Projekty domów parterowych – wybierz swój wraz z biurem KB...

Projekty domów parterowych – wybierz swój wraz z biurem KB Projekt

Materiał informacyjny

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Projekty domów parterowych – wybierz swój wraz z biurem KB Projekt
Projekty domów parterowych są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych wśród licznych ofert biur projektowych. Skąd bierze się ich popularność? Dzisiaj odpowiemy na to pytanie i jednocześnie przedstawimy, na jak różnorodne propozycje możemy trafić, ograniczając się do samego parteru. Oprzemy się na propozycjach biura KB Projekt – jednego z liderów w swojej branży.
Projekty domów parterowych – wybierz swój wraz z biurem KB Projekt
Sama popularność domów parterowych w dużej mierze pochodzi oczywiście z kwestii finansowych – bardzo często w przypadku tego rodzaju projektów możemy liczyć zarówno na najmniejsze koszty przypadające na 1m2 powierzchni użytkowej, jak i również na 1m3 przestrzeni użytkowej. Ograniczenia cenowe wynikają z faktu, że nie musimy decydować się na spadzisty dach czy budować schodów lub klatek schodowych. Nie bez znaczenia zapewne jest również fakt, że coraz rzadziej spotyka się rodziny wielodzietne czy wielopokoleniowe mieszkające w jednym domu, dzięki czemu kolejne piętra oraz większa powierzchnia domu po prostu nie okazuje się tak konieczna, jak jeszcze pokolenie wcześniej.

Warto jednak podkreślić, że w wielu przypadkach domy parterowe są po prostu bardzo praktyczne. Wspomniany brak schodów będzie znakomitym rozwiązaniem, jeżeli w domu mają zamieszkań małe dzieci czy osoby, które mają problemy z poruszaniem się. W takich przypadkach brak schodów będzie również rozwianiem znacznie dla nich bezpieczniejszym, obok czego również nie można przejść obojętnie.

KB Projekt

Domy parterowe pomimo oczywistych ograniczeń, mogą nam mieć jednak do zaproponowania naprawdę sporo. Oto kilka wybranych propozycji od biura projektowego KB Projekt – jeżeli właśnie zastanawiacie się nad budową domu, koniecznie się z nimi zapoznajcie.

Projekt domu Stroiczka (Kod: DM-6622)


Stroiczka to projekt niezwykle prosty, jednak ze zdecydowanym nowoczesnym sznytem. Pokrywa go dach spadzisty o kącie nachylenia wynoszącym 30 stopni. Powierzchnia mieszkalna domu wynosi niecałe 63,5 m2 – sprawdzi się więc idealnie dla niewielkich rodzin. Jego prostota oraz niewielkie rozmiary przekładają się jednak na równie niewielki koszty budowy, co docenia część klientów. Projekt posiada częściowo obudowany taras, który został jednocześnie zadaszony, czyniąc go niezwykle praktycznym.

Dom charakteryzuje się praktycznym zaplanowaniem przeszkleń. Jednocześnie, składając się na niego salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, dwa pokoje, kotłownia oraz osobna łazienka i WC. Wnętrza zostały zaprojektowane znów bardzo praktycznie, by maksymalnie wykorzystać dość ograniczoną przestrzeń. Projekt nie zawiera podpiwniczenia, poddasza ani garażu.

Jednocześnie warto podkreślić, że w każdym z przedstawionych projektów, możliwe jest bez przeprojektowywania zmienienie m.in. sposobu ogrzewania, układu wewnętrznych ścian, przebiegu instalacji, zmiany lub likwidacji okien i drzwi, rodzaju elewacji czy przeznaczenia pomieszczeń. Zmiany te umożliwia fakt, że zgodnie z obecnym Prawem Budowlanym nie są to istotne odstępstwa od projektu. Na wszystkie zmiany biuro KB Projekt wyraża oczywiście bezpłatną zgodę.

Projekt domu Rokitnik (Kod: DM-6676)


Rokitnik to kolejny projekt z serii tych niewielkich. Jak podkreślono, jest to idealna alternatywna dla zakupu kawalerki czy garsoniery. Budowa domu znów generuje naprawdę małe koszty, przy czym zyskujemy znacznie większą powierzchnię niż przy wspomnianych wcześniej mieszkaniach, dodatkowo mamy również dostęp do garażu. Sam projekt jest również naprawdę nowoczesny i atrakcyjny wizualnie, co na pewno docenią również osoby młode, które mogłyby być zainteresowane zakupem kawalerki czy garsoniery od deweloperów.

Bryła projektu jest minimalistyczna, całość pokryta jest dwuspadowym dachem, a powierzchnia użytkowa wynosi 56,35 m2. Sam dach natomiast idealnie sprawdza się do zamontowania paneli solarnych lub fotowoltaicznych. Do wybudowania tego domu potrzebna jest działka o szerokości 17,26 m.

Projekt obejmuje również wygodny, niewielki taras, natomiast na sam budynek, poza garażem, składają się również kotłownia, garderoba, sypialnia, łazienka oraz pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym. Budynek jest również niepodpiwniczony.

Projekt domu Weigela (Kod: DM-6636)


Weigela to kolejny projekt, w którym mamy do czynienia zarówno z prostotą, jak i również nowoczesnością. Posiada on stropodach, a sam dach jest płaski, co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Dom wyposażony zostanie dodatkowo w taras z drewnianym zadaszeniem, co jest rozwiązaniem niezwykle klimatycznym i nad wyraz estetycznym. Budynek ten sprawdzi się również w sytuacji, w której będziemy chcieli zdecydować się albo na panele fotowoltaiczne, albo na panele solarne.

Powierzchnia mieszkalna domu wynosi tym razem aż 91,95 m2. Składają się na nią m.in. hol, dwa pokoje, garderoba, salon połączony z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, łazienka, kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze. Całość została rozplanowana w sposób bardzo praktyczny, jednak warto pamiętać, że przeznaczenia pomieszczeń można zmieniać, podobnie jak i inne nieistotne odstępstwa od projektu.

Projekt Miluszyk (Kod: DM-6641)


Miluszyk to ostatni z przedstawianych projektów. Chcemy nim udowodnić, że dom parterowy to niekoniecznie dom o małej powierzchni. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z aż 134,39 m2 powierzchni użytkowej. Składają się na nią osobna łazienka i WC, salon, kuchnia połączona z jadalnią, spiżarnia, pokój, sypialnia, garderoba, pralnia oraz kotłownia. Dodatkowo, dom wyposażony jest w ponad 40-metrowy garaż (dwustanowiskowy). Sam projekt jest niezwykle praktyczny oraz stonowany, warto jednak zaznaczyć, że wymaga od dużej działki, o szerokości 25,29 m.

Oto cztery z setek projektów domów parterowych, które ma do zaproponowania biurko KB Projekt. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi oraz z szerszą oferta biura, obejmującą również domy piętrowe. Jesteśmy przekonania, że znajdziecie wśród nich ten idealny. Samo biuro oferuje również znakomite ceny swoich projektów i zdecydowanie można zaliczyć je do najniższych na rynku.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

MISTRZOWIE HANDLU - zgłoś kandydatów!

MISTRZOWIE HANDLU - zgłoś kandydatów!

STRAŻAK MAŁOPOLSKI. Zobacz wyniki!

STRAŻAK MAŁOPOLSKI. Zobacz wyniki!

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze