MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próbna Matura 2015 z CKE. Język polski, poziom podstawowy [ARKUSZ, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA]

red./na tablicy
W poniedziałek, 15 grudnia uczniowie trzecich klas liceów ogólnokształcących rozwiązywali próbny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

W dniach 15-19 grudnia 2014 odbędzie się Próbna Matura 2015 z CKE. Uczniowie ostatnich klas liceum sprawdzą swoje wiadomości tuż przed nową maturą 2015, która odbędzie się maju 2015 roku. Nowością w nowej maturze 2015 jest m.in. zmiana w sposobie oceniania, czyli odejście od tzw. klucza odpowiedzi.

MATURA PRÓBNA 2015 JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

- Oceny prac z próbnego egzaminu maturalnego dokonają nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych rozwiązań oraz schematów oceniania, które zostaną przekazane szkołom - mówi dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Maturzyści w pierwszym dniu egzaminów na języku polskim mieli do wybory rozprawkę dotyczącą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza lub interpretację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Próbne matury mają przybliżyć uczniom nową formułę egzaminu.Tegoroczni uczniowie klas III liceów ogólnokształcących będą bowiem wiosną przyszłego roku - jako pierwsi - pisać maturę w nowej formule; są oni pierwszym rocznikiem uczniów liceów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

MATURA PRÓBNA JĘZYK POLSKI 2015. PRZYKŁADOWE ARKUSZE I KLUCZ ODPOWIEDZI:

MATURA Z POLSKIEGO: przykładowy arkusz

MATURA Z POLSKIEGO 2015: ODPOWIEDZI, KOMENTARZ DO ZADAŃ

MATURA Z POLSKIEGO: KLUCZ OCEN

Poniedziałkowy próbny egzamin z polskiego jest pierwszym z serii próbnych egzaminów maturalnych zaplanowanych na ten tydzień. We wtorek przeprowadzony zostanie próbny egzamin z matematyki, w środę - z języka obcego nowożytnego, w czwartek - z przedmiotów do wyboru, w piątek - z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego, niemieckiego i ukraińskiego).

Zobacz także:
Matura 2014: język polski, poziom podstawowy [ARKUSZE]

Matura 2014: język polski, poziom podstawowy [ARKUSZE PDF]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski