Proszowianka odskoczyła rywalom

(ART)
Bramkarz Grzegorz Bębenek (Piast) w Proszowicach miał co robić
Bramkarz Grzegorz Bębenek (Piast) w Proszowicach miał co robić fot. Aleksander Gąciarz
Klasa okręgowa Kraków. Lider z Proszowic może się cieszyć podwójnie. Wygrał, a dzięki porażce Kaszowianki jego przewaga nad 2. w tabeli ekipą wzrosła do 10 punktów.

Nowa Proszowianka Proszowice - Piast Wołowice 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Kajda 16, 2:0 Mach 31, 3:0 Mach 33, 4:0 M. Przeniosło 50, 5:0 Hul 69
Proszowianka: Zawartka - T. PrzeniosłoI (66 SowaI), Kozerski, Jelonkiewicz, KrawiecI- M. Przeniosło, Tyrka (72 Głąbicki), A. Przeniosło, Hul, Mach (77 Wrona) - Kajda (66 Dębski).
Piast: Bębenek - Kosek (46 Kurzeja), Owca, Kielar, Morawski - ŁęckiI, Widor, Kuć, Hajduga (61 Mitana), Budziaszek - Tomczak
Sędziowała: Sylwia Biernat (Kraków). Widzów: 300.

5:0 to i tak niski wymiar kary dla słabiutkiego wczoraj Piasta. Faworyzowani gospodarze od początku meczu robili na murawie, co chcieli i przy większym zaangażowaniu i dokładności mogli wygrać nawet w dwucyfrowych rozmiarach. Dość powiedzieć, że cztery razy trafiali piłką w poprzeczkę (Tyrka, Mach, M. Przeniosło i Dębski).

Od tego elementu bramki futbolówka odbiła się także po uderzeniu z rzutu wolnego Owcy (to była to jedna z dwóch okazji stworzonych przez gości).
Ozdobą spotkania był piąty gol - Hul z wolnego z 25 m posłał piłkę w "okienko".
Aleksander Gąciarz

Tramwaj Kraków - Pogoń Skotniki 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Hwastek 86
Tramwaj: Zieliński - Szewczyk, Mirończuk, D. Osuch, Suślik - J. Osuch, Juszczyński (46 Makówka), Leś (68 Martynus), Wzorek (68 Biale), GniadekI - WrzodekI (80 Drobisz).
Pogoń: Gonciarski - Pławiak, Liszka, Reczek, Dobroch - PospułaI, Ślęzak, Hwastek, Kwiecień, Poznański - Machno.
Sędziował: Przemysław Hibner (Kraków). Widzów: 30.

Szanse na utrzymanie się ostatniego w tabeli Tramwaju znacznie zmalały po porażce z także broniącą się przed spadkiem Pogonią. Mecz był wyrównany. W końcówce częściej atakowali miejscowi. Udało im się stworzyć kilka groźnych sytuacji, ale żadna nie przyniosła gola.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też się stało. Cztery minuty przed końcem bramkę dla drużyny gości zdobył po kontrze Hwastek. Dla Pogoni to pierwsze wiosną zwycięstwo, a dla Tramwaju - pierwsza porażka.
Olga Kostecka

KASZOWIANKA Kaszów - Garbarnia II Kraków 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Krzeszowiak 12, 0:2 Ząbczyk 22, 1:2 Goczał 38, 1:3 Cichy 70, 2:3 Stolarski 78.
Kaszowianka: Wolski - Goczał, Stanula, SendorI (82 Mateusz Kromka), Domański (65 Trojan) - D. Suchan (30 Kuśmierczyk), M. Suchan, Armatys (65 Kujda), Zontek, Stolarski - Kosmal.
Garbarnia II: Ropek - J. Zygmunt, S. Zygmunt, Mucha, Senderski - M. MarutI (65 PalejI), Krzeszowiak, Barabasz (82 Bufnal), ZąbczykI, Bajołek (37 Gruchacz) - Cichy (75 Kuliszewski).
Sędziował: Artur Daniel (Kraków). Widzów: 150.

Po zwycięstwie przed tygodniem nad prowadzącą w tabeli Nową Proszowianką, rezerwy Garbarni tym razem pokonały wicelidera. Krakowianie prowadzili już dwoma golami (Krzeszowiak po wrzutce Senderskiego i Ząbczyk w sytuacji sam na sam), lecz miejscowi złapali kontakt i po przerwie mieli świetną okazję do wyrównania. Stolarski przed pustą bramką został jednak zablokowany. Po chwili prowadzenie gości podwyższył Cichy, który przepchał się między dwoma obrońcami. Kaszowianie nie odwrócili już losów meczu.
(ART)

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Prokocim Kraków 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kowalik 43, 1:1 Stankiewicz 53, 2:1 Więckowski 55, 2:2 Kucabiński 77, 3:2 Skwarczeński 78.
AP Kmita: Herdzik - Wysokiński (80 Owczarczyk), Trólka, Skwarczeński, PopowiczIII[84] - Marzec, Jandura, WięckowskiI, KowalikI - Wcisło, SkórskiI.
Prokocim: Reśko - Stankiewicz, Bąk, WójcikI, DolczakI - Łobodziński (75 Kukawski), Małecki (84 Kubuśka), Olszański, Gołdowski (84 Ścieszka) - Kucabiński, Sierant.
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków). Widzów: 120.

Goście w I połowie zmarnowali kilka okazji (m.in. w 20 min Olszański główkował w poprzeczkę), co zemściło się tuż przed przerwą, gdy po akcji Skórskiego Kowalik z bliska pokonał Reśkę. Po zmianie stron krakowianie dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, ale w obu przypadkach nie cieszyli się długo z remisu. Zwycięskiego gola dla zabierzowian, po rożnym Marca, zdobył głową Skwarczeński. Dla Kmity to drugie z rzędu zwycięstwo.
(AJH)

Podgórze Kraków - Lotnik Kryspinów 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Ochałek 32, 2:0 A. Pater 75, 2:1 Wieczorek 86 karny.
Podgórze: Grabowski - Kierot, Muskalski, Jamróz, Hąc - BańkaI, Pitala, GawędaI (82 Tomaszewski), Hołyś - Sapała (71 A. Pater), Ochałek.
Lotnik: Kozioł - UrbanI, NogiećI[68], Pyla, Meus - Czech, Ruszała, Lipiński, Wieczorek, TwarógI - Osowski (74 Pawliszak).

Broniący się przed spadkiem Lotnik sprezentował rywalom oba gole. Najpierw nieporozumienie Nogiecia i Kozioła wykorzystał Ochałek (asystę zaliczył Gawęda). W II połowie zagapił się grający trener gości Pyla, piłkę przejął Ochałek, popędził na bramkę, podał do A. Patera, który dopełnił formalności.

Jako że Lotnik w końcówce grał w osłabieniu (Nogieć sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Ochałka), wydawało się, że się nie podniesie. Jednak gola z karnego (faul Muskalskiego na Czechu) zdobył Wieczorek i goście odzyskali nadzieję. Mieli szanse, lecz wynik się nie zmienił. (ART)

Pozowianka Pozowice - Skawinka Skawina 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Bodzioch 51, 0:2 Mrowiec 60, 0:3 Bodzioch 90.
Pozowianka: Cąber - Stokłosa, D. Barcik, Seremak, K. Barcik - D. KominiakI, T. Barcik (75 Staniek), R. Kominiak, Konik, Wyroba - KorzeniowskiI.
Skawinka: Żmuda - ŁykoI (65 Gałuszka), Bagnicki, Krauz, Grabowski - Mrowiec, Pachacz, Mizera, Figiel (75 Kosek), NowakI - Bodzioch.
Sędziował: Maksymilian Imioło (Kraków). Widzów: 70.

Do przerwy Pozowianka dotrzymywała kroku świetnie spisującej się ostatnio Skawince (wiosną bez porażki), ale po zmianie stron szybko było "po meczu". Najpierw Bodzioch ładnie przyjął podanie Krauza i przelobował Cąbera, a następnie Mrowiec efektownie trafił z narożnika pola karnego w dalszy róg. Wynik ustalił Bodzioch, wykorzystując błąd rywali.