Próby trenera Franczaka

gsz
Sposobiąca się do rozgrywek o Puchar Regionów UEFA reprezentacja piłkarska makroregionu małopolskiego rozegrała dwa mecze - w poniedziałek pokonała Dalin 3-1, a wczoraj przegrała z Wieczystą 3-5. Teraz podopieczni trenera Lucjana Franczaka udadzą się na Słowację na mecz z reprezentacją regionu Koszyce.

I połowa meczu z Wieczystą zdecydowanie należała do zawodników kadry. Pierwszą bramkę po szybko rozegranym rzucie wolnym zdobył Szymanowski. On też podwyższył na 2-0 po indywidualnej akcji. Trzecia bramka była dziełem Ankowskiego, który mocnym uderzeniem pokonał Bochniarza. Po przerwie Wieczysta strzeliła aż 5 goli, w tym 2 Semper (jeden z wolnego).
Spotkanie z Dalinem było wyrównane do przerwy, dopiero w drugiej odsłonie, gdy trener Bańkosz dał szansę gry rezerwowym zawodnikom, a kadrę wzmocnili Wyroba i Cygan, przewagę osiągnęli podopieczni trenera Franczaka. Pierwszą bramkę zdobył Jamróz z karnego za faul na Cyganie, drugą Pacuła przy współudziale Ścibora, a trzecią Ścibor, wygrywszy pojedynek 1 na 1 z Felschem. Honorowego gola dla Dalinu zdobył testowany przez myślenicki klub Jerzy Szafraniec.
* Wieczysta - Kadra KOZPN 5-3 (0-3)
Bramki: Semper 2, Mielec, Kubiela, Zając - Szymanowski 2, Ankowski. Sędziował Antoni Jaworski.
Wieczysta: Biernacki - Trzcionka, J. Surowiec, Liszka, Ścigalski - Nowak, Musiał, Mielec, Semper - T. Surowiec, Kubiela oraz Bochniarz, Szewczyk, Żurek, Cham, Cybulski, Kalinowski, Zając.
KOZPN: Szymski - Żurek, Orzechowski, Łuszczek - Kaczmarczyk, Żuchowicz, Przytuła, Szymanowski, Piotrowicz - Ankowski, Chmiest oraz Daniel.
* Dalin Myślenice - KOZPN 1-3 (0-0)
Bramki: Szafraniec - Jamróz (karny), Pacuła, Ścibor.
Dalin: Felsch - Nowak, Tomeczko, Mistarz - Olczykowski, Czajczyk, Rudzki, Stoch, Jaśkowiec - Wyroba, Cygan oraz Włodarczyk, Brytan, Szaporów, Szafraniec, Plich.
KOZPN: Bugajski - Świstak, Saramak, Dukała - Jamróz, Wolański, Dzieński, Kędzior, Baster - Ścibor, Pacuła oraz W. Piątek, Wyroba, Cygan, Kuźmiński.