Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbna matura 2014 z CKE: Matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, WIDEO]

red./na tablicy
Próbna matura 2014 z CKE. Trwa drugi dzień próbnych matur. Dzisiaj matematyka, poziom podstawowy.

Próbna Matura 2015 z CKE rozpoczęła się w poniedziałek, 15 grudnia egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowy.

W drugim dniu egzaminów, 16 grudnia przyszłoroczni maturzyści zmierzą się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Uczniowie będą rozwiązywać testy i zadania, sprawdzać swoje umiejętności przed majowymi egzaminami.

Nowością na Maturze 2015 z matematyki na poziomie rozszerzonym ma być wprowadzenie zadań z działu rachunku różniczkowego.

Źródło: x-news/TVN24

Arkusze wraz z zadaniami i odpowiedziami z próbnej matury 2015 z CKE z matematyki na poziomie podstawowym będą u nas dostępne już dziś o 15.00.

Próbne matury mają przybliżyć uczniom nową formułę egzaminu. Tegoroczni uczniowie klas III liceów ogólnokształcących będą bowiem wiosną przyszłego roku - jako pierwsi - pisać maturę w nowej formule; są oni pierwszym rocznikiem uczniów liceów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE]

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE PDF]

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ODPOWIEDZI PDF]

Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, by szkoły przeprowadziły je w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, np. by rozpoczynały je o godz. 9.

Podczas próbnych egzaminów uczniowie dostaną arkusze egzaminacyjne zbudowane analogicznie do arkuszy, które otrzymają podczas właściwego egzaminu w maju 2015 r.

Przeprowadzony w poniedziałek próbny egzamin z polskiego był pierwszym z serii próbnych egzaminów maturalnych zaplanowanych na ten tydzień. We wtorek przeprowadzony zostanie próbny egzamin z matematyki, w środę - z języka obcego nowożytnego, w czwartek - z przedmiotów do wyboru, w piątek - z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego, niemieckiego i ukraińskiego).

Wszystkie egzaminy przeprowadzone zostaną na jednym poziomie - podstawowym, tak jak na prawdziwym egzaminie, z wyjątkiem egzaminów próbnych z przedmiotu do wyboru - te będą przeprowadzone na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie tych szkół, które nie zdecydowały się zorganizować próbnych egzaminów, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniach egzaminów próbnych po południu. Tylko arkusze z egzaminów z przedmiotów do wyboru będą opublikowane dopiero następnego dnia, aby umożliwić zainteresowanym szkołom przeprowadzenie egzaminów z więcej niż jednego przedmiotu dodatkowego.

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE]
Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE PDF]
Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]

Próbna matura 2014 z CKE: matematyka, poziom podstawowy [ODPOWIEDZI PDF]

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji ws. warunków i sposobu oceniania uczniów, wiosną 2015 r. abiturienci będą musieli zdać - tak jak dotąd - trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki (maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają dodatkowo obowiązkowy egzamin z języka ojczystego); chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Nowością będzie dodatkowy, obowiązkowy pisemny egzamin z grupy tak zwanych przedmiotów do wyboru, zdawany na poziomie rozszerzonym (chętni będą mogli przystąpić do więcej niż jednego egzaminu). Dotychczas abiturient mógł poprzestać tylko na egzaminach z języka polskiego, języka obcego i matematyki.

Matura 2014: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE]

Matura 2014: matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE PDF]

Matura 2014: matematyka, poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]

Maturzyści będą musieli - tak jak dotąd - przystąpić do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego, przy czym egzamin z języka polskiego będzie miał zmienioną formułę; odejdzie się od przedstawiania przygotowywanych wcześniej przez uczniów prezentacji. Zamiast tego zdający będzie losował zadanie przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Wiosną 2015 r. maturę według nowej formuły zdawać będą tylko abiturienci z liceów ogólnokształcących. Abiturienci z techników egzaminy w nowej formule będą mieli dopiero wiosną 2016 r.

Zobacz także:
Próbna Matura 2015 z CKE. Język polski, poziom podstawowy [ARKUSZ, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA]
Próbna matura 2014 z CKE: Język polski, poziom podstawowy 2015 [ODPOWIEDZI, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski