Proszowianka gromi Przemszę Klucze i awansuje w tabeli

Aleksander Gąciarz
Piłka kolejny raz wylądował w siatce Przemszy
Piłka kolejny raz wylądował w siatce Przemszy Aleksander Gąciarz
Piłkarze Proszowianki pokonali w niedzielę Przemszę Klucze 7:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli I grupy krakowskiej okręgówki.

Los polskich rodzin w obliczu inflacji

od 16 lat

Po porażkach z Olkuszem i Piliczanką podopieczni Mariusza Bieniasa wyszli na boisko bardzo zmotywowani i już na początku meczu mogli mieć swoją okazję bramkową. Sędzia Krzysztof Patyk nie dopatrzył się jednak w polu karnym faulu na Arkadiuszu Krawcu i ku niezadowoleniu miejscowych nie podyktował jedenastki. Krawca to jednak nie zniechęciło, bo jeszcze przed przerwą zdołał zaliczyć bramkę i asystę. Najpierw idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Dawida Wrony, a potem sam wykończył mocnym strzałem z lewej strony zespołowa akcję.

Filigranowy skrzydłowy, który ostatnio długo borykał się z problemami zdrowotnymi, kontynuował swoje popisy również po przerwie. Wprawdzie najpierw do siatki trafił z rzutu karnego Adam Przeniosło (faulowany był Mateusz Trzeciakiewicz), ale kilka minut później Krawiec zaliczył asystę przy golu Mateusza Stanka. Potem jeszcze zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując podanie Adriana Kaczora po czym... opuścił boisko. - Gdy jest siła do biegania i nic nie boli, gra się zupełnie inaczej – mówił obserwując już z boku poczynania swoich kolegów.

A przewaga Proszowianki stała się jeszcze wyraźniejsza, bo wprowadzony do gry po przerwie Szymon Kulawik w krótkim odstępie czasu został ukarany dwiema żółtymi kartkami i musiał opuścić plac gry. Pogrom stał się faktem, gdy w ciągu dwóch ostatnich minut Stanek dwa razy obsłużył idealnymi podaniami Adama Przeniosło i ten skompletował hat tricka.

Proszowianka – Przemsza Klucze 7:0 (2:0)

1:0 Wrona 23 (głową), 2:0 Krawiec 40, 3:0 A. Przeniosło (karny) 60, 4:0 Stanek 67, 5:0 Krawiec 77, 6:0 A. Przeniosło 89, 7:0 A. Przeniosło 90+1 (głową)

Proszowianka: Baranowski – Wieczorek, Wasilewski, Gorczyca, Chwał (71 Rokita) – Wrona (71 Kaczor), Polański (46 Bednarz), Trzeciakiewicz (63 Ciesielski), A. Przeniosło, Krawiec (78 H. Kot) – Stanek

Przemsza: Tomsia – Smętek (46 Kulawik), Guguła, Rak, Słaboń (60 Śliwka) – Majcherkiewicz (69 Brzeziński), Flakiewicz, Cupiał, Kańczuga, Sosnowski – Szczypciak

Żółte kartki: Chwał – Sosnowski, Cupiał, Kulawik (2)
Czerwona kartka: Kulawik (74. po drugiej żółtej)