Producent piwa zrobił badania. Ponoć Polacy... "coraz...

Producent piwa zrobił badania. Ponoć Polacy... "coraz częściej sięgają po alkohol odpowiedzialnie"

Zdjęcie autora materiału
Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Większość, bo ponad 80% Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę”
1/4
przejdź do galerii

Większość, bo ponad 80% Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska. ©Andrzej Banas / Polska Press

Większość, bo ponad 80% Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem. Potrafimy sięgać po alkohol odpowiedzialnie i mamy odwagę powiedzieć „nie” – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska.
Autorzy badania przekonują, że racjonalne podejście do alkoholu ma coraz większą grupę zwolenników. "Czy jesteśmy narodem, który potrafi korzystać z alkoholu w sposób odpowiedzialny? Większość z nas deklaruje, że zna swoje granice i umiar w piciu (71%), a jeśli spożywa alkohol, to w taki sposób i w takiej ilości, aby mieć kontrolę nad tym, co się dzieje (68%)" - czytamy w przesłanej nam informacji.

- Przyczyn możemy się doszukiwać przede wszystkim w tendencjach dotykających innych obszarów naszego życia. Obecnie panująca moda na zrównoważone życie motywuje nas do przywiązywania większej wagi także do tego, jak się bawimy czy relaksujemy. W dobie mediów społecznościowych niektórzy z nas czują się też niejako zmuszeni do dbania o to, jak wygląda nasz wizerunek w sieci. Chociażby dlatego podczas wspólnych imprez ze znajomymi bardziej staramy się zachować kontrolę nad naszym zachowaniem po alkoholu - wyjaśnia Magdalena Chorzewska, psycholog, ekspert kampanii "Trzeźwo myślę".

W informacji prasowej czytamy też, że "badanie potwierdza, że znacząca większość z nas, choć jeszcze niestety nie wszyscy, ma również wiedzę na temat tego, kto nie powinien spożywać nawet najmniejszej ilości alkoholu. Wymieniono kolejno – kobiety w ciąży (87%), matki karmiące (83%), osoby, które będą prowadzić samochód (80%), rodziców opiekujących się małymi dziećmi (74%) oraz osoby niepełnoletnie (72%)".

Jak wynika z badania „Trzeźwo myślę“, większość badanych dostrzega pozytywny trend i zgadza się ze stwierdzeniem, że coraz częściej w polskim społeczeństwie widać wyraźny brak przyzwolenia na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu (63%). Niestety, 21% respondentów przyznało, że zdarzyło im się choć raz prowadzić samochód po spożyciu alkoholu. 38% z nas było świadkami sytuacji, gdy ktoś po wypiciu alkoholu chciał usiąść za kierownicą.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A nie wymieniono chorych i przyjmujących leki?

Zgłoś naruszenie treści

Wśród ankiety, kto nie powinien w ogóle spożywać alkoholu, jakoś nie wymieniono chorych. A przecież alkohol + leki to nieraz oznacza śmierć (np. alkohol + antybiotyki, czy alkohol + leki...rozwiń całość

Wśród ankiety, kto nie powinien w ogóle spożywać alkoholu, jakoś nie wymieniono chorych. A przecież alkohol + leki to nieraz oznacza śmierć (np. alkohol + antybiotyki, czy alkohol + leki kardiologiczne, alkohol + leki stosowane w cukrzycy, alkohol + neuroleptyki) a także może to dotyczyć łączenia alkoholu z banalnymi lekami, dostępnymi bez recepty a nawet poza aptekami (n;. paracetamol). zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?