Proszowianka gromi Strażaka Mokrzyska w przedostatnim sparingu

Aleksander Gąciarz
Piłkę wyprowadza Paweł Wasilewski
Piłkę wyprowadza Paweł Wasilewski Aleksander Gąciarz
Sobotni mecz kontrolny pomiędzy Proszowianką a Strażakiem Mokrzyska w Opatkowicach zakończył się dwucyfrowym pogromem gości 10:1. Wynik jest zaskakujący ponieważ rywal to reprezentant tarnowskiej okręgówki, a zatem zespół grający na tym samym poziomie co Proszowianka. Bramki dla gospodarzy zdobywali Trzeciakiewicz (3), A. Przeniosło (2), Moskal, Wrona, M. Przeniosło, K. Bździuła i Tracz.

FLESZ - O komiku, który został prezydentem

od 16 lat

Początek meczu nie zapowiadał pogromu. Wprawdzie gospodarze szybko objęli prowadzenie, gdy Moskal uderzył z dystansu i spóźniony bramkarz Strażaka nie zdążył z interwencją, ale rywale szybko wyrównali po indywidualnym błędzie Bednarza. Potem jeszcze dwukrotnie w odstępie kilku minut Proszowiankę przed utrata goli ratował Baranowski. Gdy jednak na 2:1 podwyższył strzałem z lewej strony Wrona, z gości jakby uszło powietrze. Jeszcze przed przerwą A. Przeniosło podwyższył strzałem z rzutu wolnego, a potem wykonywał rzut karny. Jego uderzenie obronił bramkarz, ale z dobitką pospieszył brat Adama Maciej.

W drugiej połowie gra toczyła się już do jednej bramki i zwycięstwo Proszowianki mogło być nawet wyższe. Trzy gole zanotował wprowadzony po przerwie Trzeciakiewicz. W ekipie Marka Holochera testowany był doświadczony (rocznik 1981) Rafał Ciesielski z Dąbskiego Kraków.

W najbliższą sobotę (19 marca) proszowianie rozegrają w Opatkowicach ostatni mecz kontrolny. Rywalem będzie z Płomień Kościelec.

Proszowianka ze Strażakiem zagrała w składzie: Baranowski (46 O. Kot) – Moskal, Wasilewski, Gorczyca, Bednarz (55 Sz. Chwał) – M. Przeniosło (46 Kaczor), Wilk, Ciesielski (55 K. Bździuła), A. Przeniosło, Tracz – Wrona (46 Trzeciakiewicz)