaj tekst alternatywny

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Tu podaj tekst alternatywny

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Problemy transportu publicznego. Rola samorządów w walce z transportem „dwóch prędkości” - Strefa Biznesu

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie