Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Program na najbliższe 4 lata

GM
Czego mieszkańcy Suchej Beskidzkiej mogą spodziewać się w najbliższych 4 latach? Wybrany na kolejną kadencję burmistrz Stanisław Lichosyt ogłosił swoje zamiary podczas przemówienia wygłoszonego tuż po złożeniu ślubowania.

Ilustracja 1: Jak miasto będzie wyglądało za 4 lata? Fot. Mirosław Gawęda

SUCHA BESKIDZKA. Burmistrz przedstawił swoje zamiary na kadencję

Włodarz Suchej Beskidzkiej zapowiedział, że za jego kadencji w mieście "kontynuowana będzie dotychczasowa prorozwojowa polityka gospodarcza". Stanisław Lichosyt ma duże pole do popisu: wspierają go radni z komitetu "Samorządni", którzy stanowią większość w suskiej Radzie Miejskiej. Burmistrz liczy też na współpracę z radnymi wybranymi z innych komitetów.

W tej kadencji kontynuowana będzie budowy kanalizacji ściekowej na tych terenach miasta, które są możliwe do skanalizowania. - Mam tu na myśli tereny, gdzie doprowadzenie kanalizacji jest uzasadnione ekonomicznie - zaznaczył burmistrz.

Zapowiedział też całkowitą przebudowę infrastruktury oraz gazyfikację osiedla Beskidzkiego. To zadanie już zostało rozpoczęte jesienią tego roku i będzie kontynuowane przez najbliższe dwa lata.

W planach jest także budowa mostu na potoku Stryszawka w ciągu ulicy Beniowskiego wraz z remontem ulicy. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln zł. Władze liczą na pieniądze na ten cel spoza budżetu gminy, ale jeśli nie uda się ich pozyskać, budowa będzie realizowana z lokalnego budżetu.

Burmistrz Suchej Beskidzkiej obiecał także budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Jest to zadanie, o którym mówi się od lat. Stwierdził, że ma plan, aby salę wybudować nad... potokiem Zasypnica. - W najbliższych dniach wystąpię pisemnie o akceptację tego pomysłu do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, co będzie podstawą do dalszych działań - mówił burmistrz.

W jego programie na najbliższe 4 lata znalazły się także: realizacja pierwszego etapu budowy Centrum Sportu na terenach stadionu MKS "Babia Góra", wykonanie dokumentacji projektowej Centrum Kultury oraz sali kinowo-widowiskowej na terenach parkingu obok DT "Juhas", kontynuacja budowy studni głębinowych, jako alternatywnych źródeł wody pitnej dla miasta, przebudowa chodników przy drogach wojewódzkich, ulicy Mickiewicza i ulicy Role, utrzymanie dobrego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości, dalsze udoskonalenie obsługi mieszkańców, dbałość o kulturę, sprawną i życzliwą obsługę, współpraca służb miejskich z instytucjami powołanymi do utrzymywania porządku w celu dalszego zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Zdaniem burmistrza, najtrudniejszym tematem, który pozostaje nierozstrzygnięty, są roszczenia rodziny Tarnowskich. - Już prawie 10 lat trwają procesy o zwrot najcenniejszych nieruchomości położonych na terenie miasta, a sytuacja na dzień dzisiejszy jest jeszcze bardziej skomplikowana niż była 4 lata temu. Jedno jest pewne, gdybyśmy nie wykazali takiej determinacji, jak do tej pory, te nieruchomości byłyby już prawdopodobnie w rękach spadkobierców. Nadal stoję na stanowisku, że musimy stosować wszelkie dostępne środki, zgodne z prawem, w celu utrzymania obecnego stanu majątku gminy - mówił Stanisław Lichosyt.

Suscy samorządowcy biorą się do pracy. Już po świętach uchwalony zostanie budżet gminy na 2011 rok. (GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski