Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbna matura z chemii 2016 r. z Wydziałem Chemii UJ. Rozwiązania zadań

Redakcja
Drogi Maturzysto! 5. kwietnia miałeś okazję sprawdzić się, rozwiązując przygotowany dla Ciebie przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Dziennik Polski arkusz maturalny. Dzisiaj w Twoje ręce oddajemy klucz odpowiedzi, do którego dołączyliśmy ogólne zasady oceniania opublikowane przez CKE, obowiązujące podczas sprawdzania arkuszy maturalnych w roku ubiegłym.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi. Ułatwi Ci to nie tylko rzetelne sprawdzenie arkusza, który rozwiązywałeś w poniedziałek, ale także pomoże lepiej przygotować się do matury 13 maja 2016 roku.

Zachęcamy Cię do studiowania na kierunkach oferowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, takich jak: Chemia medyczna, Chemia oraz Ochrona środowiska.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.
Karol Dudek, Michał Płotek, Tomasz Wichur
[email protected]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matura z chemii 2016 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZADANIA, ARKUSZE]

WARTO STUDIOWAĆ NA WYDZIALE CHEMII Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wydział Chemii UJ to jeden z najlepszych wydziałów chemicznych w Polsce. W 2010 roku w rankingu Centre for Higher Education Development znalazł się w prestiżowej Excellence Group najlepszych wydziałów chemicznych europejskich uczelni. W ramach Krakowskiego Konsorcjum Naukowego im. Mariana Smoluchowskiego „Materia - Energia - Przyszłość” Wydział Chemii zakwalifikowano do prestiżowej grupy KNOW - Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących na lata 2012-2017. Dzięki pozyskanym środkom finansowym oferujemy naszym studentom dodatkowe stypendia już od I roku studiów.

W 2013 roku Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych przyznał Wydziałowi Chemii UJ najwyższą kategorię A+. Jest on jednym z nielicznych wydziałów uniwersyteckich w Polsce posiadających własne Biuro Karier i Promocji. Misją Biura jest pomoc studentom, doktorantom oraz absolwentom Wydziału Chemii UJ w wejściu na rynek pracy. Studenci znajdą tu oferty pracy, staży i szkoleń. Mogą również korzystać z porad dotyczących predyspozycji zawodowych i sposobów poszukiwania zatrudnienia.

Jeśli lubicie nauki ścisłe, interesuje Was otaczający świat, chcecie go lepiej poznać i zrozumieć, Wydział Chemii UJ to znakomite miejsce dla Waszych studiów!

Więcej na temat studiów na Wydziale Chemii UJ możecie przeczytać na stronie internetowej:
www.chemia.uj.edu.pl/szkoly-i-kandydaci/oferta-dla-kandydatow

Schemat punktowania zawiera przykłady poprawnych rozwiązań zadań otwartych. Rozwiązania te określają wyłącznie zakres merytoryczny odpowiedzi i nie są ścisłym wzorcem oczekiwanych sformułowań. Wszystkie merytorycznie poprawne odpowiedzi, spełniające warunki zadania, ocenione są pozytywnie - również te nieprzewidziane jako przykładowe odpowiedzi w schematach punktowania. Odpowiedzi nieprecyzyjne, dwuznaczne, niejasno sformułowane, uznaje się za błędne.

Zdający otrzymuje punkty za odpowiedzi, w których została pokonana zasadnicza trudność rozwiązania zadania, np. w zadaniach, w których zdający samodzielnie formułuje odpowiedzi - uogólnianie, wnioskowanie, uzasadnianie, w zadaniach doświadczalnych - zaprojektowanie eksperymentu; w rachunkowych - zastosowanie poprawnej metody łączącej dane z szukaną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski